آموزش سریع تغییر کشور در گوگل پلی  (تغییر ریجن Google Play)

تغییر کشور در گوگل پلی روی بهتر کار کردن با گوگل پلی تاثیر می گذارد؟ سوالی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. بدون شک اکانت های گوگل منابعی از دسترسی ها و امکانات به شمار می روند، علی الخصوص زمانی که شما از سرویسی مانند گوگل پلی صحبت می کنید. این سرویس صدها بازی، مجله، برنامه اندروید، فیلم و کتاب را در اختیار شما قرار می دهد. اما متاسفانه در برخی مواقع دسترسی به این برنامه به دلیل محدودیت های جغرافیایی برای کاربران سخت می شود. با توجه به منطقه جغرافیایی و کشوری که کاربر در آن زندگی می کند، بازی ها و برنامه های قرار گرفته در پلی استور متفاوت هستند. در واقع اگر شما در کشوری باشید که آن برنامه پشتیبای نشود، امکان دانلود و نصب آن از طریق گوگل پلی وجود نخواهد داشت.

ضمن اینکه کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود، با محدودیت بیشتری برای دستری به برنامه های موجود در گوگل پلی مواجه اند. اما به راستی برای حل این مشکل چه باید کرد؟ آیا باید به راحتی این سرویس گوگل را کنار گذاشت؟ مطمئنا خیر؛ برای حل این مشکل می توان ریجن گوگل پلی را تغییر داد. امروز ما هم در این مطلب می خواهیم به نحوه تغییر آن بپردازیم؛ پس برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید!

Change-the-country-in-Google-Play

چرا باید ریجن گوگل پلی را تغییر داد؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، گوگل پلی سرویسی است که برنامه های داخل آن با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربران در دسترس آن ها قرار می گیرد. GPS دستگاه موقعیت جغرافیایی کاربران را در اختیار این سرویس قرار می دهد؛ به همین علت برخی از کاربران در برخی مناطق مانند ایران برای دسترسی به خدمات گوگل پلی با مشکل مواج می شوند.

تغییر کشور در گوگل پلی این فرصت را در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند به راحتی به تمامی برنامه ها و خدمات این سرویس دسترسی داشته و از تمامی خدمات ارائه شده توسط آن بهره ببرند. ضمن اینکه در برخی مواقع امکان دارد، کاربر به صورت موقت به منطقه جغرافیایی دیگری نقل مکان نماید، بدین ترتیب آن شخص می خواهد از امکانات گوگل پلی در آن منطقه جغرافیایی بهره مند شود. به هر حال باید برای تغییر ریجن گوگل پلی نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • قبل از هر چیز باید بدانید که تغییر ریج پلی استور در سال تنها یک بار امکان پذیر خواهد بود؛ بنابراین اگر یکبار منقطه جغرافیایی خود را تغییر دهید، تا سال بعد قادر به تغییر مجدد آن نیستید.
 • با تغییر ریجن، دیگر قادر به استفاده از امکانات ریجن قبلی گوگل پلی خود نخواهید بود.
 • قبل از تغییر ریجن گوگل پلی، نسبت به وجود برنامه مورد نظر در ریجن انتخابی مطمئن شوید.
 • ریجن گوگل پلی مانند ریجن موبایل می تواند روی محتواهایی که مشاهده می کنید، تاثیر بگذارد.

نحوه تغییر کشور در گوگل پلی

روش های مختلفی برای تغییر ریجن گوگل پلی وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به استفاده از وی پی ان ها اشاره کرد. این روش از محبوب ترین ها به شمار رفته و معمولا برای تغییر آی پی به کار می رود، تغییر آی پی وی می تواند محدودیت های جغرافیایی دسترسی به پلی استور را از بین ببرد و اجازه دانلود برنامه های خاص را برای کاربر فراهم نمایید.

علاوه بر استفاده از وی پی ان کاربران برای تغییر ریجن گوگل پلی می توانند، از خود برنامه استفاده کنند. استفاده از این روش هم برای لپ تاپ و هم برای گوشی امکان پذیر خواهد بود. ضمن اینکه تغییر ریجن از این طریق محدودیت هایی در پی داشته و تنها چندبار در سال می توان بدین طریق ریجن پلی استور را تغییر داد.

مراحل تغییر کشور در گوگل پلی با استفاده از VPN

در صورتی که هنگام دانلود برنامه مورد نظر خود از گوگل پلی با پیغام This Item is Not Available in Your Country روبه رو می شوید، باید به فکر تغییر ریجن پلی استور از طریق وی پی ان باشید. برای این منظور می توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • در اولین قدم باید یک نرم افزار وی پی ان مطمئن روی گوشی خود نصب کنید.
 • پس از آن با استفاده از وی پی ان کشور مورد نظر یک اکانت گوگل جدید به وجود آورید.
 • اکانت گوگل فعلی خود را با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی، گزینه Accounts و سپس گزینه Google و در آخر Remove account حذف کنید.
 • سابقه جستجوی پلی استور را حذف نمایید. برای این منظور باید به بخش تظیمات گوشی، گزینه Apps مراجعه کنید. در میان لیست برنامه ها باید روی google play store کلیک کرده و گزینه force stop انتخاب نمایید. در آخر به بخش Storage مراجعه کرده و Clear Data را بفشارید.
 • حال می توانید وی پی ان خود را روشن و پلی استور خود را باز کنید، در این مرحله شما موفق به تغییر ریجن گوگل پلی شده اید و می توانید به برنامه های مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

Steps-to-change-the-country-in-Google-Play-using-VPN

تغییر کشور در گوگل پلی در دسکتاپ

امکان تغییر ریجن گوگل پلی در دسکتاپ هم برای کاربران فراهم شده است. بدین منظور کاربر باید مراحل زیر را دنبال نماید:

 • مرورگر را باز کرده و به بخش Google Pay مراجعه کنید.
 • در قسمت Settings روی گزینه Payments profile و سپس گزینه Country/Region کلیک نمایید.
 • به منظور ایجاد پروفایل جدید گوگل پلی در منطقه جغرافیایی مورد نظر گزینه Create new profile را انتخاب کنید.
 • در آخر دستور العمل هایی به شما نمایش داده می شود، آن ها را دنبال نمایید.

تغییر ریجن Google Play در سیستم عامل اندروید

تغییر ریجن گوگل پلی در سیستم عامل اندروید معمولا برای کسانی که مهاجرت می کنند، مناسب خواهد بود. برای این منظور کاربر باید، گوگل پلی خود را باز کرده و آیکون پروفایل خود را که در قسمت سمت راست و بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کند.

پس از آن باید به بخش تنظیمات، گزینه General، در پی آن گزینه Account and device preferences و در آخر Country and profiles مراجعه نمایید. با انجام این مراحل لیستی از کشورها به کاربر نشان داده می شود؛ بنابراین باید روی کشور مورد نظر کلیک کرده و روش پرداخت در آن کشور را انتخاب کند. لازم به ذکر است که تغییر ریجن در پلی استور تقریبا 48 ساعت به طول می انجامد.

Changing-the-country-in-Google-Play-on-the-Android-operating-system

جمع بندی

در این مطلب ما سعی کردیم به آموزش سریع تغییر کشور در گوگل پلی بپردازیم، همانطور که در این مطلب گفته شد مناطق جغرافیایی می تواند روی دسترسی شما به خدمات سرویس گوگل پلی تاثیر بگذارد. شما می توانید برای دور زدن این محدودیت ها از روش های فوق استفاده کنید. در پایان باز هم به یاد داشته باشید که تغییر ریجن پلی استور تقریبا 48 ساعت طول می کشد.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.