گواهینامه رانندگی ماشین های الکتریکی و هوشمند تغییر می کند؟

گواهینامه رانندگی ماشین های الکتریکی و هوشمند تغییر می کند و شاید جالب باشد بدانید که در سال 2026 در کشور های اوپایی مانند آلمان و انگلیس و فرانسه و بلژیک و از طرفی کشور های آمریکایی و کانادا این سال دست به تغییرات زیادی در حوزه رانندگی با ماشین های برقی و هوشمند می زنند . در این مقاله می خواهیم به بررسی تمامی این موارد بپردازیم . البته برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت گواهیران مراجعه بفرمایید .

بسیار خب بیایید از سوالات مهم در این زمینه شروع کنیم .

گواهینامه رانندگی با ماشین های هوشمند !

به دلیل گرم شدن آب و هوای کره زمین و همینطور عوض شدن مسائل زیست محیطی در سراسر کشور های جهان , قوانین جدید برای تولید ماشین های برقی و بنزینی روی کار آمده اند تا جایی که کشور چین اعلام کرده تا سال 2040 تمامی ماشین ها و موتور سیکلت های موجود در کشورش تماما برقی بوده و هیچ خودرویی با سوخت های فسیلی در این کشور تردد نخواهد کرد . این یک نگرش بزرگ و جهانی بوده تا جایی که کشور های اروپایی و آمریکایی به فکر فرو رفته اند و قوانین جدید را برای این موضوع به وجود آورده اند .

برای مثال هزینه شارژ ماشین های برقی رایگان و یا بسیار کم می باشد و همینطور هزینه های خرید این ماشین ها بسیار پایین تر از ماشین های سوخت فسیلی است . جالب تر این موضوع هست که بدانید در این کشور های متعدد جهان ماشین های برقی مانند تسلا روی کار آمده اند و کار به جایی رسیده است تا بی ام دبلیو و بنز و پورش در حال تغییر پروتکول های تولید ماشین های برقی و فسیلی هستند تا بتوانند با ماشین های تسلا رقابت کنند .

در این بین قوانین جدید برای گرفتن گواهینامه رانندگی برای این خودرو ها روی کار آمده است که جالب است به موارد زیر دقت کنید .
در کشور های اروپایی هزینه گواهینامه رانندگی عمومی بسیار بالاست اما به تازگی برای ماشین های برقی گواهینامه رانندگی جدایی آمده است که قوانین ویژه ای دارد . این قوانین در سراسر اروپا یکی است .

پیشتر گواهینامه رانندگی عمومی را می توانستید برای ماشین های برقی هم استفاده کنید اما طی یک قانون جدید تا سال های آینده هر کسی بخواهد از ماشین های برقی استفاده کند باید گواهینامه رانندگی خود را ارتقا دهد و اگر کسی در کل گواهینامه رانندگی ندارد باید از گواهینامه رانندگی ماشین های برقی شروع کند در غیر این صورت می تواند گواهینامه رانندگی با ماشین های سوختی را با هزینه های بسیار بالاتری دریافت کند .

هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی در کشور های اروپایی به این صورت است :

1 – گواهینامه رانندگی ماشین های عمومی در آلمان 3.000 یورو و برای ماشین های برقی 250 یورو
2 – گواهینامه رانندگی ماشین های عمومی در فرانسه 3.400 یورو و برای ماشین های برقی 300 یورو
3 – گواهینامه رانندگی ماشین های عمومی در انگلیس 2.000 پوند و برای ماشین های برقی 250 پوند
4 – گواهینامه رانندگی ماشین های عمومی در بلژیک 3.000 یورو و برای ماشین های برقی 250 یورو

اما شاید سوال کنید خب اگر گواهینامه رانندگی ماشین های برقی را بخواهیم دریافت کنیم می توانیم با ماشین های عمومی هم رانندگی کنیم ؟ هم بله هم خیر اما یعنی چه ؟ در صورتی که شما گواهینامه رانندگی با ماشین های برقی را دریافت کنید تا 3 سال باید فقط ماشین برقی برانید و حق راندن ماشین های عمومی را ندارید در این صورت است که شاید بخواهید برای گرفتن گواهینامه رانندگی با ماشین های عمومی اقدام کنید .

