تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام + [ روش های کاربدی و دقیق]

تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام به روش های متفاوتی امکان پذیر است، در واقع این عمل می تواند به شما کمک کند تا متوجهشوید کدام یک از فالوور های شما آنلاین هستند. در حال حاضر اینستاگرام را می توان محبوب ترین پلتفرم در شبکه های اجتماعی مختلف به حساب آورد. این پلتفرم طرفدارن بسیاری داشته و کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. عمده دلیل محبوبیت اینستاگرام به قابلیت های گوناگون آن بر می گردد. امروز ما تصمیم گرفته ایم در مورد یکی از قابلیت های مورد توجه کاربران در اکثر شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام بپردازیم.

این قابلیت نحوه تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام است. از روی کنجکاوی یا هر مسئله ای دیگری خیلی از کاربران دوست دارند که آنلاین بودن دیگران را چک کرده و سر از کار آن ها در بیاورند. درصورتی که یک فرد تنظیمات اینستاگرام خود را دست نزده باشد به راحتی این کار امکان پذیر است. اما بهتر است در ادامه ببینم در صورتی که فردی تنظیمات اینستاگرام خود را تغییر داده باشد بازهم امکان مشاهده وضعیت آنلاینی او وجود دارد یا خیر؟!

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

نلاین-بودن-افراد-در-اینستاگرام

نحوه تشخیص آنلاین بودن کاربران در اینستاگرام

قابلیت های اینستاگرام به گونه ای است که شما می توانید هر بخش از آن را برای فالوور های خود مخفی نماییدف مخفی کردن آنلاین بودن همانند هاید کردن استوری به شما امکان شخصی سازی پیج تان را فراهم می نماید. قابلیت تشخیص آنلاین بودن این امکان را فراهم کرده که شما درمورد دروغ گفتن های اطرافیان خود نگرانی نداشته باشید؛ چرا که اگر فرد به تنظیمات اینستاگرام خود دست نزده باشد به راحتی یک لیوان آب خوردن می توانید آنلاین بودن او را ببینید.

حال برای آنکه به خوبی این موضوع را متوجه شوید، می خواهیم مرحله به مرحله و گام به گام نحوه تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام و همچنین چگونگی مخفی کردن آنلاین بودن را به شما آموزش دهیم.

چگونه می توان آنلاین بودن کاربران در اینستاگرام را مشاهده کرد؟

همانطور که در بالا هم گفته شد در صورتی که یک کاربر به تنظیمات پیش فرض اینستاگرام دست نزده باشد، به راحتی و تنها از طریق مراجعه به دایرکت می توانید آنلاین بودن او را مشاهده کنید.

برای این منظور هنگام مراجعه به دایرکت فرد، نوشته هایی زیر نام کاربری او خواهید دید، آن نوشته ها نشان دهنده آخرین بازدید کاربر از اینستاگرام بوده و زمان آخرین بازدید او را نشان می دهد.

در گذشته تنها یک چراغ سبز کوچک کنار نام افراد قرار داشت که نشان می داد کاربر مورد نظر آنلاین است. اما در حال حاضر وضعیت آنلاین بودن آن ها با جملاتی به صورت زیر بیان می شود:

  • Active now: هم اکنون در اینستاگرام آنلاین است
  • Active 45m ago: تقریبا 45 دقیقه پیش در اینستاگرام آنلاین بوده است
  • Active 3h ago: سه ساعت پیش آنلاین شده است

البته لازم به ذکر است که آنلاینی فرد را نباید با زمان آخرین چتتان اشتباه بگیرید. اگر فردی آنلاین بودنش را مخفی کرده باشد،آخرین تایمی که با شما چت کرده نشان داده می شود. بدین ترتیب در صورت دستکاری تنظیمات امکان تشخیص آنلاین بودن کاربران امکان پذیر نیست.

