چگونه از خانه خود محافظت کنیم؟!!

اگر می‌خواهید از منزل خودتان بهتر محافظت کنید باید دنبال روش‌های جدید و مدرن باشید. نصب دزدگیر ساختمان یا خرید دوربین مداربسته می‌تواند گزینه‌های جذابی برای شما باشد. دوربین مداربسته می‌تواند روشی محبوب برای مراقبت از دارایی‌های شما باشد. با توجه به پیشرفت دوربین‌های مداربسته به ویژه دوربین‌های داهوا این امکان را خواهید داشت که از طریق تلفن همراه خودتان زمانی که در سفر هستید وضعیت منزلتان را چک کنید. البته نگرانی بابت قیمت دوربین مداربسته dahua نداشته باشید. این محصولات معمولاً به صورت استاندارد توزیع می‌شوند و قیمت مناسبی دارند. البته اگر می‌خواهید دوربین‌های مداربسته در بهترین حالت امنیت شما را حفظ کنند باید نکات مختلفی را هم مد نظر قرار دهید. رعایت این نکات کمک می‌کند تا در خرید و نصب دوربین‌های مداربسته درست عمل کنید.

دوربین مداربسته

قبل از خرید دوربین مداربسته و دزدگیر، به خوبی تحقیق کنید

قبل از خرید دوربین مداربسته یا نصب دزدگیر ساختمان ابتدا باید تحقیقات کاملی انجام دهید. شما ابتدا باید مشخص کنید که دوربین را برای چه نیازی خریداری خواهید کرد. همچنین بر اساس شرایط منزل خودتان باید تعیین کنید که دزدگیر دارای چه ویژگی‌هایی باشد. در مورد دوربین باید به این فکر کنید آیا برای امنیت داخلی هم به آن نیاز دارید یا خیر. یعنی اینکه علاوه بر مشاهده رفت و آمدها در اطراف خانه می‌خواهید وضعیت داخل آن را هم بررسی کنید. در مورد دزدگیر هم باید مشخص کنید که حساسیت آن تا چه سطحی باشد. اگر حساسیت آن را بیش از حد بالا ببرید احتمال دارد حتی نزدیک شدن پرندگان هم موجب انتشار آلارم شده و هشدار بی دلیل داده شود. نکته دیگری که هنگام خرید دوربین مداربسته داهوا باید به آن توجه داشته باشید نحوه ذخیره سازی اطلاعات است. طبیعتاً تمام این ویژگی‌ها روی قیمت دوربین مداربسته dahua تاثیر مستقیم خواهند داشت.

امنیت اینترنت خانگی را فراموش نکنید!

امنیت دوربین مداربسته و شرایط نصب دزدگیر ساختمان وابسته به امنیت اینترنت خانگی شما هم است. تجهیزات دوربین مداربسته و دزدگیر به وای فای خانگی شما وصل خواهند شد. اگر وای فای از امنیت کاملی برخوردار نباشد احتمال نفوذ سارقین وجود دارد. برای اینکه با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم نکنید توصیه می‌کنیم حتماً از یک رمز عبور قوی در روتر خودتان استفاده نمایید. همچنین بررسی کنید که فایروال روتر روشن باشد. مورد دیگری که حتماً باید رعایت کنید به روز رسانی نرم‌افزار روتر است. توصیه می‌کنیم حتماً شبکه بیسیم خانگی خودتان را با حالت‌های WPA3 یا WPA2 رمزگذاری کنید. بهتر است دوربین‌های مداربسته را در شبکه متفاوت از کامپیوتر یا دیگر دستگاه‌ها تنظیم نمایید. با این کار عملاً اگر سارقان به یکی از شبکه‌های شما دسترسی پیدا کنند، امکان نفوذ به شبکه دیگر را نخواهند داشت.

