نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول [ آموزش تصویری ]

0

رومینگ همراه اول یکی از صدها قابلیت شرکت همراه اول است که در اختیار کاربران قرار گرفته و می تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه های آن ها داشته باشد. از مهم دلایل استفاده از این قابلیت امکان برقراری ارتباط با سیم کارت خود در سراسر دنیا است. با توجه به این قابلیت شما می توانید در هر گوشه از دنیا که هستید با استفاده از سیم کارت همراه اول خود، با دوستان و مخاطبین خود تماس برقرار کنید. این قابلیت چیزی شبیه به استفاده از بهترین مودم های همراه اول است که امکان اتصال به اینترنت را در تمامی شرایط برای شما فراهم می کند. جدیدترین اخبار و ترفندهای تکنولوژی را با بررسی نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول پی می گیریم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چرا فعال سازی رومینگ همراه اول مهم است؟

گاهی ممکن است برخی افراد به دلایل شغلی نیاز داشته باشند که از کشور خارج شوند و بر این اساس نمی توانند سیم کارت خود را تعویض نمایند؛ چرا که ممکن است نیاز به ارتباطات داخلی وجود داشته باشد و از آنجایی که معمولا اپراتورها تا محدوده های خاص جغرافیایی را پوشش می دهند در صورت خروج از این محدوده جغرافیایی ارتباط سیم کارت قطع خواهد شد؛ بنابراین باید به فکر یک راه حل درست و حسابی باشند.
کمپانی همراه اول به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای ارتباطی مخابراتی در ایران با ارائه امکاناتی همانند رومینگ همراه اول شرایط را برای افراد و مخاطبین خود ساده کرده و با استفاده از رومینگ همراه اول می توانید از سیم کارتتان در سرتاسر دنیا استفاده نمایید. بنابراین می توانید با گذر از محدوده جغرافیایی به دلیل پوشش دهی جهانی برای برقراری تماس، اتصال به اینترنت و یا ارسال پیامک ها از انواع سیم کارت های همراه اول استفاده کنید.

آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول به روش تصویری

فعال سازی رومینگ همراه اول به روش های متفاوتی امکان پذیر است و شما می توانید با استفاده از کدهای دستوری این عملیات را انجام دهید. البته توجه داشته باشید برای استفاده از کدهای USSD حتماً باید فعال سازی رومینگ همراه اول در داخل ایران صورت گیرد و چنانچه به خارج از محدوده پوشش دهی بروید قابلیت استفاده از کد USSD برای شما غیر فعال می شود.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-با-کد-دستوری

با شماره گیری یکی از کدهای #29*10* و یا #6*1* ، لیستی به منظور استفاده از رومینگ همراه اول به شما نمایش داده می شود.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-با-کد-دستوری-2

در لیست مذکور می توانید با وارد کردن گزینه ۱ این قابلیت را فعال سازی کنید، در صورت استفاده از رومینگ همراه اول می توانید با وارد کردن گزینه 2 آن را غیر فعال کنید.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-فعال-سازی-را-انتخاب-کنید

چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید روی گزینه شماره ۹ کلیک کنید و یا با ارسال عدد ۹، اطلاعات مربوط به رومینگ همراه اول را از طریق پیامک دریافت نمایید.
همچنین اگر از برنامه همراه من استفاده می کنید می توانید با وارد شدن به منوی خدمات سیم کارت، قابلیت رومینگ همراه اول را فعال کنید و از خدمات آن استفاده نمایید. برای دریافت دیگر خدمات سیم کارت های اعتباری و دائمی این اپراتور می توانید در جهت دانلود برنامه همراه من از گوگل پلی اقدام نمایید.

چطور از رومینگ همراه اول استفاده کنیم؟

خب پس از اینکه با توجه به مراحل فوق توانستید در جهت فعال سازی رومینگ همراه اول اقدام نمایید حال لازم است که نحوه استفاده از این قابلیت را نیز فرا گیرید چرا که نحوه استفاده از این قابلیت دارای شرایط متفاوتی است.

برقراری تماس رومینگ

خب در ابتدا به سراغ چگونگی برقراری تماس با شماره های دیگر برویم. چنانچه قصد دارید با استفاده از قابلیت رومینگ همراه اول با یکی از شماره های داخل کشور تماس بگیرید، می بایست از دو روش استفاده نمایید.

روش اول برای شماره گیری و برقراری تماس با موبایل و روش دوم برای برقراری تماس با تلفن ثابت مورد استفاده قرار می گیرد۔

  • در مرحله اول چنانچه قصد دارید با یک شماره تلفن همراه تماس بگیرید باید حتماً پیش شماره و کد ۰۰۹۸۹۱ را وارد کنید.
  • مرحله بعدی به شماره های ثابت اختصاص داده شده و در صورت تماس با این شماره ها تنها لازم است پیش شماره کد کشور ایران یعنی ۰۰۹۸ را قبل شماره گیری فرمایید.

