حساب Wise چیست؟ افتتاح حساب وایز در ایران

چه کسانی باید از وایز استفاده کنند؟

برنامه wise چیست؟ اگر به دنبال یک سرویس ارزان قیمت برای انتقال پول در سطح بین المللی هستید، اپلیکیشن وایز شاید انتخاب مناسبی برایتان نباشد. وایز در واقع ارزان ترین سرویس موجود در جهان نیست. با این حال، سرعت تراکنش ها در وایز بسیار زیاد است و برخی از کاربران مایلند به خاطر این موضوع، برای سرویس های گرانقیمت هزینه بیشتری صرف کنند.

وایز در مقایسه با سایر اپلیکیشن های مشابه و رقیب به خاطر پایین نگه داشتن کارمزد تبدیل ارز، محبوبیت بیشتری دارد. شاید جالب باشد بدانید که موسسان این سیستم پرداخت، به خاطر پرهیز از نرخ‌های نا عادلانه‌ای که بانک ها وضع می کنند، به خود افتخار می کنند.

کمپانی موسس اپلیکیشن وایز در لندن مستقر است و گردش تراکنش های مالی آن در طول یک ماه چیزی بالغ بر 8 میلیارد پوند (معادل 9.7 میلیارد دلار) می باشد. بیش از 13 میلیون شخص حقیقی و کسب و کارهای مختلف از پلتفرم وایز (با نام سابق TransferWise) استفاده می کنند.

این پلتفرم کار خود را از سال 2011 آغاز کرده است و تا به امروز، توانسته است موفقیت های قابل توجهی را از آن خود کند. ما در این مقاله با مرور ویژگی های این پلتفرم تلاش داریم تا به یک پرسش مشخص پاسخ دهیم: برنامه wise چیست چه افرادی می توانند از خدمات وایز بهره مند شوند؟

وایز چگونه عمل می کند؟

پس از افتتاح یک اکانت وایز، شما می توانید دارایی خود را به پنجاه ارز مختلف و رایج دنیا، در آن نگهداری کنید. این ارزها با نرخ متوسط بازار و همچنین کارمزد پایین معامله می شوند. برخی از تراکنش ها هزینه های جانبی بیشتری به همراه دارند که در موارد خاص، باید آنها را نیز بپردازید. با کمک این اکانت شما امکان ارسال سریع وجه به هشتاد کشور دنیا را دارید و می توانید موجودی حساب وایز خود را با کمک کارت نقدی، مستقیما خرج کنید.

وایز چه زمانی انتخاب مناسبی برای شما محسوب نمی شود؟

برنامه وایز برای آن دسته از کاربرانی که مایل به انتقال وجوه کم هستند، ایده آل است. کارمزد در این برنامه با توجه به حجم جابجایی پول و مبلغ آن، به صورت درصدی افزایش می یابد. این برنامه همچنین در ازای انتقال ارزهای مختلف، ممکن است شما را به مقدار های متفاوتی شارژ کند.

حجم انتقال خود را نیز در نظر بگیرید. اگر بیش از 4000 پوند را یکباره انتقال دهید، هزینه های بیشتری دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر بیش از 100000 پوند در طول یک ماه ارسال کنید، “تخفیف حجم ماهانه” وجود دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که سرعت انتقال وجوه در این برنامه با توجه به شیوه انتقال (کارت بانکی، انتقال بانکی و غیره) متفاوت می باشد. انتقال حواله های بزرگ نیز ممکن است به زمان بیشتری برای شناسایی و پردازش اطلاعات پردازنده و گیرنده نیاز داشته باشد. بنابراین اگر مایل به انتقال سریع مبلغی هستید، وایز گزینه مناسبی برایتان نیست.

