فلزیاب های حرفه ای چه ویژگی هایی دارند؟؟!

فلزیاب های حرفه ای ابزارهای پیشرفته ای هستند که برای کاوش در طیف گسترده ای از فلزات در اعماق زیاد زمین استفاده می شوند. آنها توسط کاوشگران باتجربه برای یافتن گنجینه، آثار باستانی و سایر فلزات با ارزش استفاده می شوند. فلزیاب های حرفه ای از طیف وسیعی از فناوری های پیشرفته برای تشخیص فلزات در اعماق زیاد زمین استفاده می کنند. این فناوری ها ممکن است شامل القاء الکترومغناطیسی (PI)، هدایت الکتریکی (EC) و مغناطیس سنجی باشد.

فلزیاب

مهم ترین مشخصات فلزیاب های حرفه ای:

  1. فلزیاب باید عمق نفوذ حداقل 4 متر را داشته باشد.(تست شده و نه صرفا روی کاغذ….تست و حروف نوشته شده روی کاغذ زمین تا آسمان فرق می کنند)
  2. طلایاب با کیفیت باید نشانگر حساسیت داشته باشد.
  3. دستگاه فلزیاب یا طلایاب قابلیت تنظیم فرکانس را باید حتما داشته باشد.
  4. بالانس(تعادل یا توازن) دستی داشته باشد .اگر بالانس دستی نباشد و اتوماتیک باشد عمق نفوذ کمتر می شود.
  5. فلزیاب حرفه ای باید حتما تفکیک آهن و غیر آهن و یا حتی نوع جدید تفکیک یعنی just gold (فقط طلا) را داشته باشد.
  6. حذف ذرات حداقل 60% داشته باشد.توجه کنید که مهم ترین عامل در قیمت گذاری یک گنج یاب یا طلایاب همین عامل حذف ذرات می باشد.حتی گاهی حذف ذرات 80% و 90% دو برابر با هم اختلاف قیمت دارند!!

7- اگر قصد خرید فلزیاب داشتید از فلزیاب هایی استفاده کنید که دارای سیستم کاری VLF  و PI  و از همه بهتر PI  تغییر یافته باشد که سیستم کاری PI تغییر یافته تلفیقی از دو نوع سیستم کاری VLF و PI  میباشند .در واقع هم قدرت تفکیک نوع VLF  را دارد و هم قدرت نفوذ نوع PI  را دارد.

8- شاید فلزیاب تصویری در نظرتان زیباتر و حرفه ای تر بنظر بیاید ولی واقعیت این است که تصویری بودن دستگاه فلزیاب هیچ ربطی به عملکرد دستگاه فلزیاب ندارد. با این حال اگر به خرید دستگاه طلایاب و یا خرید طلایاب تصویری مصمم هستید بهترین نوع دستگاه های تصویری فلزیاب و گنج یاب ،دستگاه های با سیستم کاری PI تغییر یافته هستد که قادر هستند تصویر گیری چهار وجهی داشته باشند که از هر نوع تصویری بهتر، با کیفیت تر و البته با اطلاعات بیشتر از محل مورد نظر می باشند.

طلایاب

9- متاسفانه در کشور ما ایران عموم مردم فکر می کنند که هر چه قیمت یک چیزی (حالا نه هر دستگاهی!) بیشتر باشد بهتر است!!

همین جا متذکر می شویم که قیمت فلزیاب به هیچ عنوان ربطی به کارایی دستگاه ندارد. بسیاری از کلاهبرداران گنج یاب با حقه هایی از جمله این اینکه این دستگاه ساخت فلان کشور اروپایی است و برند است و ….. قیمت را بالا می برند در حالی که ممکن است حتی این دستگاه اصلا ربطی به گنج یابی نداشته باشد!

(مثلا دستگاه بیست یا سی میلیونی و البته دست ساز !!!! را به قیمت های گزاف بالای صد میلیون تومان می فروشند !)

این نکته را هم بگم که همیشه سراغ دستگاهی بروید که محبوب باشد.حالا چرا؟

چون دستگاهی که محبوب است حتما فروش بالایی دارد .اگر فروش بالا باشد شرکت سازنده تلاش خواهد کرد مشتری های خود را با کارهایی مثل پشتیبانی بیشتر و بهتر ، گارانتی مورد اعتماد،آپدیت های سخت افزاری و نرم افزاری و صد ها مورد دیگر راضی نگه دارد که همگی اهمیت بالایی دارند.

 

10- برخی از دستگاه های تصویری فلزیاب  از تکنولوژی GPR استفاده می کنند .دقت داشته باشید این نوع سیستم های طلایاب هیچ حساسیتی به طلا ندارند و فقط و فقط به فلزات مغناطیسی مثل آهن حساسیت دارند  و معمولا با اهن ربا تست میشوند. بنابراین اصلا استفاده از این نوع دستگاه ها توصیه نمی شود چون اصلا کاربردی برای فلزیابی و طلایابی و حتی گنج یابی ندارند و صرفا برای ژئوفیزیک و زمین شناسی طراحی شده اند. مثل دستگاه کبری امریکا که نسبت به ظاهر خوبش کارایی گنج یاب ندارد.

 

11- حتما حتما اگر قصد خرید فلزیاب داشتید، دستگاه فلزیابی را تهیه کنید که فروشنده بصورت کامل دستگاه را در زمین و محل مورد نظر شما و البته در هر نوع خاکی تست کند و با گارانتی مطمئن تحویل دهد .بهترین روش تست طلایاب هم روش تست در 10 لایه خاک از جمله ساروج، مواد معدنی، ذرات مختلف، آهک، ذغال، ریشه درخت، بتن، خاک مرطوب و ……می باشد.توجه کنید که تست در خاک معمولی و صخره یک تست کاملا معمولی میباشد چنانکه حتی دستگاهی با قیمت بسیار کم در حدود 20 میلیونی هم میتوانند به راحتی این تست را پاس کند لذا تست حرفه ای و کارآمد تست در 10 لایه خاک ذکر شده است.

گنج یاب

12- متراژ های عمق زنی بالای 7 متر را برای فلزات جدید به هیچ عنوان باور نکنید .این یک حقه برای فروش دستگاه بی کیفیت فلزیاب است که اکثر فروشندگان به کار می گیرند. و متاسفانه غالبا هم موفق عمل می کنند!!! برای مثال اگر یک دستگاه فلزیاب، فلزی به ابعاد 10*10 سانتی متری را در عمق 1 متری زمین تشخیص دهد می تواند یک فلز قدیمی با همان ابعاد را در عمق 2 متری تشخیص دهد که این موضوع به یونیزه شدن طلا باز می گردد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش فلزیاب طلایاب و گنج یاب و اطلاع از قیمت فلزیاب و طلایاب و گنج یاب شرکت های معروف مثل Garret و OKMdetectors و Minelab و Noktadetectors و Fisher به وبسایت شرکت دتکتورها به آدرس https://detectorha.ir/metal-detector-price-list/ مراجعه کنید
همچنین برای راهنمایی بهتر جهت خرید فلزیاب و طلایاب و گنج یاب اصل همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش، میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید
شماره تماس: 09124732708

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.