چرا نمی تونم شارژ اضطراری بگیرم؟

0

شارژ اضطراری یکی از خدماتی است که توسط اوپراتور ها در اختیار کاربران قرار می گیرد. مطمئنا برای شما هم پیش آمده که در حال مکالمه با شخصی بوده باشید که شارژ سیمکارت شما تمام شده و تماس قطع گردد. در چنین مواقعی چه کاری انجام داده اید؟ آیا سریعا به فروشگاه رفته و سیم کارت خود را شارژ کرده اید؟ یا شاید هم از درگاه های بانکی و به صورت آنلاین سیم کارت خود را شارژ کرده باشید؟ کدام راه حل را در مواقع اضطراری به کار می برید؟  امروز ما در این مطلب تصمیم داریم در این مورد با شما عزیزان صحبت کنیم؛ پس به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید!

چرا نمی تونم شارژ اضطراری بگیرم؟

علاوه بر راهکارهایی که گفته شد، در حال حاضر اپراتورهای مختلف برای کاربران خود سرویس شارژ سیم کارت به صورت اضطراری را فراهم کرده اند. این سرویس به کاربران اجازه می دهد که هنگام نیاز، زمانی که به یک فروشگاه برای شارژ سیم کارت خود یا درگاه های آنلاین بانکی دسترسی ندارد، به راحتی سیم کارت خود را شارژ کنند. اما گاهی اوقات شارژ اضطراری برای کاربر فعال نمی شود، به نظر شما دلیل آن چیست؟

Receive-an-emergency-charge

سرویس اعتبار اضطراری در اپراتور همراه اول

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، در حال حاضر تمامی اپراتورهای تلفن همراه در ایران سیستم اعتبار اضطراری را برای کاربران خود راه اندازی کرده اند. در این بین اپراتور همراه اول هم اقداماتی انجام داده و مشترکین این اپراتور می توانند به صورت یک ماهه مبلغی معادل با 600 تومان را به صورت اعتبار اضطراری دریافت نماید. 

این مبلغ پس از آنکه کاربر سیم کارت خود را شارژ کند، به علاوه 40 تومان مازاد از حساب سیم کارت او کسر می شود. به یاد داشته باشید که مشترکین همراه اول حداکثر تا یک ماه باید این مبلغ را مصرف کنند، وگرنه اپراتور آن را غیر فعال می کند.

اما چرا در برخی مواقع کاربران برای دریافت شارژ اضطراری همراه اول دچار مشکل می شوند، یا اعتبار اضطراری برای آنان فعال نمی شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت شرایطی برای دریافت شارژ اضطراری همراه اول وجود دارد، در صورتی که کاربر از آن شرایط برخوردار نباشد، اعتبار اضطراری برای او فعال نمی شود. این شرایط عبارت اند از:

  • سرویس نامبرده برای مشترکینی است که سیم کارت اعتباری دارند.
  • باید از فعال سازی سیم کارت حداقل 90 روز گذشته باشد
  • اعتبار سیم کارت در حال حاضر زیر 20 تومان باشد.
در صورت عدم برخورداری از این شرایط اعتبار اضطراری برای کاربران همراه اول فعال نمی شود. ضمن اینکه به منظور دریافت اعتبار اضطراری باید از کد دستوری #۱۰* مربع استفاده کرد. 

MCI-emergency-charge

سرویس شارژ اضطراری اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل هم مانند همراه اول، سرویس اعتبار اضطراری را برای مشترکین خود به وجود آورده است. این سرویس به مشترکین ایرانسل اجازه می دهد که حداقل 5000 ریال اعتبار اضطراری دریافت نمایند. در حال حاضر حتی دریافت 50000 ریال اعتبار اضطراری برای مشترکین ایرانسل وجود دارد. اما برای استفاده از این سرویس کاربران ایرانسل می توانند هم از طریق اپلیکیشن ایرانسل من و هم از طریق کد دستوری دریافت اعتبار اضطراری استفاده نمایند.

هر مبلغی که کاربر ایرانسل از طریق اپلیکیشن ایرانسل من یا کد دستوری دریافت اعتبار اضطراری دریافت نماید به اضافه 50 تومان مازاد بعد از اولین شارژ سیم کارت از حساب مشترک کسر خواهد شد. کاربران ایرانسل برای دریافت اعتبار اضطراری این اپراتور می توانند از طریق کد دستوری *815# اقدام نمایند. 

