کاهش هزینه سیم کشی با سبد کابل استیل

کاهش هزینه سیم کشی با سبد کابل استیل

سبد کابل استیل، معمولاً از سقف آویزان می‌شود تا امکان پشتیبانی، توزیع و سازماندهی کابل‌ها را فراهم کند. سبدهای کابل استیل شبکه‌های کابل‌ها را در اطراف ساختمان‌ها و سازه‌ها به شکلی محافظت شده و قابل مدیریت هدایت کرده و نصب و نگهداری را آسان می‌کند. این سینی‌های کابل استیل بسیار مقاوم و مستحکم بوده که در محیط‌های دارای شرایط جوی نا ایمن به راحتی آسیب نخواهند دید و از کابل‌های شما نیز به خوبی پشتیبانی خواهند کرد.

سبد کابل چیست؟

سبد کابل از جمله تجهیزاتی است که جهت پشتیبانی و محافظت کابل‌ها و تاسیسات ساختمانی کاربرد داشته که حتی در امکان و محل‌های دارای نصب سخت هم می‌توان از آن‌‌ها بهره برد. سبد یا سینی کابل به شکل شبکه‌ای و با وزن سبک ساخته شده‌ اند که این موضوع باعث کاربرد فراوان این سبدها شده است. این سبدها دارای انواع گوناگونی هستند؛ مانند سبد کابل استیل، سبد کابل گالوانیزه و سینی مش رنگ شده که ما در ادامه هر آنچه باید درباره سبد کابل استیل بدانید را برای شما بیان خواهیم کرد.

سبد کابل استیل چیست؟

سبد کابل استیل با سیم‌های استیل یا استنلس استیل طراحی و تولید شده است. این نوع سیم‌های استیل می‌تواند دارای دو نوع ۳۰۴ یا ۳۱۶ باشد. در صورتی که مدل دیگری نیز از این سبد کابل استیل وجود دارد که نیکل کروم نامیده می‌شود و بیشتر افراد تصور می‌کنند استیل است؛ در حالی که نیکل کروم شاین بوده و از آن جهت نصب محل آبچکان‌های آشپزخانه به کار گرفته می‌شود.

برای توضیح بهتر سبد کابل استیل این مطلب باید بیان شود که استنلس استیل نوعی آلیاژ می‌باشد که تعدادی از آلیاژها را با فولاد ترکیب می‌کنند، تا فولاد قوی‌تر شود. این اقدام موجب می‌شود تا این نوع سبد کابل در انواع محیط‌ها استقامت خوبی داشته باشد؛ همچنین زنگ‌ زدگی و خوردگی در آنها اتفاق نیفتد. به طور مثال در مکان‌های با قابلیت اسیدی از استیل ۳۱۶، به کار گرفته می‌شود تا از آسیب‌ دیدن آن محافظت شود. استیل ۳۰۴ اکثراً در صنایع غذایی کاربرد دارد.

موارد مصرف سبد کابل استیل

در این قسمت به استفاده‌های متنوع و مختلف سینی‌های کابل استیل خواهیم پرداخت.

 • در سکوهای نفتی (مانند مکان‌های حفاری نفت)، پالایشگاه‌ها، در زیر پله‌های اداره‌ها و امکان اداری
 • در قسمت بالای سقف‌های تاسیسات برق و داده‌ها
 • در انبارهای محل نگهداری مواد غذایی و در صنایع
 • در انواع کارخانه‌های وسیع یا کوچک
 • در محیط‌های دارای رطوبت
 • در محیط‌های اسیدی
 • شکل ‌پذیری بالای سبد کابل
 • امکان استفاده آسان از اتصالات
 • دارا بودن طول و عرض استاندارد
 • مقاوم در برابر شرایط سخت آب و هوایی
 • امکان دسترسی راحت به کابل‌ها: با توجه به مشبک بودن سبد کابل، نصب کابل‌ها را آسان می‌کند.
 • این سبدها استقامت بالایی داشته و در برابر وز‌ن‌های بالا، مستحکم هستند.
 • وزن کم و مقاوم این سینی‌های استیل، امکان استفاده آنها را برای نصابان سبد کابل آسان می‌کند. بنابراین امکان نصب سریع و ساده این سینی‌ها، قابلیت اجرای آنها را به سهولت ممکن می‌کند.
 • سبد کابل استیل در غیرممکن‌‌ترین مکان‌ها و انواع محیط‌های دشوار، قابل نصب هستند.

عوامل کاربرد فراوان سبد کابل استیل

مواردی باعث کارایی بالای سبد کابل استیل شده‌اند که ما در ادامه و این بخش به آن خواهیم پرداخت.

امکان تعمیر سریع و آسان: با توجه به مدل توری سبد کابل، قابلیت تعمیر سبد و کابل‌های قرار گرفته در آن به سادگی و در مدت زمان کمی امکان‌پذیر خواهد کرد.

