نقش هوش مصنوعی در بازی PES 2022 + [تاثیرات مثبت]

0

بازی PES 2022 یکی از محبوب ترین و بهترین بازی های رایانه ای می باشد که طرفداران زیادی هم دارد. در دل بازی فوتبال 2022 تکنولوژی های پیشرفته ای بکار رفته است که گیمرها و کاربران از آن ها بی اطلاع هستند که یکی از این تکنولوژی ها، الگوریتم های هوش مصنوعی می باشند که هسته اصلی هوشمندی این بازی را تشکیل داده اند. نقش هوش مصنوعی در تغیرات جدید PES 2022 بسیار پررنگ است و بدون شک بازی PES 2022 بدون هوش مصنوعی معنا نخواهد داشت. در ادامه بیش تر با نقش هوش مصنوعی در PES 2022 آشنا خواهیم شد.

نقش هوش مصنوعی در بازی PES 2022

آشنایی با نقش هوش مصنوعی در بازی PES 2022

بدون شک استفاده از تکنولوژی در بازی ها می تواند نقش موثر در محبوبیت بیشتر آن ها داشته باشد، همانطور که در طراحی کنسول بازی با هوش مصنوعی شاهد تغیرات جذاب و جالب در انواع بازی ها بودیم. در ادامه لیستی از تغیرات بازی محبوب PES را مشاهده خواهیم کرد که به خوبی نظر گیمر ها را به خود جلب نموده است.

1- حرکت بازیکنان در زمین

تمامی حرکات بازیکنان در بازی فوتبال 2022 به کمک هوش مصنوعی انجام شده است. مثلا راه رفتن، دویدن، چرخش به اطراف و … همگی هوش مصنوعی هستند. در نتیجه همین حرکات ساده به شدت پیچیده هستند و اگر خوب مدلسازی نشود، بازیکنان به حالت طبیعی در زمین حرکت نمی کنند. مثلا هنگام تکل، پاس دادن، سر زدن و … هر یک دارای شرایط خاصی است که همگی آن ها به خوبی لحاظ شده است.

2- حرکات نمایشی و دریبل در بازی فوتبال 2022

سر زدن، تکل، دریبل، پاس دادن و … همگی تکنیک های بازی هستند که انجام هر یک از آن ها نیازمند یک هوشمندی است. با استفاده از هوش مصنوعی، از قبل به کاراکترهای بازی این تکنیک ها آموزش داده شده است و حال هر یک از بازیکنان با مفهوم تکنیک، سر زدن، پاس و … آشنا هستند و آن را مانند یک انسان یاد گرفته اند و در شرایط خاص از آن استفاده می کنند.

3- بازی خودکار کامپیوتر با گیمر

هنگامی که شما با کامپیوتر بازی می کنید، در واقع با هوش مصنوعی موجود در بازی PES 2022 در حال بازی هستید. بازی فوتبال 2022 دارای یک هوش مصنوعی جامع است که دارای زیر بخش های مختلفی است و هر زیر بخش برای هدفی خاص طراحی شده است. در نتیجه هنگام بازی با کامپیوتر، در واقع تمام این زیر بخش های هوش مصنوعی فعال و در قالب تیم حریف با شما بازی خواهند کرد.

نقش هوش مصنوعی در بازی PES 2022

4- حمله و دفاع در بازی PES 2022

هنگامی که شما به سمت دروازه حریف به قصد گل می روید، تمام افراد تیم نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و با شما جلو می آیند. یا مثلا اگر تیم حریف به سمت دروازه شما بیاید، افرادی که در دفاع هستند مانع از گل زدن تیم حریف می شوند. در نتیجه این مهم است که بازیکنان در هر پستی که هستند، در شرایط حساس چه واکنشی نشان دهند.

5- تصمیم گیری بازیکنان در حین بازی

هر 11 بازیکنان موجود در تیم، در تمام لحظه های بازی باید تصمیم گیری های مختلفی انجام دهند، مثلا وقتی که تیم شما عقب است و زمان زیادی هم تا پایان بازی نمانده، افراد تیم تمایل بیشتری به گل زدن دارند و ریسک پذیری آن ها بالاتر خواهد رفت. یا مثلا وقتی که یک بازیکن از حریف با دروازه شما تک به تک می شود و اگر یک دفاع در آن جا حضور داشته باشد، این بازیکن که کنترل آن دست شما است به هدف تکل به سمت بازیکن حریف می رود یا این که دروازه بان نیز در این شرایط وارد عکس العمل می شود. در نتیجه تمامی این تصمیم گیری ها در هر لحظه به کمک الگوریتم های هوش مصنوعی برنامه ریزی شده اند.

6- تغییر شرایط فیزیکی بازیکن با گذشت زمان

با گذشت زمان قدرت فیزیکی بازیکنان نیز کم می شود و خستگی بر آن ها غلبه می کند در نتیجه کم تر می توانند بدوند و از سرعت بازی کاسته می شود. در نتیجه تمام پارامترهای هر بازیکن مانند میزان دویدن آن، فعالیت های سخت و … بر خستگی او تاثیر گذار هستند.

کلام آخر

در این مقاله بازی PES 2022 بررسی و سعی کردم تا در مورد نقش هوش مصنوعی در PES 2022 توضیحاتی بدم که امیدوارم برای شما مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.