کیف اداری چرم طبیعی بخریم یا چرم مصنوعی؟

اگر واقعا قصد خرید کیف اداری چرم مردانه را داشته باشید، حتما با این سوال رو به رو شده اید که چرم طبیعی بخرم یا مصنوعی؟ شاید در نظر بعضی از افراد چرم طبیعی بدون هیچ شکی بهتر باشد، اما با این حال چرم مصنوعی هم مزایای خودش را دارد که باعث شده افراد زیادی خرید کیف اداری مردانه چرم مصنوعی را به طبیعی ترجیح دهند.

قبل از خرید کیف اداری چرم مردانه حتما باید طبیعی یا مصنوعی بودن چرم را از جهاتی مانند دوام، قیمت، جذابیت و … مورد مقایسه قرار دهید. همراه ما باشید تا به طور کامل با تفاوت های کیف اداری چرم طبیعی و چرم مصنوعی برای آقایان آشنا شوید.

کیف چرم طبیعی چیست؟

کیف چرم طبیعی ماده ای است که از پوست حیواناتی مانند گاو، گوسفند یا بز ساخته می شود. این یک منبع طبیعی و تجدیدپذیر است که معمولا لوکس‌تر و بادوام‌تر از چرم مصنوعی است. در فرایند دباغی با استفاده از مواد شیمیایی، پوست حیوانات به چرم تبدیل می شود. در واقع دباغی کردن، باعث میشود که کیف اداری چرم طبیعی طول عمر بیشتری داشته باشد.

خرید کیف اداری چرم طبیعی مردانه

کیف اداری چرم مصنوعی چیست؟

چرم مصنوعی یک ماده ساخته دست انسان است که از مواد مختلفی مانند پلی اورتان (PU) یا پلی وینیل کلراید (PVC) ساخته میشود. چرم مصنوعی از چسباندن یک لایه پارچه به یک لایه پلاستیک ساخته می شود، پارچه پشتی کیف را فراهم می کند و پلاستیک ظاهر چرم را می سازد.

انواع مختلفی از چرم مصنوعی وجود دارد، اما رایج ترین آنها PU و PVC هستند. PU نوع گران‌تری از کیف چرم مصنوعی است، اما دوام بیشتری نیز دارد. پی وی سی نوع ارزان تری از چرم مصنوعی است، اما آنقدر بادوام و قابل تنفس نیست.

تفاوت کیف اداری چرم طبیعی طبیعی و مصنوعی

چرم طبیعی و چرم مصنوعی دو مورد از رایج ترین مواد مورد استفاده در تولید کیف اداری چرم مردانه هستند. هر دوی این مواد دارای مزایا و معایب خاص خود هستند، بنابراین مهم است که قبل از خرید، تفاوت بین آنها را درک کنید. ما تفاوت کیف اداری مردانه چرم طبیعی و مصنوعی را از جهات مختلفی مانند دوام، زیبایی، قیمت و … بررسی می کنیم و تصمیم گیری را به شما واگذار میکنیم.

تفاوت کیف اداری چرم طبیعی و مصنوعی از نظر دوام:

چرم طبیعی و چرم مصنوعی هر دو مواد بادوامی هستند اما از نظر طول عمر دارای نقاط قوت و ضعف متفاوتی هستند. از آنجایی که کیف اداری چرم طبیعی از پوست حیوانات ساخته می شود، بسیار محکم و بادوام است و میتواند در برابر سایش و پارگی زیاد مقاومت کند. در مقابل کیف اداری مردانه چرم مصنوعی به اندازه چرم طبیعی بادوام نیست و به راحتی آسیب می بیند.

فرق کیف اداری چرم طبیعی و مصنوعی از نظر ظاهر:

چرم طبیعی ظاهری طبیعی و جذاب دارد که می تواند به محصول حس لوکسی بدهد. همچنین در طیف رنگ های مختلف موجود است، بنابراین می توانید کیفی را پیدا کنید که با سبک شخصی شما مطابقت داشته باشد. با این حال، چرم طبیعی می تواند دارای لک و نقص هایی باشد که بخشی از زیبایی طبیعی آن است.

چرم مصنوعی ظاهر یکنواخت تری نسبت به چرم طبیعی دارد و اغلب به گونه ای ساخته می شود که شبیه نوع خاصی از چرم طبیعی مانند پوست گاو یا تمساح باشد. چرم مصنوعی نیز در رنگ‌ها و پوشش‌های متنوعی موجود است، اما رنگ‌ها ممکن است به اندازه چرم طبیعی زنده نباشند.

