بررسی فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا + [فرصت های طلایی]

0

امروز با بررسی فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا با شما همراه هستیم. اینترنت اشیا یا همان Iot شامل مجموعه ای از اشیا مانند وسایل نقلیه، تجهیزات پزشکی، وسایل خانه و … می باشد که این اشیا از طریق اینترنت با یکدیگر در ارتباط هستند. در این مقاله درباره فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا نکاتی را خواهیم گفت و به طور کلی درباره مفهوم اینترنت اشیا و کاربرد آن مطالب مفیدی را یاد می گیریم، اطلاعات جامع تر را در بخش اخبار تکنولوژی دنبال کنید.

فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا

معرفی اینترنت اشیا یا Iot

امروزه Iot در صنایع بسیار زیادی استفاده می شوند و پیش بینی می شود که تا چندین سال دیگر میلیاردها وسیله در سراسر دنیا به اینترنت اشیا متصل خواهند شد. البته این خبر هم می تواند خبر خوبی باشد و و هم خبری بد.
فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا یک مسئله جدید نیست بلکه وجود هر تکنولوژی جدیدی هم باعث ایجاد فرصت شده است و هم تهدید که البته این ما هستیم که تصمیم می گیریم از آن چگونه استفاده کنیم.

فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا

در مورد فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا می توان مقالات مختلفی نوشت اما در این بخش به طور خلاصه و مفید به آن می پردازیم.
به طور خلاصه این ما هستیم که فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا را به وجود می آوریم یعنی مثلا با بکارگیری اینترنت اشیا در کشاورزی می توان به چشم یک فرصت بی نظیر جهت تلفیق تکنولوژی با کشاوری نگاه کرد که در این صورت با استفاده درست از Iot در آن می توان بخش عمده ای از اقتصاد  کشور را در دست گرفت.
ما اگر این مورد به خوبی مدیریت وبرنامه ریزی نشود  می تواند به یک تهدید بزرگ برای کارگران و صاحبان زمین های کشاورزی تبدیل شود.
یعنی اگر اینترنت اشیا نتواند به خوبی پاسخگوی نیاز های زمین های کشاورزی باشد، می تواند باعث کاهش کیفیت محصولات شود یا بهره وری زمین های کشاورزی را پایین آورد.
نکته دیگری که وجود دارد این است که دیگر نیاز چندانی به کارگران زمین های کشاورزی نخواهد بود چون اکثر وظایف را می توان از طریق اینترنت اشیا انجام داد حال اگر برای این کارگرانی که کار خود را از دست داده اند فکری نشود، اینترنت اشیا می تواند به یک تهدید بزرگ برای این افرا  تبدیل شود و هزاران مورد مشابه دیگر.

قالب تصاویر محصولات داخل مقاله

مزیت های اینترنت اشیا

در این بخش برخی از مهم ترین مزیت های اینترنت اشیا را لیست کرده ام:

 • صرفه جویی در هزینه ها با حذف افراد کارگر در صنعت مربوطه.
 • صرفه جویی در زمان.
 • تلفیق برخی از تکنولوژی های دیگر با آن مانند هوش مصنوعی جهت مدیریت بهتر وظایف.
 • سادگی در استفاده از آن و بدن پیچیدگی خاصی.
 • قابل بکارگیری در تمام صنایع و زمینه های مختلف.
 • رشد و پیشرفت سریع صنعت مربوطه و رسیدن به درآمد بیش تر.
 • به وجود آمدن شغل های جدید که پیش از آن وجود نداشتند.

 

تهدیدات اینترنت اشیا

در این بخش نیز مهم ترین تهدیدات اینترنت اشیا را می توانید ببینید:

 • بیکار شدن قشر کارگر و بسیاری از افراد دیگر.
 • داری خطای محاسبه و دچار مشکل در انجام برخی از وظایف خاص.
 • با قطع شدن یا ضعیف شدن اینترنت، ارتباط بین اشیا قطع خواهد شد.
 • نبود پروتکل های امنیتی قوی در این زمینه و خطر هک شدن وسایلی که به اینترنت اشیا متصل هستند.
 • در اثر هک شدن اشیا متصل به Iot، کنترل این وسایل دست فرد هکر می افتد و می تواند از راه دور این وسایل را کنترل کند که در این صورت یک فاجعه بزرگ به وجود خواهد آمد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی فرصت ها و تهدیدات اینترنت اشیا پرداختیم و همچنین مزیت های اینترنت اشیا و تهدیدات اینترنت اشیا را نیز بررسی کردم که دیدم وجود هر تکنولوژی جدیدی هم باعث ایجاد فرصت و هم تهدید می شود که این ما هستیم که تعیین می کنیم از کدام یک استفاده کنیم.

 

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.