طرح لایه باز برای انجام چه نوع کارهای گرافیکی مناسب است؟

افرادی که با برنامه‌های گرافیکی مانند فتوشاپ آشنایی دارند می‌دانند که استفاده از انواع طرح‌های لایه باز مانند طرح لایه باز سربرگ اداری و یا شرکتی آماده تا چه اندازه می‌تواند در انجام کارهای مختلف گرافیکی و طراحی‌های متنوع به آن‌ها کمک نماید. طرح‌های لایه باز به انواع فایل‌های گرافیکی گفته می‌شوند که آماده هستند و امکان ایجاد ویرایش و تغییرات روی آن‌ها برای طراح فراهم شده است به گونه‌ای که طراح می‌تواند انواع کارهای گرافیکی مانند طراحی سربرگ، کارت ویزیت و بنر و .. را در زمانی کوتاه انجام دهد. در ادامه بیشتر به معرفی قابلیت‌ها و کاربردهای یک طرح لایه باز پرداخته و در انتها نیز وب سایت اول طرح را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید دانلود طرح سربرگ لایه باز و سایر طرح‌های لایه باز را جهت طراحی‌های گرافیکی خود با موضوعات مختلف دانلود نمایید.

طرح لایه باز

طرح لایه باز چه طرحی است؟

همان طور که پیشتر اشاره کردیم طرح لایه باز در برنامه فتوشاپ عموما به صورت فایل‌های PSD و یا وکتور VECTOR ارائه می‌شود. این طرح‌ها با توجه به قابلیت‌های زیادی که دارند کمک می کنند دست طراح برای انجام کارهای مختلف گرافیکی باز باشد و بتواند به ویرایش تمامی بخش‌های یک تصویر، متن و یا افکت‌های موجود در آن بپردازد.

به این ترتیب این طرح‌ها مانند یک الگو در اختیار شما قرار دارند که با تغییر رنگ، فونت و قابلیت‌های دیگر می‌توانید طرح‌های خلاقانه جدیدی را به وجود آورید. همچنین تا زمانی که این طرح‌های لایه باز به صورت فایل‌های PSD ذخیره شوند، می‌توانید همچنان روی آن کارهای جدیدی انجام داده و آن‌ها را تغییر دهید. استفاده از طرح‌های لایه باز به این جهت اهمیت دارند که دیگر نیاز نیست برای طراحی یک سربرگ یا هر چیز دیگری، طرح، فونت و عکس و .. را از جاهای مختلف جمع کرده و در طراحی خودتان به کار ببرید. به عنوان مثال با استفاده از طرح لایه باز سربرگ می‌توانید به راحتی طرح سربرگ شرکتی و یا سربرگ اداری را طراحی کرده و با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار دهید. قابلیت دیگر دانلود طرح سربرگ لایه باز این است که می‌توان از نمونه‌های مختلف آن برای طراحی سربرگ مشاغل گوناگون استفاده کرد.

مزایای استفاده از طرح لایه باز چیست؟

پیشتر اشاره کردیم که با استفاده از طرح‌های لایه باز گرافیکی دیگر لازم نخواهد بود که برای پیدا کردن عکس و فونت و .. سردرگم شوید و آن‌ها را از هر جایی جست و جو نمایید. اما استفاده از طرح لایه باز مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • امکان اجرای سریع پروژه‌های طراحی
 • امکان استفاده چند باره از یک طرح لایه باز
 • امکان ایجاد تغییرات مداوم روی آن تا زمانی که با فرمت psd باشد.
 • یادگیری سریع و آسان فتوشاپ برای کسانی که به این هنر علاقمندند.

