بهترین روش برای رسیدگی به کنسلی بیماران چیست؟

دو نوع قرار ملاقات ازدست‌رفته وجود دارد که اکثر مراکز مراقبت‌های بهداشتی با لغو روزانه و عدم حضور در لحظه آخر سروکار دارند. لغو قرار زمانی است که یک بیمار به شما اطلاع می‌دهد که نمی‌تواند طبق برنامه به مطب یا کلینیک شما بیاید. عدم حضور به این معنی است که بیمار طبق برنامه بدون اطلاع قبلی حاضر نشد. به‌عنوان یک مدیر کلینیک باید بدانید که بهترین راه  رسیدگی به کنسلی بیماران چیست؟

چرا بیماران قرار ملاقات را لغو می‌کنند؟

هر کلینیک متفاوت است و به‌این‌ترتیب، ممکن است عوامل منحصربه‌فردی بر تصمیمات بیماران شما برای لغو قرار ملاقات برنامه‌ریزی‌شده تأثیر بگذارد. در برخی موارد، جنسیت، سن، و چالش‌های مالی مسئول عدم حضور بیمار است. در برخی دیگر، زمان انتظار بیش‌ازحد طولانی است، یا پزشک قادر به کاهش اضطراب بیمار در مورد قرار ملاقات آینده نیست.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارتباط نادرست، چه در حین پرس‌وجوی اولیه تلفنی و چه در اتاق قرار، تا حد زیادی مسئول عدم حضور است. به‌طور مشابه، یک بیمار بالقوه ممکن است درصورتی‌که علائم خودبه‌خود برطرف شود، درگیری‌های دیگری داشته باشد یا با موانع حمل‌ونقل/جغرافیایی مواجه شود، ظاهر نشود.

7 راه برای مقابله با لغو قرار ملاقات با بیمار مانند یک حرفه‌ای

هرچه بیماران شما از تجربه ارائه‌شده راضی‌تر باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که برنامه مراقبت خود را تکمیل کنند، در آینده بازگردند یا حتی بازخورد مثبت ارائه دهند. برای کنترل کنسلی بیمار ، باید فرآیندی ایجاد کنید که یک تجربه ثابت برای بیمار ارائه دهد.

اگر بیماران احتمالی شما علیرغم موافقت با قرار ملاقات، فراتر از درخواست تلفنی پیش نروند، ممکن است شهرت شما درخطر باشد. اگر بسیاری از بیماران برنامه‌های درمانی خود را لغو کنند، همین امر صادق است.

1. به بیمار آموزش دهید

لغو پیگیری بخش عمده‌ای از قرار ملاقات‌های ازدست‌رفته را تشکیل می‌دهد، بنابراین باید به‌وضوح مزایای بازگشت برای معاینات منظم را به بیماران اطلاع دهید. در طول مشاوره یا پرس‌وجو اولیه، آموزش به بیمار در مورد وضعیت او و کاهش نگرانی‌های او در مورد روش‌ها ضروری است.

2. یادآوری‌های قرار را ارسال کنید

در این عصر دیجیتال، 41 درصد از بیماران ترجیح می‌دهند با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود از طریق ایمیل در ارتباط باشند. حدود 27 درصد از آن‌ها ترجیح می‌دهند به تماس‌های تلفنی پاسخ دهند، درحالی‌که 22 درصد پیام‌های متنی را ترجیح می‌دهند. این اولویت‌ها به ارائه‌دهندگان طیف وسیعی از گزینه‌ها برای ارسال یادآوری‌های قرار ملاقات می‌دهد، بنابراین از لغو لحظه آخری جلوگیری می‌کند.

3. ارائه قرارهای مجازی

هنگامی‌که چالش‌های جغرافیایی یا حمل‌ونقل، مراجعه حضوری به مطب شما را در اسرع وقت یا مکرر در صورت لزوم برای بیماران دشوار می‌کند، پزشکی از راه دور می‌تواند نجات‌دهنده باشد. بیمارانی که برنامه کاری پرمشغله دارند نیز کمتر احتمال دارد یک قرار ملاقات را لغو یا از دست بدهند، زمانی که می‌توانید از راه دور آن‌ها را از طریق جلسات ویدیویی یا صوتی ببینید.

4. خط‌ مشی لغو خود را در میان بگذارید

اطمینان حاصل کنید که بیماران شما یک خط‌مشی کتبی لغو را امضا می‌کنند تا از عدم حضور و کنسلی‌های معمول جلوگیری شود. حتی ممکن است برای کنسلی در آخرین لحظه جریمه در نظر بگیرید که این عادت را برای بیماران پرهزینه می‌کند. در چاپ ریز، می‌توانید تأثیرات منفی قرارهای لغو شده را بر نتایج سلامتی بیمار برجسته کنید. همچنین، در مورد اینکه چگونه عدم حضور ممکن است بر سایر بیمارانی که به دنبال درمان فوری هستند، با مسدود کردن تقویم ارائه‌دهندگان و تأخیر در مراقبت، تأثیر بگذارد.

5. اجازه برنامه‌ریزی مجدد قرار آنلاین

زمان‌بندی مجدد آنلاین گزینه‌ای مناسب برای بسیاری از بیمارانی است که در غیر این صورت یک قرار ملاقات را به‌طورکلی لغو می‌کنند یا بدون اطلاع قبلی حاضر نمی‌شوند. آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به تماس با دفتر شما، قرار ملاقات را در صورت صلاحدید از تلفن یا لپ‌تاپ خود لغو یا تغییر دهند.

6. تماس‌های بعدی را برقرار کنید

راه دیگر رسیدگی به کنسلی بیماران این است که اگر بیمار بدون دلیل موجهی قرار ملاقات خود را لغو کند، اگر شما با او تماس بگیرید، ممکن است نظر خود را تغییر دهد. مطمئن شوید که حرفه‌ای و دوستانه باشید. می‌توانید 10 دقیقه از زمان شروع قرار منتظر بمانید، سپس تماس بگیرید و بپرسید که آیا هنوز قصد دارند برای قرار ملاقات خود بیایند یا نیاز به برنامه‌ریزی مجدد دارند. برای آشنایی با بهترین راه‌های مدیریت کلینیک پزشکی، همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با آژانس تبلیغات پزشکی طب مارکتینگ در ارتباط باشید:

02122644773

02126643064

02126601795

وبسایت:

www.tebmarketing.com

اینستاگرام:

tebmarketing

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.