تابلو چوب پلاست / پانل چوب پلاست چیست؟

چوب به ‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین و زیباترین متریال ها شناخته می‌شود که می‌تواند برای دکوراسیون گزینه بسیار مناسبی باشد. یکی از مصارف انواع متفاوت چوب، طراحی و تولید تابلوی مغازه‌ ها می‌باشد. تابلوی مغازه‌ با شرایط محیطی و فضای باز ارتباط مستقیم دارد؛ پس باید طوری طراحی شود تا در برابر این شرایط از خودش مقاومت نشان دهد. با توجه به این موضوع، تولیدکنندگان تلاش میکنند با تولید تابلو چوب پلاست، نیاز مشتریان را برطرف سازند. تابلو چوب پلاستیک تابلویی چوبی می‌باشد که ویژگی‌ های منحصر به ‌فردی دارد. این تابلو از چوب طبیعی ساخته ‌شده، اما قبل ‌از ساخت تابلو فرایند پرداختی روی چوب پیاده شده تا دوام و استحکام چوب تا حد بسیار زیادی بالاتر برود. اگر شما کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با تابلو چوب پلاست بدانید و به متریال چوب برای ساخت تابلو ها علاقه‌مند هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

 تابلو چوب پلاست چیست؟

همان‌ طور که پیش‌تر نیز برای شما گفتیم، تابلوی چوب پلاست تابلویی چوبی می‌باشد که کاملاً ظاهری طبیعی و دل‌نشین دارد. تابلو چوب پلاست با پانل ‌های چوبی ساخته می‌شود که فرآیند صنعتی خاصی را پشت سر گذاشته‌اند‌. در این فرایند تلاش می‌شود تا تمامی ایرادات و نقاط ضعف چوب برطرف شوند تا چوب برای شرایط خاص آب‌ و هوایی مقاوم‌تر باشد.

چوب پلاست به ‌معنای چوب حرارت دیده شده می‌باشد. یعنی در واقع در فرایند ساخت تابلو چوب پلاست تکه الوار های چوب حرارت داده می‌شوند تا به دوام و مقاومت خاصی برسند. علاوه ‌بر بالا رفتن مقاومت چوب، در این نوع تابلو ها با حرارت دادن می‌توان هر گونه حشره، لارو، و رطوبت را به‌ طور کامل از بین برد. علاوه‌ بر این موارد، در فرایند چوب پلاست، وزن چوب تا حد بسیار زیادی کاهش داده می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا این سازه، سازه بسیار سبک ولی در عین‌ حال مقاوم ‌باشد.

بررسی فرایند ساخت تابلو چوب پلاست

پیشتر نیز برای شما گفتیم که برای ساخت تابلو چوب پلاست فرایند خاصی طی می‌شود. این فرآیند برای اولین ‌بار در سال ۲۰۰۰ میلادی به بهره‌برداری رسید و از آن زمان تا به‌ حال از این فرایند برای مقاوم ‌سازی چوب در زمینه ‌های متفاوتی بهره گرفته می‌شود. بیایید با یکدیگر مراحل تولید چوب پلاست را بررسی کنیم.

 مرحله اول

در مرحله اولیه چوب را در کوره‌ های نسبتاً داغی قرار می‌دهند. دمای این کوره ‌ها باید بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ درجه سانتی‌گراد باشد. این کار باعث می‌شود تا چوب برای ادامه روند مقاوم‌ سازی آماده شود.

 مرحله دوم

در ادامه چوب را برای مدت ‌زمان خاصی در این دما نگه می‌دارند تا مطمئن شوند که رطوبت موجود در چوب به ‌طور کامل از بین رفته است‌. در ادامه دما را کمی بالاتر می‌برند و آن را به ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسانند. این کار باعث می‌شود تا هر نوع چوبی با هر شرایطی به‌ طور کامل خشک شود و رطوبتش به صفر برسد‌. در این مرحله علاوه ‌بر خشک شدن رطوبت، صمغ داخل چوب و هر گونه لارو، حشره، میکروب و باکتری به‌ طور کامل از بین می‌رود.

مرحله سوم

در انتها نیز بعد از اطمینان کامل از پاک شدن چوب از آلودگی، دمای کوره را به صد درجه سانتی‌گراد می‌رسانند تا اسپری آب و بخار روی چوب صورت بگیرد. این کار باعث می‌شود تا دمای چوب به دمای محیط برسد و چوب آرام‌آرام خنک شود.

