آموزش مرحله به مرحله تعویض باتری یو پی اس

ماهیت و عملکرد دستگاه یو پی اس، ارتباط مستقیمی با باتری آن دارد؛ درست به همین دلیل می‌توان گفت که باتری یو پی اس مهم‌ترین قطعه در کل این دستگاه است. اگر باتری یو پی اس کیفیت لازم را نداشته باشد یا به درستی نصب نشده باشد، بدون شک در عملکرد صحیح دستگاه یو پی اس نیز اختلال ایجاد خواهد شد.

نصب باتری یو پی اس می‌تواند بسیار مهم باشد. این کار همیشه باید توسط متخصصان باتجربه انجام شود. در صورتی که هرگونه ایرادی در نصب باتری یو پی اس وجود داشته باشد، نه‌ تنها عملکرد درست دستگاه دچار اشکال خواهد شد، بلکه ممکن است حوادث ناگواری نیز در این میان رخ دهد. در این مطلب، نحوه نصب باتری یو پی اس را مرور خواهیم کرد.

 آموزش مرحله به مرحله تعویض باتری یو پی اس

تعویض مرحله به مرحله باتری یو پی اس

تعویض باتری دستگاه یو پی اس امکان‌پذیر است و اصلا باید هر چند وقت یک‌بار انجام شود. باتری دستگاه یو پی اس یک قطعه مصرفی است و به همین دلیل، نیاز به تعویض دارد. این کار هرچند ساده است، اما باید با دقت کافی انجام شود. در این بخش می‌توانید مراحل تعویض باتری یو پی اس را به صورت کامل مطالعه فرمایید:

 1. ابتدا دستگاه یو پی اس را از جای قرارگیری خود خارج کرده و آن‌ را به پشت برگردانید.
 2. پیچ‌های پشت دستگاه را باز کرده و در آن را بیرون بیاورید تا بتوانید به محفظه داخلی دسترسی پیدا کنید.
 3. سپس باتری یو پی اس را جستجو کنید؛ باتری معمولا در یک گوشه قرار گرفته و دور آن پیچ‌های اتصال وجود دارد.
 4. پیچ باتری را نیز با احتیاط باز کنید. کابل‌های متصل شده به باتری را نیز از آن خارج کنید.
 5. اکنون باتری را به کل از دستگاه خارج کنید. محل قرارگیری باتری را تمیز کنید و به‌خوبی آن را آماده کنید.
 6. اکنون باتری جدید را سر جایش قرار دهید. کابل‌ها را نیز همان‌طور که بودند، دوباره به باتری متصل کنید.
 7. بهتر است که به کمک یک ولتاژ سنج، ولتاژ باتری را بررسی کنید. اگر ولتاژ درست و روی 12 ولت بود، می‌توانید در محفظه دستگاه را ببندید.
 8. مجددا پیچ‌های در دستگاه را بسته و دستگاه را سر جایش قرار داده و به برق متصل کنید.
 9. اکنون دستگاه را روشن کرده و آن را تست کنید.
 10. در صورتی که عملکرد دستگاه بدون ایراد و خطا بود، می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر باتری یو پی اس

نکات مهم در زمان تعویض باتری یو پی اس

همیشه به یاد داشته باشید که بهترین کار در زمان تعویض باتری یو پی اس، ارجاع این کار به یک متخصص است. متخصصان باتجربه بدون شک می‌توانند به راحتی و بدون دردسر و البته بدون نگرانی بابت هرگونه خطا، باتری دستگاه یو پی اس شما را تعویض کنند.

اگر خودتان قصد کردید که باتری یو پی اس را شخصا تعویض کنید، بهتر است که این نکات را به یاد داشته باشید:

 • قبل از شروع به فرایند تعویض، دستگاه یو پی اس را از برق جدا کنید. حتی با کمک فازمتر بررسی کنید که در دستگاه برق نباشد.
 • قبل از اینکه باتری جدید را جای‌گذاری کنید، بهتر است که محفظه قرارگیری باتری را به خوبی تمیز کنید و خوردگی‌ها را به خوبی پاک کنید.
 • باید کابل‌ها را خوب به خاطر بسپارید و در صورت لزوم آن‌ها را علامت‌گذاری کنید تا در زمان نصب باتری جدید، دچار خطا نشوید.
 • در صورت تعدد باتری‌های یو پی اس، امکان برق‌گرفتگی نیز وجود خواهد داشت؛ ابزار و لوازم ایمنی لازم را در اختیار داشته باشید و همچنین بیشتر از 6 باتری را به صورت یکجا وصل نکنید.
 • در پایان نیز قبل از بستن و روشن‌کردن دستگاه، بهتر است که از اتصالات درست مجددا اطمینان کسب کنید.

 

هرچند وقت یک بار باتری یو پی اس را تعویض کنیم؟

چنان که گفتیم، باتری یو پی اس یک قطعه مصرف است و نیاز به تعویض دارد. به همین دلیل لازم است که این باتری را در فواصل معین تعویض کنیم. به طور متوسط، طول عمر باتری یو پی اس را بین 3 تا 5 سال ذکر کرده‌اند. اما این مدت زمان، عمر اسمی باتری به شمار می‌رود. عمر واقعی باتری یو پی اس معمولا تنها بین 1 تا 2 سال است.

در صورتی که شرایط نگهداری از باتری مناسب باشد و میزان استفاده از باتری زیاد نباشد، می‌توان امید داشت که این باتری تا 5 سال و یا حتی بیشتر از آن کار کند. اما بعد از دو سال، معمولا ایرادات باتری کهنه نمایان می‌شود و شما را مجبور به تعویض باتری خواهد کرد. استفاده از باتری باکیفیت می‌تواند مدت زمان استفاده را افزایش دهد.

برای مشاوره در زمینه خرید باتری یو پی اس می توانید با مشاوران تجهیز آرمان در ارتباط باشید. فقط کافی است اینجا را کلیک کنید.

خرید باتری یو پی اس باکیفیت از تجهیز آرمان

چنان که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، خرید باتری باکیفیت برای دستگاه یو پی اس، می‌تواند ما را از تعویض زودهنگام، بی‌نیاز کند. باتری مهم‌ترین قطعه در دستگاه یو پی اس است و به همین دلیل، کیفیت آن بسیار اهمیت دارد. اگر قصد خرید باتری یو پی اس دارید، پیشنهاد ما به شما، مجموعه تجهیز آرمان است.

مجموعه تجهیز آرمان با سال‌های سابقه در زمینه فروش انواع باکیفیت‌ترین باتری‌های دستگاه یو پی اس، بدون شک می‌تواند مرجع مناسبی برای شما عزیزان باشد. قیمت مناسب، ارائه محصولات باکیفیت، ارسال کالا به سرتاسر ایران و همین‌طور ارائه خدمات پس از فروش، از نقاط قوت این مجموعه به شمار می‌رود. برای ارتباط با مشاوران تجهیز آرمان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر اقدام فرمایید:

تلفن تماس: 0713236 – 0713384

آدرس اینترنتی: tajhizarman.com

آدرس دفتر مرکزی: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک 50

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.