قابلیت استفاده از ابزارهای برش: مزیت ویژه سبد کابل استیل و دیگر انواع این سبدها، این بوده که با هر وسیله برشی، مانند سیم‌چین‌های صنعتی، قادر خواهید بود این سبدها را برش دهید.

 

ممانعت کردن از به وجود آمدن گرد و غبار در آنها: نوع سیم‌های با سطح صاف و گرد این سبدها سبب خواهد شد از به وجود آمدن آلودگی‌ها و گرد و غبار در آنها ممانعت به عمل آید.

مقرون به صرفه بودن: علاوه بر قابلیت‌های ویژه این سینی‌های استیل، قیمت ارزان و مناسب آنها، شرایط تهیه و کاربردشان را آسان خواهد کرد. مشتریان این نوع کابل‌ها می‌توانند به راحتی آنها را خریداری کنند.

امکان استفاده از اتصالات در مکان نصب: سبد کابل استیل، به دلیل فرم‌‌ پذیری و انعطاف بالا و برش ساده آنها، همچنین امکان استفاده از اتصالات خاص برای نصب این سبدها، می‌توان همه آنها را در زمان کوتاهی راه‌اندازی و نصب کرد.

در چه مواقعی استفاده از سبد کابل پیشنهاد می‌شود؟

با توجه به قابلیت ضد زنگ بودن استیل، کاربرد سبد کابل استیل در مکان‌های دارای رطوبت و اسیدی پیشنهاد می‌شود. با توجه به مطالب پیشین بیان شده، سبد کابل استیل در دو دسته ۳۰۴ و ۳۱۶ ساخته شده و عرضه می‌شود.

همانطور که گفتیم سیم‌های۳۰۴ برای صنایع غذایی و سیم‌های ۳۱۶ برای محیط‌های مرطوب و اسیدی، دارای عملکرد هستند. مثلا در پالایشگاه‌ها، زیردریایی‌ها و نفت‌کش‌ها از سبد کابل استیل ۳۱۶، استفاده می‌کنند؛ زیرا در طولانی مدت دچار خوردگی نخواهند شد.

تولید کننده‌های سبد کابل استیل

خوشبختانه در کشور ایران شرکت‌های تولید کننده سبد کابل استیل در انواع مختلف وجود دارند که کیفیت این سبدهای ایرانی با برندهای خارجی آن برابری می‌کنند. سبد کابل استیل، تولیدات ایرانی دارای کیفیت و استحکام بالا بوده و همچنین دوام و ماندگاری خوبی نیز دارند که می‌توان با توجه به قابلیت‌های منحصربه‌فردشان، آنها را در هر مکانی، چه فضاهای باز و چه سرپوشیده به کار برد. ضمن اینکه در شرایط جوی نامساعد یا محیط‌های نصب دشوار، می‌توان به راحتی آنها را اجرا کرد.

سخن پایانی

شرکت سیدک اولین تولید کننده سبد کابل در ایران می باشد. این مجموعه با بکار گیری از توان مهندسین مجرب و کارکشته خود، توانسته عنوان اولین و بهترین تولید کننده سبد کابل در ایران را به خود اختصاص دهد. و تا کنون با تلاش بسیار و بکار گیری از آخرین تجهیزات روز دنیا تمامی محصولات شرکت سیدک از کیفیت بالایی برخوردار است. و از جمله محصولات آن می توان به سبد کابل استیل، سبد کابل گالوانیزه، سبد کابل رنگی، متعلقات نصب (همانند پیچ فنر دار، پیچ آلن)، ساپورت ها و سازه ها ( همانند براکت ها، آویز پایه و پایه آویز، ساپورت بازویی و زمینی) اتصالات سینی مش، درپوش و سرپوش مفتول اشاره کرد. این شرکت علاوه بر تولید و فروش سبد کابل، کار نصب آن را نیز در کمترین زمان ممکن با نصابان حرفه ای و متخصص در این زمینه انجام می دهد.

همانطور که بیان کردیم سبد کابل استیل، با توجه به مقاومت و استحکام بالای آنها قابل استفاده در محیط‌های مختلفی هستند. ضمن اینکه این سینی‌های استیل با دارا بودن قیمت مناسب و ارزان، امکان تهیه مقرون به صرفه‌ای دارند و در بسیاری از صنایع بزرگ و پیشرفته به دلیل غیرقابل خوردگی و زنگ زده شدن، کاربرد بالایی دارند.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است در شرایطی که بالا در قسمت بالای این محتوا به شما ارائه دادیم، حتما از سینی‌های کابل استیل استفاده کنید تا هم از کابل‌های شما محافظت شود و هم اینکه بتوانید یک محیط مرتب و منظم، بدون آسیب زدن به سیم‌های خود داشته باشید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.