قیمت دوربین مداربسته dahua

 

نرم‌افزار دوربین مداربسته و دزدگیر را مدام به روز رسانی کنید

اگر می‌خواهید دوربین مداربسته و نصب دزدگیر ساختمان برای شما امنیت و همراه آورد، نرم‌افزار آنها را فراموش نکنید. نرم‌افزارها همیشه باید به روز رسانی شده باشند تا سیستم‌ها را دچار ایراد نکنند. اگر نرم‌افزار شما به درستی به روز رسانی نشود احتمالاً نصب دزدگیر ساختمان هم فایده‌ای از جهت امنیت نخواهد داشت. عدم به روز رسانی می‌تواند مشکلات مختلف امنیتی ایجاد کند. برای اطمینان از به روز بودن نرم‌افزار دوربین مداربسته یا دزدگیر بهتر است به وب سایت سازنده آنها مراجعه کنید. اگر نسخه نصب شده روی سیستم شما با آخرین نسخه وب سایت همخوانی دارد مشکلی بابت به روز بودن نرم‌افزار خودتان ندارید. اگر هم نسخه جدیدی منتشر شده است سریعاً آن را دانلود کرده و روی سیستم خودتان نصب کنید. در صورتی که یک حساب کاربری در سایت سازنده تجهیزات داشته باشید احتمالاً می‌توانید به روز رسانی‌ها را خودکار دریافت کنید.

رمز عبور دوربین‌های مداربسته را قدرتمند انتخاب کنید

مورد دیگری که در نصب دزدگیر ساختمان و دوربین مداربسته باید به آن دقت داشته باشید، انتخاب رمز عبور است. دوربین‌ها معمولاً از تنظیمات پیش فرض برخوردارند و ویدیوهای شما را خصوصی نگه خواهند داشت. البته در هر حالت آنها به رمز عبور احتیاج دارند و باید آن را تنظیم کنید. برای تنظیم رمز عبور می‌توانید از دفترچه راهنمای دوربین یا دزدگیر کمک بگیرید. حتماً رمز عبوری انتخاب کنید که حدس زدن آن برای دیگران کار دشواری باشد. بهتر است رمز عبورهای متداول خودتان در سایت‌های دیگر را برای دوربین یا دزدگیر تنظیم نکنید. اگر ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین‌های شما روی یک فضای ابری ذخیره می‌شود باید برای حساب ابری خودتان نیز رمز عبور متفاوتی تنظیم نمایید. بهتر است برای حساب ابری خودتان نیز گزینه احراز هویت دو مرحله‌ای را تنظیم کنید.

نصب دزدگیر ساختمان

 

تماشای از راه دور دوربین‌ها را ایمن تنظیم کنید

اگر فرایند نصب دزدگیر ساختمان یا دوربین مداربسته را به درستی تنظیم کنید، امکان کنترل از راه دور آنها را خواهید داشت. البته در کنترل از راه دور، ایمن سازی تنظیمات را نباید فراموش کنید. بهتر است امنیت و حریم خصوصی خودتان را در نظر گرفته و براساس آن کنترل از راه دور را فعال کنید. این را در نظر داشته باشید که ممکن است دوربین‌ها حریم خصوصی شما مثل اتاق خواب را هم پوشش دهند. اگر یک هکر بتواند به دوربین‌های شما دسترسی پیدا کند از فیلم‌های خصوصی شما می‌تواند سوء استفاده‌گری کند. حتماً دوربین خودتان را رمزگذاری کنید و دستگاه‌هایی که به آن می‌توانند متصل شوند را محدود نمایید. ضمناً اگر کنترل از راه دور برای شما مهم است هنگام خرید حتماً سراغ دوربین‌هایی بروید که این قابلیت را داشته باشند.

کنترل از راه دور

 

دوربین مداربسته داهوا را از کجا خریداری کنیم؟

برای بالا بردن امنیت محل سکونتتان توصیه می‌کنیم اقدام به نصب دزدگیر ساختمان یا دوربین مداربسته داهوا کنید. این دوربین‌ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و می‌توانند نیاز شما را به خوبی برطرف سازند. البته اگر این دوربین‌ها را از مجموعه‌های معتبر خریداری کنید می‌توانید نسبت به ویژگی‌های مثبت آنها اطمینان داشته باشید. تنها فروشگاه‌هایی مثل مهرسام ایمن می‌توانند نسخه با کیفیت دوربین‌های مداربسته را برای شما فراهم سازند. توجه به کیفیت دوربین‌های فروشگاه مهرسام ایمن توصیه می‌کنیم زیاد روی قیمت دوربین مداربسته dahua حساسیت نشان ندهید. هرچند قیمت دوربین مداربسته dahua  در این فروشگاه بسیار مناسب است. در هر حال کیفیت این محصولات آنقدر استاندارد است که خرید آنها برای شما مزایای فراوانی به همراه داشته باشد.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.