نحوه فعال کردن اینترنت گوشی [ آموزش تصویری ]

فعال کردن اینترنت گوشی با توجه به سیم کارت مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد، یعنی اقداماتی که برای فعال سازی اینترنت همراه اول صورت می پذیرد با مراحل فعال سازی اینترنت ایرانسل با هم کاملا متفاوت هستند. پس در نتیجه برای فعال سازی اینترنت گوشی ابتدا باید به نوع سیم کارت خود توجه داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا علاوه بر روش های فعال سازی اینترنت به صورت کلی، به بررسی شیوه های فعال سازی اینترنت ایرانسل و همراه اول به صورت کاملا جداگانه بپردازیم.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]

نحوه فعال کردن اینترنت گوشی

در سال های اخیر پیشرفت تکنولوژی و فناوری سبب شده که افراد برای رفع نیازهای خود به دنیای مجازی مراجعه کنند؛ از این رو باید شرایطی فراهم شود تا بتوانند در هر زمان و مکان قابلیت دسترسی به دنیای مجازی را داشته باشند که این قابلیت به واسطه تولید و طراحی گوشی های هوشمند فراهم شده است. اما برای اینکه بتوانند به شبکه اینترنت وصل شوند لازم است که حتماً اینترنت گوشی خود را فعال کنند. از آنجایی که گوشی های هوشمند دارای امکانات و قابلیت های متفاوتی هستند پس فعال سازی اینترنت نیز در آنها متفاوت خواهد بود. البته یکی دیگر از دلایلی که سبب فعال کردن اینترنت گوشی می شود نوع سیم کارت مورد استفاده است.
همانطور که می دانید در کشور ایران اپراتورهای ارتباطاتی قدرتمند فعالیت می کنند که هر یک با ارائه خدمات خاص، مشتری های اختصاصی خود را دارند. همراه اول، ایرانسل و رایتل به عنوان سه ابرقدرت در زمینه ارتباطات با هم رقابت دارند که هر یک با ارائه خدمات منحصر به فرد توجه کاربران و مخاطبان را به خود جلب کرده اند.. با توجه به امکانات این سیم کارت ها نحوه فعال سازی اینترنت گوشی در هر یک از آنها متفاوت است که مراحل و اقدامات فعال کردن اینترنت در این سیم کارت ها به شرح زیر می باشد.

نحوه فعال کردن اینترنت گوشی با سیمکارت همراه اول

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]-فعالسازی-اینترنت-سیم-کارت-همراه-اول-

همانطور که عنوان شد فعال سازی اینترنت گوشی مزیت های زیادی را به همراه دارد و می تواند پل ارتباطی شما با سراسر دنیا باشد که از گوشی های اندرویدی یا آیفون استفاده می کنید. برای فعال سازی اینترنت نقش سیم کارت پر رنگ تر است و معمولاً برای فعال کردن اینترنت گوشی اندروید و آیفون که از سیم کارت های همراه اول یا ایرانسل استفاده می کنند می توانید به دو روش پیامک یا به صورت دستی اقدام کنید.

برای فعال سازی اینترنت گوشی های هوشمند با سیم کارت همراه اول می توانید به یکی از درگاه های فعال مراجعه نمایید. شرکت همراه اول به منظور رفاه حال مخاطبین خود درگاه هایی را طراحی نموده که به واسطه مراجعه به آن می توانید به سادگی اینترنت سیم کارت خود را فعال سازی کنید این درگاه ها شامل موارد زیر هستند.

یکی از روش ها ارسال پیامک به سامانه ۸۰۸۸ است که شرایط را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به سادگی اینترنت گوشی خود را فعال سازی کنید.

روش دوم از طریق وارد کردن کد دستوری #11*100* است که از این طریق نیز می توانید اقدام به فعال کردن اینترنت همراه اول کنید.این قابلیت زمانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد که امکان ارسال پیامک برای شما مهیا نباشد.
سامانه همراه اول برای مشترکین این اپراتور از دیگر روش های فعال سازی اینترنت است که به شما امکان بررسی دیگر قابلیت های سیم کارت را نیز خواهد داد.

علاوه بر فعال سازی اینترنت گوشی هوشمند با سیم کارت همراه اول روش های دیگری برای دریافت تنظیمات اینترنت وجود دارد که می توانید از طریق ارسال پیامک به شماره ۸۰۰۸ و یا کد دستوری #12*100* این اقدامات را انجام دهید.
در گام دوم پس از دریافت تنظیمات، می توانید از طریق اینترنت گوشی که به صورت اتوماتیک توسط خود شرکت همراه اول انجام می شود اقدام کنید و یا در صورت نبود تنظیمات به صورت اتوماتیک از روش های دستی استفاده نمایید.

برای انجام تنظیمات اینترنت گوشی های هوشمند با سیستم عامل های مختلف باید مسیرهای متفاوتی را طی کنید که شامل موارد زیر می باشند:

سیستم عامل IOS

انجام این اقدامات برای تمامی گوشی های آیفون و آیپدها قابل اجرا است.
در گام اول وارد منوی گوشی شده و گزینه Setting را انتخاب نمایید.

settingنحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشیمرحله دوم گزینه Cellular و ورود به صفحه آن اختصاص داده شده است.

