راهنمایی برای دریافت وام فوری آزاد: کلیدهای موفقیت در چند قدم سریع

دریافت وام فوری آزاد از موسسات خصوصی یکی از سریع ترین روش های اخذ وام فوری است که بروکراسی های اداری، ارائه سفته، چک، گواهی کسر از حقوق، داشتن ضامن، اعتبارسنجی بانکی و … را با خود نخواهد داشت و افراد می توانند در کوتاهترین زمان ممکن در فرایندی 2 تا 3 روزه از موسسات خصوص وام مورد نظر را دریافت نمایند. این وام اغلب بر سند ملک، خودرو، سیم کارت و طلا اختصاص می یابد و بر حسب ارزش گذاری هر کدام از موارد فوق میزان مبلغ دریافتی نیز متفاوت خواهد بود. به منظور کسب اطلاعات لازم در خصوص اخذ وام فوری آزاد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با نوع و شرایط وام فوری آزاد

بسیاری از متقاضیان اخذ وام، زمان لازم برای طی کردن و انجام بوروکراسی های پیچیده اداری را ندارند و یا از اخذ وام جهت تامین مالی خود در بازه زمانی کوتاه امتناع کرده و یا به سمت و سوی دریافت وام فوری آزاد سوق می کنند. وام فوری آزاد از انواع وام فوری است که افراد با استفاده از شرایط آن قادر خواهند بود تا بدون گذراندن فرایند پیچیده دریافت وام، نقدینگی لازم را تهیه نمایند و سرمایه مورد نیاز خود را تامین کنند. اغلب این وام بدون نیاز به ضامن، چک، سفته و سپرده گذاری های بلندمدت انجام می پذیرد.

اغلب وام فوری آزاد بر حسب طلا، سیم کارت، سند خودرو و همراه داشتن دسته چک و … از سوی شرکت های خصوصی به متقاضیان پرداخت می گردد. اگر افراد تمایل داشته باشند تا با استفاده از سند ملکی به دریافت وام از موسسات خصوصی اقدام کنند، شرایط دیل برقرار خواهد بود:

 • ملک می بایست خصوصی واقع در تهران یا کرج باشد.
 • ملک مورد نظر می بایست مسکونی باشد.
 • داشتن دسته چک برای متقاضیان اخذ وام الزامی است.
 • لازم است تا ارزش گذاری ملک مورد نظر حداقل 3 میلیون تومان باشد.
 • مدارکی مانند سند تک برگ، بنچاق و پایان کار برای اخذ وام فوری با استفاده از سند ملکی الزامی است.
 • اگر ملک مورد نظر در کرج و یا حومه باشد به اندازه 50 تا 60 درصد مبلغ ارزش گذاری شده، وام پرداخت می گردد.
 • حضور صاحب یا صاحبان سند الزامی است.
 • سند نمی بایست در رهن بانک یا هیچ نهاد دیگری باشد.
 • پرداخت وام بر روی اسناد ملکی وکالتی انجام نمی گیرد.

وام فوری

اگر افراد تمایل داشته باشند تا با استفاده از سند خودرو به دریافت وام از موسسات خصوصی اقدام کنند، شرایط دیل برقرار خواهد بود:

 • وام فوری آزاد بر سند خودرو تنها به پلاک تهران ارائه م شود و آدرس موجود در برگه سبز خودرو نیز می بایست آدرسی در شهر تهران باشد، این الزام به این معنا است که به پلاک کرج و حومه تهران وامی پرداخت نخواهد شد.
 • مدل خودرو مورد نظر می بایست بالاتر از سال 1390 باشد.
 • ارزش روز خودرو حداقل می بایست 400 میلیون تومان باشد.
 • متقاضیان اخذ وام فوری با استفاده از سند خودرو تنها می توانند بر خودروهای سواری وام دریافت نمایند، این به این معنا است که بر تاکسی، وانت و کامیون نمی توان وام دریافت کرد.بررسی میزان نیاز به وام

اگر افراد تمایل داشته باشند تا با استفاده از طلا به دریافت وام از موسسات خصوصی اقدام کنند، شرایط دیل برقرار خواهد بود:

