ریپورت اینستاگرام چیست؟ چطور از ریپورت خارج شویم؟ [رفع بلاک اینستاگرام]

ریپورت اینستاگرام یکی از اقدامات و قابلیت های اینستاگرام است که استفاده از آن دو جنبه دارد، برخی افراد آن را مشکل می دانند و برخی دیگر نیز ریپورت اینستاگرام را از جمله قابلیت های بسیار کاربردی و محبوب کاربران در این شبکه اجتماعی به شمار می آورند. ریپورت اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم کرده که در صورت مواجه با هر گونه توهین، سواستفاده از مشخصات شخصی، عدم رعایت قوانین اینستاگرام و ایجاد هر گونه مزاحمت شخص خاطی را به سرور های اینستاگرام معرفی کنند.

در ادامه قصد داریم شما را با انواع ریپورت در اینستاگرام و تمامی مسائلی که به این موضوع مربوط می باشد آَشنا سازیم، پس برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه همراه ما باشید!

ریپورت-یعنی-چه؟

ریپورت به چه معناست؟

Report در معنای لغوی به معنای گزارش می باشد. استفاده از این قابلیت در اینستاگرام به این معنی است که سرورهای این شبکه اجتماعی برای حفاظت از حریم شخصی و خصوصی کاربرانش مانند یک پلیس عمل می کند. هر گاه کاربری از این قابلیت استفاده کرده و تصویر یا صفحه ای که بر خلاف قوانین عمل کرده است را به سرورهای اینستاگرام معرفی می کند، این سرورها محیط اینستاگرام را نظم می دهند.

در صورت برخورد با مواردی که قوانین اینستاگرام را نقض کرده، حتما می بایست کاربر و یا تصویری که باعث نقض قوانین شده است را گزارش کنید. از این طریق تمامی کاربرانی که قوانین اینستاگرام را نادیده گرفته و هنوز با فرهنگ و رفتار در شبکه های اجتماعی آشنایی ندارند را حذف می کنید.

ریپورت اینستاگرام به چه دلایلی انجام می شود؟

قابلیت ریپورت کردن در اینستاگرام برای مواردی که در زیر گفته می شود، انجام می گیرد:

 1. ارسال کامنت های اسپم، تصاویر و تبلیغات هرز
 2. جعل شخصیت دیگران
 3. جعل شخصیت افراد مشهور و شناخته شده
 4. کپی رایت دارایی های معنوی یک فرد بدون رعایت حق کپی و پرداخت هزینه های آن
 5. انتشار تصاویر غیر اخلاقی و نا متعارف
 6. انشتار محتواهایی مربوط به آسیب های فردی و مواد مخدر

انواع ریپورت در اینستاگرام

در شبکه اجتماعی اینستاگرام سه نوع ریپورت صورت می گیرد؛ ریپورت یک کامنت، ریپورت کلی یک اکانت، ریپورت تصویر یا ویدیو.

چگونه-در-اینستاگرام-یک-کامنت-را-ریپورت-کنیم؟.

مراحل ریپورت اینستاگرام مربوط به ریپورت کامنت

متن انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام می تواند تاثیر گذار باشد، اما به هر حال اگر قصد دارید کامنتی را در اینستاگرام ریپورت کنید صفحه کامنت ها را باز کرده و انگشت خود را روی آن نگه دارید، با این کار تابلوی خطری ظاهر می شود، در صورت فشردن تابلوی خطر دو گزینه برای شما نمایان می گردد؛ Spam or Scam و Abusive Content گزینه اول مربوط به اسپم یا هرزنامه است.

در صورتی که چندین کاربر اکانتی را به هر دلیلی ریپورت کنند، آن اکانت توسط سرور های اینستاگرام برای همیشه بسته و یا حذف خواهد شد.

گزینه هایی بسیاریبرای ریپورت اینستاگرام هنگام ریپورت یک کامنت وجود دارد، این گزینه ها به شرح زیر خواهند بود:

I don’t like this comment: این گزینه اجازه می دهد اگر کامنتی را دوست ندارید، فردی که کامنت را گذاشته به طور کلی بلاک کنید.

This comment is a spam or scam: معمولا برای کامنت های هرز، تبلغاتی و یا کلاهبرادی استفاده می شود.