اما کاربرانی که چه از طریق کد دستوری گفته شده، چه از طریق اپلیکیشن ایرانسل من اقدام به دریافت اعتبار اضطراری کرده اند با این وجود اعتبار اضطراری برای آنان فعال نشده، چه کاری باید انجام دهند؟ این کاربران باید توجه داشته باشند که آیا از تمامی شرایط دریافت اعتبار اضطراری ایرانسل بهره مند هستند یا خیر. در صورتی که مشترک ایرانسل از شرایط مورد نیاز برای دریافت اعتبار اضطراری برخوردار نباشد، این سرویس برای او فعال نخواهد شد. 

اما شرایط دریافت شارژ اضطراری ایرانسل چیست؟ در پاسخ به این سوال می توان به دو شرطی که در ادامه شرح می دهیم، اشاره کرد.

  • مشترک ایرانسل برای دریافت اعتبار اضطراری باید از فعال شدن سیم کارتش بیشتر از سه ماه گذشته باشد.
  • علاوه بر آن مشترک ایرانسل باید حداقل در طی یک ماه گذشته بیشتر از 10 هزار تومان تراکنش با سیم کارت خود انجام داده باشد.

در صورتی که شما این شرایط را نداشته باشید، طبیعی است که قادر به دریافت شارژ یا همان اعتبار اضطراری نخواهید بود.

irancell-emergency-charge

سرویس شارژ اضطراری اپراتور رایتل

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، اینکه کاربران اپراتورهای مختلف در یک سری موقعیت خاص و اضطراری با تمام شدن اعتبار سیم کارت خود مواجه می شوند، تجربه ای به شدت اعصاب خورد کن و ناخوشایند خواهد بود. این مشکل بلا استثنا برای اکثر مشترکین سیم کارت های اعتباری از اپراتورهای مختلف به وجود آمده است. در این بین اپراتور رایتل هم سعی کرده از دیگر رقبای خود یعنی ایرانسل و همراه اول عقب نماند و چنین سرویسی را برای آنان فراهم نماید. 

البته سرویس رایتل با دو سرویسی که در بالا معرفی کردیم، متفاوت خواهد بود. در سرویس اضطراری رایتل، کاربر می تواند از فرد تماس گیرنده بخواهد که هزینه تماس او را پرداخت کرده و بر عهده بگیرد. 

همانطور که می دانید اپراتور رایتل سومین اپراتور بزرگ ایران به شمار می رود؛ بنابراین سعی کرده که خدمات و امکانات بسیاری را در اختیار مشترکین خود قرار دهد. اگر شما جزو مشترکین اعتباری این اپراتور هستید می توانید از سرویس به جای من که همان سرویس اعتبار اضطراری است استفاده نمایید.

سرویس به جای من این امکان را در اختیار مشترکین قرار می دهد تا بتوانند در مواقع اضطراری و زمانی که سیم کارت آن ها شارژ ندارد، با مخاطب مورد نظر خود تماس گرفته و از او بخواهند هزینه تماس را تقبل کند. 

البته که مخاطب مورد نظر در صورت برقرار تماس، از این مسئله آگاه می شود و می تواند هزینه های تماس را قبول یا آن ها را رد کند. تمامی مشترکین رایتل می توانند از این سرویس استفاده نمایند و تنها کافی است کد دستوری 444 را شماره گیری کنند. شیوه صحیح شماره گیری این کد بدین صورت است که شما *444* شماره مخاطب مورد نظر و در آخر # را وارد می کنید. 

اما گاهی اوقات امکان دارد که مخاطبین نتوانند از این سرویس استفاده نمایند و معمولا دلیل آن هم این است که سرویس نامبرده به صورت درون شبکه عمل می کند؛ از همین رو اگر تصمیم داشته باشید که با اپراتور دیگری از این طریق ارتباط برقرار کنید، سرویس مورد نظر فعال نمی شود. 

Rightel-emergency-charge

سخن آخر

همانطور که از این مطلب دریافتید هر سه اپراتور قدرتمند و محبوب ایران برای مشترکین اعتباری خود سرویس شارژ اضطراری را به وجود آورده اند. شما می توانید در صورت استفاده از اپراتورهای مختلف، در صورت اتمام شارژ، اعتبار اضطراری دریافت نمایید. البته باید به شرایط مورد نیاز برای دریافت اعتبار اضطراری توجه داشته باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.