 • حضور شخصی که رسید طلا به نام وی می باشد، الزامی است.
 • مدارک شناسایی فرد شامل شناسنامه و کارت ملی الزامی است.
 • طلایی که قرار است وام از طریق آن دریافت گردد می بایست در حین ارائه مدارک همراه فرد باشد.
 • فاکتور خرید تمامی قطعات طلا می بایست موجود باشد.
 • داشتن دسته چک الزامی است.
 • میزان طلایی که بر آن وام فوری آزاد گرفته می شود، به صورت امانی در صندوق امانات بانک نگهداری شده و پس از ارائه کامل اقساط،  وام فوری آزاد دریافت شده، طلای به امانت گذاشته شده در صندوق امانات بانکی به فرد بازپرداخت خواهد شد.

اگر افراد تمایل داشته باشند تا با استفاده از سیم کارت به دریافت وام از موسسات خصوصی اقدام کنند، شرایط دیل برقرار خواهد بود:

 • افرادی که به اخذ وام فوری آزاد بر سیم کارت اقدام می کنند، سند سیم کارت خود را به صورت رهن در اختیار موسسه خصوصی مورد نظر قرار می دهند. در رهن بودن سند موبایل به معنای عدم استفاده از موبایل نخواهد بود، بلکه افراد می توانند مانند گذشته از خط تلفن همراه خود استفاده نمایند و به ازا وام فوری اخذ شده مبلغی به موسسه خصوصی مورد نظر پرداخت نمایند.
 • خط سیم کارت مورد نظر می بایست 0912 و کد 1 یا 2 باشد.
 • ارزش سیم کارت مورد نظر می بایست از 150 میلیون تومان بیشتر باشد، البته موسسات خصوص یمختلف نر متفاوتی را برای ارائه وام فوری در نظر می گیرند.
 • به منظور اخذ وام فوری بر سند موبایل لازم است تا 20 روز گذشته انتقال سند انجام نشده باشد.
 • حضور صاحب سیم کارت موقع دریافت وام الزامی است.
 • داشتن دسته چک برای دریافت وام فوری آزاد بر سیم کارت الزامی است.

یکی از بهترین موسسات ارائه وام فوری اکو اینوست است. این شرکت وام خرید کالا به متقاضیان پرداخت می نماید. میزان وام پرداختی به متقاضیان در این شرکت بین 60 تا 400 میلیون و در اقساط 3 تا 15 ماهه خواهد بود. متقاضیانی که از شرکت اکو اینوست وام خرید کالا دریافت می کنند می توانند با ارائه پیش فاکتور خرید به شرکت، بدون پرداخت کوچکترین مبلغ به فروشنده، کالای مورد نظر را خریداری کرده و مبلغ اقساط خود را به اکو اینوست پرداخت نمایند. شرکت می تواند مبلغ وام را به صورت اعتبار در اختیار متقاضی قرار داده و متقاضیان دریافت وام با استفاده از کارت اعتباری دریافت شده از اکو اینوست به خرید کالای مورد نظر اقدام کرده و مبلغ اقساط را به اکو اینوست پرداخت نمایند.

انتخاب مناسب ترین مبلغ وام

مناسب ترین مبلغ وام می بایست متناسب با نیاز افراد باشد. شاید برخی افراد تصور کنند که هرچه میزان وام دریافتی بالاتر باشد، شرایط بهتر خواهد بود اما پرداخت اقساط وام در مدت زمان تعیین شده راس موعد زمانی مقرر نیز می بایست در نظر گرفته شود. لازم است متقاضیان دریافت وام بررسی کنند که قادر به پرداخت اقساط ماهیانه وام دریافتی هستند. لازم است تا دیگر هزینه های زندگی نیز در این زمینه در نظر گرفته شود و با توجه به دیگر هزینه های زندگی و اقساط ماهیانه وامی که اخذ می شود نسبت به دریافت وام مورد نظر اقدام گردد. اگرچه مبلغ وام دریافتی مهم است اما این مساله در درجه دوم اهمیت قرار دارد، لازم است تا پیش از دریافت وام پارامترهایی مانند نرخ سود بانک و موسسه مالی، سقف وام، نیاز یا عدم نیاز به سپرده گذاری، سود یا عدم سودی که به سپرده تعلق می گیرد، نرخ بهره سودی که به سپرده تعلق می گیرد، مسدودی سپرده تا تسویه کامل وام دریافت شده و یا عدم مسدودی مبلغ، مدت زمان مسدود شدن سپرده، مهلت بازپرداخت وام، هزینه های لازم برای دریافت وام نظیر هزینه ثبت نام، شرایط دریافت وام و … مورد توجه قرار گیرند. وامی مناسب است که علاوه بر داشتن مبلغی متناسب با نیاز متقاضی از شرایط لازم برای دریافت برخوردار باشد.

