بهترین شرکت های بازی سازی جهان را بشناسید. + [بازی های برتر]

امروز در بخش اخبار و تکنولوژی با معرفی بهترین شرکت های بازی سازی جهان در خدمت شما هستیم. بهترین برندها و بهترین کمپانی های بازی سازی در اختیار کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد و  متاسفانه در کشور ایران در زمینه طراحی بازی های رایانه ای زیاد سرمایه گذاری نشده است و جا برای پیشرفت وجود دارد.
در طی چند سال گذشته با استفاده از زبان برنامه نویسی متنوع در بازی های رایانه ای شاهد ظهور گیم های جذاب و خوبی در داخل کشور بودیم و شرکت های بازی سازی خوبی نیز تاسیس شده است اما به هر حال تا رسیدن به سطح بهترین شرکت های بازی سازی در جهان هنوز راه زیادی داریم. در این مقاله در مورد بهترین کمپانی های بازی سازی در جهان نکات خوبی را خواهم گفت و می توانید با بهترین برند های بازی سازی در جهان آشنا شوید.

بهترین کمپانی های بازی سازی جهان

بهترین کمپانی های بازی سازی

در این بخش لیستی از بهترین شرکت های بازی سازی که شامل 8 شرکت برتر در حوزه طراحی  بازی های رایانه ای هستند آشنا می شوید:

  • Sony Computer Entertainment (بخش سرگرمی های شرکت سونی): ارزش این کمپانی بیش از 13 میلیارد دلار می باشد و جزو اولین یا دست کم جزو بهترین کمپانی های بازی سازی جهان می باشد. دفتر مرکزی این کمپانی در کالیفرنیا آمریکا است که زمان تاسیس آن در نوامبر سال 1993 می باشد.
  • Microsoft Studios (استودیوهای مایکروسافت): این استودیو معروف مایکروسافت نیز جزو یکی از بهترین برند های بازی سازی در دنیا می باشد و ارزش آن نیز چیزی حدود 13 میلیارد دلار است. معروف ترین باز های این کمپانی شامل: Halo، Gears of War، Forza و Fable می باشد.
  • Nintendo (کمپانی نینتندو): این کمپانی جزو یکی از قدیمی ترین کمپانی های بازی سازی می باشد که ارزش آن بیش از 5 میلیارد دلار است. دفتر مرکزی آن در شهر توکیو ژاپن واقع شده است. این کمپانی در سال 1889 تاسیس شد و از آن زمان تا به حال هر ساله بازی های جدیدی را منتشر می کند.
  • Sega (کمپانی سگا): این کمپانی نیز جزو یکی از بهترین شرکت های بازی سازی می باشد که در سال 1976 تاسیس شده است. ارزش این شرکت 5 میلیارد دلار است و در شهر توکیو ژاپن مستقر است. بعد از ظهور سونی و پلی استیشن، شرکت سگا کمی از دور رقابت خارج شد اما همچنان جزو کمپانی های پر طرفدار می باشد.
  • Activision Blizzard (کمپانی اکتیویژن بلیزارد): این شرکت در کالیفرنیا آمریکا واقع شده است و ارزش آن نزدیک به 5 میلیارد دلار می باشد. در زمینه بازی های آنلاین چند نفره بسیار محبوب است و بازی World of Warcraft نیز متعلق به این کمپانی است.
  • Namco Bandai (کمپانی نمکو باندای): این کمپانی بازی سازی در کشور ژاپن و در شهر توکیو واقع شده است که ارزش آن تقریبا 4.8 میلیارد دلار تخمین زده می شود. زمان تاسیس آن در سال 1995 می باشد و در واقع این کمپانی زیر مجموعه شرکت، دارایی باندای نامکو است.
  • Electronic Arts (کمپانی الکترونیک آرتز): ارزش سهام این کمپانی تقریبا 4.2 میلیارد دلار برآورد می شود که بازی های معروفی همچون Need for Speed، Battlefield،Command & Conquer، Medal of Honor و همچنین بازی معروف فوتبال یعنی FIFA نیز متعلق به این کمپانی هستند. این کمپانی که جزو یکی از بهترین برند های بازی سازی می باشد در کالیفرنیا آمریکا واقع شده است که در دهه 80 میلادی یعنی سال 1980 تاسیس شده است.
  • Konami (کمپانی کونامی): ارزش این کمپانی معروف نیز تقریبا 4.2 میلیارد دلار است و در شهر توکیو ژاپن واقع است. زمان تاسیس آن 1969 می باشد که عمده شهرتش از دو بازی Pro Evolution Soccer و سری مخفی کاری Metal Gear می باشد.

بهترین کمپانی های بازی سازی جهان

کلام آخر

در این مقاله در مورد بهترین کمپانی های بازی سازی جهان صحبت کردم و شما را با 8 تا از بهترین شرکت های بازی سازی دنیا آشنا کردم. البته تعداد کمپانی های بازی سازی زیاد هستند که در این مقاله صرفا به 8 مورد از آن ها بسنده کردیم.

 

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.