فواید اتاق فرار چیست ؟ (بررسی کامل)

0

اگر شما هم اهل بازی های گروهی باشید، احتمالا این مقاله می تواند برای شما مفید باشد چرا که می خواهید یکی از تفریحات گروهی همچون فوتبال، پینت بال و… را برای شما معرفی کنیم که می تواند برای شما یک تفریح شگفت انگیزباشد. در این مقاله می خواهیم در مورد اتاق فرار صحبت کنیم.

گزینه های زیادی برای لذت بردن از لحظات، در جمع دوستان وجود دارد. اتاق فرار یکی از همین تفریحات است. فضایی مهیج، راز آلود و معمایی با کمی چاشنی تخیل و ترس را می توانید در این بازی جذاب تجربه کنید. این بازی گروهی با عمر کوتاه خود (به ویژه در ایران) به عنوان یکی از تفریحات مدرن عصر جدید شناخته می شود. اتاق فرار هم مثل هر بازی دیگر در کنار سرگرمی، خواسته یا ناخواسته، نکات مثبت بسیاری را به علاقه مندان خود می آموزد. فواید و مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحاتی که به شکل گروهی انجام می شود، آن را تبدیل به چیزی، فراتر از یک بازی می کند. حالا اگر کنجکاو شدید تا فواید این بازی را بدانید، در ادامه همراه ما باشید.

فواید اتاق فرار برای جسم و روح

فواید اتاق فرار برای جسم

امکان ندارد که تاکنون در مورد اهمیت فعالیت بدنی چیزی نشنیده باشید! بسیاری از کارشناسان سلامت توصیه می کنند که ساعات استفاده از بازی های رایانه ای را کمتر و بازی های دارای تحرک بدنی را جایگزین آن کنید. بازی اتاق فرار گر چه دارای فعالیت بدنی سنگینی نیست، اما بی تحرک هم نیست. شما باید در اتاق حرکت کرده و قسمت های مختلف اتاق را بررسی کنید؛ پس در هنگام انجام این بازی، در حال انجام دادن یک ورزش سبک هستید!

اتاق فرار می تواند به بهبود مهارت های حرکتی شما کمک کند. برای اینکه بتوانید کارهای مختلف روزانه را به بهترین شکل انجام دهید، نیازمند هماهنگی خوبی بین مغز، دست ها، پاها و سایر اندام های بدن هستید. با توجه به اینکه مراحل جستجو در اتاق بازی، باید با دقت، تمرکز و هماهنگی اعضای بدن شما انجام شود، این موضوع قطعا باعث پیشرفت شما در این زمینه خواهد شد.

یکی از آثار مثبت و فواید اسکیپ روم ها بر روی جسم انسان، کمک به بهبود وضعیت حافظه و افزایش ظرفیت آن می باشد. معماهای استفاده شده در داخل اتاق ها، ذهن شما را راه می اندازد. کد های موجود در معماها و پازل ها نیز باعث بهبود حافظه شما خواهد شد. در نهایت، ارتباط منطقی بین سرنخ ها باید در ذهن شما برقرار شده تا رمز نهایی کشف شود.

اتاق فرار

فواید اتاق فرار برای روح

از لحاظ علمی اثبات شده است که بازی اتاق فرار، دوپامین ترشح شده در داخل مغز را افزایش می دهد. این هورمون و ترشحش در مغز باعث می شود تا حس و حال بهتری پیدا کنید. در کنار دوپامین، هورمون آدرنالین نیز با بالا رفتن سطح هیجان بازی در بدن شما ترشح می شود. این هورمون محصول استرس مثبت و هیجان بازی است که باعث تلاش بیشتر شما برای پیروزی در این بازی رقابتی می شود.

افزایش مهارت های ارتباطی نیز یکی دیگر از مزایای اتاق فرار برای روح و روان بازیکنان است. از آنجایی که این بازی، یک بازی گروهی و دسته جمعی شناخته می شود، برای انجام آن به ارتباط مفید و موثر با سایر هم تیمی ها نیاز دارید. اسکیپ روم  کمک می کند تا بتوانید مهارت های ارتباطی و کلامی خود را بهبود ببخشید و در موقعیت های مختلف زندگی، از این مهارت روانی آموخته شده نهایت استفاده را ببرید.

بسیاری از افراد در محیط کار یا تحصیل و در موقعیت هایی که لازم به انجام کارها به شکل گروهی است، دچار مشکلاتی می شوند. این موضوع چیزی نیست جز عدم مهارت انجام کار گروهی. موضوعی که باعث مشکلات زیادی در فعالیت های اجتماعی خواهد شد. یکی از فواید اتاق فرار برای روح بازیکنان، تقویت این مهارت مهم است. شما در اتاق فرار مجبور هستید تا اطلاعات خود را در اختیار سایر افراد گروه بگذارید و بازی را به طور گروهی به پیش ببرید تا به رمز نهایی دست پیدا کنید. هماهنگی بین افراد گروه در این بازی از کلیدی ترین راه های موفقیت در آن است.

یکی از بیماری های شایع در عصر امروز، استرس است. استرس ناسالمی که باعث آسیب های فراوان به روح و جسم ما می شود و گاهی نتایج جبران ناپذیری را برجا می گذارد. اما استرس این بازی کنترل شده است، به شکلی که شما برای پیشرفت در اتاق فرار، نیاز دارید تا استرس خود را مدیریت و حتی در بعضی مواقع سرکوب کنید. تمرین این موضوع باعث می شود تا در موقعیت های مشابه در زندگی نیز مهارت کنترل و هدایت استرس خود را بدست آورید.

بازی اتاق فرار

این بازی به دلایل مختلفی باعث بهبود وضعیت روحی شما خواهد شد. شما را از حالت گرفتگی ناشی از انجام کارهای یکنواخت روزانه نجات خواهد داد و روحی تازه را به کالبد شما خواهد دمید. اگر افراد مختلف در گوشه و کنار، از خلق و خوی گرفته شما انتقاد می کنند، توصیه می کنیم انجام بازی اتاق فرار را در اولویت های خود قرار دهید و با چند بار امتحان آن، تاثیر جادویی اش را بر بهبود وضعیت روحی و خلق و خوی خود مشاهده کنید.

اما علاوه بر همه فواید گفته شده، می توان موارد دیگری را نیز به فهرست بلند بالای فواید اتاق فرار برای جسم و روح اضافه کرد؛ چرا که تاثیر این بازی می تواند بر روی هر فرد متفاوت باشد. از جمه مزایای دیگر انجام این بازی می توان به بهبود فرآیند های شناختی، بهبود عملکرد و کارایی در محیط های جدید و ناشناخته، افزایش مهارت های حل مسئله، افزایش تمرکز و دقت به جزئیات، تقویت حس از خود گذشتگی، بهبود مهارت مدیریت زمان، افزایش اعتماد به نفس، بهبود مهارت های مدیریت و رهبری گروه، افزایش شناخت مهارت ها و استعداد های فردی، تمرین غلبه بر ترس و… اشاره کرد.

اما در کنار تمام این مهارت ها، نمی توان از ثبت خاطرات خوب و به یاد ماندنی در ذهن افراد گروه چشم پوشی کرد خاطراتی که مرور آن تا سالها می تواند یک حس خوب و لبخندی زیبا را برای افراد به ارمغان بیاورد. اگر پس از مطالعه این متن مشتاق شده اید تا اطلاعات بیشتری در مورد این بازی بدست آورید، توصیه می کنیم مطلب ” اتاق فرار چیست؟ ” مجموعه اتاق فرار اسکیپ مستر را مطالعه بفرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.