انواع لایسنس اشتراکی

لایسنس اشتراکی همان لایسنس اورجینال است ، با این تفاوت که ارزانتر از اورجینال بوده و همچنین ، برای سرورهای ایران نیز بدون تحریم و … قابل استفاده میباشد. این روزها باتوجه به تحریم هایی که برای کاربران ایرانی اعمال شده است و همچنین افزایش روزانه نرخ ارز، استفاده از لایسنس اورجینال برای همگان دشوار شده است. به همین جهت لایسنس اشتراکی ، این روزها مورد توجه همه می باشد.

لایسنس اشتراکی دقیقا همان لایسنس اورجینال می باشد با این تفاوت که با روش هایی این لایسنس قابل استفاده توسط چندین شخص و برروی چندین سرور شده است که موجب کاهش هزینه های لایسنس گردیده و همچنین امکان استفاده برروی سرور های ایران را نیز فراهم نموده است.

در این مقاله میخواهیم شما را با انواع لایسنس های اشتراکی آشنا کنیم. تا بتوانید متناسب با نیاز خود لایسنس مناسبی را خریداری کنید.

لایسنس اشتراکی سی پنل

C:\Users\IRANITARH\Desktop\cpanel-licenses.jpg

همانطور که میدانید ، سی پنل شرکت نام آشنایی است که همه دنیا آنرا میشناسند و از خدماتش استفاده میکنند. اما متاسفانه با توجه به تحریم های انجام شده علیه ایران ، امکان استفاده از لایسنس اورجینال سیپنل را در سرور های ایران نداریم. از طرفی حتی برای سرورهای خارجی نیز امکان استفاده بدلیل بالا بودن هزینه ارز داخل کشور را نداشته و بدلیل محدود بودن منابع مالی ، دشواری های زیادی بوجود خواهد آمد.

بنابر این لایسنس اشتراکی سی پنل بهترین انتخاب برای تمام ایرانیان است تا بتوانند سی پنل را برروی سرور های ایران نیز مورد استفاده قرار دهند. در حال حاضر امکان خرید لایسنس اشتراکی از سابین سرور با کمترین هزینه ممکن می باشد.

لایسنس اشتراکی لایت اسپید:

C:\Users\IRANITARH\Desktop\litespeed-logo.png

لایت اسپید ، وبسرور تجاری و قدرتمندی است که بدون شک اسم آنرا شنیده اید و حداقل یکبار نصب یا از خدمات این وبسرور استفاده نموده اید.

اما بهتر است بدانید با توجه به نسخه هایی که از لایت اسپید وجود دارد میتواند،کار را برای ما ایرانیان دشوار کرده و مشکلات مالی ایجاد کند.

بعنوان مثال اگر ما بخواهیم با احتساب دلار 50 هزارتومانی ، نسخه پایه که برای 2 هسته استفاده میشود را تهیه کنیم باید ماهیانه بیش از 2.5 میلیون تومان هزینه کنیم. اما بنظرتان در ایران از یک سرور میزبانی وب چقدر میتوان درامد کسب کرد که این مبلغ را صرف یک لایسنس کرد؟ این مبلغ در ایران منطقی نیست. پس راهکار استفاده از لایسنس اشتراکی لایت اسپید است.

لایسنس اشتراکی لایت اسپید در سه نسخه Starter ، Professional ، Enterprise و Elite ارایه میشود که با یک دهم لایسنس اورجینال میتوانید بصورت ماهیانه تهیه فرمایید.

لایسنس اشتراکی کلود لینوکس :

C:\Users\IRANITARH\Desktop\cloudlinux-license.png

لایسنس کلاود لینوکس همانند لایت اسپید ، 4 نسخه متفاوت داردکه عبارتند از  solo ,admin ,shared ,shared pro که هرکدام امکانات خاص خود و محدودیت هایی را دارند.

اما در لایسنس اشتراکی کلاود لینوکس این محدودت ها به 2 نسخه خلاصه میشوند که یک نسخه shared با قیمت پایین و نسخه پرو نیز با قیمت مقداری بالاتر از نسخه عادی ارائه میشود که در نسخه pro امکاناتی نظیر xray افزوده میشود و بخش وب سایت مانیتورینگ نیز، بدون محدودیت کار خواهد کرد.

خرید لایسنس اشتراکی کلاود لینوکس از سابین سرور ، بسیار آسان بوده و با وارد کردن ایپی سرور و پرداخت هزینه ، لایسنس فورا برای شما صادر میگردد.

لایسنس اشتراکی : virtulizor

 

ویرچوالایزر یا ویرچوالیزور ، یک کنترل پنل برای مجازی ساز kvm و openvz و proxmox و … میباشد که توسط شرکت softclose ارایه شده است.

این کنترل پنل محدودیت آنچنانی در لایسنس های اورجینال خود ارائه نمیکند ، اما بر خلاف سی پنل و کلاود لینوکس ، ایران را تحریم نکرده است و بر روی سرورهای ایران براحتی بدون پروکسی و …قابل نصب میباشد و حتی با شخص ایرانی نیز جهت خرید لایسنس اورجینال مشکلی ندارد. اما دو نسخه Premium و Professional دارد که به ترتیب با 9 و 18 دلار در سایت اصلی ارائه میشود که صرفا با یک ششم هزینه لایسنس اورجینال ، میتوانید لایسنس اشتراکی ویرچوالیزور را تهیه کنید.

