درآمد واقعی یک ادمین اینستاگرام چقدر است؟ [درآمد ادمین اینستاگرام]

0

درآمد ادمین اینستاگرام با توجه به میزان فعالیت و مسئولیتی که در دارد کاملا متغیر است. اینستاگرام یکی از پلفترم های بسیار پر طرفدار در میان کاربران ایرانی است، بیشتر از 50 میلیون ایرانی ها جزو کاربران فعال در اینستاگرام هستند. همین مسئله باعث شده اینستاگرام یکی از بسترهای آنلاین محبوب برای فروش محصولات، راه اندازی کسب و کارها و ارائه خدمات مختلف باشد. اما سوالی که همواره مدیران کسب و کارهای آنلاین با آن روبه رو می شوند، چگونگی توسعه کسب و کار خود است. در پاسخ به این سوال می توان به داشتن یک ادمین اینستاگرام خوب اشاره کرد.

در حال حاضر انواع ادمین اینستاگرام وجود دارد که هر کدام از آن ها می توانند برای توسعه و تحقق اهداف شما فعالیت های مفیدی انجام دهند. ادمین های اینستاگرام با دریافت مبلغی به عنوان حقوق به تمامی اهداف توسعه کسب و کار آنلاین شما جامعه عمل می پوشانند.

با توجه به این مطلب باید گفت که ادمین یکی از موضوعات جالب و مورد بحث روز برای کسب درآمد از اینستاگرام است؛ از همین رو تصمیم داریم در ادامه این مورد اطلاعات کاملی درباره ادمین اینستاگرام اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس در صورت تمایل همراه ما باشید!

درآمد-واقعی-یک-ادمین-اینستاگرام-چقدر-است؟

فاکتورهای تاثیر گذار روی درآمد ادمین های اینستاگرام

به طور کلی می توان گفت که فاکتورهای زیر روی میزان درآمد ادمین به صورت ماهیانه بسیار تاثیر گذار است:

 • مهارت ها و توانایی های ادمین

اولین عامل در کسب میزان درآمد ادمین، توانمندی های اوست. بدیهی است که یک ادمین با تسط بر نرم افزارهای گرافیکی مختلف، توانایی بالا در تولید محتوای حرفه ای و روابط اجتماعی بالا نسبت به یک ادمین که تنها قادر محتوا را منتشر می کند درآمد بیشتری به دست آورد.

 • حجم کاری

قطعا زمانی که ادمین تمامی وظایفی که در بالا عنوان شد را انجام دهد، حقوق بالاتری به دست می آورد؛ چرا که چنین ادمینی علاوه بر تولید محتوا باید تمامی فعالیت های دیگر پیج مانند برنامه ریزی، تعامل و تبلیغات را هم انجام دهد. در مقابل ادمین هایی که فعالیت های محدودتری انجام می دهند، درآمد کمتری هم دارند.

 • اندازه مجموعه و توانایی مالی کارفرما

در برخی مواقع ادمین مسئولیت یک پیج کوچک را بر عهده داشته و توانایی مالی کارفرما محدود است؛ از همین رو حقوق دریافتی ادمین هم مبلغ محدودی خواهد بود. اما در صورتی که ادمین مسئولیت یک پیج بزرگ را برعهده داشته باشد، مطمئنا حقوق بالاتری هم دریافت می کند.

 • توانایی مذاکره به منظوره بالا بردن درآمد

در برخی مواقع حتی شرکت های بزرگ هم برای ادمین های اینستاگرام خود حقوق پایینی در نظر دارند، در چنین موقعی ادمین باید بتواند با مدیر وارد مذاکره شده و ضمن عنوان کردن وظایف خود تقاضای افزایش حقوق داشته باشد. در صورتی که یک ادمین از توانایی های بالایی برخودار باشد، می تواند درآمد بالاتری دریافت کند.