Cellular-نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشیدر این مرحله باید گزینه Cellular Data را انتخاب نمایید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]9

در این صفحه چند گزینه به شما نمایش داده می شود که باید در قسمت IP آن گزینه ای که عبارت mciinternet را تایپ کنید و سایر قسمت های Username و پسورد به همان حالت پیش فرض خالی بگذارید.

سیستم عامل اندروید

برای اینکه بتوانید تنظیمات گوشی هایی با سیستم عامل اندروید را انجام دهید باید ابتدا وارد منوی Setting یا تنظیمات شوید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]مرحله-یکدر میان لیست موجود گزینه Mobile Network را یافته و روی آن کلیک کنید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]3در مرحله بعد به دنبال نقاط دستیابی یا گزینه Access Point Name باشید و پس از یافتن روی آن کلیک کنید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]4در صفحه روبرو گزینه ADD را انتخاب نمایید تا به شما امکان است ساخت یک آی پی آن جدید را بدهد.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]5در فیلدهای مشخص شده گزینه IP را یافته و عبارت mci internet را تایپ کنید.
فیلد بعدی به یک APN اختصاص داده شده که باید عبارت mci-net را وارد و دیگر بخش ها را خالی بگذارید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]فعالسازی-اینترنت-سیم-کارت-ایرانسل

نحوه فعال کردن اینترنت گوشی با سیم کارت ایرانسل

برای فعال سازی اینترنت گوشی های هوشمند با سیم کارت ایرانسل تقریباً مراحل مشابهی را باید طی کنید که این مراحل در گوشی های با سیستم عامل های اندروید و آیفون متفاوت هستند.
در ابتدا به بررسی روش هایی برای دریافت تنظیمات اینترنت از شرکت ایرانسل خواهیم پرداخت که شامل دو مورد زیر می باشند:
وارد صفحه کلید شوید و کد دستوری #2*4*555* را شماره گیری کنید.
روش دوم با وارد شدن به تنظیمات از طریق ورود به Setting گوشی هوشمند امکان پذیر است که باید در ‏APN عبارت mtn-irancell و در قسمت Connection نیز عبارت irancell internet را وارد کنید.
پس از اینکه تنظیمات اینترنت سیم کارت ایرانسل را دریافت نمودید حالا باید گوشی های هوشمند را بر اساس سیستم عامل تفکیک و هر یک از تنظیمات را روی آن اعمال نمایید که به شرح زیر می باشند:

سیستم عامل اندروید

این راهنمای تنظیمات برای گوشی های هوشمندی که دارای سیستم عامل اندروید نسخه ۴ و بالاتر هستند بسیار مناسب می باشد. برای این کار از طریق منو روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.
در مرحله دوم با ورود به صفحه تنظیمات گزینه بیشتر را پیدا نمایید و از طریق آن همانند تصویر زیر باید روی گزینه شبکه های تلفن همراه یا mobile network کلیک نمایید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]مرحله-2خب پس از ورود به صفحه شبکه های تلفن همراه باید دسترسی به نقاط یا Access Point نیز را انتخاب نمایید.
گام بعدی به ساختن یک APN جدید اختصاص داده شده است که می توانید آن را بسازید.
با کلیک کردن بر روی گزینه New APN یک صفحه به شما نمایش داده می شود که باید فیلدهای مشخص شده را با عبارات مناسب پر کنید. در قسمت Name یا همان نام کلمه ایرانسل gprs را تایپ نمایید و به قسمت APN رفته و عبارت mtnirancell را وارد کنید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]6برای اعمال تغییرات ایجاد شده باید گزینه ذخیره یا Save را بزنید و سپس از صفحه تنظیمات خارج شوید و مجدداً به قسمت تنظیمات شبکه های تلفن همراه وارد شوید و گزینه Network را روی APN جدید قرار دهید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]7

سیستم عامل IOS

خب در این قسمت به سراغ فعال سازی اینترنت گوشی های هوشمند با سیم کارت ایرانسل و سیستم عامل ios می رویم که همانند سیستم عامل های اندروید باید از طریق منوی اصلی وارد گزینه Setting شد.
در گام بعدی از لیست مورد نظر گزینه Cellular را انتخاب کنید تا صفحه آن باز شود.
پس از ورود به صفحه با روشن کردن گزینه Cellular Data امکان استفاده از اینترنت گوشی برای شما فراهم خواهد شد.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]8برای تنظیمات بیشتر مربوط به فعال سازی اینترنت 4G لازم است که از طریق گزینه Cellular Data Option به قسمت Voice & Data وارد شوید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید در این قسمت ۳ گزینه LTE و 3G و 2G به شما نمایش داده می شود که برای داشتن بهترین کیفیت باید روی گزینه LTE کلیک نمایید.

نحوه-فعال-کردن-اینترنت-گوشی-[-آموزش-تصویری-]10

نتیجه گیری

فعال کردن اینترنت گوشی به واسطه عملیات فوق قابل امکان پذیر است و به این ترتیب می توانید به سادگی علاوه بر فعال سازی اینترنت می توانید از قابلیت افزایش سرعت آن نیز بهرمند شوید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.