فالوور فیک چیست؟ و چرا باعث نابودی کسب و کار می شود؟

فالوور فیک یک  خطر و تهدید برای پیج های کاری است، حتما تا به حال برای شما این سوال پیش آمده که فالوور چیست؟ برا یی این که بتوانید پاسخ این سوال را پیدا کنید باید ابتدا با پیج فیک آشنا شوید. در واقع می توان گفت پیج فیک، به حساب های کاربری گفته می شود که واقعی نیستند و در واقع هیچ هویتی ندارند و در اینستاگرام فعالیت می کنند. همان طور که می دانید برای این که بتوانید به اینستاگرام وارد شوید، باید ابتدا یک حساب کاربری بسازید، به این منظور ما باید تلفن و یا ایمیل خود را وارد کرده و برای خود یک نام را مشخص کنید و در نهایت یک بیو و عکس پروفایل تعیین می کنید.

وجود فالوور های فیک در پیج می تواند مشکلات زیادی در پی داشته باشد از این رو بهتر است هرچه زودتر پیج خود را پاکسازی کنید، در واقع این فالوور ها فقط در ظاهر می تواند پیج شما را معتبر نشان دهد و پس از مدت کوتاهی می توان به ماهیت اصلی و فیک بودن فالوور ها پی بردف روش های زیادی برای حذف فالوور فیک اینستاگرام وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کاربردی داشته باشید.

چطور-می-توان-فالوورهای-جعلی-را-شناسایی-کرد؟.

آشنایی با مفهوم فیک در اینستاگرام

پیج های فیک معمولا این خصوصیات را ندارند، می توان گفت پیج های فیک نام کاربری، عکس پروفایل، بیو و محتوای مرتبطی ندارند. در صورتی که یک پیج فیک شما را فالو کند، شما در میان فالوورهای خود یک فالوور فیک خواهید داشت. فالوورهای فیک به دلایل مختلفی ساخته می شوند، به عنوان مثال در اینستاگرام افرادی هستند که قصد دارند که پیج خود را به عنوان پیج کاری در نظر بگیرد، به این منظور باید اعتماد فالوورهای خود را جلب کنند. هرکاربری که وارد یک پیج می شود در واقع اولین موردی که توجه او را جلب می کندف تعداد فالوورهای آن پیج است. بنابراین صاحبان پیج ها برای این که تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند و اعتماد مشتری ها را جلب کنند، اقدام به خرید فالوور فیک می کنند.

همان طور که مشخص است این مفهوم از دو عبارت فالوور و فیک ایجاد شده است. در ابتدا به کلمه فالوور می پردازیم. ما در پیج خود برای این که بتوانیم با افراد ارتباط داشته باشیم، باید پیج های اینستاگرام آن ها را دنبال کنیم، بنابراین به کسانی که پیج شما را دنبال می کنند تا بتوانند فعالیت شما را در اینستاگرام ببینند، فالوور می گویند. فیک یک واژه انگلیسی است که در واقع به معنای  جعلی و یا تقلبی می باشد، به عبارت ساده تر فیک به معنی جعل کردن و فریب دادن است. با این تعریف کلی به سادگی می توان دریافت که چرا نباید فالوور فیک خرید.

چگونه-فالوورهای-فیک-می-توانند-پیج-شما-را-نابود-کنند؟

مزایا و معایب فالوور فیک

ممکن است فکر کنید در ابتدا وجود فالوور فیک نسبت به فالوور واقعی مزایای زیادی را برای شما به دنبال دارد، اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که معایب زیادی برای شما و کسب و کارتان خواهد داشت. در واقع فالوورهای فیک نه تنها برای پیج شما مزیتی را به دنبال نخواهد بلکه موجب می شود تا بازدهی پیج شما پایین بیاید و در نهایت روی کسب و کار شما تاثیر خواهد داشت. در ادامه ما شما را با مزیای و معایبی که فالوور فیک برای کسب و کار شما دارد، آشنا می کنیم.

مزایای فالوور فیک

وجود فالوورهای فیک موجب می شود تا شما بتوانید در مدت زمان کوتاهی ، تعداد فالوورهای خود را افزایش داده و آن ها را چند برابر کنید. همان طور که در بالا اشاره کردیم تعداد فالوور بالا یکی از عواملی است که موجب جلب اعتماد مشتریان می شود. در واقع می توان گفت اکثر کاربران اینستاگرامی به پیج هایی اعتماد می کنند که تعداد فالوورهای آن ها بالا باشد.

وجود اعتماد کاربران به پیج کاری شما یک نیازمندی مهم برای پیج شما می باشد. به همین علت است که افرادی که پیج کاری خود را راه اندازی می کنند در ابتدا برای جلب اعتماد کاربران، فالوورهای فیک را خریداری می کنند. به طور کلی می توان گفت که تنها مزیتی که فالوور فیک برای شما دارد این است که می توانید تعداد فالوورهای خود را بالا ببرید.

معایب فالوور فیک

خرید فالوور فیک معایب زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت و اگر هر کدام از آن ها را بررسی کنید، علاوه بر این که از خرید فالوور فیک منصرف می شوید، بلکه حتی اگر بخواهید از یک پیج اینستاگرامی خرید کنید، می دانید که تعداد فالوور بالا نشانه مورد اعتماد بودن آن پیج نیست و همین امر سبب از بین بردن اعتبار پیج خواهد شد، از جمله معایب خرید فالوور فیک اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد.

