در سال ۱۴۰۲ طلا بخریم یا نه؟

چرا طلا بخریم؟

برای حفظ ارزش پول نقد شما راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه‌ها سرمایه‌گذاری در بازار طلاست. سرمایه‌گذاران می‌توانند به روش‌های مختلف پول خود را به طلا تبدیل کنند. به عنوان مثال در صندوق‌های ETF سپرده‌گذاری می‌کنند، سهام شرکت‌های استخراج کننده طلا را می‌خرند یا طلا را به صورت فیزیکی (سکه یا شمش) خریداری می‌کنند.

برخی بر این باورند که طلا خیلی قدیمی شده و دیگر ارزش مالی گذشته را ندارد. در دنیای اقتصادی امروز،‌ ارز کاغذی تنها انتخاب برای پول رایج است. بسیاری معتقدند که طلا تنها می‌تواند در ساخت جواهر استفاده شود. این در حالی‌ست که دسته‌ای دیگر طلا را فلزی با ارزش ذاتی و گرانبها می‌دانند که در پورتفوی اغلب سرمایه‌گذاران یافت می‌شود.

زمان مناسب خرید طلا

خرید طلا به عنوان پوششی در برابر کاهش ارزش دلار و افزایش تورم مورد توجه قرار گرفت. با افزایش تورم،‌ طلا هم رشد پیدا می‌کند. زمانی که سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند پول آن‌ها در حال از دست دادن ارزش خود است، به سمت دارا‌یی‌های امن‌تر می‌روند؛ دارایی هایی که در طول زمان ارزش خود را حفظ میکنند.

می توانید از فرصت های طلایی که در کل بازارهای مالی وجود دارد مانند زمان مناسب خرید سکه، طلا، ارز دیجیتال، بورس و … به همراه  یک استراتژی پیشرفته سرمایه گذاری در کانال سیگنال ارز دیجیتال همیار کریپتو بهره ببرید.

طلا به عنوان یک دارایی امن

هر موقع در بخشی از دنیا تنشی به وجود می‌آيد؛ خواه خاورمیانه باشد، اروپای شرقی، آفریقا یا هر جای دیگر واضح است که نگرانی‌‌های سیاسی و اقتصادی در فضای اقتصاد مدرن، افزایش پیدا می‌کنند. از این رو، به طور معمول سرمایه‌گذاران در زمان بحران‌‌های سیاسی و اقتصادی، طلا را به‌عنوان یک دارایی امن در نظر می‌گیرند.

در طول تاریخ در زمان آشفتگی‌ها و جنگ‌ها همواره کسانی که از طلا برای حفظ ثروت خود استفاده کرده‌اند، موفق بودند. در نتیجه، هر زمان که خبری یا اتفاقی باعث عدم اطمینان و نگرانی اقتصادی در جهان شده، سرمایه‌گذاران برای حفظ سرمایه خود به خرید طلا روی آورده‌اند.

چه زمانی برای حفظ سرمایه طلا بخریم؟

معمولا زمانی که قیمت اقلام مالی ارزشمند در حال ریزش است، ‌قیمت طلا با وجود اینکه ارزان است پتانسیل رشد نشان می‌دهد، آن زمان بهترین فرصت برای پس‌انداز طلا است.

برای اینکه بهترین زمان خرید طلا را متوجه شویم باید قیمت آن را در مقابل سایر کالاهای مالی با ارزش مانند سهام یا اوراق بهادار وغیره قرار دهیم. به عنوان مثال،‌ سال گذشته هنگام کاهش ارزش شاخص S&P500 تا ۱۶ درصد، ارزش طلا تا ۳.۵ درصد رشد پیدا کرد. البته که این دور از انتظار نبود، زیرا طلا هم پوششی در برابر تورم و هم یک دارایی امن به وقت نزولی شدن بازارها، به شمار می‌آيد.

در شرایط مناسب، خرید طلا می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد:

مزایای خرید طلا برای حفظ ارزش پول

  • مقابله با تورم با خرید طلا

همزمان که تورم افزایش پیدا می‌کند، قدرت خرید کاهش می‌یابد. در چنین شرایطی اگر پول نقد داشته باشید، آن را از دست خواهید داد. از طرفی طلا به عنوان ابزاری برای مقابله با تورم عمل می‌کند؛ یعنی زمانی که ارزش دلار در حال کاهش باشد، ممکن است ارزش طلا رشد کند. شاید همیشه این رابطه برقرار نباشد، اما اغلب اوقات طلا می‌تواند یک گزینه برای پس‌انداز در همچین موقعیتی به شمار رود.