درآمد و حقوق ماهیانه ادمین های اینستاگرام

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که انواع ادمین اینستاگرام حقوق های یکسانی ندارند، معمولا درآمد ادمین به مسائلی مانند مهارت، توانایی و نبوغ آن ها به منظور جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری وابسته است؛ از همین رو نمی توان یک حقوق ثابت برای درآمد ادمین اینستاگرام در نظر گرفت. به هرحال ما در ادامه سعی داریم حدود درآمد ماهیانه یک ادمین را برای شما شفاف سازی کنیم، پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

آشنایی با ادمین های اینستاگرام و حوزه کاری او

قبل از آنکه شما را میزان درآمد ادمین آشنا کنیم، بهتر است که در مورد وظایف و کارهایی که یک ادمین باید انجام دهد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیران قرار دهیم.

Administrator که ما به اختصار آن را Admin می گوییم، در لغت به معنای سرپرست، مدیر یا ریئس است. اما در بستر اینترنت و کسب و کارهای اینستاگرام این لغت به معنای فردی است که یک صفحه اینستاگرام یا اکانت را مدیریت می کند.

البته معمولا ادمین تنها برای صفحاتی که دنبال کننده های زیادی داشته و صاحب اصلی آن اکانت وقت کافی برای مدیریت پیج خود ندارد، به کار می رود. برخی از مواقع شرکت های بزرگ برای توسعه کسب و کار خود و افزایش فروش در شبکه های اجتماعی مختلف، به ادمین نیاز پیدا می کنند. ادمین ها پیج شما را در یک مسیر منطقی و درست قرار داده و باعث افزایش فروش دست یابند.

یک ادمین های اینستاگرام چه وظایفی دارد؟

یک کسب و کار اینترنتی در پلفترم اینستاگرام برای رسیدن به موفقیت باید از عامل های زیادی پیروی کند، اما مهم ترین عامل در افزایش فروش، توسعه و رونق کسب و کارهای اینستاگرامی بدون شک مهارت، نبوغ، توانمندی و خلاقیت ادمین است.

یک ادمین خوب  و مختصص می تواند پیج شما را به سرعت رشد داده و مخاطبین را به مشتریانی وفادار تبدیل نمایید. اگر یک ادمین اینستاگرامی به خوبی وظایف خود را انجام دهد قطعا می تواند عامل اصلی دستیابی شما به موفقیت باشد. به هر حال اگر می خواهید به پاسخ این سوال که چگونه ادمین اینستاگرام شویم، برسید باید با وظایف یک ادمین آشنا باشید؛ از همین رو در ادامه برخی از مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام را با یک دیگر مورد بررسی قرار می دهیم. لازم به ذکر است که موارد زیر می تواند از جمله فواید ادمین اینستاگرام هم به شمار آید.

 • رعایت نظم در انتشار محتواهای مختلف

یک ادمین خوب و توانمند باید قادر به انتشار پست ها به صورت منظم و مستمر باشد.

 • داشتن ایده های ناب برای نوشتن کپشن

کپشن های جذاب بدون شک عاملی برای رسیدن به موفقیت هستند. ادمین خوب هم باید در زمینه عملکرد خوبی نشان دهد، ادمین باید قادر به نوشتن کپشن های جذاب بوده تا بتواند مخاطبین را متقاعد کرده و آن ها را برای خرید تشویق کند. همچنین به کار گرفتن هشتگ های پرطرفدار و مرتبط هم جزو توانایی های یک ادمین در نوشتن کپش محسوب می شود.

 • ارائه مشاوره به کارفرما

مشاوره به کارفرما به منظور بازاریابی، تبلیغات و موضوعات دیگری که با پیج اینستاگرام مرتبط هستند از جمله وظایف یک ادمین حرفه ای اینستاگرام است. لازم به ذکر است که ارائه مشاوره تاثیر زیادی روی درآمد ادمین داشته، با این وجود همه ادمین ها از عهده چنین کاری بر نمی آیند.

 • افزایش و جذب فالوور

از مهم ترین وظایف یک ادمین جذب و افزایش فالوورهای تاثیر گذار است.