This comment puts people at risk: این گزینه برای کامنت هایی که باعث می شود کاربران در خطر قرار گیرند، استفاده می گردد. در صورت انتخاب این گزینه سه مورد زیر نمایان می گردد:

 1. Self-harm: کامنت مورد نظر باعث تشویق کاربران به خودکشی و خود آزاری می گردد.
 2. Harassment or bullying: مربوط به آزار و تهدید است.
 3. Drug use: کامنت هایی که کاربران را به استفاده از مواد مخدر تشویق می کنند جزو این دسته قرار می گیرند.

This comment shoudn’t be on instagram: مربوط به کامنت هایی  است که قوانین اینستاگرام را نقض کرده و جایی در این شبکه اجتماعی ندارند. این نوع ریپورت اینستاگرام نیز خود به چهار دسته زیر تقسیم می گردد:

 1. Nudity: تصویر های برهنه و کامنت های مربوط به آن
 2. Graphic violence: تصاویر خشن و صحبت هایی از این قبیل
 3. Hate speech or symbol: صحبت های مربوط به نژاد پرستی
 4. Intellectual property violation: نقض و نادیده گرفتن دارایی های معنوی کاربران

ریپورت-کردن-تصویر-یا-ویدئو.

مراحل ریپورت اینستاگرام مربوط به ریپورت اکانت

برای ریپورت یک اکانت در اینستاگرام می بایست مو به مو مراحل گفته شده را دنبال کنید. ابتدا وارد اکانت مورد نظر شده و روی سه نقطه در قسمت بالایی صفحه کلیک کرده و گزینه Report را لمس کنید. با انجام این کار دو گزینه زیر پیش روی شما خواهد بود:

 • It’s spam: این گزینه مانند موارد بالا مربوط به اکانت های هرز و تبلیغاتی می باشد که در صورت انتخاب آن اکانت مورد نظر بلاک می شود.
 • It’s inappropriate: در صورت لمس این گزینه موارد زیر برای شما نمایان می شود:
  1. I don’t want this account to be able to see my photos or videos or search for me: در صورتی که نمی خواهید فرد مورد نظر قادر به دیدن ویدیو ها یا تصاویر شما در صورت جستجوی آن ها باشد، می توانید از این گزینه استفاده کنید.
  2. I don’t want this account to be able to see my photos or videos or search for me: در صورتی که اکانت مورد نظر قوانین را نقض کرده باشد، می توانید از این گزینه بهره بگیرید. این گزینه خود شامل چند مورد زیر است:
 1. Report a photo, video or comment: ریپورت ویدیو، کامنت و عکس
 2. Report account: ریپورت اکانت
 3. Posting annoying content: محتواهای آزارد دهنده
 4. Posting spam: اسپم ها و هرزنامه ها
 5. This profile is pretending to be someone else: جعل شخصیت فرد دیگر؛ این گزینه شامل سه دسته است: گزینه me شخصیت شما توسط فردی جعل شده، گزینه Someone I Know هدف مورد نظر شخصی است که شما می شناسید، گزینه A celebrity or public figure شخصیت جعل شده یک فرد مشهور است، این گزینه نیازمند وارد کردن نام فرد مشهور می باشد.
 6. Might be posting my intellectual property: اکانت دارای کپی رایت است.

 

مراحل ریپورت اینستاگرام مربوط به ریپورت تصاویر و یدیوها

از جمله انواع ریپورت اینستاگرام همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، ریپورت عکس و یا ویدیو می باشد. برای این مورد باید گزینه ریپورت را از طریق سه نقطه بالای تصویر انتخاب کنید، بدین ترتیب دو گزینه مانند روش های قبلی نمایان می شود:

 1. It’s spam: گزارش اسپم بودن یا هزر بودن تصویر و ویدیو بدین طریق
 2. It’s inappropriate: در صورتی که تصویر یا ویدیو مورد نظر هرزنامه و اسپم نباشد این گزینه به کار می آید، در صورت انتخاب این گزینه زیر گزینه های زیر نشان داده می شود:
  • Self injury: تصاویر یا ویدیو های خود کشی و خود آزاری
  • Harassment or bullying: ویدیو های مربوط به تهدید و آزار
  • Sale or promotion of drugs: تبلیغ مواد مخدر یا فروش آن
  • Nudity or pornography: انتشار تصاویر برهنگی و غیر اخلاقی
  • Violence or harm: خشونت
  • Hate speech or symbol: تصاویر مربوط به نژاد پرستی
  • I just don’t like it: عدم علاقه به ویدیو یا تصویر مورد نظر

