طراحی سایت اختصاصی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر برای تجارت خود به فکر ایجاد یک وب سایت جدید هستید؛ یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که باید بگیرید انتخاب میان طراحی سایت اختصاصی یا استفاده از قالب‌های آماده است. در حال حاضر وب سایت به مهم ترین ابزار برای رشد کسب و کارها تبدیل شده است؛ بنابراین بسیار مهم است که وب سایت شما بتواند نیازهای در حال رشد کسب و کارتان را تا چند سال آینده برآورده سازد.

شاید در ابتدا به نظر برسد که طراحی سایت با قالب‌های آماده به صرفه جویی در زمان و هزینه شما کمک می‌کند اما در نهایت وب سایتی خواهید داشت که توانایی محدودی در رفع نیازهای تجاری شما دارد. به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم برای طراحی سایت پزشکی ، طراحی سایت فروشگاهی و هر نوع وبسایتی که قرار است امکانات ویژه‌ای را به مشتریان ارائه دهد از خدمات طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید.

در ادامه بیشتر به مزایای این روش طراحی وب‌سایت بیشتر می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

طراحی سایت اختصاصی همانطور که از نامش پیداست؛ از ابتدا به صورت کاملا سفارشی برای شما کدنویسی می‌شود تا اهداف بازاریابی منحصر به فردتان را برآورده سازد. برای طراحی چنین سایتی شما باید با یک توسعه دهنده حرفه‌ای وب صحبت کنید که مهارت کافی در زمینه برنامه نویسی صفر تا صد وب سایت شما را دارد و می‌تواند وب سایت شما را به گونه‌ای طراحی نماید که نیازهای خاص مخاطبانتان را برآورده کند.

معمولا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ معتبر از یک تیم با تجربه برای طراحی چنین وب‌سایت هایی برخوردار هستند و وب سایت سفارشی شما را مطابق با بهترین شیوه‌ها آماده می‌کنند. به این ترتیب شما در نهایت وب سایتی خواهید داشت که تجربه کاربری استثنایی لازم را برای رشد کسب و کارتان ارائه می‌دهد.

شما با داشتن یک وب‌سایت اختصاصی، انعطاف‌پذیری بیشتری برای افزودن ویژگی‌های جدید و یا انجام تنظیمات خاص دارید که به افزایش عملکرد وبسایت جهت رشد کسب ‌و کارتان کمک می‌کند. در ادامه به مزایای اصلی اینگونه وب سایت‌ها می‌پردازیم.

مزایای طراحی سایت اختصاصی

یک وب سایت اختصاصی به دلایل مختلف، عملکرد بهتری در 4 معیار اصلی یعنی تجربه کاربری، رتبه بندی موتورهای جستجو، تعامل با مخاطب و آگاهی از برند یا فروش دارد. در اینجا این دلایل را بررسی می‌کنیم:

برند شما را به طور موثرتری رشد می دهد:

قطعا هر برندی ویژگی‌های مختص به خود را دارد که آن را از سایر رقبا متمایز می‌کند. همچنین ممکن است تجارت شما از یک ایده کاملا جدید و بدون رقیب نشات گرفته باشد. در هر صورت سفارشی سازی وب سایت به شما کمک می‌کند تا سبک و هویت منحصر به فرد تجارت‌تان را به طور کامل در وب سایت خود پیاده سازی کنید.

به این ترتیب تمام عناصر موجود در وب سایت شما به صورت هوشمندانه و غیرتکراری طراحی می‌شوند که بیزینس شما را حتی در فضای مجازی نیز از رقبا متمایز می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا برند شما به طور موثرتری رشد پیدا کرده و در نتیجه فرآیند جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی برای شما تسهیل شود.

عملکرد وب سایت را ارتقا می دهد:

وب‌سایت‌های سفارشی در چندین زمینه مهم عملکرد بهتری را فراهم می‌کنند که عبارتند از:

  • وب سایت شما را در همه دستگاه‌ها بدون هیچ مشکلی در استفاده از سایت به نمایش می‌گذارند؛
  • یک ساختار ناوبری کاملا مطابق با نیازهای مخاطبان شما فراهم می‌کنند که منجر به دسترسی آسان تر به صفحات مختلف وب سایت می‌شود؛
  • در برابر حملات سایبری هکرها امنیت بیشتری را ارائه می‌دهند؛
  • کدهای بهینه تری دارند که در نتیجه زمان بارگذاری سایت را به مراتب کاهش می‌دهد؛
  • در همه مرورگرهای اصلی از جمله Chrome، Firefox و Safari به درستی کار می‌کنند و …