 • افزایش تعامل و انگجمنت پیج

از موضوعات بسیار مهمی که اینستاگرام روی آن مانور زیادی می دهد می توان به تعامل با مخاطبین و افزایش انگجمنت پیج اشاره کرد.

 • تبلیغات

افزایش فالوورها و میزان فروش تا حد زیادی به تبلیغات وابسته است، یک ادمین خوب با انجام تبلیغات متنوع می توان این امکان را برای پیج مهیا نماید.

 • حفظ امنیت صفحه اینستاگرام

تمامی اقدامات مورد نیاز برای حفظ امنیت پیج بر عهده ادمین قرار دارد.

 • پاسخ دهی به دایرکت ها و کامنت ها

پاسخ دهی به کامنت ها و دایرکت ها یکی از مهم ترین وظایف ادمین به شمار می رود. ادمین ها باید به خوبی قادر باشند که به نظرات، کامنت ها، انتقادها و پیشنهاد های کاربران پاسخ دهید. همین مسئله را می توان منحصر به فرد ترین هنر ادمین به شمار آورد، مخصوصا اگر ادمین با انتقاد روبه رو باشد.

انجام کارهای دیگری همجون اطلاع به بخش های تامین کننده محصول و ثبت سفارش هم جزو همین حیطه قرار دارد.

 • تولید محتوای خاص و منحصر به فرد

ادمین خوب باید توانایی تولید محتوای جذاب و با کیفیت را داشته باشد. در متن برای ادمین اینستاگرام می توان تولید محتوای جذاب را یکی از عامل های موثر در میزان درآمد ادمین دانست.

برای تولید محتواهای جذاب ادمین های اینستاگرام باید به نرم افزار هایی مانند فتوشاپ برای ادیت ویدیو و عکس تسلط کافی داشته باشند.

 • برنامه ریزی هدفمند

انجام برنامه ریزی برای آینده پیج می تواند تاثیر زیادی روی پیروزی یا شکست آن داشته باشد. این وظیفه هم بر عهده ادمین های اینستاگرام است.

آیا وظایف انواع ادمین اینستاگرام یکسان است؟

خیر؛ به طور کلی هر کسب و کاری در اینستاگرام یک سری وظیفه خاص برای ادمین در نظر دارد. در برخی مواقع ادمین ممکن است تمامی وظایفی که در بالا مطرح شد را انجام دهد، اما بعضی اوقات وظایف او محدود به پاسخویی به دایرکت ها یا کامنت ها است.

به هر حال همانطور که درآمد ادمین تلگرام به میزان مسئولیت ها و وظایف او وابسته است، میزان درآمد ادمین اینستاگرام هم تا حد زیادی به فعالیت های ادمین در پیج بستگی دارد.

درآمد ادمین های اینستاگرام چگونه است؟

حال نوبت آن است که بگوییم درآمد واقعی ادمین اینستاگرام چقدر است، با توجه به اینکه در بالا عوامل تاثیر گذار روی میزان درآمد ادمین ها را مورد بررسی قرار دادیم، می توانیم بگوییم که به طور کلی درآمد ادمین ها به صورت زیر است.

 • درآمد از 2 تا 6 میلیون

ادمین هایی که مسئولیت کسب و کارهای کوچک را بر عهده داشته و تنها برخی از وظایف مربوط به ادمین مانند تعامل با مخاطب، ثبت سفارش، انتشار محتوا، گزارش دهی به کار فرما را انجام می دهند، مبلغی حدود 2 تا 6 میلیون دریافت می کنند. اما بهتر است بدانید این نوع از ادمین ها حجم کاری پایینی دارند، پس به راحتی با انجام این کارها برای پیج های مختلف می توانند درآمد بیشتری به دست آورند.

آیا-می-توان-با-ادمین-شدن-5-میلیون-در-ماه-درآمد-داشت؟

 • درامد از 6 میلیون تا 15 میلیون

ادمین هایی با این میزان درآمد مطئنا از مهارت بالایی در زمینه تولید محتواهای مختلف و با کیفیت برخوردار هستند. این ادمین ها می توانند به صورت حرفه ای عکاسی و فیلم برداری حرفه ای انجام داده و آن ها را تدوین و ادیت کنند. به علاوه این ادمین ها توانایی تولید بنرهای گرافیکی جذاب را هم دارند.

