جاذبه های توریستی شهری منحصر به فرد در حوزه خلیج فارس

یکی از کشورهایی که جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد و در حوزه خلیج فارس قرار گرفته است عمان است. عمان کشوری است که کوهستان ها و سواحل زیبایی را در دل خود جای داده است و هنگامی که شما به عمان سفر می کنید خاطرات تکرار نشدنی را تجربه می کنید.

کشور عمان نه تنها مورد استفاده گردشگران ایرانی است بلکه سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا است و مقاصد عجیب و زیبایی دارد.

مسقط پایتخت کشور عمان است که به یکی از محبوب ترین پایتخت های کشورهای عربی تبدیل شده است. از جمله جاذبه های گردشگری مسقط میتوان به:

 • مسجد جامع سلطان قابوس
 • بازار مطرح
 • کاخ العالم
 • کوه اخضر
 • موزه بیت زبیر
 • قلعه الجلالی

اشاره کرد. هنگامی که شما به مسقط سفر می کنید روح و جسم تان طراوتی خاص می گیرد و کسانی که یکبار به مسقط سفر کردند دوست دارند این سفر را چندین بار تجربه کنند.

جاذبه های توریستی مسقط آنقدر زیاد است که حداقل باید یک هفته در مسقط باشید تا بتوانید از زیبایی های مسقط استفاده کنید.

رزرو تور مسقط را می‌توانید از طریق آژانس های مختلف گردشگری و سایت مختلف رزرو خدمات گردشگری مثل سفرآس24 انجام دهید.

مسجد جامع سلطان قابوس

یکی از مساجدی که بسیار منحصر به فرد است و شهرتی بسیار زیاد دارد و جز زیباترین و باشکوه ترین مساجد مدرن در کشورهای اسلامی به حساب می آید و در سال ۲۰۰۱ ساخته شد.

هنگام اقامه نماز جماعت فرشی کل مسجد را می پوشاند که ۲۱ تن وزن دارد و ترکیبی از از فرش های کاشان تبریز و اصفهان است.

لوستر سالن این مسجد ارتفاع حدود ۱۴ متر دارد و جزو بزرگترین نمونه های لوسترهای جهان به حساب می‌آید. معماری مدرن اسلامی این مسجد به دستور قابوس طراحی شده است و این مسجد ظرفیت گنجایش ۲۰ هزار تا ۲۱ هزار نمازگزار را دارد.

سالن نماز بسیار منحصر به فرد است از چهار بخش تشکیل شده است.

برای رسیدن به این مسجد می توانید از اتوبوس ها استفاده کنید برای بازدید از این نمایشگاه باید پوشش مناسب داشته باشید و در هر ساعتی که می خواهید می توانید به مسجد بروید و نیازی به پرداخت هزینه ورودی ندارد.

در واقع به صورت کلی می‌توان گفت دیدن این مسجد خالی از لطف نیست شما هنگامی که قدم در این مسجد می گذارید علاوه بر حس و حال معنوی جذب زیبایی های مسجد می شوید.

تمام زیبایی هایی که در این مسجد به کار رفته است هنر دست انسان است. این مسجد در کشورهای خلیج فارس همانند نگین می درخشد و درخشش همه را به خود جلب کرده است.

بازار قدیمی مطرح، بازاری در کنار ساختمان مدرن مسقط

مسقط هم همانند تمام شهرهای جهان دارای یک بازار قدیمی است و جز بازارهای بسیار معروف است و از قدیمی‌ترین بازارها در جهان عرب به حساب می‌آید.

از زمان های گذشته بازار کوچک فقط در نزدیکی بندر وجود داشت و مردم فقط می‌توانستند اقلام مورد نیاز روزانه شان را در ان تهیه کنند.

اما امروز در این بازار:

 • انواع غذاهای عربی
 • غذاهای عمانی
 • خنجر
 • نقاشی
 • آثار چرمی
 • کالای خانگی
 • لباس و کفش

را می توانید تهیه کنید.

در این بازار انواع وسایل عربی و سنتی کالاهای مختلف هندی عثمانی و حتی ایرانی در آن پیدا می شود. خیلی از توریست ها فقط برای تماشای معماری این بازار و لباس های سنتی قدم بر ان بازار می گذارند.

بازار با سقف چوبی ساخته شده است در کنار فضای مدرنی که مسقط دارد یک زیبایی منحصر به فردی را به وجود اورده است. ورودی اصلی این بازار از طریق کورنیش است. چند نوع قهوه خانه سنتی در ورودی این بازار وجود دارد که همگی نشان از زمان گذشته می دهند.