مزایای استفاده از طرح لایه باز چیست؟

سربرگ چیست؟

پیش از آن که ببینیم طرح لایه باز را از کجا می‌توان تهیه کرد بهتر است ببینیم سربرگ چیست و چه کاربردی برای مشاغل مختلف دارد؟

سربرگ یکی از اوراق اداری و شرکتی است که برای نوشتن نامه‌های رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به جهت آن که در قسمت بالای طرح سربرگ، لوگو و نام شرکت و ارگان فوق درج شده دارای اعتبار بالایی می‌باشد و هویت شرکت را نشان می‌دهد. علاوه بر آرم و لوگو، شماره نامه و تاریخ که در قسمت بالا قرار دارد، آدرس و راه‌های ارتباطی نیز ذیل آن درج شده است. از جمله مزایای استفاده از سربرگ برای مشاغل مختلف را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

 • سربرگ، برگه شناسایی و هویتی یک شرکت و یا اداره به شمار می‌آید و از آن جهت که می‌تواند به عملکرد شرکت رسمیت ببخشد، می‌تواند مشتری بالقوه را تبدیل به یک مشتری بالفعل نماید.
 • چنانچه طرح سربرگ اداری و یا شرکتی به صورت حرفه‌ای و جذابی صورت گرفته باشد می‌تواند در جلب توجه بیننده نقش زیادی داشته باشد.
 • لازم است در طراحی سربرگ اداری و شرکتی نهایت توجه به عمل آید تا اطلاعاتی که ذکر می‌شود از صحت بالایی برخوردار باشد به این ترتیب می‌تواند اعتماد و اطمینان مشتری را نسبت به کسب و کار فوق جلب نماید.
 • طراحی سربرگ این قابلیت را دارد تا صاحبان مشاغل مختلف بتوانند لوگو، آدرس، شماره‌های تماس و سایر راه‌های ارتباطی مانند ایمیل و … را روی آن درج نمایند.
 • به دلیل آن که هیچ فرد و یا شرکت دیگری امکان کپی برداری از طرح سربرگ شرکتی و اداری را ندارد به این ترتیب امنیت بالایی در مکاتبات وجود خواهد داشت.
 • با در اختیار داشتن یک سربرگ اصولی و زیبا می‌توان نامه نگاری‌های بین ارگان‌ها و شرکت‌های مختلف را ضمن احترام متقابل انجام داد.
 • هر چه سعی شود در طراحی سربرگ اداری، شرکتی و یا سایر مشاغل دقت نظر و حساسیت بالایی صورت گیرد، شرکت و یا سازمان مورد نظر خاص‌تر جلوه کرده و همین امر در موفقیت شرکت در شناساندن خود به مشتری سهم خواهد داشت.

از کجا طرح‌های لایه باز تهیه کنیم؟

با در اختیار داشتن یک طرح لایه باز سربرگ آماده می‌توانید کار طراحی سربرگ شرکتی و اداری را به آسانی انجام دهید. بنابراین اکنون می‌توانید دانلود طرح سربرگ لایه باز را از سایت‌‎های مختلفی که آن‌ها را آماده کرده و در اختیار گرافیست‌ها و علاقمندان به طراحی قرار داده‌اند انجام دهید. ما در ادامه یکی از این وب سایت‌ها که بانک کاملی از طرح‌های لایه باز را ارائه کرده‌اند به شما معرفی خواهیم کرد.

از کجا طرح‌های لایه باز تهیه کنیم؟

فروشگاه محصولات گرافیکی اول طرح

اگر در زمینه کارهای گرافیکی و طراحی سربرگ، کارت ویزیت و یا بنر و .. فعالیت دارید داشتن آرشیو کاملی از طرح‌های لایه باز مانند طرح لایه باز سربرگ به شما کمک می‌کند بتوانید برای شرکت‌ها، ادارات و یا مشاغل گوناگون دیگر سربرگ اداری و یا شرکتی و .. طراحی نمایید. عموما طرح‌های لایه باز گرافیکی برای انواع طراحی‌ها آماده و در دسترس قرار دارند که به طراحان کمک می‌کنند تا بتوانند سربرگ، بنر و یا کارت ویزیت و… را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت طراحی نمایند. سایت اول طرح به آدرس الکترونیکی avvaltarh.ir  یکی از وب سایت‌هایی است که امکان دانلود طرح سربرگ لایه باز و سایر طرح‌های لایه باز دیگر را فراهم کرده است که به عنوان مثال با استفاده از طرح سربرگ آماده می‌توانید در وقت و هزینه خود برای طراحی سربرگ اداری و شرکتی و … صرفه جویی نمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.