از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم؟ [ریپورت اینستاگرام]

ریپورت در اینستاگرام چیست و چگونه می تواند جنبه های مثبت و منفی داشته باش، یکی از بزرگترین سوالاتی است که در سال های اخیر کاربران شبکه های اجتماعی با آن سرو کار دارند. همان طور که همه ما می دانیم تمام شبکه های مجازی دارای قوانین خاصی هستند و کاربران مجبور به رعایت این قوانین می باشند، اینستاگرام نیز از این دسته شبکه ها است که برای خود قوانینی را معین کرده است. اینستاگرام در نسخه های مختلف خود قابلیتی را قرار داده که توسط آن می توانید مواردی که دارای تخلف می باشند را به آن ها گزارش دهید.

گاهی ممکن است در اینستاگرام پیج هایی را مشاهده کنید که که دارای پست ها یا کامنت هایی هستند که قوانین اینستاگرام را رعایت نکرده اند و بر خلاف خط مشی هایی که اینستاگرام تعیین کرده است، عمل می کنند. در این شرایط با ریپورت کردن اکانت او را به اینستاگرام گزارش داده اید. ما در ادامه این مطالب قصد داریم تا شما را با مفهوم اینکه ریپورت در اینستاگرام چیست و چگونه اعمال می شود، آشنا کنیم.

ریپورت-در-اینستاگرام-چیست؟.

ریپورت اینستاگرام چیست؟

ریپورت در واقع به معنای گزارش دادن می باشد، همان طور که اشاره شد زمانی که شما یک پست و یا اکانتی را مشاهده می کنید که قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته است، از طریق ریپورت کردن به راحتی می توانید این موضوع را به اینستا گزارش دهید. پس از ارسال گزارش شما پشتیبانی اپلیکیشن این موضوع را متوجه شده و به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

کاربرانی که الگوریتم ها  را رعایت نمی کنند معمولا توسط اشخاص دیگر محدود و مسدود شده و حتی ممکن است که اینستاگرام اکانت آن ها را غیر فعال کند. پس همان طور که متوجه شدید ریپورت اینستاگرام زمانی برای شما کاربرد دارد که شما بخواهید اکانت یک فرد را که پست یا کامنت غیر اخلاقی داشته را  گزارش دهید.

انواع ریپورت در اینستاگرام

شما در صورت مشاهده هر گونه فیلم، عکس و یا هر مورد دیگری که محتوای غیر اخلاقی داشته، می توانید آن را محدود و مسدود کنید تا اینستاگرام این گزارش را پیگیری کند، علاوه بر این  قابلیت هایی برای شما فراهم شده تا بتوانید پروفایل یک فرد را نیز ریپورت کنید. انواع مختلف ریپورت در اینستاگرام عبارت است از محدود سازی پست ها، مسدود کردن برخی کامنت ها، محدود و مسدود کردن اکانت های مزاحم ، محدود سازی ارسال پیام در دایرکت و هدم نمایش و اعمال محدودیت در استوری.

انواع-ریپورت-در-اینستاگرام

ریپورت در اینستاگرام برای چه افرادی قابل انجام است؟

اینستاگرام مانند هر شبکه اجتماعی دیگری برای خود دارای قوانین مشخص است، این شبکه اجتماعی موارد تخلف در اینستاگرام را در 6 دسته گروه بندی کرده است و از کاربران خواسته تا در صورتی که هر کدام از این موارد را مشاهده کردند، فرد را ریپورت کنند. بنابراین در صورتی که در اینستاگرام هر کدام از تخلفات زیر را مشاهده کردید، می توانید آن ها را ریپورت کنید.

جعل هویت شما توسط یک شخص

این مورد برای زمانی است که یک فرد به نام شما یک اکانت در اینستاگرام می سازد و پست های شما را منتشر می کند، در این صورت حتما باید او را ریپورت کنید. سلبریتی ها جز آن دسته از افرادی هستند که با اسم های مشابه صفحات مختلفی در اینستاگرام دارند اما این صفحات تنها صفحات هواداران آن ها است و با جعل هویت آن ها کاملا تفاوت دارد. این افراد در بیو اینستاگرام  خود از کلمه فن پیچ استفاده کرده اند که این موضوع نشان دهنده این است که از هواداران آن شخص هستند.

کسی که ادعا می کند یک فرد مشهور است.

این تخلف برای زمانی است که یک فرد یک اکانت فیک می سازد و دارای فالوورهای زیادی می باشد، بنابراین باید او را ریپورت کنید زیرا ممکن است باعث به اشتباه انداختن دیگران شود.

 

کپی کردن عکس های شما توسط یک نفر

گاهی ممکن است یک فردی در فضای اینستاگرام کارهای هنری که خودش آن ها را می سازد و یا محصولات خود را در فضای اینستاگرام منتشر کند و محصولات و یا هنرهای او توسط شخص دیگری کپی شده و منتشر شود. به این منظور شما باید اکانت آن فرد را ریپورت کنید تا اینستاگرام از ادامه فعالیت او جلوگیری کند.

مشاهده محتوا و کامنت های غیر اخلاقی

برخی از افراد اکانت هایی را ساخته و در آن ها اقدام به منتشر کردن محتواهای غیر خلاقی و یا پیام های غیر اخلاقی می کنند، این صفحات باید توسط کاربران ریپورت شود. اینستاگرام با بررسی این گزارش ها اقدام به غیر فعال کردن این اکانت می کند.