اتصال اینترنت رومینگ

بدون شک علاوه بر تماس در خارج از کشور به اتصالات اینترنتی نیز احتیاج دارید، اما اینکه در زمان استفاده از قابلیت رومینگ چگونه می توان به اینترنت متصل شد نیز مبحث جداگانه ای است. برای این کار ابتدا باید شبکه اینترنت رومینگ خود را بیابید. البته انواع سیستم عامل های گوشی با هم متفاوت بوده و برای ورود به تنظیمات باید مسیرهای مختلفی را طی کرد. در ادامه به توضیح چگونگی فعال کردن رومینگ در گوشی های اندروید و آیفون خواهیم پرداخت.

فعال سازی رومینگ همراه اول در گوشی های اندرویدی

خب در ابتدا به سراغ گوشی های اندروید برویم، برای اینکه بتوانید از قابلیت رومینگ همراه اول در این گوشی ها استفاده کنید در ابتدا باید وارد بخش تنظیمات شوید.

همانطور که در تصویر می بینید لازم است از منوی تنظیمات روی گزینه اتصالات یا Connection کلیک کنید تا صفحه مربوطه برای شما باز شود.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-اتصالات-را-لمس-کنید

در گام بعدی باید از گزینه شبکه های تلفن همراه یا Mobile networks استفاده نمایید.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-شبکه-های-تلفن-همراه-را-لمس-کنید

در پایین صفحه گزینه Networks operators یا همان اپراتورهای شبکه را پیدا و روی آن کلیک کنید.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-اپراتور-های-شبکه-را-لمس-کنید

در سال های اخیر با ورود بهترین گوشی‌های هوشمند دو سیم کارت ممکن است اپراتورهای یک گوشی با یکدیگر متفاوت باشند و مخاطبین از دو سیم کارت با اپراتورهای متفاوت استفاده کنند. به همین دلیل با ورود به صفحه اپراتور شبکه دو گزینه برای شما فعال خواهد بود، می توانید با کلیک بر روی هر کدام، از قابلیت ها و خدمات آنها استفاده کنید. چنانچه روی گزینه Select automatically کلیک کنید خود گوشی همراه بهترین شبکه را برای شما انتخاب می کند، اما اگر بر روی گزینه Select manually کلیک نمایید خودتان باید شبکه مورد نظر را به صورت دستی آپدیت کرده و اطلاعات و دیتا را وارد نمایید.

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-یکی-از-دو-روش-را-انتخاب-کنید

فعال سازی رومینگ همراه اول در گوشی های آیفون

همانطور که عنوان شد نحوه استفاده از قابلیت رومینگ در گوشی های مختلف متفاوت می باشد. با توجه به مواردی که در بالا مطالعه کردید چگونگی تنظیم و استفاده از رومینگ همراه اول در گوشی های اندروید عنوان شد؛ اما برای استفاده از این قابلیت در گوشی های آیفون باید مسیرهای متفاوتی را دنبال کنید که شامل موارد زیر هستند:

گام اول با ورود به بخش تنظیمات انواع گوشی های آیفون آغاز می شود.

در گام بعدی باید به سراغ گزینه داده های همراه یا  Cellular بروید و روی آن کلیک کنید تا صفحه دیگری برای شما باز شود.

پس از ورود، صفحه برای شما باز خواهد شد که باید روی گزینه Cellular Data options  کلیک کنید.

Cellular-Data-options-فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول

با وارد شدن به صفحه جدید، شاهد گزینه غیرفعال کردن رومینگ هستید.

carrier-فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول

برای اینکه بتوانید از قابلیت رومینگ همراه اول در گوشی های آیفون استفاده کنید، می بایست این گزینه را فعال نمایید.

Data-Roaming-فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول

آیا فعال سازی رومینگ همراه اول هزینه دارد؟

فعال-سازی-رومینگ-همراه-اول-هزینه-فعالسازی-رومینگ-همراه-اول

بدون شک استفاده از تمامی خدمات اپراتورها دارای یک هزینه هستند و اپراتور همراه اول نیز از این قضیه مستثنا نیست؛ البته لازم است بدانید که در برخی موارد برای جلب رضایت کاربران و مخاطبین تفاوتی قائل می شود و از مهم ترین آن می توان به دریافت اینترنت رایگان همراه اول اشاره کرد. اما در رابطه با هزینه فعال سازی رومینگ همراه اول می توان گفت که با توجه به کشور مقصد این هزینه ها دارای تعرفه های متفاوتی هستند که می توانید با ورود به صفحه رومینگ سایت همراه اول از این تعرفه ها مطلع شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.