انگلستان؛ بهترین کشور انگلیسی‌زبان برای مهاجرت

اخذ ویزای انگلستان یکی از گزینه‌های محبوب برای مهاجرت است. زبان انگلیسی، اقتصاد غنی، شرکت‌های بزرگ دنیا و وجود دانشگاه‌های معروفی مانند کمبریج، انگلستان را به مقصدی رویایی برای زندگی و کار تبدیل کرده است. در این مقاله قصد داریم نگاهی به انواع ویزای انگلستان بیندازیم و شرایط اخذ ویزای انگلستان برای هر نوع را بررسی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت ویزای انگلستان به این صفحه مراجعه کنید.

مزایای کشور انگلستان

 • وجود دانشگاه‌های جهانی: انگلستان سیستم آموزشی بسیار پیشرفته‌ای دارد. دانشگاه‌های بسیار معروف کمبریج، آکسفورد، بیرمنگام و ده‌ها غول جهانی آموزشی دنیا در لندن جای گرفته‌اند. مدرک تحصیلی این دانشگاه‌ها بسیار معتبر است و در هرجای جهان می‌توانید کار مناسب خود را پیدا کنید.
 • فرصت‌های شغلی و کارآفرینی: با وجود اقتصاد پیشرفته و پویا، انگلستان فرصت‌های شغلی و کارآفرینی بسیاری در بخش‌های مختلف را ارائه می‌دهد. میانگین درآمد افراد شاغل در انگلیس چیزی حدود 2300 پوند در سال است.
 • هزینه پایین درمان و خدمات پزشکی: سیستم درمانی انگلستان یکی از بهترین‌های جهان است. دولت انگلستان تا 90 درصد هزینه‌های درمانی را برای شهروندان خود پوشش می‌دهد. افرادی که در انگلستان زندگی یا کار می‌کنند، به طور خودکار تحت پوشش بیمه خدمات ملی سلامت (NHS) قرار می‌گیرند. در صورت دریافت ویزای انگلستان، باید در NHS ثبت‌نام کنید. این بیمه تنها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که دوره تحصیلی آن‌ها بیشتر از شش ماه باشد.

انواع ویزای انگلستان

برای اخذ ویزای انگلستان و رفتن به این کشور راه‌های زیادی وجود دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. در ادامه مهم‌ترین ویزاهای انگلستان را با هم بررسی می‌کنیم:

ویزای تحصیلی انگلستان

یکی از بهترین و رایج‌ترین روش‌های اخذ ویزای انگلستان، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. اخذ این ویزا نسبتا آسان‌تر از روش‌های دیگر است. برای گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های انگلیس نامه پذیرش دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلستان 

 1. انتخاب دوره و دانشگاه: قبل از هر چیز، باید دوره تحصیلی و دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید. می‌توانید از منابع مختلفی مثل وبسایت‌های دانشگاه‌ها و رتبه‌بندی‌های دانشگاهی استفاده کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.
 2. درخواست آنلاین: بعد از انتخاب دوره و دانشگاه، باید درخواست آنلاین برای پذیرش تحصیلی ارسال کنید. دانشگاه‌ها معمولا یک فرم آنلاین دارند که شما باید آن را تکمیل و مدارک مورد نیاز خود را آپلود کنید. رزومه تحصیلی قوی، نمرات آیلتس یا تافل بالا، انگیزه‌نامه قوی و توصیه‌نامه‌ها شانس شما را در این مرحله بالا می‌برند.
 3. پذیرش تحصیلی: پس از بررسی درخواست شما توسط دانشگاه، در صورت پذیرش، یک نامه پذیرش برایتان ایمیل می‌شود. داشتن این نامه پذیرش برای مراحل بعدی اخذ ویزای انگلستان اساسی است.
 4. درخواست ویزا: با داشتن نامه پذیرش، می‌توانید درخواست ویزای تحصیلی خود را ارسال کنید. برای این کار باید به سامانه آنلاین UK Visas and Immigration بروید و فرم مربوط به ویزای تحصیلی (Tier 4 Student Visa) را تکمیل کنید.
 5. تهیه مدارک: پیش از مصاحبه، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. این مدارک شامل نامه پذیرش دانشگاه، مدارک مالی (برای اثبات توانایی مالی برای تحصیل و اقامت در انگلستان)، مدارک تحصیلی قبلی و سایر مدارک ممکن است.
 6. مراجعه به سفارت یا کنسولگری و مصاحبه: پس از تکمیل فرم آنلاین، شما باید برای تایید اطلاعات و تحویل مدارک مورد نیاز، وقت مصاحبه در سفارت یا کنسولگری بگیرید. در مصاحبه، ممکن است سوالات مربوط به تحصیل و قصد شما از سفر به انگلستان پرسیده شود.
 7. پرداخت هزینه ویزا: هزینه ویزای تحصیلی باید پیش از مصاحبه پرداخت شود. این هزینه برای سال 2023، 363 پوند یا 418 دلار آمریکاست.
 8. انتظار برای تصویب: پس از مصاحبه، باید منتظر تصمیم سفارت یا کنسولگری بمانید. ممکن است زمان تصمیم‌گیری متفاوت باشد؛ اما معمولا در مدت زمان معقول پاسخ می‌گیرید.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای کاری انگلستان

