نمایش درخشان خواننده پاپ در شب دوم جشنواره موسیقی فجر

نمایش درخشان خواننده پاپ در شب دوم جشنواره موسیقی فجر + بیگرافی

خواننده جوان کشورمان با اندوهی آرامش‌بخش در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران از سوی پشتوانه تراشه‌های هنری خود به ارمغان آورد. زبان موسیقی پاپ، که شاعری نوآورانه و آهنگسازی پردازنده را در خود جای داده بود، با همنوایی و تفاعل هیجان‌انگیز مخاطبان به اجرا درآمد.

در شب دوم جشنواره موسیقی فجر، به تدریج نورانی شد و محل‌های موسیقی تهران به تالاری پر از احساسات و انرژی تبدیل شد. در چهاردهمین اجرای این جشنواره، مهدی احمدوند، که از سن چهارده سالگی با ویولن آشنا شده بود، با تلاش و استعداد خود را در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران به رخ کشید.

شروع برنامه از ساعت ۱۹ به تصویر کشیده شد و در آغازین لحظات، صدای آهنگ “خیلی دوست دارم یه روز” که خود احمدوند شاعر، آهنگساز و تنظیم‌کننده آن بود، از گوش‌های مخاطبان ناشیانه به گوش‌ها پیوست. پس از این اجرا، خواننده جوان با یک اظهارنظر صمیمانه، از لحظاتی که در خدمت مخاطبان بود، سخن گفت.

اجراهای بعدی احمدوند با استقبال پرشور مخاطبان همراه شدند. تقریباً تمامی ردیف‌های سالن میلاد پر شده بود و احساسات در هر قطعه و بخش از موسیقی جاری شده، مخاطبان را به خود مشغول کرد. وی با هماهنگی خوب با حاضران، تلاش کرد تا به همه‌ی حاضران در سالن پاسخ دهد.

در اجراهای بعدی، با اجرای ترانه‌هایی چون “من تو رو دوست دارمت واسه دیوونگی‌هات…”، احمدوند توانست احساسات خود و مخاطبان را در یک هماهنگی فراتر از مرزهای عادی جاری کند. این خواننده جوان، با اجراهای شناخته شده‌اش چهارمین اجرا را به پایان رساند و بعد از یک استراحت کوتاه، با انرژی دوباره به صحنه بازگشت.

ترانه‌های جدیدی همچون “من تو رو دوست دارمت واسه دیوونگی‌هات…” و “من و تو، عشق، من تو رو دوست دارمت، لیلی و مجنون و…” به همراه حضور پررنگ مخاطبان به یک تجربه‌ی موسیقی دلنشین تبدیل شدند.

با اتمام کنسرت، وقتی که اعلام شد شب به پایان رسیده است، حضار با تعجب از سرعت گذرانده شده از زمان، به حمایت و انرژی خود ادامه دادند. احمدوند با ابراز سپاس از اتمسفر داغ و حمایت مخاطبان، از ختم این شب شکوهمند و شلوغ خداحافظی کرد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، دوباره او را در این صحنه‌های مملو از انرژی و هنر ببینیم.

 آهنگ مهدی احمدوند

بیگرافی مهدی احمدوند

مهدی احمدوند، این خواننده با ریشه‌های موسیقی در اهل شهر همدان، در دهه ۷۰ میلادی در کرج به دنیا آمد. با ویولن در دست، او از سن ۱۴ سالگی جدی‌ترین قدم‌های موسیقی حرفه‌ای خود را برداشت. احمدوند، علاوه بر خوانندگی، آهنگسازی و گاهی ترانه‌سرایی نیز در دامنهٔ هنری خود می‌کند.

آغاز این ماجرا از سنین کودکی بوده که احمدوند به دنیای موسیقی علاقه‌مند شد و در سن ۱۴ سالگی، با ویولن، از یک آموزشگاه موسیقی آغاز به نوازندگی کرد. ابتدا تنها علاقه‌مند به نواختن ویولن بوده، اما به مرور زمان تصمیم به خوانندگی نیز گرفته و در کنار آن، به ترانه‌سرایی و آهنگسازی نیز پرداخته است.

اولین تجربه رسمی این هنرمند جوان نیز با تنظیم آهنگ “تاوان” برای سامان جلیلی بوده است. او اعلام کرده که خوانندگی او هدفش فقط موسیقی است و به دنبال هیچ چیز دیگری نیست.

آهنگ “عشق اول” با صدای احمدوند، اولین آهنگی بود که محبوبیت چشمگیری پیدا کرد. این اثر در پیشواز ایرانسل به مدت طولانی به عنوان محبوب‌ترین پیشواز حاضر بود و صدای او را در میان جوانان مورد توجه قرار داد.

احمدوند به عنوان یک خواننده که هیچ‌گاه سعی نکرده به شباهت با دیگر هنرمندان بپردازد، از شناخته شدن خود از جمله اولویت‌های خود حرف زده است. او از مشابهت با محسن یگانه دوری گرفته و ابراز داشته که هدف اصلی او تبدیل شدن به یک خواننده برجسته است

آلبوم‌های غیررسمی مانند “موج منفی” و “نقطه ضعف و خونه غرور” پیش از انتشار آلبوم رسمی او به نام “از این ساعت” را به صورت آنلاین منتشر کرد. این هنرمند پس از دو سال، در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۵، آلبوم رسمی دوم خود را با عنوان “ساعت هفت” به بازار عرضه کرد.

در مورد موسیقی، احمدوند علاقه‌مندی خاصی به هنرمندانی چون آقای شادمهر عقیلی، که هم‌زمان خواننده، نوازنده و آهنگساز برجسته هستند، ابراز کرده است.

 مهدی احمدوند

نام آلبوم

ساعت هفت ۱۳۹۵

این ساعت۱۳۹۳

خونهٔ غرور ۱۳۹۱

نقطه ضعف۱۳۹۰

موج منفی ۱۳۸۹

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.