  • مقابله با شرایط سخت اقتصادی با خرید طلا

در شرایط نا امن اقتصادی، خرید طلا می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند. بعلاوه، احتمال رشد آن نیز بالاست. نتایج برخی تحقیقات حاکی از آن است که با افزایش تعداد مصرف‌کنندگان با انتظارات بدبینانه، قیمت طلا همبستگی مثبتی دارد. البته این بدان معنا نیست که وقتی اقتصاد متزلزل به نظر می‌رسد، ارزش طلا همیشه افزایش می‌یابد. اما، به طور بالقوه می‌تواند به کسانی که از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند کمک کند.

  • ساده بودن این سرمایه‌گذاری

برای انتخاب این طبقه از دارایی نیازی به دقت به فاکتورهایی مانند ریسک، جریان نقدی، مالیات و موارد دیگر نیست. پس انتخاب این کلاس از دارایی کمی ساده تر از سایر دارایی‌‌هاست که تنها بر اساس سود بیشتر بر روی آن‌ها سرمایه‌‌گذاری می‌کنیم. بنابراین، افزودن این کلاس دارایی می‌تواند به تصمیمات سرمایه‌گذاری شما سهولت بخشد.

معایب پس انداز پول با طلا

  • طولانی شدن بازگشت سود و سرمایه

با وجود اینکه طلا نسبت به سایر دارایی‌ها رشد زیادی نشان می‌دهد، ممکن است زمان طولانی برای بازگشت سود نیاز باشد. اگر برای دوران بازنشستگی به دنبال پس‌انداز بر روی طلا هستید، اغلب گذاشتن پول زیاد در بازار طلا در طولانی مدت به شما سود خواهد رساند. به بیان دیگر، ‌سرعت رشد در بازار طلا نسبت به سایر بازارها پایین‌تر است.

 

  • ترس از بحران به عنوان انگیزه خرید طلا

اغلب با ریزش بازارهای دیگر، سرمایه‌گذاران به پس انداز طلا روی می‌آورند. بنابراین، آنچه سرمایه‌‌گذاران را به‌سمت بازارهای طلا می‌کشاند بیشتر ترس است تا انگیزه برای موفقیت.

برای مشاهده آموزش فارکس رایگان به صورت صفر تا صد به همراه ویدیو بر روی لینک بزنید.

سخن پایانی

یکی از روش های جذاب، بی دردسر و کم ریسک برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی خرید طلا محسوب می‌شود. خرید طلا می‌تواند ارزش سرمایه شما را حفظ کند، زیرا علاوه بر اینکه در طولانی مدت سرمایه شما را چند برابر می‌کند، در برابر تورم‌های اقتصادی نیز از آن محافظت خواهد کرد. در کشوری مانند ایران میانگین تورم در دهه‌های اخیر معمولاً دورقمی بوده است. تورم مانع حفظ ارزش پول است و مدام ارزش پول را کاهش می‌دهد. معنای این کار، کاهش قدرت خرید پول در گذر زمان بر اثر تورم است. برای حفظ ارزش پول باید سراغ سرمایه‌گذاری رفت. اگر کارمند هستید و درآمد ثابتی دارید ممکن است بخواهید بخشی از درآمد خود را به عنوان پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

برای سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز روش‌های متنوعی وجود دارد که هر یک مزایا و معایبی دارد و بسته به مقدار سرمایه و ریسک‌پذیری شما ممکن است مناسب یا نامناسب باشند. خرید طلا بعنوان یکی از گزینه های مناسب برای حفظ ارزش پول می باشد.

همچنین، طلا در زمان بروز تنش‌های سیاسی و اقتصادی در دنیا بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است. از این رو، با پس‌انداز طلا دیگر لازم نیست نگران بی‌ارزش شدن دارایی‌هایتان باشید.

 آموزش خرید طلا و ارز دیجیتال

بدون شک حضور در بازار طلا و سکه فرصت های سوددهی بسیاری را ممکن است برای ما فراهم کند و می توان آن را یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در بازارهای مالی ایران است.
در کنار این چنین سرمایه گذاری فرصت های سوددهی دلاری بسیار جذاب تری در بازار ارز دیجیتال و فارکس نیز وجود دارد.

موسسه همیار کریپتو با برگزاری دوره های تخصصی دوره فارکس و دوره آموزش ارز دیجیتال توسط تریدرهای حرفه ای و صاحب سبک راه را برای ورود شما به دنیای بازارهای مالی هموار کرده است.

 صرافی بینگ ایکس با داشتن کارمزد پایین و دسترسی بدون فیلترشکن، یکی از گزینه های مناسب برای فعالیت در زمینه بازار ارز دیجیتال برای ایرانیان می باشد.

 

ارتباط با همیار کریپتو

برای ارتباط با همیار کریپتو می‌توانید به سایت مجموعه به آدرس زیر مراجعه کنید.

www.hamyarcrypto.com

یا با شماره 91691614-021 تماس بگیرید تا مشاوران ما به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر همیار کریپتو را در گوگل سرچ کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.