آبپاش زمین چمن هانتر

آبیاری و آبپاشی به‌موقع چمنزارهای طبیعی، زمین‌های کشاورزی و مزارع، اهمیت بسیار زیادی دارد. آنچه دراین‌بین موردتوجه قرار می‌گیرد، نحوه آبپاشی فضاهای سبز و غیره با یک روش بهینه‌شده است. باتوجه‌به مشکلات کم‌آبی به‌خصوص در حوزه کشاورزی می‌توان اهمیت این موضوع را درک و توجیه کرد. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر مزایای بسیاری در این حوزه داشته و تجهیزات کاربردی و اساسی بسیاری برای آبیاری و آبپاشی انواع گل و گیاه و فضای سبز طراحی و تولیدشده است. آبپاش هانتر یک وسیله بسیار کاربردی در صنعت کشت و آبیاری است که با استفاده از آن می‌توان فضای سبز و سایر محیط‌های کشت را به روش بهینه‌شده و استانداردی آب‌پاشی کرد. با ما همراه باشید تا به معرفی آبپاش هانتر بپردازیم.

آبپاش هانتر چیست؟

این آبپاش محصولی از کمپانی هانتر آمریکایی است که برای آبپاشی زمین‌های کشاورزی، پرورش گل و گیاه در گلخانه‌ها، آبپاشی فضای سبز و غیره مورداستفاده قرار می‌گیرد. آنچه در معرفی این تجهیز کاربردی اهمیت دارد، نحوه عملکرد آن در فرایند آبپاشی است. این آبپاش کیفیت بسیار بالایی داشته و دارای قابلیت مخفی شوندگی است. به این صورت که بعد از اتمام آبیاری با استفاده از فنری که در آن وجود دارد، پایین آمده و جمع می‌شود و در زیر خاک مخفی می‌گردد. نازل‌های تعبیه‌شده روی بدنه نازک و ظریف این آبپاش، آن را برای پاشش آب تا شعاع زیاد بهینه ساخته است. از اجزای تشکیل‌دهنده این وسیله می‌توان به بدنه، فیلتر، نازل و رایزر اشاره کرد. زمانی که فشار آب افزایش یابد، امکان بالا آمدن نازل‌ها با افزایش فشار آب فراهم‌شده و فنر موجود در بدنه آبپاش باعث بالا آمدن رایزر می‌شود. به‌این‌ترتیب آبپاش از زیر خاک بیرون می‌آید. نحوه نصب این نوع آبپاش بسیار راحت است. شما می‌توانید انواع آبپاش‌ هانتر را در زمین‌های کشت مختلف نصب کنید. تنها کافی کمی دقت کنید که آبپاش هم‌تراز با سطح خاک نصب شود.

انواع آبپاش هانتر

این نوع آبپاش در دو نوع روتاری و چرخشی تولید و عرضه می‌شود. مدل روتاری آن دارای سری روتوری است که امکان پخش آب در تمام جهات را فراهم می‌سازد. آبپاش‌های روتاری و چرخشی هانتر از ۱۲ نازل برای پخش آب برخوردارند و برای پرتاب قطرات آب تا شعاع‌های مختلف استفاده می‌شوند. این آبپاش‌ها به هفت نازل کم زاویه نیز مجهز هستند. ازآنجاکه شعاع پاشش آب در انواع مختلف این آبپاش متغیر است، امکان استفاده از آن در موقعیت‌های مختلف فراهم‌شده است. مدل‌هایی که شعاع پاشش پایینی دارند، برای استفاده در فضاهای کوچک و آبیاری یک هاله باریک، مناسب هستند. مدل‌هایی که شعاع پاشش آب در آن‌ها متوسط است، برای مناطقی که فشار آب کمی دارند و خاک محدوده آن‌ها از جنس رس است، مناسب است. آبپاش با شعاع پاشش بالا نیز به‌دلیل برد بلند آن در ارسال آب برای مناطقی مناسب است که فشار آب بالایی دارند. اگر به آبیاری محدوده‌ای وسیع نیاز دارید، می‌توانید از آبپاش‌های هانتر با شعاع بالا استفاده کنید. برای رفع مشکل فشار آب پایین نیز، استفاده از یک پمپ، ایده‌آل به نظر می‌رسد.

مزایای استفاده از آبپاش هانتر

این محصول از کمپانی هانتر به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین تجهیزات آبیاری شناخته می‌شود؛ بنابراین مشخص است که استفاده از آن مزایای بسیاری به همراه دارد. از ویژگی‌ها و مزایای قابل‌توجه در این نوع آبپاش می‌توان به آبیاری یکنواخت، امکان تنظیم شعاع پاشش آب، طراحی زیبا و یکنواخت، قابلیت مخفی شوندگی، وزن سبک، امکان استفاده در محیط‌های مختلف، بهینه‌سازی در مصرف آب و قابلیت صرفه‌جویی و مزایای بسیار دیگر اشاره کرد. استفاده از این آبپاش در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف ازجمله آبیاری مزارع و باغات، آبیاری گلخانه‌ها، آبیاری چمن و فضای سبز شهری و خانگی، آبیاری پروژه‌های صنعتی و هر فضایی که به آبیاری منظم و پیوسته نیاز دارد، خود مهم‌ترین مزیت تعریف‌شده برای آن است.

قیمت آبپاش هانتر

یکی از مزایای مهم این تجهیز آبیاری، هزینه مناسب آن است. باتوجه‌به اینکه بدنه این آبپاش بیشتر از جنس پلاستیک است، هزینه متریال‌های ساخت آن کاهش می‌یابد. هرچند قیمت این محصول باتوجه‌به نوع آن، تعداد نازل، شعاع پاشش و مواردی از این قبیل تعیین می‌شود، اما در کل قیمت مناسبی دارد. ازآنجاکه این تجهیز آبیاری در بردها و شعاع‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود، هنگام استفاده در موقعیت‌های مختلف، عملکرد بهینه‌ای ارائه داده و شما را از نیاز به خرید پمپ و صرف یک هزینه اضافی رها می‌سازد.

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌‌به آبپاش هانتر و کاربردهای آن در آبپاشی چمنزارها، فضاهای سبز، گلخانه‌ها و حتی زمین‌های کشاورزی وسیع صحبت کردیم. باتوجه‌به اینکه این آبپاش شعاع‌های مختلف از ۴۰ درجه تا ۳۶۰ درجه و بردهای خیلی بلند را پوشش می‌دهد، می‌توان قابلیت استفاده از آن در موقعیت‌های کشت مختلف را توجیه کرد. این محصول سال‌ها است که توسط یک کمپانی آمریکایی تولید می‌شود و باوجوداینکه بدنه آن از جنس پلاستیک است، مقاومت بسیار بالایی دارد. قیمت خرید این محصول نیز بسیار مناسب و به‌صرفه است. نصب این آبپاش به‌راحتی انجام می‌شود و به تخصص خاصی نیاز ندارد. تنها کافی است که آن را هم‌تراز با سطح زمین نصب کنید. برای اطلاعات بشتر به سایت بازرگانی آب نیرو مراجعه نمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.