آماده سازی مدارک لازم

مدارک لازم برای دریافت وام فوری آزاد متفاوت است. همانطور که بیان شد، اغلب وام فوری آزاد بر سند ملک، سند خودرو، طلا یا سند سیم کارت به افراد تعلق می گیرد. اگرچه مدارکی متفاوت در هریک از انواع وام از افراد طلب می شود، اما از برخی مدارک مشترک در انواع وام فوری آزاد می توان به مواردی چون موجود بودن سند ملک، سند خودرو، طلایی که قرار است بر روی آن وام گرفته شود با به همراه داشتن فاکتورهای خرید و وجود سند سیم کارت، داشتن دسته چک، موجود بودن مدارک شناسایی نظیر کارت ملی، شناسنامه و … اشاره کرد. حضور شخصی که سند ملک، خودرو، سیم کارت به نام وی است و یا حضور فردی که فاکتورهای خرید طلا به نام وی است در حین دریافت وام فوری آزاد از موسسات خصوصی نیز الزامی است.

وام ازاد

ثبت اطلاعات و درخواست وام

افراد جهت اخذ وام فوری می توانند از موسسات خصوصی مختلف درخواست انواع وام ملک، خودرو، طلا یا سیم کارت نمایند. تمامی مراحل دریافت وام در دفترخانه اسناد رسمی انجام می شود. در دفترخانه های رسمی تمامی ضوابط، شرایط حقوقی و شرعی مطابق قانون اساسی صورت می پذیرد. افراد برای دریافت وام بر سند ملکی می توانند در کمتر از 3 روز با داشتن شرایط وام فوری را دریافت نمایند. مسکونی بودن ملک، ارزش حداقل 3 میلیاردی ملک، وجود سند تک برگ، حضور صاحب سند ملکی از شرایط اساسی و لازم ثبت اطلاعات در دفترخانه رسمی برای اخذ وام خواهد بود.

افراد برای دریافت وام بر سند خودرو می توانند در کمتر از 3 روز با داشتن شرایط لازم وام فوری آزاد را دریافت نمایند. پلاک تهران بودن، بالاتر از سال 1390 بودن سال خودرو، بالاتر از 400 میلیون تومان بودن ارزش خودرو از شرایط اساسی و لازم ثبت اطلاعات در دفترخانه رسمی برای اخذ وام ثبت می گردد.

افراد برای دریافت وام بر طلا  می توانند در کمتر از 3 روز با داشتن شرایط لازم وام فوری آزاد را دریافت نمایند. وجود طلای مورد نظر، به امانت گذاشتن طلا در صندوق امانات بانکی، وجود فاکتورهای خرید طلای مورد نظر، از شرایط اساسی و لازم ثبت افراد برای دریافت وام بر سند سیم کارت می توانند در کمتر از 3 روز با داشتن شرایط لازم وام فوری آزاد را دریافت نمایند.

سند سیم کارت می بایست به نام شخصی باشد که به اسم وی وام گرفته می شود، خط سیم کارت باید پیش شماره 0912 و با کد 1 یا 2 باشد، سند سیم کارت به نام موسسه خصوصی که به ارائه وام می پردازد تا زمان سر رسید کامل اقساط به صورت رهن در اختیار موسسه خصوصی مورد نظر خواهد بود، این موارد از مهمترین  شرایط اساسی و لازم ثبت اطلاعات در دفترخانه رسمی برای اخذ وام خواهد بود. اطلاعات در دفترخانه رسمی برای اخذ وام ثبت می گردد.

