انواع قفسه ها آشنایی با انواع روش های قفسه بندی و مدل های آن

شما برای راه انداختن سیستم قفسه بندی در همه جای دنیا شنیده اید که باید به بهینه سازی انبار و مقاومت ان توجه زیادی داشته باشید و مدیران به این موضوع توجه زیادی دارند که با صرف کردن هزینه مناسب می توانند بهترین و مقاوم ترین تجهیزات را راه اندازی نمایند. یکی از قفسه بندی ها، قفسه بندی پانل راک است. این انبار به شکل دستی تجهیز خواهد شد و برای ذخیره کردن مواد و محصولات استفاده خواهد شد.

جنس اجزای تشکیل دهنده پانل راک

این قفسه بندی برای ذخیره کردن کالا و محصولات سنگین و نیمه سنگین مناسب است و برای همین خاطر باید از جنس و کیفیت مناسبی برخوردار باشد تا اینکه بتواند وزن کالاها را تحمل کند، همین طور در گذر زمان سبب زنگ زدگی و فرسایش نشود.

ابعاد و اندازه استاندارد قفسه بندی پانل راک

ابعاد و اندازه ی استاندارد برای نصب و اجرای پانل راک به شرح زیر می باشد:

 • میزان تحمل بار در طبقات 500، 1000، 1800
 • ارتفاع قفسه بندی پانل راک 2 تا 12 متر
 • عرض قفسه بندی پانل راک 45، 70، 90، 120 سانتی متر
 • تعداد طبقات قابل اجرا 2 تا 5 طبقه می باشد

مزایای استفاده از قفسه بندی پانل راک

 • ارتفاع پانل ها قابل تغییر هستند
 • به کار بردن بالابر در قفسه بندی ها
 • می توانیم بین طبقه ها از پلکان پیش ساخته استفاده کرد

روش نصب و اجرای پانل راک

برای نصب و پیاده سازی قفسه بندی پانل راک در انبار، اول بابد اندازه راهروها با توجه به نوع محصول انبار طراحی می شود. شما قادر خواهید بود که ابعاد و اندازه قفسه بندی مورد نظر را با توجه به محیطی که در اختیار دارید از انبار تجهیز آسیا سفارش دهید. ما در کم ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت می توانیم خدمات خود را به شما ارائه دهیم.

قفسه از پیش ساخته شده چیست؟

قفسه بندی فلزی راک یکی از کامل ترین انواع قفسه بندی است و به این قفسه مادر قفسه بندی های صنعتی هم می گویند. نیم طبقه پیش ساخته شده مزنین یکی از خصوصیات این قفسه بندی است. دسترسی به قفسه ها در همه ارتفاع انبار دشوار است و اجزای سوله های چند طبقه هزینه بالایی را برای انبار داران به دنبال دارد. شما قادر خواهید بود که با استفاده از نیم طبقه پیش ساخته دسترسی ها را در اختیار داشته باشید و همین طور در هزینه ها هم صرفه جویی کنید.

از این طبقه برای انواع قفسه فلزی بزرگ و ذخیره کردن کالاهای سنگین و حجیم که قالیت چیدمان روی هم را دارند مناسب می باشد.

قفسه پیچ و مهره ای چیست؟

قفسه پیچ و مهره ای از کاربردی ترین و مهم ترین انواع قفسه بندی است که کاربرد زیادی را هم دارا می باشد. به این مدل قفسه ها قفسه های انبار می گویند.

استفاده و به کارگیری از قفسه پیج و مهره ای در سازماندهی و منظم کردن وسایل شما کمک زیادی می کند. از این نوع قفسه ها ن تنها برای سازمان دهی وسایل شخصی بلکه برای ساماندهی انبارهای بزرگ و فروشگاهی هم مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این قفسه ها قادر خواهید بود که همه محصولات و کالاهای تولیدی رو به بهترین شکل طبقه بندی نمایید.

مزایا و ویژگی قفسه پیچ و مهره ای چیست؟

 • نصب راحت و آسان
 • طراحی و اجا متناسب با ابعاد و ارتفاع سالن در طبقه های مختلف
 • به صرفه و اقتصادی بودن قفسه فلزی
 • قفسه انبار در ضخامت های متفاوت
 • قابلیت تولید با ورق گالوانیزه
 • مناسب جهت نگهداری ابزار در فروشگاه ها، انبارها و قفسه بندی انبار منازل
 • دارای رنگ های مختلف در قفسه مشبک

مشخصات قفسه پیچ و مهره ای کدام است؟

قفسه بندی انبار در دو نوع قفسه پیچ و مهره ای سنگین و پیچ و مهره ای سبک طراحی می شود

امکان بارگذاری تا حداکثر ارتفاع سالن و جا به جا کردن آسان طبقات

ایجاد نظم و ترتیب در قفسه بندی مشبک پیچ و مهره ای

مراحل نصب قفسه بندی پیچ و مهره ای فلزی

در مرحله اول نصب قفسه بندی پیچ و مهره ای فلزی اول بایستی که 4 میله را روی زمین به شکل دقیق و صاف قرار بدهید و قفسه را روی دیوار نصب کنید، اگر سوراخ های مورد نظر شما پس از بررسی به صورت دقیق و یک شکل بود می توانید به کار خودتان ادامه بدهید.

در انبار داری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

افزون بر اینکه نحوه نصب انواع قفسه فلزی از نکات حائز اهمیت در انبار خواهد بود، نکته دیگری که باید آن را مورد توجه قرار دهیم روش صحیح انبار داری است.

قفسه بندی های فلزی ابعاد بزرگی دارند که امکان دارد به هنگام پیدا کردن محصولات متفاوت در ان با مشکل رو به رو شوید از این رو باید که با روش صحیح انبار داری آشنا باشید تا در انبار فعالیتی راحتی داشته باشید.

برای خرید انواع قفسه های فلزی می توانید این مطالب را از انبار تجهیز آسیا درخواست کنید تا در این زمینه بهترین خدمات را به شما ارائه نماید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.