چرا سیم کارت ایرانسل بعد از چند وقت میسوزد؟ [ عوامل سوختن سیم کارت ایرانسل ]

سوختن سیم کارت ایرانسل یکی از بدترین اتفاقاتی است که بدون شک در زمان داشتن سیم کارت هایی تحت مالکیت افراد دیگر، برای شما رخ خواهد داد. همانطور که می دانید در ماه های ابتدایی ورود سیم کارت های اعتباری به بازار، خرید و فروش آن ها به نحوی تبدیل به یک شغل شده بود و افراد با خرید تعداد زیادی از این سیم کارت ها سعی داشتند با افزودن مبلغ کمی بابت کارمزد فروش، سیم کارت ها را به افرادی که به دلایلی نمی توانستند سیم کارت بخرند، می فروختند. همین امر سبب شد که در حال حاضر مالک سیم کارت های زیادی که در دست افراد مختلف است یک شخص دیگری باشد. تا اینجای قضیه مشکلی نیست؛ اما گاهی به دلایل مختلف این افراد قصد سوزاندن سیم کارت ها را دارند و مشکل از این جا شروع می شود! در ادامه جدید ترین اخبار و ترفند های تکنولوژی با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل و عوامل سوختن سیم کارت ایرانسل بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

سلب-امتیاز-سیم-کارت-ایرانسل-نحوه-سوزاندن-سیم-کارت-ایرانسل

چرا باید سیم کارت ایرانسل بخریم؟

پیش از آنکه به مبحث اصلی بپردازیم لازم است در مورد دلایل محبوبیت این اپراتور در میان مشترکین و مخاطبین صحبت کنیم. ایرانسل به عنوان دومین اپراتور بزرگ در سراسر کشور با ارائه خدمات نوین توانسته توجه بخش عمده ای از کاربران را به خود جلب نمایند. از عمده ترین دلایل محبوبیت سیم کارت های ایرانسل می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. در ماه های ابتدایی ورود ایرانسل به بازار شاهد این بودیم که مخاطب می توانست شماره دلخواه خود را برای سیم کارت انتخاب نمایند که این وضعیت سبب شد محبوبیت ایرانسل در میان کاربران افزایش پیدا کند. علاوه بر این می توان به دریافت اینترنت رایگان ایرانسل اشاره کرد که خود به تنهایی نقطه قوت این اپراتور بود و سبب شد تا مردم علاقه ای به خرید سیم کارت های اعتباری ایرانسل داشته باشند.
از مزیت رومینگ ایرانسل هم که بگذریم داشتن امکانات و قابلیت هایی از جمله پیامک و تماس رایگان و طرح های اینترنتی و هدایای گاه و بیگاه این اپراتور از عمده دلایلی است که می تواند پاسخگوی سوال فوق باشد که چرا باید سیم کارت ایرانسل بخریم؟!

مشاهده بهترین مودم ایرانسل در دیجی کالا

البته خرید از این اپراتور معایبی را نیز به همراه داشت که از مهم ترین آن ها می توان به خرید و فروش عمده سیم کارت اشاره کرد. همانطور که عنوان شد قیمت مناسب و مقرون به صرفه سیم کارت های ایرانسل سبب شد که افراد زیادی در ابتدا به خرید و فروش این سیم کارت ها به چشم یک شغل نگاه کنند و در حال حاضر به دلایل متفاوتی تصمیم به سوزاندن آنها می گیرند که همین امر سبب می شود افراد در سراسر کشور به طور ناگهانی با مشکل سوختن سیم کارت ایرانسل رو به رو شوند. البته عوامل و دلایل دیگری در سوختن سیم کارت ایرانسل تاثیر گذار هستند که در ادامه با تمامی آنها آشنا خواهید شد.

سیم-کارت-ایرانسل-بعد-از-چند-وقت-میسوزد

چرا سیم کارت ایرانسل می سوزد؟

دلایل زیادی برای سوختن سیم کارت ایرانسل وجود دارد که از مهم ترین آن ها تحت مالکیت بودن افراد دیگر است؛ اما این تنها دلیل سوختن سیم کارت ایرانسل نیست و عوامل دیگری نیز در این مورد تاثیرگذار هستند که شامل موارد زیر می باشند:

میزان مصرف غیر معمول

از مهم ترین عوامل سوختن سیم کارت می توان به میزان مصرف آن اشاره کرد. تعجب نکنید! این اتفاقات غیر ممکن نیستند۔ به گزارش خبرگزاری های معتبر کارشناسان معتقدند که عوامل زیادی همچون میزان مصرف تعداد خاموش و روشن کردن تلفن گوشی همراه، میزان مصرف و تعداد میزان ساعات مکالمات می تواند در عمر سیم کارت ایرانسل موثر باشند.

عدم نگهداری صحیح

یکی دیگر از عمده دلایل سوختن سیم کارت ایرانسل آسیب‌ های فیزیکی است. بدون شک برخوردهای فیزیکی در زمان ورود و خروج سیم‌ کارت به اسلات گوشی، قرار دادن تلفن همراه در مکان های نم دار یا مرطوب، در معرض مستقیم نور خورشید قرار گرفتن، گرد و غبار یا تماس چربی و مخدوش شدن ورقه طلایی از مهم‌ ترین دلایلی هستند که می تواند باعث سوختن سیم کارت ایرانسل شود.

