تبلیغات گوگل ادز چه تاثیری بر افزایش ورودی سایت کسب و کار شما دارد؟

از جمله راهکار‌هایی که باعث افزایش بازدید وبسایت و فروشگاه اینترنتی و درنتیجه باعث جذب مشتریان احتمالی می‌شود، تبلیغات به وسیله گوگل ادز است. گوگل ادز، پلتفرمی است که گوگل در سال 2000 آن را به مجموعه پلتفرم‌های خود اضافه کرد. این پلتفرم با این هدف بوجود آمد که اطلاعات مورد نیاز کاربر و محصول یا خدمات مورد نیاز مشتری را سریع‌تر در اختیارشان قرار دهد.

حالا این سوال پیش می‌آید که: «چطور می‌توان بوسیله تبلیغات گوگل ادز مشتریانی که به محصول یا خدمات ما نیاز دارند را جذب کنیم؟»

در پاسخ به این پرسش باید این را در نظر بگیریم که تبلیغات گوگل ادز به این صورت است که با پرداخت مبلغی در ازای کلمه کلیدی، به این پلتفرم این امکان داده می‌شود که مشتریان را به محصول و خدمات مورد نیازشان برساند. پس شرط اینکه بتوان بوسیله تبلیغات گوگل ادز مشتریان را به وبسایت کسب و کار راهنمایی کرد، این است که کلمات کلیدی مناسب با جنسیت و سن و نیازهای مشتریان را شناسایی کرده و بکار برده ‌شود.

تعرفه تبلیغ در گوگل ادز، به کلمات کلیدی بکار برده شده توسط ما و رقیبانمان بستگی دارد. در اینجا باید این را در نظر داشت که پرداخت بیشترین قیمت، لزوما به این معنا نیست که گوگل صفحه شخصی را در نتایج جستوجو نشان دهد. به عبارت دیگر اینکه، نمایش وبسایت در نتایج جستوجو به امتیازی که به کسب وکار داده می‌شود هم مرتبط است؛ یعنی گوگل برای نمایش تبلیغ‌کننده‌ها آن کلمه کلیدی را در اولویت قرار می‌دهد که نسبت به رقبایش از امتیاز بیشتری برخوردار باشد؛ و این در حالی است که ممکن است برای کلمه کلیدی مورد نظر مقدار کمتری را نسبت به رقبایش پرداخته باشد.

تا اینجا متوجه شدیم که تبلیغات گوگل ادز، باعث رشد و پیشرفت و شناخته‌تر شدن کسب و کار‌ها می‌شود.

اما این سوال پیش می‌آید که گوگل ادز چه مزایایی را در قبال هزینه پرداختی، در اختیار تبلیغ‌کننده قرار می‌دهد که باعث پیشرفت و شناخته شدن کسب وکارش می‌شود؟!

و یا به زبان ساده‌تر اینکه، تبلیغات گوگل ادز با برخورداری از چه مزایایی باعث نشان داده شدن سایت در بالا نتایج جستوجو می‌شود؟

برای پاسخ به این سوالات بهتر است که به توضیحی در مورد این مزایا بپردازیم.

 

 

مزایای تبلیغات گوگل ادز برای کسب و کار‌ها

  1. تنظیم زمان نمایش تبلیغ

همانند کسب و کارهای سنتی که زمان مشخصی دارند، برای کسب و کار اینترنتی نیز می‌توانید زمان مشخصی را – به عنوان مثال می‌توانید زمانی را قرار دهید امکان پاسخگویی به سوالات و در کل ارتباط با مشتریتان را داشته باشید- قرار دهید.

  1. تنظیم موقعیت جغرافیایی بازار هدف برای تبلیغ

اگر می‌دانید که مشتریانتان مختص مقعیت مکانی خاصی هستند، پس به وسیله تبلیغات گوگل ادز می‌توانید دایره باز ار هدف خود را محدود به موقعیت جغرافیایی خاصی کنید. البته با توجه به اینکه ایران تحریم است، پس نمی‌توان از این ویژگی بطور مستقیم استفاده کرد. اما با انتخاب کشورهای همسایه ایران مانند افغانستان و تاجیکستان، می‌توانیم بازار هدف خود را محدود به پارسی زبانان خاورمیانه کرد که این بطور غیر مستقیم شامل ایران نیز می‌شود.

  1. تنظیم بازار هدف تبلیغ

اگر محصول و خدمات ارائه‌شده توسط کسب و کارتان مختص به جنسیت یا سنین خاصی می‌شود، پس بهتر است بگوییم که می‌توانید با متمرکز کردن بازار هدف خود بر روی جنسیت و سنین خاص، آمار بازدید مشتریان بالقوه‌ای که به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند را، به طرز قابل توجهی افزایش دهید.

