فعال سازی سیم کارت دوم در گوشی سامسونگ + [ راهنمای تصویری ]

0

فعال سازی سیم کارت دوم در گوشی سامسونگ یکی از معضلات و مشکلاتی است که افراد با آن در گیر هستند، اینکه چگونه بتوان هر دو سیم کارت را مدیریت کرد تا تماس ها با هم تداخل نداشته باشند، نیز سوالات بزرگ کاربران است که در جدیدترین اخبار و ترفند های تکنولوژی به پاسخ آن پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

در سال های اخیر مطرح شدن طرح رجیستری امکان استفاده از سیم کارت های متفاوت برای افراد تقریباً سخت شده و مشترکین تنها می‌ توانند از سیم کارت روی گوشی‌ های خود استفاده کند مگر این که کد همتا را داشته باشند. استفاده از کد همتا نیز مشکلات و مراحل زیادی را در پی دارد، البته این امر سبب شده که فروش غیر قانونی گوشی‌ های هوشمند به میزان زیادی کاهش یابد و افراد تنها بتوانند از روش های قانونی در جهت فروش بهترین گوشی های دو سیمکارت اقدام نمایند۔
سامانه همتا شرایطی را فراهم نموده که می‌توان یک موبایل را تحت مالکیت دو سیم کارت در آورد و اگر قصد فروش یا خرید گوشی های دست دوم را دارید می توانید با استفاده از این سامانه و کد همتا، برای انتقال مالکیت از آن استفاده کنید.

فعال سازی سیم کارت دومسامانه همتا شرایطی را فراهم نموده که حتی افرادی که دارای بهترین گوشی های هوشمند دو سیم کارت هستند و پیش از طرح رجیستری تنها از یکی از سیم‌ کارت‌ های آن استفاده می کردند، حال باید برای استفاده سیم کارت دوم از طرح همتا استفاده کند، در غیر این صورت با چنانچه کد سیم کارت دیگری روی گوشی خود داشته باشد به محض نصب یک پیامک حاوی هشدار غیرقانونی سیم کارت و دستگاه، برای شما ارسال خواهد شد۔
برای فعال سازی سیم کارت دوم در گوشی های سامسونگ که پیش از طرح رجیستری از آنها استفاده کرده اید لازم است از قابلیت افزودن دستگاه استفاده نمایید. برای این کار در ابتدا باید حتما وارد سامانه همتا شوید و از طریق اتصالات اینترنتی اقدامات لازم را انجام دهید.

فعال-سازی-سیم-کارت-دوم-در-گوشی-سامسونگ-سایت-همتا

همچنین اگر دسترسی به اینترنت ندارید و نمی توانید وارد سایت شوید، می توانید با شماره گیری کد دستوری*7777# در جهت افزودن دستگاه اقدام نمایید. علاوه بر این دو روش، به منظور رفاه حال کاربران اپلیکیشن همتا را طراحی و در اختیار کاربران قرار داده است. می توانید با ورود به این اپلیکیشن در جهت افزودن دستگاه اقدام کنید، لازم است بدانید که برای ورود به سامانه و ثبت نام می توانید هم از طریق شماره سیم کارت و هم از طریق کد ملی وارد شوید موارد عنوان شده را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

با ورود به سامانه و برای افزودن دستگاه نیاز به شناسه IMEI دارید، برای دستیابی به این شناسه می توانید روی اسلات، جعبه ها یا حتی پشت باتری این شناسه را به دست آورید. چنانچه امکان دسترسی به این شناسه را ندارید، می توانید با شماره گیری *#06# به آن دست پیدا کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید برای انجام تمامی اقدامات موجود در سایت این شناسه لازم است، شناسه مربوطه را بدون هیچ‌گونه علائم اضافی مانند خط تیره یا ممیز باید وارد نمایید.

فعال-سازی-سیم-کارت-دوم-در-گوشی-سامسونگ-سایت-همتا

همانطور که در تصویر زیر می بینید وارد کردن شناسه های اشتباه پیام هشدار را در پی دارد لازم است بدانید که چنانچه سیم دستگاه شما دو سیمکارت است و قابلیت استفاده از دو سیم‌کارت را دارد وقتی که اولین IMEI را وارد می کنیدt سامانه همتا به صورت اتوماتیک در تقاضای شما را تشخیص می‌دهد و سپس کادری تحت عنوان وارد کردن شناسه دوم دستگاه به شما نمایش داده می شودt می توانید شناسه دوم را وارد نمایید. البته گاهی ممکن است پس از وارد کردن شناسه اول هیچ پیغامی را دریافت نکنید ;I یا گوشی شما تک سیمکارت از و یا سیم کارت دوم شناسایی نمی شود و همین دلیل می توانید با شماره گیری شماره تماس ۰۹۶۳۶۶ با مرکز پشتیبانی سامانه همتا تماس گرفته و مشکل خود را عنوان نمایید.

فعال سازی سیم کارت دوم

همانطور که عنوان شد علاوه بر ورود به سایت و اپلیکیشن می توانید از طریق کد دستوری *7777#  وارد سامانه همتا شده و از گزینه ها و آپشن‌های آن برای افزودن و فعال سازی سیم کارت دوم استفاده نمایید.  همانطور که در تصویر زیر می بینید پس از وارد کردن این کد دستوری صفحه زیر به شما نمایش داده می شود که شامل چهار گزینه است، می توانید با انتخاب گزینه 4 یعنی افزودن دستگاه، باید IMEI را وارد نمایید تا بتوان از آن استفاده کرد.

فعال سازی سیم کارت دوم

در مرحله بعد همانطور که در تصویر زیر می بینید، دو شناسه دستگاه یا برای شما نمایش داده می شود. چنانچه گوشی هوشمند شما  تک سیم کارته باشد یکی از این شناسه ها را می بینید اما در حال حاضر شما دو شناسه را مشاهده می کنید و برای تایید و استفاده از دو سیم‌کارت لازم است که گزینه ۱ را در کادر مشخص شده نوشته و روی گزینه ارسال کلیک کنید.

فعال سازی سیم کارت دوم

هشدار های دریافتی پس از فعال سازی سیم کارت دوم

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان وارد کردن شناسه ها باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که در سامانه همتا کلیه تلفن های همراه تنها تحت مالکیت یک سیم کارت قرار می گیرد.  شما از روش های مختلف می توانید برای گزینه سیم کارت دوم را برای دستگاه فعال کنید، شناسه آن تحت مالکیت صاحب  دستگاه قرار می گیرد و هر دو شناسه برای سیم‌ کارت دستگاه اول ثبت می‌شود. اگر به غیر از دو سیم‌ کارت وارد شده، شماره دیگری به دستگاه افزوده شود از طریق سامانه همتا به صورت اتوماتیک پیام هشدار انتقال مالکیت ارسال خواهد شد و چنانچه دستگاه‌ در دست مالک نباشد این پیامک به سیمکارت خود مالک ارسال  و می‌توان با استفاده از این پیامک دستگاه خود را ردیابی کرد.

2.6/5 - (5 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.