پیگیری وضعیت درخواست

اغلب موسسات خصوصی پس از ثبت اسناد لازم در دفترخانه رسمی در کمتر از 3 روز مبلغ وام را به حساب اعلامی افراد پرداخت خواهد کرد و در صورت عدم پرداخت افراد می توانند با در دست داشتن مدارک لازم به موسسه خصوصی مورد نظر مراجعه کرده و درخواست اخذ وام فوری آزاد خود را پیگیری نمایند. اغلب سود موسسات خصوصی جهت پرداخت وام آزاد در مقایسه با بانک ها و موسسات مالی بالاتر است، اما مهلت بازپرداخت آن از سوی متقاضیان قابل تعیین خواهد بود. افراد جهت ثبت نام وام فوری ازاد می توانند به صورت غیر حضوری به سایت اینترنتی شرکت خصوصی مراجعه نموده و ثبت درخواست نمایند، حتی جهت مشاوره و اخذ راهنمایی های بیشتر می توانند با مشاورین شرکت خصوصی نیز تماس حاصل فرمایند.

بررسی و تایید مدارک

وام فوری آزاد بر سند ملک، خودرو، سیم کارت و طلا به افراد تعلق می گیرد. از آنجا که ارزش هر کدام از موارد ذکر شده متفاوت است، میزان وام پرداختی بر آن ها نیز متفاوت خواهد بود. اگر فرد متقاضی اخذ وام بر ملک باشد، حتما می بایست ارزش ملک بالای 3 میلیارد تومان باشد. حتی نیاز است تا ملک ارزش گذاری گردد تا بر حسب ارزش گذاری ملک میزان وام پرداختی به افراد تعیین شود. بانک ها جهت ارائه وام فوری به متقاضیان تضامین و مستندات خاصی را طلب می کنند اما متقاضیان اخذ وام فوری از موسسات خصوصی به راحتی با استفاده از سند ملکی و مسکونی خود می توانند به دریافت وام اقدام نمایند. بر حسب ارزش گذاری ملک، موسسات خصوصی از 500 میلیون تا 20 میلیارد تومان به افراد وام می پردازند. بررسی مدارک اخذ شده از سوی وام گیرندگان و پرداخت وام به آن ها فرایندی کمتر از 2 تا 3 روز خواهد داشت.

افراد می توانند با استفاده از سند خودرو خود از موسسات خصوصی دریافت وام آزاد فوری را تقاضا نمایند. موسسات خصوصی اغلب از 200 تا 700 میلیون تومان وام بر حسب ارزش خودرو به متقاضیان پرداخت می کنند، لذا لازم است تا در فرایند ثبت نام وام فوری آزاد، خودروی مورد نظر کارشناسی شود تا ارزش واقعی آن تعیین گردد. هرچه ارزش خودرو افراد بیشتر باشد می توانند مبلغ بالاتری از موسسه خصوصی دریافت نمایند. فرایند ارائه وام به متقاضیان بر حسب سند خودرو بین 1 تا 2 روز کاری زمان می برد و در صورت عدم پرداخت افراد می توانند با در دست داشتن مدارک به موسسه خصوصی مورد نظر مراجعه کرده و میزان وام خود را پیگیری نمایند. اخذ وام بر روی طلا و سند سیم کارت نیز شبیه به موارد قبلی است و کمتر از 2 تا 3 روز کاری، میزان وام مورد درخواست به افراد پرداخت می گردد و در صورت عدم پرداخت وام در موعد زمانی مقرر می توانند به موسسه خصوصی مورد نظر مراجعه کرده و دریافت وام خود را پیگیری نمایند.

بررسی و تایید شرایط و قرارداد

متقاضیان اخذ وام فوری آزاد بر سند ملک، خودرو، سیم کارت و طلا می توانند با داشتن شرایط لازم از موسسات خصوصی وام دریافت نمایند. شرایط اخذ وام بر حسب نوع وام متفاوت است و لزوما می بایست تمامی شرایط برقرار باشد تا وام به شخص تعلق گیرد. اگر فرد تمایل به اخذ وام فوری آزاد با سند ملکی داشته باشد،لازم است تا ملک مورد نظر ارزشی بالای 3 میلیارد تومان داشته و در تهران و کرج واقع شده و مسکونی باشد. با داشتن شرایط لازم عقد قرارداد پرداخت وام بین متقاضی و موسسه خصوصی در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده و وام مورد نظر در کمتر از 2 تا 3 روز کاری برای افراد واریز می شود.

