خرید مک بوک

مک بوک های اپل از محبوب ترین و قدرتمندترین رایانه های رومیزی موجود در بازار هستند. دلیل محبوبیت بالای آن ها، کیفیت بی نظیر، سخت افزار و نرم افزار مک اختصاصی آن ها است. به طوری که برخی از سخت افزار یا نرم افزار به کار رفته در آن ها، در هیچ رایانه رومیزی دیگری یافت نمی شود. به همین دلیل خرید مک بوک یکی از بهترین گزینه ها است. یکی از مهم ترین ویژگی های یاد شده در پردازنده است.

خرید مک بوک

کمپانی بزرگ اپل در سال 2018 اقدام به معرفی پردازنده های اختصاصی خود با نام سری M نمود. این پردازنده ها نه تنها قدرت و سرعت بی نظیری دارند، بلکه انرژی بسیار کم تری نیز مصرف می نمایند. در عین حال با سیستم عامل مک او اس نیز سازگاری و هماهنگی بسیار بیش تری دارند. مجموع این ویژگی ها باعث شده است که لپتاپ های جدید اپل از قدرت و سرعت بی نظیری برخوردار باشند. به طوری که حتی در اجرای سنگین ترین نرم افزارهای مهندسی، انیمیشن سازی و ویرایش ویدئو نیز مشکلی ندارند.

راهنمایی برای خرید مک بوک M

اپل از سال 2018 تاکنون چندین سری و مدل از پردازنده های اختصاصی خود موسوم به M را معرفی و روانه ی بازار کرده است. این پردازنده ها که هم شامل واحد پردازنده مرکزی و هم واحد پردازنده ی گرافیکی هستند، دارای مدل های M، M1 و M2 هستند. با استفاده این پردازنده ها دیگر حافظه ی RAM نیست که سرعت دستگاه را مشخص می کند بلکه تعداد هسته های پردازنده نقش اصلی را دارند.

باید گفت که اپل در هر دو نوع رایانه رومیزی خود یعنی مک بوک پرو و مک بوک ایر از همین پردازنده ها استفاده می نماید. با استفاده از این پردازنده ها، مک بوک ایر به دلیل عملکرد کاملاً بهینه شده خود دیگر نیازی به فن ندارد. در نتیجه می توان از مک بوک M (چه مک بوک پرو و چه مک بوک ایر) به عنوان قدرتمندترین رایانه های رومیزی موجود در بازار یاد کرد.

اما آیا نیاز است که برای انجام کارهای خود الزاماً قوی ترین و گران ترین مک بوک را بخرید؟ جواب منفی است.

خرید مک بوک

در زمینه انتخاب بهترین و متناسب ترین مک بوک با کارهایی که شما نیاز دارید، وب سایت مک بوک لند به عنوان اولین مرجع تخصصی رایانه های اپل اقدام جالبی انجام داده است. در این وب سایت می توانید مک بوک های مختلف اپل را مشاهده نمایید و امکانات و ویژگی های آن ها را ببینید. اما قسمت جالب ماجرا این جاست که در مک بوک لند شما امتیاز بنچمارک مک بوک ها را نیز خواهید دید.

بنچمارک چیست؟

روش های گوناگونی برای بررسی قدرت سخت افزاری رایانه ها وجود دارد. یکی از معتبرترین معیارهایی که برای این منظور وجود دارد، بنچمارک است. بنچمارک در واقع یک عدد است که نشان دهنده ی میزان کارایی است. البته پردازنده مرکزی (CPU) و پردازنده گرافیکی (GPU) هر کدام بنچمارک مخصوص به خود را دارند. در وب سایت مک بوک لند علاوه بر سایر ویژگی ها و پارامترها می توانید بنچمارک دستگاه را نیز ببینید. اما نکته ی جذاب چیست؟

نکته ی جذاب این جاست که اگر به مشاهده ی بنچمارک چندین دستگاه مختلف و مقایسه ی آن ها با یک دیگر بپردازید، خواهید دید که عدد بنچمارک در مک بوک سری M اختلاف فاحشی با بنچمارک سایر دستگاه ها دارد. خود این نکته تأیید کننده ی قدرت بی نظیر و غیرقابل رقابت پردازنده های سری M در مک بوک های جدیدتر اپل (از 2018 به بعد) است.

بررسی بنچمارک یکی از بهترین روش ها برای خرید مک بوک است. به گونه ای که بتوانید دستگاهی را بخرید که با بهترین قیمت، متناسب ترین پارامترها و ویژگی ها را برای نیاز شما ارائه نماید. بدیهی است که اگر کسی قصد استفاده از نرم افزار ویرایش عکس را داشته باشد، با گران ترین مک بوک موجود در بازار نیز می تواند این کار را انجام دهد. اما نیازی به این مقدار هزینه نیست. چرا که شما می توانید با بررسی بنچمارک و سایر پارامترها، دستگاهی بسیار ارزان تر را بیابید که کاملاً برای استفاده ی مورد نظر شما ایده آل باشد.

مشاوره برای خرید مک بوک

بررسی بنچمارک برای خرید مک بوک کار پیچیده ای نیست. اما بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که از یک کارشناس متخصص مشاوره بگیرند. بنابراین در این قسمت یک وب سایت دیگر را به معرفی می کنیم. وب سایت «ایران مک بوک» به عنوان یکی دیگر از سایت های مرجع در زمینه ی رایانه های اپل به شما خدمات مشاوره رایگان می دهد. با مراجعه به این وب سایت و تماس با کارشناسان می توانید به صورت تلفنی یا حضوری از این خدمات رایگان بهره مند شوید.

تعمیرات مک بوک

برای این که مطلب خود را کامل کنیم به این نکته اشاره می کنیم که خدمات پس از فروش و تعمیرات نیز از مهم ترین ویژگی های یک برند خوب است. اگر شما دستگاهی بخرید که قطعات آن در بازار یافت نشود یا تعمیرکار متخصص نداشته باشد، این لپتاپ برای شما حکم دستگاهی یک بار مصرف را خواهد داشت. در این صورت و با بروز کوچک ترین مشکل باید آن را ب دور بیاندازید. خوشبختانه در سال های اخیر کارشناسان متخصصی اقدام به ارائه ی خدمات تعمیرات مک بوک نموده اند. یکی از با سابقه ترین و متخصص ترینِ این کارشناسان را می توانید در وب سایت مک بوک ریپیر بیابید. با کلیک بر روی عبارت تعمیرات مک بوک به این وب سایت هدایت خواهید شد.

تعمیرات مک بوک

در این مرکز شما می توانید از خدمات کارشناسی و عیب یابی رایگان بهره مند شوید. در صورتی که نیاز به تعویض قطعه وجود داشت، می توانید از قطعات اصلی که این مرکز ارائه می دهد بهره مند شوید. همچنین هر گونه نیاز تعمیرات تخصصی مک بوک خود را می توانید در این مرکز برطرف نمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.