چگونه بفهمیم ریپورت شدیم؟

چرا ریپورت شدم؟ این سوالی است که مطمئنا یکبار با آن روبه رو شده اید؛ برای دست یابی به پاسخ این سوال قبل از هرچیز باید بفمید توسط چه کسی بلاک شده اید. فهمیدن این مسئله کار ساده ای نخواهد بود چرا که اینستاگرام چنین اجازه ای را به شما نمی دهد. در کل شما نمی توانید به صورت مستقیم متوجه شوید توسط چه کسی بلاک شده اید، اما در صورتی که قادر نبودید پست های یک اکانت را ببینید امکان بلاک شدن شما توسط آن شخص وجود دارد. برای رفع ریپورت استوری در اینستاگرام و رفع ریپورت اکانت خود می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اولین مرحله یافتن شخص یا اشخاصی است که شما را بلاک کرده اند، البته این کار چندان راحت نیست و اینستاگرام اجازه فهمیدن این مسئله را به شما نخواهد داد.
 2. اگر در گذشته پست های یک اکانتی را می دیدید اما اکنون خبری از آن نیست، ممکن است شما را بلاک کرده باشد.
 3. اگر به فرد خاصی مشکوک هستید اکانت او را در قسمت جستجوی اینستاگرام سرچ کنید، در صورتی که اکانت آن شخص را نمی یابید ممکن است که توسط او بلاک شده باشید.
 4. اگر می خواهید شخصی را فالو کنید اما صفحه او را پیدا نمی کنید، ممکن است شما را آنفالو یا بلاک کرده باشد.
 5. در صورتی که صفحه شخص مورد نظر را پیدا کرده اید، اما با فشردن دکمه فالو هیچ اتفاقی نمی افتد شاید توسط آن فرد بلاک شده اید. در برخی از مواقع دکمه فالو را می زنید و عبارت فالوینگ نیز برای شما ظاهر می گردد اما بعد از چند دقیقه بازهم با گزینه فالو مواجه می شوید، در این صورت نیز ممکن است توسط فرد بلاک شده باشید.
 6. در قسمت فالوینگ های خود اسم شخص را جست و جو کنید، اگر صفحه او برای شما بالا نیامد بدان معنی است که شما را آنفالو یا بلاک کرده است.
 7. اکانت جدیدی ساخته و با آن اکانت فرد مورد نظر خود را جست و جو کنید، اگر صفحه او بالا آمد پس حتما آن فرد شما را بلاک کرده است.
 8. اگر فکر می کنید شخص مورد نظر به اشتباه شما را بلاک کرده است، زیر یکی از پست های خود را او منشن کرده تا فرد متوجه اشتباه خود شده و شما را آنبلاک کند.

 

راه حل های رفع ریپورت اینستاگرام

برای این منظور برنامه رفع ریپورت اینستاگرام وجود دارد، اما با دنبال کردن مراحل زیر نیز می توان این کار را انجام داد:

اولین روش برای رفع رپیورت اینستاگرام نوشتن کامنت های انگلیسی توسط فالورهای شما می باشد. در بالا نیز به نوشتن متن انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام اشاره کوتاهی کردیم، برای این منظور سعی کنید در خواست های متنی به همراه تصاویری مرتبط برای فالور های خود به اشتراک بگذارید، بدین ترتیب سرور اینستاگرام متوجه خواهد شد شما اسپم نبوده و صفحه شما را آزاد می کند.

دومین روش برای رفع ریپورت اینستاگرام  تغییر دادن آدرس ایمیل خود روی اکانت مورد نظر است. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در پروفایل خود روی EDIT YOUR PROFILE کلیک کنید.
 2. اطلاعات شخصی خود را در قسمت PRIVTE INFORNATION ویرایش کنید.
 3. به منظور ویرایش آدرس ایمیل خود روی علامت پاکت نامه کلیک کرده و شماره تلفن خود را در گزینه Enter your phone number وارد نمایید.
 4. بعد از آنکه ایمیل و یا شماره تلفن خود را وارد کردید، پیغامی برای شما ارسال می شود که حاوی یک لینک می باشد. روی لینک مورد نظر کلیک کرده تا اطلاعات ویرایش شده ذخیره شود.

نتیجه گیری

ریپورت اینستاگرام برای حذف یک تصویر، ویدیو، کامنت یا اکانت به هیچ عنوان به منزله حذف تضمینی آن نیست، ریپورت کردن بیش از اندازه نیز تاثیر چندانی ندارد. در صورت انجام ریپورت امکان باز پس گیری آن وجود نداشته و اگر از ربات های ریپورت اینستاگرام بهره می گیرد باید بدانید که ممکن است این ربات به درستی کار نکند.

 

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.