برای بازدید از این بازار نیازی به پرداخت ورودی نیست و شما می توانید در هر زمان که می خواهید به ان مراجعه کنید. در روشنایی زیبایی های خودش را دارد و در شب با چراغ های رنگی کوچک اذین می شود.

بنابراین اگر به مسقط سفر کردید و وقتتان زیاد بود هم در روز از این بازار دیدن کنید و هم در شب. قرار گرفتن چراغ های رنگی زیبایی این بازار را به رخ همگان می رساند.

کاخ العالم، کاخی بسیار زیبا در دل مسقط اصیل

یکی از کاخ های که بسیار معروف است و هر گردشگری که به آن مسقط سفر می‌کند حتما سری به این کاخ می زن، کاخ العالم است. این کاخ در محل سابق سفارت انگلیس ساخته شده و رنگ آبی و طلایی آن را از قسمت های دیگر ساختمان جدا کرده است و پادشاه سلطان قابوس شخصاً به صورت شخصی در این کاخ زندگی نمی کرد.

اما از مهمانان در این کاخ پذیرایی می‌کرد. بازدید از این کاخ برای عموم مردم مجاز نیست و فقط می توانید در اطراف این کار قدم بزنید و از نمای فوق العاده آن لذت ببرید زیبایی چهارستون آبی و طلایی همراه با اتاق تزئین شده و کاشیکاری و حکاکی چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می کند.

یک ستون ها در زیر نور خورشید به خوبی می درخشد و مناظر بسیار زیبایی را به وجود آورده است اگر به مسقط سفر کرده اید بازدید از این کاخ را اصلا فراموش نکنید در این کاخ زیبایی های بسیار زیاد چشم شما را جذب می کند و خالی از لطف نیست.

 کوه اخضر، کوهی بزرگ در کشور زیبای عمان

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری عمان کوه اخضر است که در حوالی ان شما می توانید انواع رز و درخت انار را تماشا کنید و کیفیت بسیار زیادی دارد و انار های این منطقه بسیار محبوب هستند و از گل های رزی که در این کوه وجود دارد اسانس ساخته می شود.

کوه اخضر به دلیل زیبایی های منحصر به فردی که دارد سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در این طبیعت شما می توانید زیبایی های مسقط را ببینید و این کوه بسیار در میان اهالی مسقط محبوب است.

موزه بیت الزبیر، موزه ای خاص در مسقط

یکی از موزه هایی که بسیار در مسقط معروف است موزه بیت الزبیر است. این موزه خانه قدیمی و زیبایی است که مورد بازسازی قرار گرفته است وبه بخش خصوصی تعلق دارد انواع نمایشگاه هایی مثل صنایع دستی را می‌توانید در این موزه ببینید.

این موزه به مرکز فرهنگی تبدیل شده است و دارای نمایشگاه بین المللی است و بازدیدکنندگان و گردشگران از این موزه معمولا سوغاتی تهیه می کنند بازدید از ان از ساعت دو و نیم صبح تا ۶ عصر است و خرید بلیط می توانید از طریق سایت انجام دهید.

 قلعه الجلالی مسقط

یکی از مکان هایی که بسیار معروف است قلعه جلالی است. این قلعه باشکوه تاریخی در شهر مسقط قرار دارد و در کشور عمان به یکی از معروف ترین مرکز گردشگری تبدیل شده است.

همانطور که می‌دانید قدمت مسقط به نهصد سال می رسد و این قلعه به طور جداگانه توانسته است زیبایی های مسقط را چندین برابر کند.

به عنوان سیستم دفاعی ساحلی توسط پرتغالی ها ساخته شد..

از سال ۱۷۱۸ تا ۱۷۴۷ توسط ایرانیان این قلعه دوبار تسلط تصرف شد. این قلعه به عنوان پناهگاه یا زندان اعضای خانواده سلطنتی بود و بعد از مدتی به زندان تبدیل شد در دهه ۱۹۷۰ کاربری خود را از دست داد و در سال ۱۹۸۳ مورد بازسازی قرار گرفت و به موزه خصوصی تاریخی و فرهنگی تبدیل شد.

اگر قصد سفر به این کشور را دارید می توانید کار های رزرو تور مورد نظر را به وب سایت سفر آس 24 بسپارید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.