افزایش فروش و درآمد با راه اندازی سایت فروشگاهی

خرید سایت فروشگاهی می‌تواند شما را در رونق کسب و کارتان کمک کند. امروزه تمام کارها از طریق اینترنت انجام می‌شود. بسیاری از کاربران در سایت‌های مختلف به دنبال محصولات یا خدمات مورد نیاز گشته و بعد از آن جهت تهیه کالا یا خدمات اقدام می‌کنند. اگر تازه کسب و کارتان را شروع کردید و به دنبال افزایش فروش در اینترنت هستید، اولین گام خرید سایت فروشگاهی است. زیرا راه‌اندازی یک فروشگاه فیزیکی در مقایسه با یک فروشگاه آنلاین چالش برانگیزتر است. در نتیجه، افراد بیشتری به دلیل هزینه‌های کم، گزینه راه‌اندازی فروشگاه آنلاین را انتخاب می‌کنند. فروشگاه‌های آنلاین هر روز در حال افزایش هستند زیرا مردم سعی می‌کنند از سهولت راه‌اندازی آنها استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به مزیت‌های بیشتر راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی اشاره کنیم.

راه افزایش فروش با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

مزیت‌های خرید سایت فروشگاهی

  • جذب مشتری بیشتر

خرید سایت فروشگاهی به افزایش جذب مشتری، در نتیجه فروش بیشتر منجر می‌شود. شما با راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی می‌توانید علاوه بر حفظ مشتریان قدیمی، مشتری جدید هم جذب کنید. هم چنین شما می‌توانید مشتریان زیادی را در سراسر دنیا جذب کرده و محصولات خود را به آنها عرضه کنید. در واقع ایجاد سایت فروشگاهی کمک می‌کند که مشتریان قدیمی در صورت نقل‌مکان‌ کردن به محل دیگر، باز بتوانند از فروشگاه شما خرید کرده و هم چنین مشتریان جدیدی را نیز پیدا کنید و بتوانید دامنه فروش خود را افزایش دهید.

  • عرضه بر مبنای تقاضا

یکی از مزیت‌های خرید سایت فروشگاهی این است که شما نیاز به تأمین کالاها به مقدار زیاد نیستید. زمانی که شما فقط خرید حضوری داشته باشید باید کالاهایی که فکر می‌کنید مشتری ممکن است آنها را بخرد را تهیه کرده و در فروشگاه بگذارید. حتی ممکن است تا مدت‌ها این کالاها به فروش نرود. مشتری باید کالاها را مشاهده کرده و بعد تصمیم به خرید آنها بگیرید. در واقع شما سرمایه بسیاری را صرف تهیه محصولاتی می‌کنید که احتمال دارد تا مدت‌ها در فروشگاه باقی بماند. با ایجاد سایت فروشگاهی فقط کافی است عکس محصول و مشخصات آن را در سایت بارگذاری کرده تا مشتری بعد از بررسی و مقایسه محصولات با هم جهت خرید کالای مورد نیاز اقدام کند. البته توجه داشته باشید که باید موجودی شما به گونه‌ای باشد که بتوانید نیاز مشتری را در اسرع‌ وقت تأمین کنید. هم چنین اگر موجودی کالایی صفر شد می‌توانید در سایت آن را اعلام کنید. اگر هم امکان تأمین مجدد کالا وجود دارد حتماً این مورد را در سایت درج کنید تا مشتری دوباره جهت خرید محصول مورد نظر به سایت شما سر بزند. در واقع شما با ایجاد سایت فروشگاهی در سرمایه خود صرفه‌جویی کرده و با توجه ‌به میزان تقاضا، کالای موردنیاز را تأمین می‌کنید.

  • حذف هزینه‌های مربوط به خرید و اجاره

مطمئناً راه‌اندازی یک فروشگاه فیزیکی هزینه بیشتری از خرید سایت فروشگاهی دارد. توجه داشته باشید که ایجاد یک فروشگاه فیزیکی شامل هزینه‌های زیادی همچون هزینه‌های تهیه یا اجاره، نگهداری، تعمیرات، مالیات و غیره می‌شود. فرقی ندارد که یک مغازه کوچک داشته باشید تا یک فروشگاه زنجیره‌ای، در زمان راه‌اندازی باید تمام این هزینه‌ها را در نظر بگیرید. البته هرچقدر فروشگاه شما بزرگ‌تر باشد مطمئناً این هزینه‌ها افزایش می‌یابد. مثلاً به نیروی خدماتی بیشتری نیاز دارید و باید بودجه‌ای را برای حقوق آنها کنار بگذارید. هم چنین ممکن است به‌خاطر تغییر فصل یا حراجی‌های ویژه، مجبور به تغییر چیدمان فروشگاه شوید که تمام این‌ها، هزینه‌های زیادی را برای شما در برخواهد داشت. اما شما با خرید سایت فروشگاهی با طراحی جذاب می‌توانید به مقدار قابل ‌توجهی هزینه‌های خود را کاهش دهید.