در هر صورت این سیاست بسیار خوبی برای استفاده بیشتر مردم از ماشین های برقی می باشد .

چگونه گواهینامه رانندگی ماشین های برقی را دریافت کنیم ؟

در کشور های اروپایی هزینه هایی که در بالاتر از این بخش گفته شد در سال های آینده دستخوش تغییرات می شوند اما باید بدانید در صورتی که شما بخواهید خودروی مناسب خود را خریداری کنید باید حتما از ماشین هایی استفاده کنید که هم کیفیت عالی دارند و هم هزینه نگهداری پایین برای همین در هر دو صورت ماشین های برقی برای شما بسیار مناسب هستند . اما چگونه باید گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنیم ؟

درست مانند تمامی آموزشگاه های رانندگی شما باید در آنها ثبت نام کنید و در صورتی که ثبت نام شما به درستی کامل شود باید خود را برای کلاس های آیین نامه رانندگی و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی آماده کنید در این صورت است که می توانید بعد از قبولی در تمامی مراحل آموزشگاهی به سراغ آزمون رانندگی شهری بروید در این صورت شما دیگر از ماشین های بنزینی استفاده نمی کنید بلکه شما باید از ماشین هایی مانند تسلا برای این کار استفاده کنید و شما رانندگی را بر روی همین ماشین می آموزید و مهم تر این مورد هست که حتی آزمون رانندگیتان را هم باید با همین ماشین بدهید .

بعد از قبولی در تمامی مراحل شما می توانید برای گرفتن گواهینامه رانندگی ماشین های برقی آخرین مرحله را بگذرانید که آخرین مرحله این است که باید محل زندگی شما مورد تایید توسط اداره پست ملی قرار بگیرد و کار تمام است شما گواهینامه رانندگی با ماشین های برقی را دارید . بسیار خب بیایید برویم به سراغ سوال بعدی …

آیا در ایران هم این اتفاق می افتد ؟

البته ورود ماشین های برقی به کشور بسیار کار دشواری است آنهم در شرایط کنونی کشور اما خیلی جالب است اگر بدانید در صورتی که ماشین های برقی وارد ایران شوند و یا در ایران تولید شوند و ماشین سوخت فسیلی دیگر تولید نشوند و یا قیمت این ماشین ها به شدت بالاتر برود و ماشین های برقی با امکانات فوق العاده بیشتر ارزانتر باشد اتفاقات بسیار بسیار مهمی در کشور کی افتد که به صورت زیر می توانیم این موارد را بررسی کنیم …

1 – مصرف سوخت هایی مانند بنزین شدیدا در ایران کاهش می یابد و ایران می تواند روی صادرات این سوخت تمرکز درآمدی بی نهایت زیادی داشته باشد
2 – آب و هوای شهر های شلوغ ایران 180 درجه فرق می کند و شاهد هوای بسیار بسیار تمیز در سطح کشور هستیم و البته بارش برف و باران بسیار زیاد خواهد شد و کشور از خشکسالی نجات پیدا می کند
3 – هزینه شارژ بسیار کمی داشته و برای مردم بسیار به صرفه است
4 – تولیدات برقی در ایران بسیار زیاد شده و افراد بسیاری در مشغول به کار می شوند
5 – آلودگی صوتی تا حد فوق العاده زیادی کاهش می یابد تا جایی که می تواند گفت شهر هایی مانند تهران یکی از بهترین شهر های جهان از نظر کیفیت عدم وجود آلودگی صوتی و … می شود
6 – …

می بینید ؟ در صورتی که در ایران ماشین های برقی تولید شود اتفاقات بسیار عالی می افتد و این مورد باعث می شود تا شما بخواهید بیشتر در این باره بدانید البته می توانید برای تمامی این تحقیقات به گواهیران مراجعه کنید .

در هر صورت گواهینامه رانندگی با ماشین های برقی در صورتی که در ایران هم قوانین خاصی برایش ایجاد شود , می تواند باعث نجات واقعی مردم از تمامی این دشواری ها شود . و از همه مهم تر آب و هوای ایران دچار تغییرات بسیار زیادی می شود . بسیار خب امیدوارم شاهد این باشیم که ماشین های برقی در ایران هم تولید و یا وارد شوند .

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.