اشتباهات رایجی که باید هنگام خرید یخچال اجتناب کنید

یخچال و لوازم آشپزخانه از آن دسته لوازمی هستند که جزو مهم‌ترین اسباب یک خانه هستند. همانطور که مشخص است، یخچال‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم‌ها برای آشپزخانه هستند که انتخاب و خرید آنها می‌تواند یکی از پیچیده‌ترین و یا سخت‌ترین کارها برای هر کسی باشد. یخچال‌ها معمولاً دارای قیمت بالایی هستند و خرید آنها نیاز به دقت و دانش نسبتاً بالایی دارد. خرید یک یخچال می‌تواند برای شما مثل یک پس‌انداز بلند باشد! انتخاب یک یخچال خوب و کارآمد می‌تواند شما را از هزینه‌ها تعمیر و حتی تعویض آن در آینده نجات دهد که همه این موارد به مهم بودن تصمیم شما در هنگام خرید یخچال اشاره می‌کند!

ما در این مطلب بهترین و مهم‌ترین موارد برای انتخاب و خرید یخچال را به شما معرفی خواهیم کردن که شما می‌توانید با پیروی از آنها، بهترین محصول را برای خود خریداری کنید. با ما همراه باشید!

ارزان ترین یخچال های خارجی

خرید ارزان قیمت‌ترین مدل یخچال و فریز

در اینکه شما می‌توانید یخچال و فریزرهای خوبی را با پرداخت کمترین قیمت خریداری کنید شکی وجود ندارد اما همیشه خرید ارزان قیمت‌ترین کالا دلیل بر بهتری بودن آن نیز نمی‌شود! در بیشتر مواقع، شرکت‌های سازنده یخچال و فریزر برای کمتر کردن قیمت محصولات خود از متریال ضعیف‌تر و ارزان‌تر استفاده می‌کنند که می‌تواند پس از قرارگیری بر روی یخچال و فریزهای ارزان، عمر مفید و کارایی آنها را به حداقل برساند که به همین دلیل است که قیمت این کالاها بسیار پایین‌تر از بقیه آپشن‌ها است.

به عنوان مثال دو گزینه پیش روی شما است. یک مدل از یخچال و فریزرهای ارزان قیمت که دارای یک در هستند و برند سازنده آنها معروف و شناخته شده نیست، و در مقابل آن انواع یخچال دیپوینت که دارای چندین مدل درب و کیفیت بالا است. طبیعتاً یخچال فریزهای با کیفیت که برای برند شناخته شده‌ای هستند، دارای قدرت بیشتری هستند و می‌توانند چندین سال برای شما و بدون کم شدن کارایی کار کنند.

پرداخت قیمت بیش از حد برای خرید یخچال و فریز

این درست است که یخچال و فریزهای گران قیمت‌تر دارای قابلیت‌های بیشتر و امکانات پر زرق و برق بیشتری هستند اما اگر شما نیازی به این قابلیت‌ها نداشته باشید، خرید این دسته از یخچال و فریزرها به نوعی دور ریختن بودجه شما است! دقیقاً همانند خرید یخچال و فریزرهای ارزان قیمت، خرید گران قیمت‌ترین یخچال و فریزرها نیز می‌توانند یکی از بدترین اشتباهات برای افرادی باشد که نیاز آنچنانی به استفاده کردن از تمامی قابلتی‌های این نوع یخچال و فریزرها ندارند.

اینکه یخچال و فریز انتخابی از بودجه شما گران‌تر باشد، می‌تواند به این دلیل باشد که یخچال و یا فریزر مورد نظر شما دارای قابلیت‌هایی است که مورد نیاز شما نخواهد بود. به عنوان مثال، یخچال و فریزهایی از برندهای مختلف در حال حاضر وجود دارند که قیمت نوجومی دارند اما کمتر شخصی را پیدا می‌کنید که به قابلیت‌های عجیب و غریب آنها نیاز داشته باشد! شما می‌توانید با پرداخت قیمت بسیار پایین‌تر، یک یخچال و فریز با کیفیت را از نمایندگی اسنوا با مشخصات شبیه به گران قیمت‌ترین مدل‌ها پیدا کنید و به جای پرداخت قیمت بیش از حد، از تمامی قابلیت‌های یخچال و فریزر ارزان قیمت‌تر استفاده کنید.

