آینده کنسول های بازی به کمک هوش مصنوعی + [ آپدیت های جدید]

امروز به بررسی نکات مهمی در زمینه آینده کنسول های بازی به کمک هوش مصنوعی می پردازیم. كنسول هاي نسل جديد از پيشرفته ترين تكنولوژي ها برخوردار هستند اما سیستم های نسل آينده مي توانند خيلي پيشرفته تر باشند.
هوش مصنوعي واژه اي مي باشد كه امروزه بسيار شنيده مي شود و كاربردهاي بسيار زيادي دارد كه استفاده از آن در زمينه هاي مختلف مي تواند باعث ايجاد يك انقلاب بزرگ شود.
كنسول هاي نسل جديد نيز به گونه هاي مختلف از هوش مصنوعي در خود استفاده مي كنند اما در آينده اي نه چندان دور، سیستم هایی پا به عرصه ميدان خواهند گذاشت كه بيش تر از هر زمان ديگري از تكنولوژي هوش مصنوعي در آن ها استفاده شده است و داراي كارايي بالايي نيز هستند.
در اين مقاله مطالب مفيدي درباره كنسول بازي و هوش مصنوعي و  كنسول هاي نسل آينده خواهیم گفت، برای کسب اطلاعات در رابطه با کاربرد هوش مصنوعی در بازی های رایانه ای و… پیشنهاد می کنیم جدید ترین اخبار تکنولوژی را دنبال نمایید.

آینده کنسول های بازی به کمک هوش مصنوعی

آینده کنسول های بازی با هوش مصنوعی

  • سرعت و كيفيت بسيار بالا: آینده کنسول های بازی با هوش مصنوعی قابلیت بهینه سازی انواع فرآيندها مختلف را دارد و همچنين به بهبود سرعت و اجراي دقيق تر برنامه ها كمك كند كه اين مورد در كنسول هاي بازي نيز صدق خواهد كرد. كنسول بازي و هوش مصنوعي در آينده مي توانند سرعت و كيفيت بازي ها را به طور چشم گيري افزايش دهند.
  • ساخت بازي هاي سفارشي: در آينده اي نزديك با انواع هوش مصنوعي هاي برنامه نويس مواجه خواهيم شد كه اين مدل ها نيز به كنسول هاي نسل آينده اضافه خواهند شد. مثلا در اين كنسول ها قابلیتی اضافه خواهد شد كه شما مي توانيد يك بازي كه در ذهن خود داريد را بدون هيچ گونه دانش برنامه نويسي پياده سازي كنيد و با اجراي آن در كنسول بازي از بازي كردن نهايت لذت را ببريد.
  • آموزش در قالب بازي: در آينده اي نزديك شاهد تلفيق آموزش، بازي و هوش مصنوعي خواهيم بود كه بازي كردن را براي ما بسيار جذاب تر خواهند كرد. مثلا فرض كنيد شما قرار است رانندگي ياد بگيريد، از اين رو يك بازي خاص را روي كنسول خود اجرا مي كنيد و با استفاده از يك سيستم هوش مصنوعي به كار رفته در آن مي توانيد رانندگي را خيلي راحت تر ياد بگيريد. در واقع اين سيستم هوش مصنوعي نقش يك مربي را براي شما ايفا خواهد كرد و با شبيه سازي محيط واقعي در قالب بازي، مي توانيد بسياري از تخصص ها مانند رانندگي، مبارزه، ورزش و … را ياد بگيريد.
  • كنترل بازي توسط مغز: در آينده شاهد دسته هاي بازي و كنترل كننده هاي فيزيكي نخواهيم بود. يعني با استفاده از كلاه يا پوشيدني هايي خاص مي توانيم كنترل بازي را بدست بگيرم. روش كار نيز بدين گونه است كه كلاه هاي موجود روي سر ما، سيگنال هاي مغزي ما را دريافت مي كنند و با تحليل آن ها با استفاده از الگوريتم هاي هوش مصنوعي مي توان پي برد كه فرد گيمر به چه چيزي فكر مي كند و به همان چيزي كه در بازي فكر مي كند و دوست دارد انجام شود، دقيقا همان فرمان روي محيط بازي اعمال مي شود.
  • كنترل بازي توسط صدا: در يك بازي مثلا فوتبال به جاي آن كه شما از دكمه هاي مختلف جهت شوت، پاس و … استفاده كنيد، مي توانيد همين موارد را به زبان بياوريد تا كنسول بازي صداي شما را دريافت كند و با استفاده هوش مصنوعي بتواند مفهوم شما را درك و همان دستور را در بازي اعمال كند.

بدون شک به کارگیری تکنولوژی های متنوع در بازی های رایانه ای و بهترین کنسول های بازی علت محبوبیت بازی های پرطرفدار می باشد.

كلام آخر:

در بخش قبلي برخي از مهم ترين كاربردهاي هوش مصنوعي در كنسول هاي نسل آينده را بررسي كرديم.
مهم ترين انقلابي كه هوش مصنوعي مي تواند در كنسول هاي بازي به وجود آورد، تغيير كنترل بازي مي باشد.
يعني به جاي استفاده از دسته هاي بازي، با استفاده از فرمان هاي صوتي يا چيزي كه در مغز ما مي گذرد مي توانيم بازي را تحت كنترل خود درآوريم.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.