 1. دریافت پیشنهاد شغلی: پیش از هر چیز باید از سوی یک کارفرمای انگلیسی، نامه پیشنهاد شغلی دریافت کنید.
 2. درخواست گواهی از سازمان حامی: کمپانی که شما را پذیرفته، باید گواهی از سازمان حامی برای شما در سیستم مربوطه درخواست کند.
 3. پرداخت هزینه ویزا: پس از درخواست گواهی از سازمان حامی، هزینه ویزا و هزینه بیمه انگلستان را پرداخت کنید.
 4. تکمیل فرم آنلاین: فرم آنلاین مربوط به ویزای کاری را در سامانه UK Visas and Immigration تکمیل کنید.
 5. مصاحبه با سفارت انگلیس: در این مرحله باید برای تحویل مدارک به سفارت مراجعه کنید. در مصاحبه درباره هدف شما از سفر به انگلیس پرسیده می‌شود و تمکن مالی و تسلط شما به زبان انگلیسی را می‌سنجند.
 6. دریافت ویزای کاری در صورت قبول شدن در مصاحبه

ویزای توریستی انگلستان (B-2)

اگر قصد مسافرت و گردش در انگلستان را داشته باشید، لازم است که ویزای توریستی تهیه کنید. این ویزا مدت زمان محدودی دارد. اگر ویزای توریستی انگلستان را دریافت کنید، می‌توانید برای مدت شش ماه در انگلستان اقامت داشته باشید. شما می‌توانید ویزای خود را برای مدت شش ماه دیگر نیز تمدید کنید؛ اما حداکثر مدت زمان اقامت شما در انگلستان با ویزای توریستی 12 ماه است.

ویزای همراه انگلستان

ویزای همراه انگلیس به همسر و فرزندان زیر 18 سال افرادی که ویزای کاری، تحصیلی یا سرمایه‌گذاری انگلیس را دارند، اعطا می‌شود. این ویزا به همسر و فرزندان اجازه می‌دهد تا با فرد اصلی و صاحب ویزا به انگلستان سفر کرده و در کنار او زندگی کنند.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

شرایط اخذ ویزای انگلستان

شرایط عمومی برای اخذ ویزاهای انگلستان به شکل زیر است:

 • تعیین هدف سفر: شما باید هدف سفر خود را به‌طور دقیق مشخص کنید. آیا قصد تحصیل، کار، گردش، دیدار خانواده یا دیگر اهداف را دارید؟ این هدف باید با نوع ویزای درخواستیتان کاملا مطابقت داشته باشد.
 • تمکن مالی: برای اثبات توانایی مالی برای تحمل هزینه‌های زندگی و اقامت در انگلستان، باید مدارک بانکی، گواهی حساب، سوابق مالی و… ارائه دهید. میزان تمکن مالی لازم چیزی حدود 1300 پوند در سال است که در ویزاهای گوناگون این میزان متفاوت است. این مبلغ باید به مدت حداقل شش ماه در حساب شما باقی بماند.
 • تسلط به زبان انگلیسی: برای اخذ ویزای انگلستان باید به زبان این کشور تسلط داشته باشید. برای این منظور باید در آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل نمره خوبی کسب کنید. آیلتس آکادمیک، جنرال و لایف اسکلیز انواع مختلفی از آیلتس هستند که هر کدام برای نوع خاصی از ویزا لازم‌ هستند.
 • نداشتن سوءپیشینه: یکی از موارد بسیار مهم در اخذ ویزای انگلستان، پاک بودن سوابق و نداشتن جرم کیفری است. مهم‌تر از آن، اگر قبلا تجربه ریجکتی داشته‌اید، ممکن است گرفتن ویزا کمی سخت‌تر شود.

جمع‌بندی

اهمیت انتخاب نوع ویزای مناسب با توجه به هدف سفر و تامین مدارک مورد نیاز نیز بسیار مهم‌اند. به همین جهت، بهتر است از موسسات معتبر اعزام دانشجو کمک بگیرید تا در این مسیر اشتباه نکنید. موسسه مهاجرتی مای آرمان با داشتن صدها تجربه مشابه، در این راه کمکتان خواهد کرد. کافی است به سایت myarman.com سر بزنید و فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا در اولین زمان با شما تماس گرفته شود.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.