چجوری شماره تلگرام خودم رو مخفی کنم؟[روش مخفی کردن شماره تلگرام]

0

مخفی کردن شماره تلگرام یکی از آپشن هایی است که کاربران می توانند برای افزایش سطح امینت اکانت خود انجام دهند. در واقع با استفاده از بهترین ربات های تلگرام می توان اقدامات ویزه ای انجام داد اما این برنامه برخی از قابلیت ها را در منوی آپشن های خود قرار داده است.

با فیلتر شدن بستر اینترنت در طی ماه های اخیر، اکثر کاربران در اینستاگرام و واتساپ هجوم بیشتری به تلگرام داشته اند؛ چرا که این اپلیکیشن کاربردی به راحتی و با قابلیت اتصال به پراکسی امکان دور زدن فیلترینگ را برای کاربرانش فراهم کرده است.

با هجوم کاربران زیادی به تلگرام می توان گفت حریم شخصی یکی از دغدغه های اصلی آن ها به شمار می رود. در حال حاضر مخفی کردن شماره تلگرام یکی از مهم ترین مسائلی است که کاربران تلگرام به آن فکر می کنند. کاربران تمایل ندارند افرادی ناشناس شماره تلفن آن ها را مشاهده کرده و از این طریق برای آنان مزاحمت ایجاد کند.

خوشبختانه اپلیکیشن تلگرام پیشرفت های زیادی داشته و این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند به راحتی شماره همراه خود را مخفی نمایند. امروز هم ما در این مطلب تصمیم داریم روش های مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام را به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید!

How-to-hide-Telegram-number

روش های مخفی کردن شماره تلگرام

همانطور که می دانید در حالت عادی کاربران ناشناس تنها می توانند یورزنیم شما را مشاهده کنند. در واقع اگر شما در یک گروه تلگرامی عضو باشید، برخلاف اپلیکیشنی مانند واتساپ ممبرهای گروه نمی توانند شماره شما را مشاهده نمایند. با این حال روش ها و ترفندهایی وجود دارد که برخی از افراد به کمک آن ها شماره شما در تلگرام را پیدا خواهند کرد؛ از همین رو بهتر است که با پنهان کردن شماره تلفن همراه خود امنیت بیشتری ایجاد کنید. با روش هایی که در زیر بیان می کنیم دیگر کسی نمی تواند شماره شماره را بازیابی کند؛ پس همراه ما باشید!

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

برای این منظور باید از نسخه های غیر رسمی این پلفترم پرطرفدار مانند موبوگرام یا تلگرام پلاس استفاده نمایید. در ادامه روش های مخفی کردن در این دو اپ غیر رسمی تلگرام را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش مخفی کردن شماره تلگرام در اپلیکیشن موبوگرام

 • در اولین مرحله باید اپلیکشین موبوگرام را دانلود و نصب کنید.
 • نرم افزار را باز کرده و روی گزینه Mobo setting کلیک نمایید.
 • پس از آن باید روی Privacy and security کلیک کنید.
 • گزینه بعدی برای انتخاب گزینه Ghost mode settings است.
 • صفحه ای برای شما باز می شود که در آن باید گزینه Hide phone in menu علامت بزنید.

با انجام مراحل فوق خواهید دید که شماره تلفن شما در تلگرام مخفی شده است، برای بازیابی به حالت قبلی باید مراحل فوق را مجدد انجام داده و گزینه Hide phone in menu را بدون علامت کنید.

hide-number-in-telegram-plus

مخفی کردن شماره تلگرام در تلگرام پلاس

اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام پلاس هم به شما این اجازه را می دهد که بتوانید شماره همراه خود را مخفی نمایید. البته این تلگرام غیر رسمی امکانات متعدد بسیاری در اختیار کاربران قرار می دهد، با این حال برای مخفی کردن شماره در این اپلیکیشن باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • در اولین قدم شما باید تلگرام پلاس را روی گوشی خود نصب کنید.
 • پس از نصب به قسمت تنظیمات این اپلیکیشن مراجعه نمایید.
 • در قسمت تنظیمات، گزینه privacy and security را انتخاب کنید.
 • در صفحه ای برای شما باز می شود به قسمت privacy رفته و روی گزینه Hide mobile number from menu کلیک نمایید.

با این مراحل شماره تلگرام شما مخفی شده و دیگر کاربران ناشناس به شماره شما دسترسی ندارند.

 

hidden-number-telegram

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام رسمی

اپلیکیشن های غیر رسمی برخلاف قابلیت های زیادی که دارند، از محبوبیت کمتری در بین کاربران برخوردار هستند. با این وجود اگر تمایلی ندارید که از اپلیکیشن های غیر رسمی تلگرام استفاده کنید، خوشبختانه آقای پاول دورف عزیز این امکان را در اپ رسمی تلگرام برای کاربران و طرفداران این پلتفرم اجتماعی فراهم کرده است. برای این منظور کاربران باید مراحل زیر را طی کنند.

 • به بخش تنظیمات تلگرام وارد شوید.
 • روی گزینه privacy and security کلیک کنید.
 • در گزینه های پیش روی گزینه Phone Number را انتخاب نمایید.
 • با انتخاب Phone Number شما می توانید بخش Who can see my phone number را مشاهده کنید. در این بخش سه گزینه زیر وجود دارد:
 • Everybody: با انتخاب این گزینه به تمامی کاربران اجازه می دهید که شماره تلفن همراه شما را مشاهده نمایند.
 • My Contacts: انتخاب این گزینه فقط به مخاطبین شما اجازه می دهد که پروفایل و شماره شما را مشاهده نمایند.
 • Nobody: انتخاب این گزینه باعث می شود هیچ کاربری شماره تلفن شما را مشاهده نکند. البته که انتخاب این گزینه می تواند دو انتخاب در اختیار شما قرار دهد. این انتخاب ها شامل سه گزینه زیر می شوند:
 • My Contacts: انتخاب این گزینه تنها به کسانی که شما شماره تلفنشان را سیو کرده اید، اجازه دسترسی به شماره تلفنتان را می دهد.
 • Always Allow: انتخاب این گزینه می تواند برای برخی از کاربران استثنا قائل شود. در واقع با این گزینه به برخی ها اجازه می دهید، شماره تلفن شما را داشته باشند.
 • Never Allow: برای آنکه برخی از مخاطبین شما، شماره تلفن شماره نبینند می توانید از این گزینه استفاده نمایید. این گزینه دقیقا برعکس گزینه فوق عمل می کند.

نکاتی برای جلوگیری از دسترسی کابران ناشناس به شماره تلفن شما

رعایت چند نکته علاوه بر مراحل فوق می تواند امنیت اکانت تلگرامی شما را افزایش دهد، این نکات شامل موارد زیر می شود:

 • فایل های ناشناس را دانلود نکنید.
 • به هیچ عنوان شماره افراد ناشناس و غریبه را در مخاطبین خود ذخیره نکنید، در غیر این صورت آن فرد به راحتی به شماره شما دسترسی پیدا می کند.
 • حتما نرم افزار خود را قفل کنید.

سخن آخر

همانطور که در جریانید برای نصب تلگرام نیاز است که شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. وارد کردن شماره تلفن برای ساخت یک اکانت در تلگرام لازم و ضروری است. اما خوشبختانه این پلتفرم کاربردی که آقای پاول دورف روسی ساخته امکانات زیادی از جمله مخفی کردن شماره تلگرام در اختیار کاربرانش قرار داده است. امروز ما در این مطلب سعی کردیم که با معرفی سه روش به شما برای مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام کمک کنیم، امیدواریم که این روش ها برای شما مفید واقع شده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.