به رتبه بندی بهتر کمک می کند:

از آنجایی که وب سایت‌های سفارشی با بهترین و جدیدترین تکنیک‌های کدنویسی ساخته می‌شوند؛ رتبه بهتری را در موتورهای جستجو می‌گیرند. طراحان حرفه‌ای، بهینه سازی Back-end را در کل سایت شما انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل نمایند که موتورهای جستجو صفحات وب سایت شما را بر اساس کلمات کلیدی مورد نظرتان رتبه بندی می‌کنند.

طراحی ریسپانسیو وب سایت های اختصاصی نیز تجربه کاربری بهتری را برای مخاطبان شما فراهم می‌کند که یک عامل رتبه بندی مهم برای گوگل و سایر موتورهای جستجو به شمار می‌رود.

امکان گسترش یا تغییر را در آینده فراهم می سازد:

بدون شک شرکت و تجارت شما در طول زمان رشد و تکامل بیشتری پیدا می‌کند؛ به عنوان مثال ممکن است محصولات یا خدمات شما گسترش پیدا کنند یا مدل کسب و کارتان را اصلاح کنید و یا حتی نیاز داشته باشید ساختار ناوبری سایت خود را برای پاسخگویی بهتر به بازدیدکنندگان تغییر دهید.

در چنین شرایطی، شما به وب سایتی احتیاج خواهید داشت که بتواند نیازهای در حال تغییر کسب و کار و مشتریانتان را برآورده سازد. این درحالی است که قالب‌های از پیش آماده دارای محدودیت‌های عملکردی هستند و نمی‌توانند مطابق با نیازهای کسب ‌و کارها تغییر کنند.

معایب سایت اختصاصی

وب سایت هایی که از ابتدا به صورت سفارشی برای مشتریان طراحی و ساخته می‌شوند؛ مسلما گران تر از وب سایت هایی هستند که با استفاده از قالب‌های آماده وردپرس ساخته شده‌اند. طراحی سایت اختصاصی به تخصص و مهارت حرفه ای در برنامه نویسی نیاز دارد تا بتواند کاملا مطابق با نیازهای تجاری شما پیاده سازی شود.

علاوه بر این فرآیند ایجاد یک وب سایت اختصاصی معمولا به زمان بسیار بیشتری نسبت به ایجاد یک وب سایت با استفاده از وردپرس نیاز دارد و هر گونه تغییر سفارشی در سایت می‌تواند زمان بر باشد. بنابراین نیاز به زمان و تخصص بیشتر در طراحی چنین وب سایت هایی منجر می‌شود تا هزینه طراحی نیز افزایش یابد.

ویژگی هایی که باید از سایت اختصاصی انتظار داشت

طراحی و توسعه یک وب سایت کاملا سفارشی به شما کمک می‌کند که تا حد امکان در کسب و کارتان منحصر به فرد بمانید و همینطور خدمات متمایزتری را به مشتریانتان ارائه دهید که برای رقبا ناممکن یا بسیار دشوار است.

برخی از مهم ترین ویژگی هایی که باید از یک سایت اختصاصی انتظار داشته باشیم؛ عبارتند از:

  1. وب سایت اختصاصی شما در مقایسه یا یک وب سایت وردپرسی یا دیگر وب سایت‌های آماده، باید بتواند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری بگیرد.
  2. یک وب سایت سفارشی به خاطر برخورداری از یک طراحی منحصر به فرد، باید نام تجاری شرکت شما از بقیه رقبا متمایز کند.
  3. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید با طراح خود تماس بگیرید تا تغییرات و یا اصلاحات تجاری مدنظرتان را در وب سایت اعمال کند.

جمع بندی

طراحی سایت اختصاصی در اصل به یک راه حل طراحی و توسعه وب سفارشی سازی شده برای برند، هدف تجاری، محصول یا خدمات شما اشاره دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا یک وب سایت کاملا منحصر به فرد داشته باشید. شما باید از یک وب سایت اختصاصی قابلیت‌های بیشتری را انتظار داشته باشید که به کارآمدی هر چه بیشتر کسب و کارتان کمک می‌کند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.