مقایسه دستگاه ميوه خشك كن تونلی و کابینتی

دستگاه ميوه خشک‌ كن تونلی و کابینتی دو نوع خاص از دستگاه‌های میوه خشک‌ کن هستند. این دستگاه‌ها در مقیاس صنعتی به کار می‌روند. البته دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی در ابعاد نیمه‌صنعتی هم تولید می‌شود، اما دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی دارای ابعادی بزرگتر و پیچیدگی‌های بیشتر است.

شرکت بکردانه، سال‌هاست که در زمینه‌ طراحی و ساخت ماشین‌آلات صنایع غذایی فعالیت می‌کند. انواع دستگاه‌های میوه خشک‌ کن از جمله محصولات این مجموعه هستند. بهره‌گیری از تیم طراحی و مهندسی مجرب، استفاده از قطعات باکیفیت و ارائه خدمات پس از فروش سریع و مطمئن، بکردانه را به مجموعه‌ای قابل‌اطمینان در عرصه تجهیزات غذایی تبدیل کرده است. این شرکت می‌تواند بهترین دستگاه میوه خشک کن را عرضه نماید.

در این مقاله قصد داریم به مقایسه‌ دو دستگاه ميوه خشك‌ كن تونلی و کابینتی بپردازیم. در ادامه می‌بینیم که هر یک از این دستگاه‌ها مزایای خاص خود را دارند و هر فرد بنا بر نیاز و وسعت کسب‌وکارش، می‌تواند برای خرید دستگاه ميوه خشک‌ كن تونلی یا کابینتی اقدام کند.

ویژگی های دستگاه ميوه خشک کن تونلی

دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی نوعی خاص از دستگاه‌های خشک‌ کننده‌ میوه و سبزی است. این دستگاه از یک نوار نقاله‌ متحرک ساخته شده که میوه‌ برش‌خورده و سبزی روی آن قرار می‌گیرد. بعد حرارت از طریق این نوار نقاله به میوه‌ها  و سبزی‌ها منتقل می‌شود و رطوبتشان را از بین می‌برد.

در دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی، به‌جای سینی، نوار نقاله به چند طبقه تقسیم می‌شود. میوه و سبزی با گذر از این قسمت‌ها، به‌طور کامل، خشک شده و در نهایت از دستگاه خارج می‌شوند.

طول دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی به حدود پانزده متر می‌رسد. عرض این دستگاه هم در حدود سه متر است. بنابراین برای نصب و راه‌اندازی دستگاه میوه خشک‌کن تونلی، لازم است فضای کافی در اختیار داشته باشید.

دستگاه میوه خشک‌کن تونلی می‌تواند به‌صورت پیوسته کار کند. یعنی این دستگاه تا زمانی که نوار نقاله در حال حرکت باشد، میوه‌ها را خشک می‌کند. به همین دلیل این نوع دستگاه را به‌عنوان دستگاه میوه خشک‌ کن کانتینیوس (پیوسته در حال کار) هم می‌شناسند.  دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی مثل دستگاه کابینتی ظرفیت‌های متنوعی دارد. هر فرد یا تیم تولیدی می‌تواند براساس نیازش، دستگاه مورد نظر را خریداری کند.

قیمت دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی بر اساس برند تولیدکننده و ظرفیت آن تعیین می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان قیمتی قطعی را برای این دستگاه در نظر گرفت. یک دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی فقط برای خشک کردن میوه به کار نمی‌رود. بلکه این دستگاه را می‌توان برای خشک کردن سبزیجات برگ‌دار و بدون برگ هم استفاده کرد.

ویژگی های دستگاه ميوه خشك كن کابینتی

دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی، نوعی دستگاه خشک‌کننده‌ میوه و سبزی طبقه‌بندی شده است. این دستگاه کاربردی از یک، دو یا سه کابین تشکیل شده است. درون این کابین‌ها تعداد مشخصی سینی وجود دارند که محل قرارگیری میوه و سبزی هستند.

در دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی، هوای گرم به کمک یک فن بزرگ در داخل محفظه به گردش درمی‌آید. عبور هوای گرم از روی میوه و سبزی، به تبخیر رطوبت آن‌ها کمک می‌کند. در نهایت، میوه و سبزی به حالت خشک‌شده از دستگاه خارج می‌شوند.

دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی برخلاف دستگاه میوه خشک‌ کن تونلی، برای مدت زمانی مشخص، تنظیم می‌شود. تعیین این مدت زمان بر حسب حجم میوه و سبزی انباشته در داخل دستگاه است. برای هر بار استفاده، باید تنظیمات لازم را روی دستگاه اعمال کرد.

ظرفیت دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی برحسب تعداد کابین‌های آن تعیین می‌شود. به‌عنوان مثال، این نوع دستگاه‌ها در ظرفیت‌های مختلف صد، صدوپنجاه و دویست‌کیلویی طراحی و ساخته می‌شوند. بسته به این‌که مصرف‌کننده بخواهد به‌صورت صنعتی یا نیمه صنعتی فعالیت داشته باشد، ظرفیت مناسب را انتخاب می‌کند.

قیمت دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. تعداد کابین‌ها، ظرفیت دستگاه و برند تولیدکننده از مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر بر قیمت دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی هستند.

دستگاه میوه خشک‌ کن کابینتی بکردانه در چندین گروه کارگاهی و صنعتی، براساس استانداردهای روز دنیا، ساخته شده است. چنانچه برای مصارف خانگی یا کسب‌وکارتان، به‌ دنبال دستگاه میوه خشک‌کن کابینتی هستید، حتماً مجموعه‌ی بکردانه را در نظر داشته باشید و برای کسب اطلاعات دقیق درباره‌ قیمت انواع دستگاه میوه خشک‌ کن، به وبسایت https://www.bekrdaneh.ir/fa/ بکردانه مراجعه کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.