لایسنس اشتراکی دایرکت ادمین :

C:\Users\IRANITARH\Desktop\directadmin1.png

دایرکت ادمین دومین کنترل پنل محبوب ایرانیان است که از روز اول با سی پنل در رقابت بوده و باهم پیشرفت کرده اند.

دایرکت ادمین نیز مانند دیگر موارد بالا ، چندین نسخه دارد وبا اینکه سرورهای ایرانی را تحریم نکرده است ، اما همچنان صرفه اقتصادی برای ایرانیان ندارد تا از اورجینال استفاده شود.

بنابر این پیشنهاد ما استفاده از لایسنس اشتراکی دایرکت ادمین میباشد که بجای 30 دلار ، تنها با 1.5 دلار قابل تهیه از سابین سرور میباشد .

لایسنس جت بکاپ :

جت بکاپ یکی از ابزارهای بکاپ گیری از سرورهای سی پنل و دایرکت ادمین است که تبدیل به یک سولوشن دائمی برای مدیران سرورهای میزبانی وب گشته است.

این ابزار کارامد به مدیران سرور این اجازه را میدهد تا از اکانت ها یا دایرکتوری های خاص به صورت جداگانه در تایم های مجزا بکاپ گیری کند که خود سی پنل و دایرکت ادمین چنین امکان خاصی را ندارند .

یکی دیگر از برتری های این ابزار ، ارایه دسترسی لازم به کاربران است که میتوانند خیلی راحت و بی دغدغه و در زمانی که دوست دارند ، نسبت به ری استور بکاپ از پنل خودشان اقدام نمایند.

لایسنس اورجینال جت بکاپ با هزینه 9 دلار در ماه عرضه میشود که شما میتوانید صرفا با پرداخت 1 دلار در ماه نسبت به تهیه لایسنس اشتراکی جت بکاپ ، از امکانات آن بهره مند شوید.

لایسنس اشتراکی ایمونیفای 360:

ایمونیفای یک ابزار امنیتی جالب و کارامد برای مدیران سرورهای اشتراکیست.

این ابزار به مدیران سرور کمک میکند تا بتوانند،تمام سرور را بررسی کرده و بصورت کامل از لحاظ امنیتی آن را بررسی نموده و مالویر ها ، تروجان ها و ویروس ها را حتی در کدهای php شناسایی و پچ کرده و به اصطلاح انها را پاکسازی نماید.

ایمونیفای در نسخه اورجینال دارای محدودیت برای هرکدام از پلن های خود میباشد که از 12 دلار در ماه شروع شده و در نسخه نامحدود خود در لحظه نگارش این متن ، با 45 دلار عرضه میشود که با حساب و کتابی کوچک میتوان متوجه هزینه ریالی آن در ایران شد.

بنابر این سابین سرور به شما استفاده از لایسنس اشتراکی خود را پیشنهاد میکند و نسخه نامحدود را تنها با 1.5 دلار تقدیم میکند که بازهم با حساب و کتابی کوچک مستوانید متوجه صرفه جویی در هزینه های خود شوید.

لایسنس اشتراکی : whmcs

whmcs یک سیستم مدیریت هاستینگ میباشد. همانطور که میدانید whmcs خود ایران را تحریم کرده و چنانچه متوجه این شود که شما ایرانی هستید ، هر تعداد لایسنس داخل پنل شما را بن کرده و حذف میکند و شما میلیون ها تومان،خسارت خواهید دید.

استفاده از سیستم های نال که توسط برخی افراد نیز در سایت ها منتشر میشود بسیار کار خطرناکی بوده و هر آن ممکن است آسیبی به وب سایت شما برسد.

بنابر این پیشنهاد ما ، استفاده از لایسنس اشتراکی whmcs سابین سرور میباشد که با قیمت1.5 دلار به شما ارائه خواهد شدواین یعنی صرفه جویی 200 درصدی در هزینه های شرکت خود.

نتیجه گیری :

لایسنس های معرفی شده در این مقاله تنها گوشه ای از لایسنس های متنوع Sabinserver میباشند که در مقالات بعدی حتما بصورت کاملتر به آن اشاره خواهد شد.

لازم به ذکر است که ما در ایران ، بدلیل اینکه در هرلحظه شاهد تحریم های جدید ، فیلترینگ گسترده رپوهای خارجی و … هستیم ، بایستی از یک راهکار تست شده که از سال 2014 مورد استفاده تمام وبمستران و مدیران کسب و کارهای ایرانی ، حتی شرکت های بسیار بزرگ بوده است استفاده کنیم تا از خطرات تحریم و فیلترینگ و …در امان باشیم.

سابین سرور ، بصورت 24،شاعته در 7 روز هفته حتی روزهای تعطیل ، بصورت تلفنی و تیکتینگ در خدمت شماست تا به شما در انتخاب لایسنس اشتراکی مورد نیازتان مشاوره دهد.

گفتنی است مشاورین ما در سابین سرور همواره در تلاش هستند تا بهترین تجربه کاربری را برای شما رقم بزنند.در هر مرحله از خرید و پس از خرید ، اگر مشکلی برایتان پیش آمد، خوشحال میشویم تا رفع کامل آن همراه شما باشیم.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.