نرم افزار هلو اتصال رایگان به سامانه مودیان را در نسخه جدید خود منتشر کرد

یکی از دغدغه های صاحبان کسب و کار ها در قوانین جدید مالیاتی اتصال سیستم و نرم افزار حسابداری خود به سامانه مودیان مالیاتی می باشد نرم افزار حسابداری هلو در اپدیت جدید خود قابلیت اتصال رایگان سامانه مودیان مالیاتی را گنجانده است در تمامی نسخه ها از ساده ترین نسخه تا پیشرفته ترین نسخه نرم افزار هلو از این قابلیت پشتیبانی میکنند و همچنین یک نسخه ساده مخصوص این کار، برای کسانی که تا کنون کاربر هلو نبوده اند طراحی شده با نام هلو لایت، که با حداقل قیمت میتوانید به این قابلیت دسترسی داشته باشید.

سامانه مودیان چیست و چرا ایجاد شده است؟چه کسانی ملزم به ثبت نام در آن هستند؟

سامانه مودیان برای 3 هدف : تحول نظام مالیاتی سنتی به هوشمند ، شفافیت اقتصادی، فراگیری و یکپارچگی نظام مالیاتی طراحی شده است تمامی اشخاص حقیقی دارای کسب و کار های صنفی و غیر صنفی و حقوقی دارای شرکت های  تجاری و غیر تجاری ملزم به ثبت نام و دریافت کد مالیاتی می باشند.

هر دستگاهی یا درگاهی که قابلیت اتصال به سامانه های پرداخت رسمی کشور رو داشته باشه از جمله کارتخوان ، رایانه ، سامانه های ابری ، و درگاه های پرداخت الکترونیک باید به سامانه مودیان مالیاتی متصل شود.

در حال حاضر تمامی اشخاص حقوقی و صاحبان کسب و کار هایی که در 6 ماهه اول سال 1402 که فروش و خدمات آنها بالای 18 میلیارد تومن می باشد ملزم به ارسال صورت حساب الکترونیک به این سامانه می باشند البته برای برخی مشاغل مانند آهن فروشی ها هم ارسال صورت حساب اجباری می باشد و دیگر اصناف هم طی مراحل بعدی ملزم به ارسال صورت حساب الکترونیک خواهند بود.

شاید برای شما سوال پیش بیاد که صورت حساب الکترونیک چیست ، نسخه الکترونیکی فاکتور های ما صورتحساب الکترونیک نام دارد مشاغلی که ملزم به ارسال هستند باید یک نسخه الکترونیک از تمامی فاکتور ها و سند های حسابداری خود را به سامانه مودیان ارسال کنند که با درج شماره منحصر به فرد مالیاتی در کار پوشه و حافظه مالیاتی ما قرار بگیرد.

همانطور که پیشتر گفتیم در تمامی نسخه های نرم افزار حسابداری هلو اتصال به سامانه مودیان مالیاتی به صورت کاملا رایگان گنجانده شده است بعد از اتصال یک نسخه الکترونیک از تمامی فاکتور ها و سند حسابداری شما به سامانه مودیان ارسال و البته در صورت اصلاح و یا حذف فاکتور از لیست ارسال شده به صورت خودکار حذف یا اصلاح می شود.

نرم افزار حسابداری هلو

هلو لایت همان طور که از اسمش پیداست یک نسخه سبک و حداقل قیمت و امکانات مورد نیاز برای محاسبه و ارسال سند های حسابداری به سامانه مودیان می باشد این نسخه برای حسابداری هم کاربرد دارد اما با توجه به قیمت بسیار پایین تنها امکانات اولیه در آن گنجانده شده است و برای حسابداری مجموعه های کوچک مناسب است اما پیشنهاد ما به شما تهیه حداقل نسخه 11 به بعد نرم افزار حسابداری هلو می باشد که دارای قابلیت های بیشتر و کامل تری می باشد.

مراحل ارسال صورت حساب و اتصال به سامانه مودیان

ابتدا شما باید پرونده مالیاتی خود را تشکیل داده و شناسه ملی مالیاتی خود را دریافت کنید.

سپس باید از یکی از درگاه ها مثل سایت هلو امضای الکترونیک csr خود را دریافت کنید شما نیاز به یک کد public ، private و certificate دارید.

سپس باید کار پوشه خود را فعال و شناسه یکتا خود را دریافت کنید و کلید public خود را در کارپوشه سامانه مودیان وارد کنید.

حال اگر قبلا از نرم افزار حسابداری هلو استفاده نمی کردید باید ابتدا نرم افزار را فعال و راه اندازی کنید اگر هم از قبل با آن کار می کردید تنها کافیست کد private  و شناسه یکتا که قبلا دریافت کرده اید در نرم افزار هلو اپکس وارد کنید تا اتصال شما به سامانه مودیان مالیاتی برقرار شود.

در این مقاله سعی شد تا هر آنچه سامانه مودیان و چگونگی اتصال به ان از طریق نرم افزار هلو نیاز بود به شما اطلاع دهیم.

اگر قصد خرید نرم افزار حسابداری هلو را دارید ویراکام در خدمت شماست.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.