نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده [ آموزش تصویری ]

0

فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده به روش های مختلفی امکان پذیر است که با استفاده از هر یک از این روش ها می توان در مدت کم سیم کارت خود را فعال کرد. مشکل غیر فعال شدن سیم کارت تقریبا برای همه پیش آمده و هر مشترکی حداقل یک بار این مراحل را طی کرده است. همانطور که می دانید به دلیل تقاضای زیاد بازار برای داشتن شماره های متفاوت، اپراتورهای بزرگ در سراسر کشور سعی دارند که سیم کارت های مختلف را تولید و عرضه کنند؛ اما گاهی به دلیل تقاضای زیاد، عرضه با مشکل مواجه می شود؛ چرا که برخی افراد حجم بالایی از سیم کارت را خریداری نموده اما استفاده نمی کنند که بر اساس قوانین، عدم استفاده در یک بازه زمانی مشخص منجر به غیر فعال شدن سیم کارت می شود. جدید ترین اخبار و ترفند های تکنولوژی امروز را با معرفی روش های فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده آغاز می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فعال-سازی-سیم-کارت-ایرانسل-غیر-فعال-شده-نحوه-فعال-سازی-آموزش-تصویری

چرا سیم کارت ایرانسل غیر فعال می شود؟

همانطور که عنوان شد سیم کارت های فعال ایرانسل در برخی موارد به دلایل خاص غیر فعال می شوند و چنانچه در جهت فعال سازی آن هیچ اقدامی نکنید، این سیم کارت توسط کمپانی و اپراتور مصادره می شود. از مهم ترین دلایل غیر فعال شدن سیم کارت ایرانسل می توان به آسیب دیدن و یا سوختن سیم‌ کارت اشاره کرد که مانع از استفاده کردن مجدد از آن حواهد شد؛ به همین دلیل بازه زمانی تعیین شده برای استفاده از سیم کارت های فعال تمام شده و این سیم‌ کارت به مصادره اپراتور در می آید.

البته این تنها دلیل غیر فعال شدن سیم کارت های ایرانسل نیست، یکی دیگر از دلایلی که سبب فعال سازی سیم کارت های ایرانسل غیر فعال شده، می شود، پین کدها یا کدهای ورودی بوده که در ابتدا برای کاربران مشخص می شد. البته این پین کدها به جهت افزایش سطح ایمنی و امنیت گوشی ها بود و معمولاً افراد در زمان خاموش و روشن کردن گوشی از این پین کدها استفاده می کردند و تنها صاحب گوشی از آن اطلاع داشت؛ به همین دلیل افراد غیر مجاز نمی توانستند به سادگی تلفن همراه را راه اندازی کنند.

دلایل-فعالسازی-سیم‌کارت-قطع-شده

در سال‌ های اخیر با ورود سیم‌ کارت های فورجی این محدودیت ها برطرف شد و افراد تنها با نصب سیم کارت های خارجی در شیار یا اسلات موجود در تلفن‌ های همراه دیگر نیازی به وارد کردن کد برای روشن شدن و راه اندازی گوشی نداشتند؛ از همین رو امکان غیرفعال شدن سیم کارت های ایرانسل به حداقل رسید؛ چرا که افراد با وارد کردن رمزهای غلط، باعث می شدند سیم کارت مسدود شود.

از دیگر عمده دلایلی که سبب می‌شود کاربران برای فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده خود اقدام کنند وارد کردن کد شارژ است. همان‌طور که می دانید در سال های اخیر سیم کارت های اعتباری جایگاه ویژه‌ای در میان کاربران را به خود اختصاص داده اند و معمولاً درصد کمی از مشترکین از سیم کارت های دائمی استفاده می کنند؛ از همین رو افرادی که دارای سیم کارت های اعتباری هستند برای شارژ کردن سیم کارت گوشی خود نیاز به خرید کارت شارژ دارند که در برخی موارد ممکن است کد و رمز شارژ اعتباری را چندین بار اشتباه وارد کنند و مجبور شوند اقدامات لازم را برای فعال سازی سیم کارت ایرانسل خود انجام دهند۔

فعال-سازی-سیم-کارت-ایرانسل-غیر-فعال-شده-چگونگی-فعالسازی-سیم‌کارت-قطع-شده

روش فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده

از دیگر دلایلی که سبب مسدود شدن یا غیر فعال شدن سیم کارت های ایرانسل می شود، تکمیل نبودن مدارک مالک است. گاهی به دلایل مختلف افراد در زمان خرید انواع سیم کارت دائمی و اعتباری مدارک را به صورت کامل ارائه نداده و حتی پس از دریافت سیم کارت برای تکمیل مدارک خود به مراکز داده اپراتورها مراجعه نمی کنند. پس از مدتی با بررسی مدارک مشترکین و برخورد با نواقصی های آن جهت دریافت اطلاعات کافی سیم کارت قطع می شود تا مالک آن با مراجعه به یکی از دفاتر مجبور به تکمیل مدارک خود شود. این روش مشکلات زیادی را به همراه دارد که یکی از عمده ترین آنها عدم تطابق مالک و دارنده سیم کارت است؛ چرا که در برخی موارد دارندگان سیم کارت، مالک آن نیستند و برای فعال سازی سیم کارت ایرانسل حتما نیاز به مدارک مالک دارند.

