تفاوت فیشیال با پاکسازی پوست چیست؟

گاهی اوقات از مراقبت از پوست خود غافل می شویم و یا به دلیل مشغله کاری، سلامت پوست را در اولویت قرار نمی دهیم. همه این مشکلات باعث ایجاد ضایعات پوستی بیشتر بر روی پوست می شود و سلامت و شادابی آن را به خطر می اندازد. افزایش سن عامل دیگری است که بر سلامت پوست تأثیر می گذارد و باعث بروز آکنه های جزئی و بزرگ می شود. امروزه کلینیک های زیادی در سراسر کشور افتتاح شده است تا از این آسیب های پوستی جلوگیری کرده و سلامت و شادابی را به پوست شما بازگردانند.

لایه برداری صورت و لایه برداری روش هایی هستند که برای ایجاد حس جوانی استفاده می شوند. حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که تفاوت این دو روش چیست و هر کدام در چه مواردی مؤثر هستند. با این مطلب که برگرفته از وب سایت دکتر فاطمه حبشی می باشد، همراه باشید تا تفاوت بین فیشیال و پاکسازی پوست را باهم بررسی کنیم.

چه زمانی صورت خود را بشوییم؟

تفاوت بین فیشیال و پاکسازی پوست

پاکسازی صورت یکی از مهمترین جنبه های مراقبت از پوست است و توصیه می شود هر 2 تا 3 هفته یکبار در برنامه سلامتی خود قرار دهید. هوای آلوده امروزی و تغذیه نامناسب باعث می شود که مقدار کمی کثیفی و چربی روی پوست جمع شود. اگر این ناخالصی ها از روی پوست پاک نشوند، پس از مدتی پوست نشانه هایی از لک یا چین و چروک را نشان می دهد. آنهایی که در معرض نور مستقیم خورشید و آلودگی های صنعتی هستند باید در زمان های مشخص تمیز شوند.

عمل پاکسازی فقط با گذاشتن ماسک مخصوص روی پوست انجام می شود و بنابراین هزینه کمتری نسبت به درمان صورت دارد. مراحل مختلف پاکسازی صورت عبارتند از:
شستشوی کامل پوست: این مرحله با یک پاک کننده ملایم انجام می شود تا تمامی آلودگی ها از جمله چربی و گرد و غبار از روی پوست پاک شود. استفاده از آب ولرم و صابون ملایم ممکن است بهترین گزینه برای پاکسازی پوست از آلودگی ها باشد.

لایه برداری: لایه برداری شامل استفاده از ماسک های شیمیایی یا شیمیایی برای خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست است که باعث پاکسازی عمیق پوست می شود.

بخور. در این روش منافذ بسته پوست با بخار باز می شود تا عامل آکنه روی پوست برطرف شود.

عملیات ویژه رفع جوش سرسیاه: پس از انجام تمامی مراحل فوق، جوش های سرسیاه و سایر جوش های سرسیاه نیز از روی پوست پاک می شوند و پوست را صاف و شاداب می کنند.

انواع حالات چهره و انواع آنها

این روش دقیقا مشابه پاکسازی پوست با مراحل مختلف شستشو، لایه برداری برای از بین بردن چربی، بخور و از بین بردن جوش های سر سیاه است.

با این تفاوت که درمان صورت با مرحله مهمی از ماساژ پوست همراه است. ماساژ صورت اثرات شگفت انگیزی بر روی پوست دارد زیرا گردش خون را بهبود می بخشد و وضعیت بافت های پوست صورت را بهبود می بخشد.

جالب است بدانید که روش های مختلفی برای روشن شدن پوست صورت وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط پوست به روش های مختلف و با ابزارهای مختلفی انجام می شود.

برای تایید نتایج درمان می توانید بهترین هایفو در تهران را مشاهده کنید.

این بهترین زمان برای اخم کردن است

مراقبت از صورت

به روش استاندارد انجام می شود، هر صورت 60 تا 90 دقیقه طول می کشد تا در نهایت پوستی شاداب و باطراوت داشته باشید.

برخلاف پاکسازی که باید بیشتر انجام شود، می توان هر 1 یا 2 ماه یک بار انجام داد و در این مدت پوست شما شاداب می ماند.

این نکته مهم را هرگز فراموش نکنید که هرکسی نمی تواند چهره بسازد! چرا؟ زیرا این روش نیاز به مهارت و حرفه ای بودن دارد و برای حصول نتایج مؤثر باید زیر نظر متخصص پوست انجام شود.

پزشک باید از وضعیت پوست شما آگاهی کامل داشته باشد و با توجه به دانش خود تجهیزات و مواد توصیه شده برای صورت را تهیه کند.

برخی از پزشکانی که روش‌های پلاسما را انجام می‌دهند باید دانش کافی در مورد جریان پلاسما و انواع آن داشته باشند.

بررسی تفاوت کلی بین پاکسازی صورت و فیشیال

پاکسازی صورت باید هر دو تا سه هفته یکبار انجام شود، اما تکرار مداوم درمان صورت لازم نیست، کافی است بعد از 1-2 ماه دوباره برگردید تا صورت تجدید شود.

در فرآیند پاکسازی پوست، فقط از ماسک مخصوص برای تمیز کردن پوست استفاده می شود، از این رو هزینه درمان ارزان است. در روش صورت علاوه بر پاکسازی پوست، پوست به صورت دستی یا با تجهیزات مخصوص ماساژ داده می شود که باعث افزایش هزینه می شود. به دلیل استفاده از ماساژ صورت در روش صورت، خون به سرعت در رگ های خونی جریان می یابد و در نتیجه باعث بهبود گردش خون و سلامت بافت می شود. هر صورت یک تا دو ساعت طول می کشد که برای روش پاکسازی کمتر است. روش تمیز کردن پوست به این صورت است که فقط یک ماسک و به یک روش درست می شود اما در استفاده از صورت بسته به شرایط پوست از روش های مختلف مراقبت از پوست استفاده می شود. این روش درمان صورت نتایج دلخواه را در مدت زمان کوتاهی به شما می دهد.

اطلاعات بیشتر مورد آنچه هنرآموزان آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران باید بدانند

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.