حذف هزینه‌های مربوط به خرید و اجاره

شما می‌توانید با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی و طراحی سایت ارزان ‌قیمت از طریق شرکت‌های متخصص در این زمینه مشتریان زیادی را به سمت فروشگاه خود جذب کنید. ابتدا ممکن است پرداخت هزینه جهت خرید سایت فروشگاهی، طراحی سایت، خرید دامین و موارد دیگر برای شما چالش‌برانگیز باشد ولی اگر هزینه‌های آن را با راه‌اندازی یک فروشگاه فیزیکی مقایسه کنید واقعاً مبلغ ناچیزی است. شما با داشتن یک طراحی مناسب، دیگر نیازی به استخدام نیروهای زیادی ندارید.

  • در دسترس بودن فروشگاه

اگر شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی هستید، مطمئناً می‌دانید که طبق قوانین دولت موظف هستید در ساعت‌های مشخصی فروشگاه خود را تعطیل کنید. هم چنین اگر فروشگاه شما در یک پاساژ قرار دارد، مجبور به تعطیلی مغازه در ساعت مقرر هستید. اما سایت فروشگاهی دیگر مشمول این قوانین نمی‌شود و شما به‌صورت شبانه‌روزی می‌توانید به مشتریان خود خدمات بدهید. بسیاری از افراد در طول روز به ‌خاطر مشغله کاری نمی‌توانند خرید خود را انجام دهند و معمولاً آخر شب به دنبال محصول یا خدمات موردنیاز خود می‌گردند. بازبودن فروشگاه به‌صورت بیست ‌و چهار ساعته حتی در روزهای تعطیل از مزیت‌های خرید سایت فروشگاهی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که راه‌اندازی سایت فروشگاهی علاوه بر صاحب فروشگاه، مزیت‌هایی هم برای مشتریان دارد که می‌توان به موارد اشاره کرد‌.

– امکان خرید آسان

امروزه مردم به فکر خرید سریع و آسان هستند و معمولاً خریدهای خود را به‌صورت اینترنتی انجام می‌دهند. شما با خرید یک سایت فروشگاهی یا طراحی مناسب می‌توانید محصولات خود را به مشتریان بیشتری معرفی کرده و آنها را در داشتن یک خرید آسان کمک کنید. شما با راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی، تجربه خرید آسان را به مشتریان خود هدیه می‌دهید.

امکان خرید آسان

– امکان مقایسه قیمت محصولات

یکی از مزیت‌های خرید اینترنتی این است که خریدار به ‌راحتی و در عرض مدت‌ زمان کوتاهی می‌تواند محصولات را از نظر کیفیت و قیمت مقایسه کرده و سپس خرید خود را انجام دهد. شما با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی و ارائه محصولات متنوع، می‌توانید مشتریان را در یک خرید مطمئن کمک نمایید.

– تنوع بالا در خرید اینترنتی

خرید اینترنتی محدود به شهر یا کشور خاصی نمی‌شود و خریداران در سراسر دنیا می‌توانند محصول مورد نظر خود را از فروشگاه‌های اینترنتی تهیه کنند.

– خریدی آسان و دور از شلوغی شهر

اغلب خریداران از شلوغی بازار مخصوصاً در تعطیلات و مناسبت‌ها بیزار هستند و به همین دلیل خرید اینترنتی یک فرصت عالی برای این افراد است‌. شما با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی می‌توانید مشتریان را برای داشتن یک خرید خوب و راحت کمک کنید.

اگر قصد خرید سایت فروشگاهی را دارید ولی هنوز جهت راه‌اندازی آن دو دل هستید، این موضوع را در نظر بگیرید که هر نوع فروشگاه فیزیکی یا آنلاین، مزایا و چالش‌های خودش را خواهد داشت. فراموش نکنید که داشتن یک سایت فروشگاهی موفق نیاز به تسلط به امور بازاریابی و مدیریت سایت و مشتریان دارد. پس حتماً تخصص خود را در این زمینه بالا برده و سپس جهت خرید سایت فروشگاهی اقدام کنید. با توجه ‌به اینکه امروزه خرید اینترنتی بسیار چشمگیر شده پیشنهاد می‌کنیم برای رونق کسب ‌و کار خود و فروش بیشتر، جهت راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی اقدام کنید. جهت خرید سایت فروشگاهی می‌توانید به مجموعه بایت نت مراجعه کنید. این مجموعه تمام نیازهای شما را برای راه‌اندازی سایت اینترنتی از جمله خرید دامین، خرید اپلیکیشن و طراحی سایت ارزان تأمین می‌کند. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

سؤالات متداول درباره خرید سایت فروشگاهی

مزیت‌های راه‌اندازی سایت فروشگاهی چیست؟

از مهم‌ترین مزیت‌های ایجاد سایت اینترنتی می‌توان به کاهش هزینه‌ها، کاهش هزینه خرید و اجاره، در دسترس ‌بودن فروشگاه به‌ صورت شبانه‌روزی اشاره کرد.

مزیت‌های خرید اینترنتی چیست؟

خرید اینترنتی به ‌خاطر راحت بودن و صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های رفت ‌و برگشت به بازار، یک روش محبوب برای خرید محصولات محسوب می‌شود. هم چنین شما با مقایسه محصولات مختلف می‌توانید یک خرید خوب و مطمئن داشته باشید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.