اسلات نامناسب

یکی از عمده ترین و شایع ترین دلایل سوختن سیم کارت ایرانسل اسلات ها و شیارهای سیم کارت است که در گوشی های تلفن همراه به کار برده می شود تا بتوانند میزان ولتاژها را تغییر دهند و میزان مناسبی از آن به سیم‌ کارت برسد. بههمین دلیل این ولتاژ ها می تواند تاثیرات منفی در سلامت سیم‌ کارت داشته باشند و سبب خراب شدن آن در مدت زمان کوتاه شوند.

پانچ اشتباه

در سال‌ های اخیر و با ورود بهترین گوشی‌ های هوشمند به بازار، سیمکارت ها از فرم اولیه خود خارج شده و به صورت پانچ شده به بازار عرضه می شوند که در برخی موارد پانچ اشتباه سبب آسیب رساندن به ورقه و تراشه طرح طلایی رنگ می شود که این آسیب ممکن است در طولانی مدت به دلیل ورود و خروج اشتباه به اسلات منجر به سوختن سیم کارت ایرانسل شود.

وارد کردن کد اشتباه

همانطور که میدانید سیم کارت ها در اولین بار نیاز به پین کدهایی دارند که به واسطه آن می توان در جهت فعال سازی سیم کارت ایرانسل اقدام کرد. قیمت گوشی ها به گونه‌ای است که می توانید این کدها را در همان بار اول غیرفعال کنید و یا برای داشتن امنیت بیشتر در زمان خاموش و روشن کردن گوشی خود آن را فعال نگه دارید، البته وارد کردن ۳ بار می تواند باعث سوختن سیم کارت ایرانسل شود؛ در صورتی که ممکن است آن را فراموش کنید می توانید پس از روشن کردن در اولین بار به تنظیمات گوشی رفته و پین کد را غیر فعال کنید۔

مشاهده بهترین مودم ایرانسل در دیجی کالا

عدم استفاده در طولانی مدت

موارد فوق همگی تحت تاثیر عوامل فیزیکی هستند. گاهی سوختن سیم کارت ایرانسل از طریق خود مرکز صورت می گیرد؛ تعجب نکنید! پیامک هشدار غیر فعال کردن سیم کارت از ماه دوم برای مخاطبین و مشترکین ارسال می شود و عدم توجه به آن موجب سوختن سیم کارت ایرانسل می شود. پیامک هشدار را مطالعه کرده چنانچه یک سیم کارت ۹۰ روز متوالی بلا استفاده باشد، از صاحب و دارنده سلب امتیاز خواهد شد و مجددا به مالکیت اپراتور در می آید۔

سیم-کارت-ایرانسل-بعد-از-چند-وقت-میسوزد-جلوگیری-از--سوختن-سیم-کارت-ایرانسلچطور از سوختن سیم کارت ایرانسل پیشگیری کنیم؟

موارد فوق عواملی هستند که در سوختن سیم کارت ایرانسل تاثیر دارند. از عمده دلایل آن مشکل فیزیکی است و شما می توانید با استفاده از گوشی های استاندارد که دارای شیار و اسلات استاندارد هستند از سوختن سیم‌کارت جلوگیری کنید. علاوه بر این در زمان خرید توجه داشته باشید که پانچ سیم کارت به درستی انجام گرفته و ورقه طلایی مخدوش نشده باشد تا در زمان استفاده دچار مشکل نشوید. یکی دیگر از عواملی که مانع از سوختن سیم کارت ایرانسل می شود مراقبت از آن در برابر اشعه، حرارت، نور، سرما و رطوبت است. توجه به این نکات می تواند تاثیر زیادی در سلامت سیم کارت داشته باشد. البته یکی دیگر از عواملی که سبب سوختن سیم‌کارت می شد بلا استفاده بودن آن به مدت طولانی است. برای اینکه مالکیت سیم کارت خود را برای همیشه داشته باشید سعی کنید که در طول ۹۰ روز حتماً از سیم کارت یک بار استفاده کنید، پیامکی ارسال نمایید و یا تماس برقرار کنید که نشان دهد سیم کارت همچنان مورد استفاده است و بلا استفاده نیست.

مشاهده بهترین مودم ایرانسل در دیجی کالا

نتیجه گیری

سوختن سیم کارت ایرانسل به دلایل متفاوتی صورت می گیرد و می تواند یکی از اتفاقات ناگوار باشد. ممکن است شما یکی از افرادی باشید که به صورت ناگهانی سیم کارتتان می سوزد و دلیل آن سوزاندن سیم کارت توسط مالک به صورت یکباره است.
سیم کارت های زیادی هستند که مصرف کننده آن تصمیم می گیرد مالکیت سیم کارت را از خود سلب کند! به همین دلیل به یکی از مراکز ایرانسل مراجعه می کنند و با ارائه مدارک در جهت سوزاندن سیم کارت های متفاوت اقدام می کند. چنانچه این اتفاق برای سیم کارت شما افتاد می توانید با مراجعه به یکی از مراکز مرتبط  آن را خریداری و به نام خود ثبت نمایید تا از سوختن یکباره آن برای همیشه جلوگیری کنید.

1 نظر
  1. نسیم می گوید

    اگر سیم کارت از گوشی خارج شده باشه ولی با اون شماره برنامه پیام رسان فعالی وجود داشته باشه باز هم امکان سوختن اون در ۹۰ روز ممکنه ؟

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.