آخرین نکته این است که گیرنده شما باید یک حساب بانکی داشته باشد، زیرا کاربران فقط می توانند پول را به صورت الکترونیکی ارسال کنند. وایز ویژگی‌های دریافت نقدی را ارائه نمی دهد.

wise چیست

نحوه افتتاح حساب وایز برای دریافت پول

شما می توانید در اکانت وایز خود، به ارزهای مختلف (مانند دلار، یورو و پوند) پول دریافت کنید. اگر خاطرتان باشد، توضیح دادیم که وایز در هر کشوری حساب های ارزی مختلفی دارد. بدین ترتیب، زمانی که شخصی از خارج کشور قصد انتقال پول به دلار به شما که ساکن انگلیس هستید را داشته باشد، مبلغ مورد نظر از طریق حساب ارزی دلار وایز در داخل انگلستان، به حساب شما واریز می شود.

برای آنکه بتوانید این ویژگی را فعال کنید، باید اکانت خود را به اطلاعات مربوط به اکانت های ارزی وایز در کشور محل سکونتتان، متصل کنید. همچنین باید اکانت وایز خود را با توجه به ارز مد نظر، فعال کنید. اطلاعات اکانت وایز شما برای هر ارزی، متفاوت است. فرایند فعال کردن حساب وایز برای این امکان در کشورهای مختلف، ممکن است متفاوت باشد. در ادامه مثالی را برای افتتاح حساب در انگلستان مرور می کنیم:

  1. اپلیکیشن وایز را دانلود کرده یا وارد وب سایت وایز شوید.

  2. با استفاده از ایمیل، ایدی فیس بوک یا گوگل یک اکانت برای خود افتتاح کنید.

  3. با استفاده از کد های SSN، ITIN یا آپلود مدرک شناسایی خود، هویتتان را تایید کنید.

  4. در اکانت وایز خود، گزینه open a balance را انتخاب کرده و سپس گزینه پوند انگلیس GBP را انتخاب کنید.

  5. گزینه Get account details را انتخاب کرده و اطلاعات موجود را کپی کنید.

  6. این اطلاعات را برای فرستنده مد نظرتان ارسال کنید. پولی که فرستنده به صورت پوند برایتان ارسال می کند، در این بخش به صورت همان پوند ذخیره خواهد شد.

حساب چند ارزی و وایزکارت دبیت

شما می توانید یک اکانت Wise چند ارزی برای خود ایجاد کنید. حساب های ارزی و بدون مرز Wise نوعی حساب چند ارزی محسوب می شوند. با کمک هر یک از این حساب ها، شما می توانید پول را به شکل ارزهای مختلف در یک حساب نگهداری و یا هزینه کنید. برای تراکنش های بین المللی از طریق حساب های چند ارزی، Wise یک نرخ ثابت از کارمزد را در نظر گرفته است.

علاوه بر این کارمزد، شما در صورت ارسال پول به ارزهای دیگر، باید هزینه تبدیل را نیز پرداخت کنید. با حساب های بدون مرز، شما می توانید یک کارت اعتباری Wise نیز دریافت کنید. با کمک این کارت شما می توانید در کشورهای مختلف دنیا و با توجه به نرخ تبدیل واقعی ارز، پرداخت داشته باشید. بدین ترتیب، شما هیچ هزینه اضافی و پنهانی را پرداخت نخواهید کرد.

افتتاح حساب وایز در ایران

اشخاصی که به کسب درامد دلاری و خارجی می‌پردازند دیگر نگران تحریم‌های مالی، مشکلات مربوط به دریافت و نقد کردن وجوه خود نباشند. شرکت وین برد برای افتتاح حساب وایز برای ایرانیان در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

حساب وایز باتوجه به ارائه کارت دبیت و پشتیبانی از ۵۰ ارز مختلف دنیا به شما در پرداخت‌های اینترنتی، دریافت درامد خود، تبدیل ارزها به یکدیگر و غیر کمک شایانی خواهد کرد.

transferwise چیست

کلام آخر

مانند بسیاری از خدمات و محصولات مالی، درک نحوه عملکرد آن‌ها تا زمانی که شروع به استفاده از آن نکنید، دشوار است. اگر Wise برای نیازهای شما مناسب به نظر می رسد، باز کردن حساب وایز (برای ملیت‌های غیرتحریم) رایگان است.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.