همانطور که عنوان شد در گذشته افراد زیادی با خرید و فروش سیم کارت اعتباری به کسب درآمد می‌ پرداختند. البته امروزه به دلیل وجود برنامه های امنیتی بسیار بالا معمولاً باید صاحب سیم کارت و گوشی همراه حضور داشته باشد که همین امر سبب شده تا افراد سیم کارت ها را با نام خود خریداری کند. البته این شرایط در حال حاضر صدق می کند و معمولاً در گذشته چون افراد زیادی حجم بالایی از سیم‌ کارت را خریداری می کردند، در حال حاضر برای اینکه از دردسرهای آن به دور باشند تصمیم می گیرند تمامی سیم کارت های خود را غیر فعال کرده و بسوزانند.
شما به عنوان یکی از دارندگان سیم کارت، بدون اینکه اطلاعی داشته باشید سیم کارت تان غیر فعال می شود و برای فعال سازی آن باید به یکی از مراکز معتبر ایرانسل مراجعه کنید تا بتوانید آن را فعال کنید که خود این امر پروسه طولانی را در پیش دارد.

دلایل-فعالسازی-سیم‌کارت-قطع-شده-چند-و-چون-فعالسازی-سیم‌کارت-قطع-شده

نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده

پس از اینکه با مشکل غیر فعال شدن سیم کارت ایرانسل مواجه شدید لازم است که در جهت فعال سازی آن اقدام نمایید؛ فعال سازی سیم کارت ایرانسل به به روش های مختلفی امکان پذیر است که به شرح زیر می باشند:

فعال-سازی-سیم-کارت-ایرانسل-غیر-فعال-شده-روش‌-حضوری-فعالسازی-سیم‌کارت-قطع-شده

روش حضوری

همانطور که عنوان شد یکی از مهم ترین دلایل غیر فعال شدن سیم کارت ایرانسل قدیمی بودن آن است؛ اگر همچنان هنوز از سیم کارت های نسل پیشین استفاده می کنید برای جلوگیری از غیر فعال شدن آن لازم است که سیم کارت را یک بار بسوزانید و سیم کارت جدید دریافت نمایید. در این صورت با بهره گیری از تکنولوژی های جدید دیگر نیازی به فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده نیست. برای این کار لازم است که به یکی از دفاتر معتبر فروش مراجعه کرده، یا از طریق یکی مراکز رسمی این اپراتور و یا حضور در یکی از دفاتر پیشخوان سراسر کشور اقدام نمایید.
البته توجه داشته باشید که برای غیر فعال کردن سیم کارت‌ های قبلی و دریافت سیم کارت جدید با تکنولوژی 4G حضور مالک سیم کارت الزامی است و شما تنها به عنوان دارنده نمی توانید سیم کارت را تعویض کنید! چرا که باید مدارک مالک کاملا تکمیل و کارت ملی و کد ملی را به همراه داشته باشد.

فعال-سازی-سیم-کارت-ایرانسل-غیر-فعال-شده-روش-غیر-حضوری-فعالسازی-سیم‌کارت-ایرانسل-قطع-شده

روش غیر حضوری

گاهی به دلایل شرایط خاص مراجعه به یکی از مراکز معتبر اپراتور ایرانسل برای کاربران و مشترکین امکان پذیر نیست؛ از همین رو می توانید با ورود به سایت ایرانسل از روش های غیر حضوری برای فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده استفاده نمایید۔
همانطور که در تصویر زیر می بینید با ورود به سایت ایرانسل گزینه های زیادی برای شما نمایش داده می شود که از مهم و قابل توجه ترین آن می‌ توان به اینترنت رایگان ایرانسل اشاره کرد، اما در حال حاضر ابتدا باید از سیم کارت غیر فعال شده خود را فعال کنید تا بتوانید از دیگر مزایای این اپراتور استفاده نمایید، پی به قسمت پشتیبانی سیم کارت مراجعه کنید.

در تصویر زیر وارد قسمت پشتیبانی سایت ایرانسل شده و همان طور که می بینید صفحه ای با عنوان تماس با ما برای شما نمایش داده می شود. تمامی اقداماتی که لازم است برای پشتیبانی از سیم کارت انجام شود را در این صفحه می بینید۔

فعال-سازی-سیم-کارت-ایرانسل-غیر-فعال-شده-وارد-سایت-ایرانسل-شوید

برای این که بتوانید اقدام به فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیرفعال شده کنید باید پیام و درخواست خود را ارسال نمایید. برای این کار به قسمت پایین صفحه پشتیبانی در سایت ایرانسل رفته و فیلدهای مشخص شده به عنوان ارسال پیام را پر نمایید. همانطور که در تصویر زیر می بینید تمامی فیلد ها کامل هستند و شما می توانید با پر کردن آن ها و قرار دادن درخواست خود در بخش توضیحات، شکایتتان را ارسال نمایید تا به دست گروه پشتیبانی برسد.

فعال-سازی-سیم-کارت-ایرانسل-غیر-فعال-شده-شکایت-خود-را-ثبت-کنید-و-روی-ارسال-کلیک-کنید

گاهی ممکن است به دلایل وجود شرایطی امکان ورود به سایت ایرانسل برای مشترکین فراهم نشود. در چنین حالتی می توانند از راه های دیگری به منظور فعال سازی سیم کارت ایرانسل غیر فعال شده به صورت غیر حضوری استفاده کنند. یکی از این راه ها تماس با سامانه تلفنی ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ است.

دلایل-فعالسازی-سیم‌کارت-قطع-شده-تماس-از-طریق-شماره-های-داخل-تصویر

2.2/5 - (4 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.