فالوورهای-خریداری-شده-راهی-برای-ورود-اسپم-ها.

اعتماد سازی بین کاربران

همان طور که اشاره شد خرید فالوور فیک تنها تعداد فالوورهای شما را به صورت کاذب بالا می برد، کاربران برای این که بتوانند پیج شما را برای خرید انتخاب کنند باید در قدم اول به پیج شما اعتماد داشته باشند و برای این کار ابتدا به تعداد فالوورهای شما توجه می کنند. زمانی که تعداد فالوورهای شما بالا باشد این یعنی این که پیج شما از نظر کاربران قابل اعتماد می باشد، اما بهتر است بدانید که این موضوع تنها عامل ایجاد اعتماد نیست.

برخی از کاربران تنها به تعداد فالورها توجه نمی کنند و تمرکز خود را بر روی ارتباط فالوورهای آن پیج  و محتوای آن قرار می دهند. به عنوان مثال زمانی که شما 50 k فالوور دارید اما تعداد لایک و کانت هایی شما بسیار کم است، نه تنها اعتماد کاربران جلب نمی شود بلکه اعتماد آن ها نیز از دست خواهد رفت و حتی ممکن است پیج ما را بلاک و یا ریپورت کنند.

فالوور فیک نیاز به خرید لایک و کامنت دارد.

همان طور که اشاره شد فالوورهای فیک اعتمادی برای کاربران ایجاد نمی کند و موجب از دست رفتن اعتماد آن ها می شود. هنگامی که فالوور فیک خریداری می کنید برای این که فیک بودن این فالوورهای را مخفی نکه دارید باید اقدام به خرید لایک و کامنت کنید زیرا این فالوورها هیچ فعالیتی نداشته و نمی توانند پست های شما را لایک کنند و یا این که برای شما کامنت بگذارند. بنابراین برای این که همه چیز واقعی نشان داده شود مجبورید که لایک و کانت بخرید که این موضوع هزینه های اضافی برای شما به دنبال دارد.

فالوورهای فیک در کسب و کار تاثیر مثبتی ندارند.

فالوورهای فیک تاثیری در بالا رفتن  درآمد شما ندارند و تنها بالا رفتن هزینه های مصرفی شما می شوند. فالوور فیک همان طور که نامش مشخص است، جعلی هستند و نمی توانند کمی به کسب و کار شما کنند. در واقع هدف اصلی افزایش فالوور این است که کسب و کار شما دچار رونق شود و با توجه به این که فالوور فیک هیچ تعاملی با پیج شما ندارد، نمی تواند برای کسب و کار شما چندان مفید باشد. همچنین تعداد زیاد فالوورهای فیک موجب می شود تا اعتماد فالوورهای واقعی را از دست دهید، و از همه مهم تر برای این که از بی اعتماد شدن فالوورهای واقعی جلوگیری کنید باید برای فالوورهای فیک لایک و کانت بخرید و هزینه اضافی کنید.

اینستاگرام-فالوورهای-تقلبی-را-می-شناسد-و-پاک-می-کند.

الگوریتم اینستا مخالف فالوورهای فیک است.

اینستاگرام مانند سایر شبکه های مجازی برای خود قوانین خاصی دارد و یکی از آن ها این است که با فالوورهای فیک و جعلی مخالف است. ایسنتاگرام می تواند با بررسی های مختلف در مورد پیج های کاری متوجه فیک بودن فالوورهای آن پیج شود و در این صورت پست های شما را از اکسپلور اینستاگرام پاک می کند. این موضوع باعث می شود تا بازید صفحه شما پایین بیاید و به کسب و کار شما ضربه خواهد زد.

سوالات متدواول

علاوه بر موارد عنوان شده ممکن است سوالاتی برای برخی کاربران پیش آید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

داشتن فالوور فیک از گرفتن تیک آبی از اینستاگرام جلوگیری می کند؟

پاسخ این سوال خیر است زیرا اینستاگرام برای دادن تیک آبی به فالوور فیک توجهی نمی کند.

خرید فالوور فیک می تواند به کسب و کار ما کمک کند؟

همان طور که در مطالب فوق اشاره کردیم وجود فالوور فیک نه تنها نمی تواند به کسب و کار شما کمکی کند بلکه موجب کاهش بازدهی کسب و کار نیز می شود.

اینستاگرام نسبت به کسانی که اقدام به خرید  فالوور فیک می کنند، چیست؟

اینستاگرام این کاربران را جریمه می کند و اقدام به حذف پست های آن ها از اینستاگرام  می کند.

نتیجه گیری

به طور خلاصه وجود فالوور فیک مزیتی برای پیج شما به دنبال ندارد و تنها موجب تحمیل هزینه های اضافه میشود و به علاوه اعتماد فالوورهای واقعی را از شما می گیرد. به همین علت بهتر است از خرید فالوور فیک منصرف شوید و این فالوورها را از پیج خود حذف کنید و قطعا نبود آن ها برای شما بهتر خواهد بود. برای این کار می توانید آن ها را از فالوورهای خود حذف کنید و یا اگر تعداد آن ها زیاد است این کار را با کمک ربات انجام دهید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.