چگونه حالت با انگیزه خود را حفظ کنید؟ (ویژه زبان آموزان)

اگر در حال یادگیری یک زبان جدید مثل زبان انگلیسی هستید یکی از چالش های اصلی شما بی انگیزه شدن در طول مطالعه است. در این مطلب روشهای خوبی برای حفظ انگیزه موقع یادگیری یک زبان را آموزش می دهیم.اکنون که آتش را شعله ور کرده اید، وقت آن است که آتش را بیشتر کنید! آینده استمراری

چگونه حالت با انگیزه خود را حفظ کنید؟ (ویژه زبان آموزان)

  1. شریک (های) پاسخگویی را پیدا کنید تا شما را تحت کنترل خود نگه دارد

شرکای مسئولیت پذیری دقیقاً همانطور که از نام آن پیداست هستند، آنها به شما کمک می کنند تا در طول سفر دستیابی به هدف پاسخگو نگه دارید.

با یک سیستم پشتیبانی قوی یا حتی فقط گروهی از افراد با اهداف مشابه شما، راحت تر می توانید در مسیر خود بمانید و حتی انگیزه خود را از یکدیگر دور کنید.

برای این کار، می‌توانید با دوستان نزدیک، اعضای خانواده یا حتی همکارانی که فکر می‌کنید بخواهند به اهداف مشابهی دست پیدا کنند، تماس بگیرید. ثبت نام در دوره ها یا رویدادهای مربوطه در منطقه شما نیز می تواند راهی عالی برای ملاقات با افراد همفکر باشد.

راه دیگر برای یافتن شرکای پاسخگویی از طریق اینترنت خوب است. از انجمن‌های آنلاین گرفته تا وب‌سایت‌های تخصصی، منابع تقریباً بی‌پایانی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

چند مثال می‌تواند فوکوس‌میت باشد، که شما را با یک دوست برای دوره‌ای که در طی آن دوست دارید متمرکز بمانید، مطابقت می‌دهد. StickK، که از داده های مبتنی بر علم رفتاری استفاده می کند تا شما را نسبت به اهداف خود پاسخگو نگه دارد. و Habitica، یک وب‌سایت و برنامه تلفن همراه که به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را «بازی‌سازی» کنید. در واقع، ما یک قطعه کامل در مورد اینکه چگونه بازی سازی زندگی شما می تواند مغز شما را فریب دهد تا سازنده باشد، نوشته ایم.

  1. جعل کنید تا زمانی که بدنتان آن را باور کند (بله، واقعاً)

آیا می دانستید که فیزیولوژی شما نیز نقشی در حفظ انگیزه شما دارد؟

درسته! در واقع، یک شاخه کامل از روانشناسی به مطالعه انگیزه و آنچه ما را به تغییر محیط اطراف یا خودمان سوق می دهد اختصاص داده شده است.

در مقاله ای توسط Positive Psychology، یک نظریه به طور خاص بیان می کند که فیزیولوژی شما بر رفتار شما و در نهایت بر انگیزه شما تأثیر می گذارد.

به این فکر کنید که وقتی انگیزه دارید بدن شما معمولاً چه می کند.

به این فکر کنید که وقتی انگیزه دارید بدن شما معمولاً چه می کند.

به طور کلی، شما صاف می‌نشینید، شانه‌ها را به عقب پرتاب می‌کنید، و حتی ممکن است کمی به سمت جلو از صندلی خود خم شوید. از انگیزه خود با تقلید از فیزیولوژی خود حمایت کنید، همانطور که در زمانی که مشتاق هستید.

اگر می‌خواهید یک قدم جلوتر بروید، حتی می‌توانید دست‌هایتان را بیرون بیندازید، چند بار بپرید یا هر عملی را انجام دهید که به شما انرژی مثبت بدهد. به این ترتیب، شما به معنای واقعی کلمه می توانید خود را به حالت انگیزشی تکان دهید.

  1. همه ما روزهای بدی داریم تلاش کنید و از پس آن بربیایید!

بسیار خوب، اعتراف کامل انگیزه هر چند وقت یکبار کاهش می یابد.

به انگیزه مانند فنر فکر کنید. وقتی باران می بارد، ممکن است سیل بیاید. اما وقتی فصل خشک است، روحیه ممکن است خشک شود.

در مواقعی که انگیزه کمتری وجود دارد، مهم است که این را به خاطر بسپارید و خودتان را به خاطر آن مورد ضرب و شتم قرار ندهید. سپس، فقط از طریق آن قدرت بگیرید. برای گذراندن روز یا چند ساعتی که برای رسیدن به هدف اختصاص داده اید، هر کاری را که نیاز دارید انجام دهید.

اگر قصد دارید روند کاری خود را ساده کنید، سعی کنید با یک همکار یا شریک پاسخگو چت کنید تا ببینید آنها چگونه کار خود را انجام می دهند. اگر می‌خواهید ایمیل‌های کاری را شخم بزنید، کمی صاف‌تر بنشینید و یک تایمر و برخی از موسیقی‌های مورد علاقه‌تان را پخش کنید. سپس، با یک استراحت قهوه یا یک لقمه از چیزکیکی که در طول ناهار خریده اید، به خود پاداش دهید. مهربان باش، اما با خودت محکم باش.

انگیزه می تواند یک استاد پرخاشگر باشد. در چنین روزهایی، فقط به چیزهایی بچسبید که در گذشته برای شما مفید بوده و قدرت را به طرف دیگر منتقل کرده‌اید.

  1. فراتر از انگیزه، به ایجاد عادات مربوط می شود

اگر به شما بگویم راهی وجود دارد که مطمئن شوید دیگر نیازی به جمع آوری انگیزه برای یک هدف نخواهید داشت؟

این به ما انسان ها برمی گردد که موجودات عادی هستیم. و همانطور که اهمال کاری می تواند تبدیل به عادت شود، عکس آن نیز می تواند صادق باشد.

اگر موفق شوید به هدف خود در هر روز ادامه دهید، ممکن است متوجه شوید که ناآگاهانه شروع به وارد کردن آن به عنوان یک عادت در زندگی خود کرده اید. به عبارت دیگر، اکنون یک نیروی محرکه در زندگی روزمره شماست. و از طریق اقدامات مکرر، جایی که دگرگونی های بزرگ می تواند اتفاق بیفتد. این می تواند برای هر چیزی صدق کند. از اتخاذ جلسات تمرینی روزانه گرفته تا تبدیل شدن تدریجی به یک فرد صبحگاهی.

قبل از اینکه متوجه شوید، هدف خود و فراتر از آن را فتح کرده اید و می توانید به هدف جدیدی دست پیدا کنید.

به پایان برسانید: انگیزه داشته باشید و در آنجا بمانید

زندگی کوتاه تر از آن است که اجازه دهید جهش های کوچک بی انگیزه شما را از رسیدن به رویاهایتان منحرف کند. گذشته کامل انگلیسی

خب، منتظر چه هستی؟ تایمرهای تلفن خود را راه اندازی کنید و شروع به کار روی اهداف خود کنید!

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.