چرا باید از تابلو چوب پلاست استفاده کنیم؟

موارد گوناگون و متنوعی وجود دارند که می‌توانند به ‌عنوان مزایای آن شناخته شوند. بیایید با یکدیگر این مزایا را بررسی کنیم.

طبیعی و زیبا بودن تابلو چوب پلاست

مورد اولی که می‌توانند در دسته مزایای استفاده از تابلو چوب پلاست قرار بگیرد، طبیعی و زیبا بودن می‌باشد. همه شما می‌دانید که ما انسان ‌ها به چوب علاقه‌مند هستیم و با دیدن چوب احساس خوبی می‌گیریم. این ‌موضوع به این دلیل است که چوب یک ماده طبیعی است و ما انسان ‌ها به طبیعت علاقه ‌مند هستیم. پس با استفاده از تابلو های با متریال چوب شما می‌توانید زیبایی چشم‌نوازی را به مغازه خودتان بدهید.

سبک بودن و نصب آسان

از دیگر مزایای تابلو چوبی ترمو ما می‌توانیم به سبک بودن و نصب آسان اشاره کنیم. سبک بودن این نوع تابلو ها باعث می‌شود تا دوام سازه بالاتر برود. تابلو های چوب پلاست علاوه ‌بر حفظ دوام، می‌تواند امنیت سازه در بلایای طبیعی مانند سیل و نیز تا حد بسیار زیادی بالاتر ببرند. همچنین، اگر قطعات تابلو چوب پلاست سبک باشد، قاعدتاً نصب آن ‌ها نیز راحت است و می‌توان با ساده ترین روش ‌های نصب، این تابلو ها را سر جایشان محکم کرد و از آن‌ ها بهره برد.

کیفیت مناسب تابلو چوب پلاست

به این موضوع توجه داشته باشید که انواع متفاوت تابلو چوب پلاست طوری طراحی می‌شوند که می‌توانند برای حدود ۳۰ سال دوام و کیفیت خودشان را به‌ طور کامل حفظ کنند. همچنین این تابلو ها دارای رنگ‌بندی‌ های گوناگون و متنوع هستند و ثبات رنگ بسیار مناسبی دارند. به‌ طور کلی با توجه به فرایند شکل ‌گرفته برای ساخت این تابلو ها، آن ‌ها در برابر شرایط آب ‌و هوایی بسیار مقاوم هستند و سرما، گرما، باران برف و … نمی‌تواند تاثیر زیادی روی آن‌ ها داشته باشد.

قابل بازیافت بودن

تابلو با متریال چوب پلاست جزو آن دسته از محصولاتی است که به‌ طور کامل قابل بازیافت و طبیعت دوست است. این تابلو ها به محیط‌ زیست آسیب وارد نمی‌کنند.

جمعبندی

به‌ طور کلی تابلو چوب پلاست یکی از بهترین گزینه های می‌باشد که شما می‌توانید از آن بهره ببرید. با استفاده از متریال چوب پلاست، امکان این وجود دارد که با هزینه‌ های نسبتاً مقرون ‌به‌ صرفه‌ تر در مقایسه با سایر متریال ها، زیبایی چشم‌نوازی را به مغازه خودتان هدیه دهید و راحت‌تر به جذب مخاطبین بپردازید. همه شما می‌دانید که چوب تا چه حد می‌تواند تاثیرات مثبتی روی افراد داشته باشد. اگر زمینه کاری شما نیز زمینه‌ای نسبتاً هنری و خاص می‌باشد، مطمئن باشید که با استفاده از تابلو چوب پلاست، می‌توانید راحت‌تر به جذب مخاطبین بپردازید و تاثیرات شگفت ‌انگیزی در احساسات آن ‌ها داشته باشید. علاوه ‌بر این موارد، عنصر زیبایی نیز در حال حاضر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. خوشبختانه تابلو های چوب پلاست، یکی از زیباترین و باکیفیت‌ترین تابلو ها می‌باشند.

قیمت چوب پلاست

برای طراحی و اجرای پروژه های پارتیشن، روف گاردن ،پاسیو، تراس و محوطه ، ویلا همراه با محوطه سازی لوکس می توانید به متخصصان ما در شرکت فیکا و شرکت نِست در ارتباط باشید. 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.