  1. بازار هدف براساس دستگاه مورد استفاده کاربر

طبق آمار‌ها و بررسی‌های انجام شده، بیشتر مشتری‌ها در هنگام خرید آنلاین، استفاده از موبایل و گوشی همراه را ترجیح می‌دهند. این یعنی که برای پیشبرد بهتر کسب و کار و در نهایت رضایت مشتری، بهتر این است که امکانی فراهم کنیم تا کسب وکارمان برای مشتریانی که از موبایل استفاده می‌کنند هم، نمایش داده‌شود. فقط همین بس، که تبلیغات گوگل ادز این امکان را برایتان فراهم می‌کند.

  1. تنظیم زبان مرورگر

گوگل ادز این امکان را فراهم کرده که در صورتی که مشتریان شما به زبان خاصی صحبت می‌کنند، شما نیز می‌توانید بازار هدف خود را محدود به زبان خاصی کنید.

  1. تنظیم بودجه روزانه تبلیغ

در استفاده از تبلیغات گوگل ادز بهتر است که به این نکته توجه داشته باشیم که فقط در صورتی گوگل ادز تبلیغات ما را در بالا صفحه جستوجو نشان می‌دهد که مبلغ کافی برای تبلیغ پرداخته شود. در ابتدای کار توصیه می‌شود که با مبالغ کمتری شوع شود و با پیشرفت و افزایش بازدید و خرید محصولات و یا خدمات، بهتر است که مبلغ پرداختی را به نسبت پیشرفت کار بیشتر کرد. البته لازم به ذکر نیست که گوگل ادز این امکان را نیز برای پیشبرد بهتر کارتان فراهم کرده است.

  1. برخورداری از امتیاز دیدن تغییرات اعمال شده

گاهی ممکن است بعضی از مزایای گفته‌شده برای کسب و کارمان مناسب نباشد و ما تنها در صورتی متوجه این موضوع می‌شویم که بتوانیم آن تغییرات را ببینیم و بررسی کنیم، تا اگر نتایج تغییرات اعمال‌شده مناسب کارمان نباشد، آن را تغییر دهیم. تبلیغات گوگل ادز این امکان را نیز برایمان در اختیارمان قرار داده تا برای پیشبرد کسب و کار و نیاز مشتری، نتایج تغییراتمان را ببینیم.

شارژ حساب گوگل ادز

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، گوگل ادز در ازای مبلغ پرداختی که دریافت می‌کند، برای هر کلمه کلیدی مربوط به محصول یا خدمات داده‌شده، تبلیغاتی را انجام می‌دهد تا در بالای نتایج جستوجو برای کاربر نمایش داده‌شود. پس بهتر است که قبل از راه‌اندازی، حساب گوگل ادز را شارژ کنیم.

بطور کلی برای شارژ حساب گوگل ادز دو راه وجود دارد:

  1. بطور مستقیم و از طریق یک حساب بین‌المللی حسابمان را شارژ کنیم. البته با توجه به اینکه ایران در شرایط تحریم قرار دارد، پس باید یک حساب بانکی در یکی از کشور‌های خارجی داشته باشیم؛ که بهتر است که از راه معتبر این حساب را ایجاد کنید چون گوگل بر روی این موضوع حساسیت‌هایی دارد، به این معنی که اگر گوگل شک کند که حساب بانکی وارد شده معتبر نیست و شخص تبلیغ‌کننده در ایران است، آن حساب را مسدود می‌کند.
  2. می‌توان بوسیله آژانس‌های تبلیغاتی حساب گوگل خود را شارژ کرد. از آنجایی که این آژانس‌ها، به عنوان واسط این کار را انجام می‌دهند، پس لازم است که از آژانس‌های معتبری کمک بگیریم تا حداقل بابت پرداختی‌ها آسوده خاطر باشیم. در اصطلاح به این آژانس‌های تبلیغاتی معتبر، همکار گوگل گفته می‌شود.

اکانت اختصاصی گوگل ادز

اکانت اختصاصی گوگل ادز نیز خدماتی مشابه با خدمات تبلیغاتی گوگل به کاربر ارائه می‌دهد؛ با این تفاوت که به هر کاربر یک اکانت جداگانه داده‌می‌شود تا بوسیله آن، تبلیغات مربوطه را تحلیل و بررسی و در کل آن را مدیریت کند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.