بهترین افزونه SEO برای وردپرس

0

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش های هرنوع سایتی که به ارتقا رتبه سایت کمک می کند، بهینه سازی سئو می باشد.
با دنبال کردن قوانین سئو می توانید یک سایت موفق و پر ترافیک را برای خود به وجود آورید. یکی از آسان ترین شیوه هایی که می توانید به کمک آن سئوی سایت خود را تقویت کنید، مورد استفاده قرار دادن یک افزونه سئو وردپرس می باشد. آموزش سئو وردپرس را در آکادمی فرصت مشاهده کنید.
افزونه های مختلفی هم به صورت رایگان و هم به صورت پرمیوم وجود دارد که می توانید بر اساس نیاز خود یکی از آنها در سایت خود به کار بگیرید.
با مورد استفاده قرار دادن سئو می توانید ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش و فروش بیشتری را به وجود آورید. بدون دنبال کردن از اصول سئو مسلما نمی توانید به موفقیت دست یابید و یک سایت عالی را ارائه دهید.
سئو کردن سایت کار چندان سختی محسوب نمی شود، بلکه امروزه افزونه های مختلفی وجود دارد که شما را در این زمینه یاری می کنند.
فقط کافیست یکی از این افزونه ها را در سایت خود نصب کنید و سپس با کمک آن به سئوی سایت خود مشغول شوید، پس از آن رشد سایت خود را خواهید دید.
در ادامه به توضیح تعدادی از این افزونه ها می پردازیم.

افزونه Yoast SEO

افزونه سئو وردپرس در مقایسه با افزونه‌های مشابه که بهینه سازی و آنالیز متن در وردپرس را بر عهده دارند، می توان آن را به عنوان اولین افزونه و جزو افزونه‌های ضروری وردپرس معرفی کرد که حتما مورد استفاده قرار دادن این افزونه را به شما توصیه می کنیم.
علت مورد توجه قرار گرفتن افزونه سئو وردپرس این است که به علت برخورداری از امکانات فوق العاده نظیر تغییر عناوین مطالب، امکان افزودن داده‌های متا  و… می تواند نیاز شما از دیگر افزونه ها را برطرف کند  که در نهایت با به کارگیری از این امکانات و سبز کردن چراغ‌های سئو افزونه سئو وردپرس، می توانید محتوایی مناسب تولید نمایید. همچنین یکی از بهترین ابزار ها برای مدیران سئو می باشد. اگر می خواهید بدانید مدیر سئو کیست کلیک کنید.
دیگر قابلیت های این افزونه به شرح زیر می باشد:
فراهم شرایط  تغییر عنوان صفحات در وردپرس
امکان اضافه کردن داده‌های متا در صفحات وردپرس
فراهم بودن شرایط اضافه کردن لینک شبکه‌های اجتماعی در وردپرس به صورت داده‌های متا og
امکان ایجاد نقشه سایت و لینک کردن آن در کنسول جستجوی گوگل، یاندکس و…
امکان انتخاب و تعریف 5 کلمه کلیدی در نسخه پرو و ارزیابی محتوای متن بر طبق کلمات کلیدی
امکان اضافه کردن داده‌های متا در صفحات دسته بندی و برچسب وردپرس

افزونه All In One SEO

افزونه All In One SEO Pack  هم با اختلافی حدود 50 درصد با افزونه سئو یوست دومین افزونه به منظور سئو و بهینه سازی سایت محسوب می شود که امکانات خوبی را جهت بهینه سازی محتوای مطالب و صفحات در وردپرس در اختیار کاربر قرار می دهد.
این افزونه هم مانند افزونه سئو یوست ارائه دهنده امکانات خوبی برای سئو می باشد که می توانید با مورد استفاده قرار دادن آن از این امکانات نسبت به بهینه سازی محتوای مطالب و کارهایی که برای سئو وردپرس احتیاج دارید، مشغول شوید.
دیگر قابلیت های افزونه All In One SEO به شرح زیر می باشد:
فراهم بودن شرایط  پشتیبانی از AMP وردپرس
پشتیبانی از گوگل آنالیتیکس
امکان منتقل کردن تغییرات جدید به گوگل و بینگ
امکان پیوستن به فروشگاه‌های اینترنتی و پشتیبانی از ووکامرس
امکان  پشتیبانی از PHP نسخه هفت
جلوگیری از به وجود آمدن محتوای تکراری
نیاز نداشتن به انجام تنظیمات زیاد

افزونه SEMRush

SEMRush   از دیگر افزونه های سئو برای وردپرس می باشد که در حال حاضر به وسیله  کارشناسان حرفه ای سئو، بازاریابان، وبلاگ نویسان، کسب و کارهای بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.
این افزونه ارائه دهنده مجموعه ای عظیم از ابزارهای بهینه سازی سئوی سایت می باشد که به کمک آنها می توانید ترافیک سایت خود را ارتقا دهید.
همینطور این افزونه به شما کمک می کند تا به انجام تحقیقات رقابتی بپردازید و متوجه شوید رقبای شما برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند و چگونه می توانید آنها را با شکست مواجه کنید.

افزونه Broken Link Checker

یکی از مواردی که می تواند میزان سئو در وردپرس را کاهش دهد، نمایش در آمدن خطای 404 در وردپرس است  که در این صورت با صفحاتی که وجود ندارد، مواجه خواهید شد.
در صورتی که تعداد ورودی از موتور جستجو به این صفحات افزایش یابد و کاربر با صفحه‌ای که در آن محتوایی وجود ندارد رو به رو شود، این کار سبب دادن امتیاز منفی به سایت خواهد شد.
در نتیجه لازم است با یک افزونه بتوانیم به ارزیابی لینک‌هایی که به صورت اشتباهی در سایت قرار گرفته و کاربر با کلیک کردن بر روی آن ها به صفحات 404 هدایت می شود، بپردازیم.
یکی از بهترین افزونه‌ها برای اینکار استفاده از افزونه Broken Link Checkerاست. برخی از امکانات این افزونه عبارتند از:
امکان ارزیابی لینک‌های ریدایرکت و تصاویر ناموجود
امکان نشان دادن فیلترهایی بر طبق انکر تکست
امکان اطلاع دادن از راه پیشخوان وردپرس و ارسال ایمیل
شیوه عملکرد این افزونه به این صورت است که در تمامی بخش‌های سایت به ارزیابی لینک‌های خراب می پردازد و بعد از پیدا کردن لینک از راه پیشخوان وردپرس یا ایمیل شما را مطلع می کند.
بعد از اینکه لینکی نامعتبر یافت شد، با به کارگیری از منو قابل مشاهده است و می توانید با استفاده از دکمه Unlink نوشته را از حالت لینک خارج کنید یا اینکه اگر ارزیابی کردید که لینک درست بود و افزونه به طور اشتباهی به عنوان لینک خراب شناسایی کرده بود با دکمه Not Broken این مورد را رفع نمایید.
از دیگر افزونه seo برای وردپرس که جزو بهترین ها محسوب می شوند می تواند به موارد زیر اشاره کرد:
افزونه Ahrefs
افزونه SEOPress
افزونه Rank Math
افزونه Premium SEO Pack
و…

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.