نلاین-بودن-افراد-در-اینستاگرام

چگونه می توان آنلاین بودن خود در اینستاگرام را مخفی کرد؟

همانطور که در بالا گفته شد باید دقت کنید زمان انلاین بودن با زمان آخرین چت را با هم اشتباه نگیرید. در برخی مواقع به جای نوشتن آخرین زمان بازدید مانند Active now شما با عبارتی چون 18h روبه رو می شوید، این عبارت به معنی آخرین بازدید کاربر در 18 ساعت پیش نبوده، بلکه نشان دهنده مدت زمانی است که از چت شما با کاربر مورد نظر می گذرد. به عبارتی باید گفت در این صورت به هیچ عنوان نمی توان تشخیص داد کاربر چه زمانی آنلاین بوده است. اگر شما هم می خواهید وضعیت آنلاینی خود را از دیگر کاربران مخفی کنید با دنبال کردن مطالب بعدی به راحتی قادر به انجام این کار خواهید بود.

مراحل مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن در اپلیکیشن اینستاگرام

مطمئنا اینکه هر لحظه دیگران آنلاین شدن شما را مشاهده کنند و از میزان فعالیت شما در اینستاگرام خبر داشته باشند، چندان خوشایند نیست. در حال حاضر همانطور که در بالا هم گفتیم اینستاگرام امکان مخفی کردن آخرین بازدیدها در این پلتفرم را به کاربران خود داده است.

با انجام برخی از تنظیمات در پروفایل، کاربر به راحتی می تواند بازدیدهای خود یا در واقع وضعیت آنلاینی خود را مخفی کند. البته لازم به ذکر است در صورت مخفی کردن آنلاین بودن خود از کاربران دیگر شما هم قادر به دیدن بازدیدهای آن ها نخواهید بود.

اما خب به هر حال برای مخفی کردن آخرین بازدیدها یا وضعیت آنلاینی در اینستاگرام باید مراحل زیر را انجام داد.

  • قبل از هر چیز بعد از باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام و وارد شدن به پروفایل شخصی خود روی آیکون سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. پس از آن صفحه ای برای شما باز می شود که باید در آن صفحه گزینه setting را انتخاب نمایید.

به یاد داشته باشید که در قسمت تنظیمات هیچ گزینه ای برای فهمیدن آنلاین بودن کاربران دیگر وجود ندارد، در این قسمت تنها می توانید حساب خود را مدیریت کرده و تغییراتی مانند مخفی کردن آنلاین بودن را در پروفایل خود اعمال کنید.

  • بعد از انتخاب گزینه تنظیمات در صفحه مربوط به آن در میان گزینه های مختلف روی گزینه Activity Status کلیک کنید.
  • بعد از انجام مراحل فوق شما با گزینه ای به نام Show Activity Status روبه رو می شوید، در کنار این گزینه چراغ کوچکی وجود دارد که در صورت لمس و خاموش کردن آن، آنلاین بودن شما به کاربران دیگر نمایش داده نمی شود.

البته در صورت فعال بودن این گزینه شما هم قادر به مشاهده آنلاینی کاربران و فالوورهای خود نیستید.

مخفی-کردن-وضعیت-آنلاین-بودن-در-اینستاگرام.

روشی دیگر برای مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام

در بالا رایج ترین روشی که معمولا برای مخفی کردن آخرین بازدید در اینستاگرام انجام می شود را برای شما عزیزان بازگو کردیم. همانطور که می دانید در صورت استفاده از این روش دیگر هیچ کدام از فالوورهای شما نمی توانند به وضعیت آنلاینی شما دسترسی داشته باشند. اما اگر شما قصد دارید وضعیت آنلاینی خود را تنها از یک کاربر مخفی کنید، نیازی به استفاده از روش فوق نیست.

بدین منظور تنها کافی است به دایرکت های خود مراجعه کرده، اکانت فرد مورد نظر در صفحه چت های خود را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن کاربر مورد نظر، انگشتتان را چند ثانیه روی پی وی او نگه دارید و سپس در میان گزینه های ظاهر شده گزینه mute message را انتخاب نمایید.

بدین طریق دیگر کاربر متوجه آنلاینی شما نخواهد بود، البته لازم به ذکر است در صورت انتخاب این گزینه در صورتی که کاربر برای شما پیامی ارسال کند، اینستاگرام هیچ نوتیفیکیشنی به شما نشان نمی دهد؛ چرا که صفحه چت او برای شما بی صدا شده است.