به شما پیشنهاد می کنیم برای قرار گرفتن در این دسته از ادمین ها به نرم افزارهای موبایلی مانند Vllo و Picsart و نرم افزارهای دسکتاپ مانند پریمیر و فتوشاپ مسلط شوید.

به یاد داشته باشید که ادمین های فعال در زمینه برنامه ریزی، تبلیغات و بازاریابی هم همین مقدار درآمد دارند.

 • ادمین هایی با درآمد 15 میلیون

ادمین های همه فن حریف بیشتر از 15 میلیون حقوق می گیرند. چنین ادمین هایی توانایی مدیریت پیج های بزرگ را داشته و به تمامی روش های فروش و بازاریابی آنلاین مسلط هستند.

به علاوه این ادمین ها توانایی ارائه مشاوره برای فعالیت در پلتفرم هایی به غیر از اینستاگرام را هم دارند. توانایی ادمین هایی با این درآمد در زمینه دیجیتال مارکتینگ فوق العاده بوده و با توجه به بازدهی پیج این ادمین ها حتی به درآمدهای 30 میلیونی هم دست پیدا کرده اند.

 درآمد-ادمین-اینستاگرام-ماهانه-چقدر-است

آشنایی با درآمد ادمین های خارجی

در طی یک تحقیقات با مراجعه به سایت Comparably فهمیدیم که ادمین های خارجی در اینستاگرام به صورت ماهیانه چقدر درآمد دارند. در مطالب آپلود شده روی این سایت میانگین درآمد سالیانه ادمین ها 83.401 دلار بوده و از این میزان 71.151 حقوق پایه و 12.250 دلار پاداش آن ها است. لازم به ذکر است که بازه حقوقی ادمین های اینستاگرام در زمینه های مختلف از 52 تا 97.5 هزار دلار تخمین زده اند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید برخی از ادمین ها به صورت درصدی حقوق دریافت می کنند. به عبارتی این ادمین ها حقوق ثابت ماهیانه از کارفرماهای خود نگرفته و به جای آن با کارفرما قراردادی تنظیم می کنند که مقدار ثابتی از سود فروش را دریافت نمایند.

حتی برخی از ادمین ها درکنار حقوق ثابت، باز هم حقوق درصدی از فروش را می گیرند. این مسئله تا حد زیادی به قراردادی که بین کارفرما و ادمین بسته می شود، وابسته است.

سوالاتی در خصوص افزایش حقوق ادمین اینستاگرام

از فواید ادمین اینستاگرام همین بس که این شغل به صورت دورکاری و غیر حضوری انجام می شود. به عبارتی ادمین های اینستاگرام به هیچ عنوان در رابطه با مکان و زمان محدودیتی ندارند؛ از همین رو می توانند در کنار این کار شغل های دیگر را هم ادامه دهند.

به طور کلی مدیرت یک پیج اینستاگرامی ممکن است به صورت میانگین در طول روز 3 تا 4 ساعت از وقت شما را بگیرند. پس شما می توانید با مدیریت چندین پیج به صورت همزمان به راحتی تا 10 میلیون درآمد به دست آورید.

به علاوه شما به عنوان یک ادمین برای بالا بردن درآمدتان با ارتقاء مهارت های خود به صورت مداوم می توانید با شرکت های بزرگ تر و درآمد بیشتر کار کنید. حتی ادمین های همه فن حریف علاوه بر مدیریت پیج های مختلف توانایی مدیریت بیزینس شخصی خود را هم خواهند داشت.

درآمد-واقعی-یک-ادمین-اینستاگرام-چقدر-است؟

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم شما را با درامد واقعی ادمین اینستاگرام آشنا سازیم، امیدواریم که خواندن این مطلب باعث اشتیاق شما برای وارد شدن به این شغل باشد. از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم!

 

5/5 - (7 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.