اگر فرد تمایل به اخذ وام فوری آزاد با سند خودرو داشته باشد،لازم است تا ارزش خودرو بالای 400 میلیون تومان بوده و برگ سبز و سند خودرو با پلاک تهران باشد. با داشتن شرایط لازم عقد قرارداد پرداخت وام بین متقاضی و موسسه خصوصی در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده و وام مورد نظر در کمتر از 2 تا 3 روز کاری برای افراد واریز می شود.

اگر فرد تمایل به اخذ وام فوری آزاد با سند سیم کارت داشته باشد،لازم است تا سیم کارت با کد0912 و پیش شماره 1 یا 2  باشد. با داشتن شرایط لازم عقد قرارداد پرداخت وام بین متقاضی و موسسه خصوصی در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده و وام مورد نظر در کمتر از 2 تا 3 روز کاری برای افراد واریز می شود.

اگر فرد تمایل به اخذ وام فوری آزاد با طلا داشته باشد،لازم است تا سیم کارت با کد0912 و پیش شماره 1 یا 2  باشد. با داشتن شرایط لازم عقد قرارداد پرداخت وام بین متقاضی و موسسه خصوصی در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده و وام مورد نظر در کمتر از 2 تا 3 روز کاری برای افراد واریز می شود.

اکواینوست

امضای قرارداد و دریافت وام

عقد قرارداد بین متقاضیان اخذ وام فوری آزاد و موسسه خصوصی مورد نظر در دفترخانه اسناد رسمی انجام می پذیرد و بر حسب مشکلی که ممکن است میان طرفین ایجاد گردد، بر حسب مفاد قانونی می توانند اقدام نمایند. از اصلی ترین مباحث در قرارداد میان طرفین هزینه ها است. هزینه کارمزد وام، هزینه تشکیل پرونده و … از جمله این هزینه ها است که در قرارداد مشخص می گردد از سوی چه شخصی می بایست انجام گیرد. زمان و میزان مبلغ واریز اقساط ماهانه نیز می بایست در قرارداد بطور کامل تعیین گردد، بر این اساس ممکن است خساراتی برای هزینه دیرکرد اقساط ماهانه در نظر گرفته شود. زمان پرداخت مبلغ وام نیز در قرارداد مشخص می گردد و برای هر روز دیرکرد در پرداخت وام جریمه دیرکرد در نظر گرفته می شود.

مراقبت از مسائل حقوقی و مالی پس از دریافت وام

هر کدام از طرفین وام فوری آزاد (ارائه دهنده وام و متقاضی دریافت وام) پس از عقد قراردادی که در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده است، می بایست نسبت به انجام مفاد قرارداد اقدام نمایند. بهره گیری از وکیل در عقد چنین قراردادی به منظور فهم کامل مفاد قراردادی کمک کننده خواهد بود. اغلب موسسات حقوقی ارائه دهنده وام فوری آزاد وکلایی به این منظور خواهند داشت، که با حضور آنها عقد قرارداد در دفترخانه اسناد رسمی انجام می پذیرد و همچنین فرم و پیش نویس قرارداد مورد نظر با توجه به کثرت قراردادها از پیش آماده خواهد بود.توصیه می گردد تا  متقاضی اخذ وام در این زمینه از وکیل استفاده کند، حتی پیش نویس قرارداد اخذ وام، قبل از رسمی و امضا شدن در دفترخانه اسناد رسمی می تواند به رویت وکیل رسانده شود و وکیل تمامی مفاد قراردادی را برای متقاضی اخذ وام مشخص نماید. هرچه مفاد قرارداد عقد شده برای طرفین روشن تر باشد، طرفین بهتر می توانند به رعایت آیتم های قراردادی مربوط به خود اقدام نمایند و از احتمال مشکلات قراردادی در این خصوص کاسته می شود.

نظرات بسته شده است.