تفاوت کیف اداری چرم مصنوعی و طبیعی از نظر عبور هوا

قابلیت تنفس توانایی یک ماده برای عبور هوا از آن است. این یک ویژگی مهم برای بسیاری از انواع مواد از جمله چرم است. در چرم، تنفس به دو دلیل مهم است. اول، به خنک و خشک نگه داشتن کاربر کمک می کند. هنگامی که هوا میتواند از چرم عبور کند، رطوبت روی پوست هم از بین می رود. نتیجه این فرآیند به جلوگیری از احساس گرما و تعریق منجر میشود.دوم، تنفس به تنظیم دما کمک می کند. وقتی هوا از چرم عبور کند، به حفظ پوست در دمای راحت کمک می کند. این می تواند به جلوگیری از احساس گرما یا سردی بیش از حد کاربر، حتی در دماهای شدید کمک کند. حالا کیف اداری مردانه چرم طبیعی قابلیت تنفس بیشتری دارد یا چرم مصنوعی؟

کیف اداری چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی قابلیت تنفس بیشتری دارد، زیرا یک ماده طبیعی است که اجازه می دهد هوا از طریق آن گردش کند. این می تواند به خنک و خشک نگه داشتن کاربر کمک کند، به خصوص در هوای گرم. از سوی دیگر، چرم مصنوعی چندان قابل تنفس نیست، زیرا یک ماده ساخته دست بشر است که اجازه گردش آزادانه هوا را نمی دهد، در نتیجه دست شما ممکن است در اثر گرفتن کیف چرم مصنوعی مردانه دچار تعریق و گرما شود.

مقایسه قیمت کیف اداری چرم مردانه طبیعی و مصنوعی

چرم طبیعی معمولاً گرانتر از چرم مصنوعی است زیرا یک ماده طبیعی است که برای رفع عیوب و نگهداری بیشتر آن، به فرآیند دباغی نیاز دارد و دباغی کردن برای کیف اداری چرم طبیعی گران تر از چرم مصنوعی می باشد. با این حال، قیمت چرم طبیعی بسته به نوع چرم، کیفیت و فرایند دباغی مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، خرید کیف اداری چرم تمام دانه گرانتر از چرم چسبنده است.

چرم مصنوعی معمولاً ارزان‌تر از چرم طبیعی است، زیرا توسط مواد شیمیایی ساخته می شود و هزینه دباغی آن نسبت به چرم طبیعی کمتر است. مشابه چرم طبیعی، قیمت چرم مصنوعی بسته به نوع، کیفیت چرم و فرآیند ساخت آن می تواند متفاوت باشد. مثلا چرم پلی اورتان (PU) گرانتر از چرم پلی وینیل کلراید (PVC) است.

تفاوت کیف اداری چرم طبیعی و مصنوعی

مقایسه کیف اداری چرم طبیعی و مصنوعی از نظر آسیب به محیط زیست

کیف چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی اثرات زیست محیطی کمتری دارد زیرا یک ماده طبیعی است که برای تولید به منابع زیادی نیاز ندارد. در فرایند دباغی چرم طبیعی نیز نسبت به فرآیند تولید چرم مصنوعی از آب و زمین کمتری استفاده میشود. با این حال، تأثیر محیطی محصولات چرم طبیعی بسته به نوع چرم و فرآیند دباغی مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، چرم دباغی شده با کروم در مقایسه با چرم دباغی گیاهی آسیب بیشتری به محیط زیست میزند.

چرم مصنوعی اثرات زیست محیطی بدتری نسبت به چرم طبیعی دارد زیرا برای تولید آن باید از منابع بیشتری مانند آب و زمین استفاده کرد. علاوه بر این، تولید کیف اداری مردانه چرم مصنوعی میتواند آلاینده های مضری مانند فتالات ها و دیوکسین ها را وارد محیط زیست کند.

کیف اداری مردانه چرم طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

میخواهیم این مطلب را با پاسخ به این سوال مهم به اتمام برسانیم. در خرید کیف اداری چرم مردانه باید به 3 نکته توجه نمایید: اول اینکه هدف شما از خرید کیف چرم اداری چیست؟ دوام بالا یا شیک بود؟ یا هردو؟ دوم اینکه بودجه شما برای خرید کیف اداری چرم مردانه چقدر است؟ سوم اینکه ظاهر و احساس چرم طبیعی را ترجیح میدهید یا چرم مصنوعی؟ اگر می خواهید کیف اداری شما مدت زیادی عمر کند یا جلال و شکوه آن کاملا مشخص باشد، چرم طبیعی برای شما بهتر است، اما اگر نمی خواهید زیاد برای خرید کیف اداری مردانه هزینه کنید یا حوصله مراقبت های تخصصی از چرم را ندارید، به خرید کیف اداری چرم مصنوعی فکر کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.