ال‌جی تلویزیون OLED شفاف ۷۷ اینچی را به نمایش گذاشت

شرکت‌هایی مانند ال‌جی سال‌هاست که نمایشگرهای شفاف با وضوح بالا را به نمایش می‌گذارند. اکنون ال‌جی قصد دارد تا در سال 2024 این نمایشگرها را در دسترس مشتریان عادی هم قرار دهد.

ال‌جی نمایشگر 77 اینچی، شفاف و بی‌سیم OLED با کیفیت 4K را به عنوان محصولی معرفی می‌کند که می‌تواند بیشتر با محیط اطراف خود ترکیب شود و مانند یک تلویزیون معمولی طراحی محیط را دستخوش تغییر نکند.

ال‌جی در جریان برگزاری بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان یعنی CES، چندین نمایشگر جدید را معرفی کرد که قابل توجه‌ترین آن‌ها Signature OLED T است، یک پنل 77 اینچی کاملا شفاف که قرار است اواخر سال میلادی جاری عرضه شود. اگرچه قیمت نامشخص باقی مانده است، انتظار می رود که قیمت آن بسیار بالا باشد.

ال‌جی معتقد است که این محصول می‌تواند از تلویزیون یک اثر هنری دیجیتالی ایجاد کند که مکمل دکوراسیون اتاق باشد. Signature OLED T همچنین می‌تواند اطلاعاتی مانند عناوین اخبار تکنولوژی و سایر خبرها، وضعیت آب‌وهوا و توضیحات آهنگ‌ها را نمایش دهد و از ویژگی همیشه روشن استفاده کند.

حالت مات نیز در دسترس است که در پس‌زمینه صفحه‌نمایش کنتراست را افزایش می‌دهد تا پنل را به یک تلویزیون OLED معمولی 77 اینچی تبدیل کند. مشخص نیست که این حالت چه تفاوتی با OLEDهای معمولی خواهد داشت.

ال‌جی عنوان می‌کند که جذابیت یک تلویزیون شفاف در توانایی آن است که در مکان‌های مختلف بدون ایجاد تضاد با محیط اطراف خود قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، می‌توان آن را در مقابل یک پنجره قرار داد، بدون اینکه مانع دید و ورود نور به اتاق شود.

علاوه بر این، Signature OLED T از انتقال بی‌سیم ویدئو و صدا از طریق جعبه Zero Connect ال‌جی پشتیبانی می‌کند. این جعبه به ورودی‌های ویدئو و صدا متصل می‌شود، سیگنال را به پنل پخش می‌کند و بنابراین کاربران را قادر می‌سازد تا تلویزیون را در مرکز اتاق قرار دهند و در عین حال به‌هم‌ریختگی کابل را به حداقل برسانند. علاوه بر این، دستگاه را می‌توان با قفسه‌هایی در یک یا هر دو طرف نصب کرد که شباهت آن به مبلمان را افزایش می‌دهد.

Signature OLED T نشان دهنده تلاش‌های ال جی برای تولید تلویزیونی است که از نظر زیبایی با محیط خود مطابقت داشته باشد. این شرکت در نمایشگاه‌های سال‌های قبل هم مانند CES 2021 این فناوری را مطرح کرده بود؛ ال‌جی در آن نمایشگاه یک نمونه مفهومی را برای یک OLED شفاف 55 اینچی به نمایش گذاشت که می‌توانست از پایین تخت بیرون بیاید و علاوه بر آن فناوری صفحه‌نمایش شفاف خود در درها و تابلوها را در معرض دید شرکت‌کنندگان قرار داد.

گفتنی است که برند سامسونگ هم در روزهای اخیر در نمایشگاه CES 2024 نخستین نمایشگر میکرو ال ای دی شفاف جهان را معرفی کرد.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.