محتوای مخرب

منظور از محتوای مخرب، محتواهایی است که شامل تصاویر وحشتناک مانند آزار و اذیت دیگران، خودکشی، آزار حیوانات و سایر موارد آزار دهنده باشد. بنابراین در صورتی که اکانتی را مشاهده کردید که اقدام به انتشار چنین محتواهایی می کنید، باید او را سریعا ریپورت کنید زیرا ای محتوها اثر روانی بدی را برای افراد به دنبال خواهد داشت.

انتشار تصاویر یا کامنت های تبلیغاتی و اسپم

این مورد شامل افرادی می شود که به صورت مکرر اقدام به منتشر کردن تبلیغات کرده و با تبلیغات بی مورد موجب آزار افراد می شوند، این اکانت ها را می توانید به عنوان هرزنامه به اینستاگرام معرفی کنید.

انجام هر کدام از موارد گفته شده در مطالب بالا به این معنی است که فرد از قوانین اینستاگرام  سرپیچی کرده است و این موضوع ممکن است به ریپورت شدن اکانت او منجر شود. در صورتی برای یک پیچ چندین گزارش تخلف ارسال شود، آن اکانت به احتمال زیاد ریپورت خواهد شد و فرد هیچ گزارشی به عنوان این که ریپورت شده است، دریافت نمی کند.

نکات مهم ریپورت در اینستاگرام

چند نکته را باید در خصوص ریپورت در اینستاگرام  به یاد داشته باشید. اول این که ریپورت هایی که بی مورد باشد و اینستاگرام هیچ تخلفی را از آن فرد مشاهده نکند، موجب ریپورت شدن و غیر فعال شدن اکانت او نمی شود. موضوع بعد این است که اگر فردی شما را ریپورت کند، شما متوجه این مسئله نخواهید شد زیرا اینستاگرام هیچ پیغامی را برای شما ارسال نمی کند. تنها موردی که ممکن است شما متوجه شوید که اینستاگرام شما را ریپورت کرده است، این است که شما نمی توانید پستی را لایک کنید، کامنت بگذارید و یا این که کسی را فالو کنید.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

همان طور که گفته شد شما نمی توانید متوجه شوید که ریپورت شده اید زیرا اینستاگرام برای هیچ فردی پیغامی مبنی بر این که فرد ریپورت شده است، ارسال نمی کند. در بالا نیز اشاره کردیم تنها در صورتی که نتوانید لایک کنید یا کانت بزارید و یا این که فردی را فالو کنید، این احتمال وجود دارد که ریپورت شده باشید.

در صورت رپیورت کردن چند نفر اکانت اینستاگرام بسته خواهد شد؟

اینستاگرام تمام گزارشات ریپورت را بررسی کرده و بر اساس آن ها اقدام به ریپورت افراد می کند. غیر فعال کردن اینستاگرام به نوع ریپورت بستگی دارد، گاهی ممکن است با یک یا دو گزارش اکانت فرد ریپورت شود.

چگونه می توان اکانت اینستاگرام را از ریپورت خارج کرد؟

رفع ریپورت اینستاگرام به نوع ریپورت آن بستگی دارد و به چند طریق می توانید درخواست رفع ریپورت خود را ارسال کنید.

  1. رفع ریپورت با استفاده از خود اینستاگرام: به این منظور باید قسمت settings> report a problem> Something is not Working رفته و فرمی که مربوط به موضوع ریپورت است را پر کرده و آن را ارسال کنید. فرم مربوطه را باید با زبان انگلیسی پر کنید.
  2. روش دوم این است که اطلاعات خود مانند ایمیل و شماره تلفن را تغییر دهید.

چگونه یک اکانت اینستاگرام را ریپورت کنیم؟

به منظور ریپورت کردن یک صفحه در اینستاگرام باید به پروفایل اکانت مورد نظر مراجعه کرده و آیکن سه نقطه را انتخاب کنید و از بین گزینه ها، گزینه ریپورت را انتخاب کنید.

چگونه پیج اینستاگرام دیگران را ببندیم؟

در صورتی که در یک پیج محتواهای غیر اخلاقی و یا هر تخلفی که جز آن 6 مورد باشد را مشاهده کردید، می توانید آن اکانت را ریپورت کنید. اینستاگرام پس از این که گزارشات ریپورت را دریافت کرد آن ها را بررسی می کند، در صورتی که هر گونه تخلف را مشاهده کند، اقدام به غیر فعال کردن آن اکانت می کند. اکانت هایی که دارای فالوورهای بیشتری باشد و یا بازدید و لایک آن ها بیشتر باشد، از نظر اینستاگرام دارای اعتبار هستند، بنابراین برای ریپورت آن ها باید گزارشات بیشتر ارسال شود.

پس از ریپورت اینستاگرام چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که اینستاگرام گزارش مورد نظر را بررسی کند و هیچ تخلفی را مشاهده نکند، مشکلی برای آن پیج به وجود نمی آید. در صورتی که تایید شود پیج مورد نظر قوانی اینستاگرام را نقض کرده آن پیج برای مدتی غیر فعال خواهد شد.

چگونه محدودیت را در اینستاگرام حذف کنیم؟

برای پاک کردن یک ریپورت بهترین راه این است که آدرس ایمیل را به ip@instagram.com  ارسال کنید و در آن ایمیل درخواست کنید که قصد دارید درخواست ریپورت خود را پس بگیرید.

نتیجه گیری

ریپورت اینستاگرام می تواند محدودیت هایی را برای پیج به همراه داشته باشد این درحالی است که این محدودیت ها می تواند در برخی مواقع سبب محدود کردن برخی مزاحمت ها نیز شود. پس بهتر است از این محدودیت ها به بهترین شکل ممکن استفاده نمود .

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.