استفاده از اپلیکیشن های مختلف برای مشاهده وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام

علی رغم آنکه در بالا گفتیم در صورتی که یک کاربر در تنظیمات امکان مشاهده وضعیت آنلاینی خود را غیر فعال کرده باشد، شما قادر به اطلاع از وضعیت آنلاینی آن کاربر نخواهید بود. اما خوشبختانه در حال حاضر اپلیکیشن های زیادی وارد بازار شده اند که امکان دیدن وضعیت آنلاینی حتی در صورت غیر فعال کردن گزینه Show Activity Status فراهم کرده اند.

از جمله آن ها می توان به اپلیکیشن InstaOnline اشاره کرد. این اپلیکیشن از برنامه هایی که برای سیستم عامل های اندروید طراحی شده و نام کامل آن InstaOnline Last Seen Activity Tracker است. به کمک این نرم افزار شما قادر به مشاهده وضعیت آنلاینی فالوورهای خود خواهید بود.

امکان دانلود این برنامه در گوگل پلی وجود دارد، اما لازم به ذکر است در نسخه رایگان این برنامه بسیاری از قابلیت های آن غیرفعال هستند. برای بهره مندی از تمامی قابلیت های  InstaOnline باید نسخه پرمیوم آن را دانلود کنید.

حال در ادامه قصد داریم نحوه استفاده از این برنامه برای مشاهده آنلاینی کاربران را به شما آموزش دهیم؛ پس به هیچ عنوان ادامه مطلب را از دست ندهید.

  • اولین گام برای استفاده از این نرم افزاد دانلود آن از طریق گوگل پلی و نصب و اجرای آن است.
  • بعد از نصب و اجرای برنامه باید نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کرده و گزینه continue را انتخاب نمایید.
  • در پنجره باز شده لیست فالوورهای شما نشان داده می شود که در آن لیست می توانید نام کاربر مورد نظر را پیدا کرده و وضعیت آنلاینی او را چک کنید.
  • یکی از مزایای InstaOnline آن است که نیازی به وارد کردن پسورد ندارد.

چگونه-به-آنلاین-بودن-کاربران-در-اینستاگرام-پی-ببریم؟

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که شیوه های نحوه تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. همچنین در این مطلب چگونگی مخفی کردن آخرین بازدید هم مورد بررسی قرار گرفت.

به یاد داشته باشید که قابلیت های اینستاگرام برای راحتی کاربران در این پلتفرم فراهم شده است؛ بنابراین نباید به گونه ای از آن ها بهره گرفت که به حریم خصوصی کاربران دیگر خدشه ای وارد شود. امیدواریم که خواندن این مطالب برای شما مفید واقع شده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافته باشید. از همراهی شما تا به اینجای کار بسیار سپاسگزاریم!

سوالات متداول

علاوه بر موارد عنوان شده ممکن است سوالات دیگری نیز ذهن کاربران را به خود مشغول کرده که پاسخ آن را به درستی در مطالب فوق درک نشده باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سوالات متداول زیر را مطالعه نمایید.

آیا امکان مشاهده آنلاینی در صورت فعال کردن قابلیت Show Activity Status وجود دارد؟

در صورتی که از اپلیکیشن هایی مانند InstaOnline Last Seen Activity Tracker استفاده شود، بله این امکان وجود دارد.

آیا می توان وضعیت آنلاینی را تنها از یک کاربر مخفی کرد؟

بله، با استفاده از mute message می توان وضعیت آنلاینی را تنها از یک کاربر مخفی کرد.

به چه دلیل وضعیت آنلاینی کاربر در صورت فعالی گزینه Show Activity Status نشان داده نمی شود؟

این مسئله یکی از باگ های اینستاگرام است و معمولا زمانی که اکانت اینستاگرامی آن کاربر رستریکت شده باشد، این باگ رخ می دهد. برای برطرف کردن آن باید اینستاگرام را حذف و نسخه آپدیت شده آن را نصب کرد.

آیا می توان آنلاین بودن در اینستاگرام را برای افراد خاصی مخفی نمود؟

بله قابلیت های اینستاگرام به گونه ای تنظیم شده که شما می توانید هر یک از تنظیمات را برای افراد خاص تغیر دهید و تنظیم کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.