خرید جدیدترین مدل‌های یخچال و فریزر

قیمت یخچال دوقولو

درست است که یخچال و فریزرهای مدل پایین‌تر و قدیمی‌تر انتخاب‌های عجیبی هستند و شاید شما به این فکر کنید که آنها دارای ظاهر قدیمی و قدرت پایینی هستند اما اینطور نیست! هرچند که یخچال و فریزهای قدیمی ممکن است در برابر مدل‌های جدید مقداری پر مصرف‌تر باشند اما آنها هنوز هم به خوبی کار خواهند کرد و تا چندین سال نیازهای شما را برطرف خواهند کرد و شما را از خرید یخچال و فریزر جدید بی‌نیاز می‌کنند!

ممکن است که یخچال‌ها و فریزرهای جدید شما را وسوسه کند و به فکر خرید آنها باشید اما به این فکر کنید که آیا این طراحی و این قابلیت‌ها که با پرداخت قیمت بالا به دست می‌آید ارزش خریدن را دارد؟ گاهی اوقات یخچال و فریزهای قدیمی و مدل پایین‌تر می‌تواند همان قابلیت‌ها را به شما بدهد و با قیمت بسیار پایین‌تری قابل خریدن باشد. سعی داشته باشید که با توجه به نیازهای خود، یخچال و فریزر خود را خریداری کنید و بهترین کالا را بر اساس بودجه فعلی خود انتخاب کنید.

هم اکنون یخچال و فریزرهای مدل پایین‌تری وجود دارند که با دو در و یا درب‌های شیشه‌ای و یا قابلیت ساید بای ساید  وجود دارند که می‌توانند نیازهای شما را به یک یخچال و فریزر تا سالها برطرف کنند. همچنین این مدل از یخچال‌ها دارای قیمت بسیار پایین‌تری هستند و می‌توانند جایگزین خوبی برای انتخاب‌های گران قیمت شما باشند!

در نظر نگرفتن اندازه یخچال و فریزر قبل از خرید

شاید شما هم در هنگام خرید یخچال و فریزر تنها به نوع طراحی آن و مقدار فضای داخلی آن توجه داشته باشید اما آیا تنها این دو مورد ملاک مهمی برای خرید بهترین یخچال و فریزر هستند؟ خیر! یکی از قابل توجه‌ترین نکات در هنگام خرید یخچال و فریزر مناسب، توجه داشتن به اندازه کلی یخچال و فریزر انتخابی است. هر مقدار که اندازه کلی یک یخچال و یا فریزر بزرگ‌تر باشد، قیمت یخچال و یا فریزر شما بالاتر و قابلیت‌های جای گرفتن آن در فضاهای مختلف نیز کمتر می‌شود. این درست است که اندازه بزرگ‌تر یخچال و فریز به بهبود کارایی و جای گرفتن یخچال و فریزر شما کمک می‌کند اما مهم است که اولویت شما چه چیزی باشد؟ اندازه بزرگتر یخچال و فریزر برای یک محیط آشپزخانه کوچک گران، یا یک یخچال و یا فریزر کوچکتر که دارای قیمت کمتری است و به راحتی در هر فضایی جای می‌گیرد؟

دقیقاً همانند نکات دیگر انتخاب اندازه درست یخچال و فریزر نیز بستگی به نوع استفاده و بودجه شما دارد اما بهترین و معقول‌ترین اندازه بیرونی و داخلی برای یخچال‌ها وفریزرها، یخچال‌های 24 و 32 فوت است که در کنار قابلیت حمل راحت‌تر، دارای قیمت کمتری نیز هستند و می‌توانند تمامی نیازهای شما را به یک یخچال و یا فریزر مناسب برطرف کنند!

 

نویسنده: امیرحسین نظری

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.