خرید دوربین مداربسته تحت شبکه ادیسون شو

دوربین مداربسته تحت شبکه به دوربینی گفته می‌شود که اطلاعات را از طریق پروتکل شبکه انتقال می‌دهد. این دوربین‌ها به دوربین‌های IP نیز معروف هستند و میتوانند تصاویر را از طریق شبکه یا اینترنت ارسال و دریافت نمایند. برای همین در حال حاضر دوربین‌های تحت شبکه محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و افراد زیادی از آنها جهت نظارت بر محیط مورد نظر خود استفاده می‌نمایند. در ادامه با این دسته از دوربین‌های مداربسته بیشتر آشنا شده و به یکی از مراکز خرید آنها اشاره خواهیم داشت.

دلایل محبوبیت دوربین‌های تحت شبکه

در حال حاضر دوربین‌های تحت شبکه یا همان IP نسبت به دوربین‌های آنالوگ محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. دلیل آن هم این است که این دوربین‌ها به جای استفاده از شبکه اختصاصی، از شبکه IP محلی استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر این دوربین‌ها نسل جدید دوربین‌های مداربسته آنالوگ هستند و اطلاعات را از طریق پروتکل شبکه انتقال می‌دهند. برای همین نیازی به کابل‌کشی و استفاده از تجهیزات پیچیده جهت نصب ندارند.

دوربین‌های تحت شبکه از نظر نحوه ثبت و ذخیره تصاویر به دو دسته قابل تقسیم هستند. دسته اول دوربین‌هایی هستند که به یک دستگاه یا سیستم مرکزی NVR وصل می‌شوند و اطلاعات را بر روی هارد دیسک موجود در آن ذخیره می‌نمایند. دسته دوم هم دوربین‌هایی هستند که از رم یا حافظه داخلی برخوردار هستند و اطلاعات را بر روی آنها ذخیره می‌نمایند.

نکات مهم برای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

اگر شما هم قصد دارید از دوربین‌های تحت شبکه به جای دوربین‌های آنالوگ قدیمی استفاده کنید، بهتر است به چند نکته در زمان خرید دوربین توجه داشته باشید:

  • دستگاه ضبط کننده NVR یا رم داخلی: همانطور که متوجه شدیم اطلاعات در دوربین مداربسته تحت شبکه میتواند بر روی سرور مرکزی (NVR) و یا رم دوربین ذخیره شود. رم‌های دوربین تحت شبکه از ظرفیت ذخیره‌سازی محدودی برخوردار هستند. برای همین در زمان خرید دوربین باید به این موضوع توجه شود.
  • هارد دیسک: هارد در داخل دستگاه NVR یا همان سرور مرکزی نصب شده و اطلاعات دوربین بر روی آن ذخیره می‌شود. حجم تصاویر ذخیره شده بستگی به نوع و ظرفیت هارد دارد. هر چقدر هارد دیسک ظرفیت بیشتری داشته باشد، اطلاعات بیشتری را میتوان بر روی آن ذخیره کرد.
  • سوئیچ شبکه: سوئیچ شبکه نقش انشعاب دهنده دوربین‌های مداربسته را برعهده دارد. این وسیله برای پیاده‌سازی مجموعه‌ای از دوربین‌ها که شامل حداقل دو دوربین هستند، کاربرد دارد. از این رو اگر قصد دارید در محیط مورد نظر به نصب چند دوربین مداربسته تحت شبکه بپردازید، حتما به سوئیچ شبکه توجه داشته باشید.
  • ویژگی‌های دوربین: دوربین‌های مداربسته از نظر امکانات و ویژگی‌ها با هم تفاوت دارند. هر چقدر دوربین از ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری برخوردار باشد، دوربین کارایی بهتری داشته و میتواند شرایط بهتری جهت ضبط تصاویر را فراهم نماید. در رابطه با مهمترین ویژگی‌های دوربین مداربسته میتوان به قابلیت دید در شب، قابلیت تشخیص حرکت و هشدار و ویژگی Pan/Tilt اشاره کرد. اگر در رابطه با انتخاب دوربین با قابلیت‌های اشاره شده شک دارید، میتوانید از فروشنده در این رابطه سوال نمایید.
  • قیمت دوربین: در زمان انتخاب و خرید دوربین به قیمت آن توجه داشته باشید. اگر قصد دارید در رنج قیمتی خاصی به خرید دوربین تحت شبکه بپردازید، میتوانید قیمت را به فروشنده اعلام کنید تا بر اساس بودجه موجود به معرفی دوربین به شما بپردازد. با این حال قبل از تکمیل خرید حتما به قابلیت‌های دوربین و سازگاری آنها با نیازهایتان توجه داشته باشید تا بعدا از خرید خود پشیمان نشوید. گارانتی دوربین را هم در نظر داشته باشید. دوربین‌های مداربسته باکیفیت اغلب از گارانتی یک الی سه سال برخوردار هستند.

خرید دوربین مداربسته تحت شبکه از ادیسون شو

جهت خرید دوربین مداربسته تحت شبکه میتوانید از فروشگاه ادیسون شو اقدام نمایید. این فروشگاه یکی از عرضه کنندگان انواع دوربین مداربسته، سیستم‌های حفاظتی و دستگاه‌های DVR است.

در این فروشگاه بهترین مدل‌های دوربین مداربسته از برندهای معتبری همچون هایک ویژن، دی لینک، شیائومی، داهوا و های لوک با قیمت مناسب به مشتریان عرضه می‌شوند. از این رو جهت خرید دوربین مداربسته تحت شبکه میتوانید از این فروشگاه اقدام کرده و آن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری نمایید. خرید دوربین تحت شبکه IP از این فروشگاه به صورت حضوری و غیر حضوری امکانپذیر است.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.