قیمت انواع سرامیک و کاشی استخری – کاویان سرام

یکی از مواردی که امروزه کاشی و سرامیک کاویان سرام در ان نقش بسزایی ایفا میکند در صنعت ساخت استخر و ایجاد پوششی برای نظافت و بهداشت استخر می باشد.

کاشی استخری:

کاشی استخری با توجه به ویژگی های خاص خود مناسب کار در محیط های مرطوب بوده و همین امر باعث افزایش مقاومت و سازگاری با محیط های سرباز ودمای پایین می شود.کاشی های استخری به شکل های مربع در سایز های مختلف و شش گوش بوده که برای نصب آسان و چینش با فاصله های منظم بر روی توری از جنس مش و دیگر جنس ها قرار می گیرد.

تنوع رنگی کاشی های استخری بسیار بالا بوده و میتوان مناسب با هر سلیقه ای انتخاب آزادانه داشت.البته در کاشی های استخری رنگ های آبی و هم خانواده این رنگ فروش بیشتری داشته و بسیار پر طرفدار می باشد.

قیمت کاشی استخری

ویژگی های کاشی استخری:

عدم لک پذیری:

خاصیت ضد آب بودن کاشی های استخری باعث غیر قابل لک پذیر شدن شده و همین امر باعث می شود که به مرور زمان از زیبایی و کیفیت لعاب کاشی کاسته نشده و طول عمر کاشی بالا برود.

مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی:

کاشی های استخری به دلیل عدم جذب آب در برابر یخ زدگی مقاوم بوده و از انبساط و انقباض های محیطی که در برابر سرما و گرما به وجود می آید در امان می باشد که همین امر باعث می شود که از سطحی که به آن چسبانده شده جدا نگردد.

کاربرد های کاشی استخری:

اولین کاربردی که برای کاشی های استخری به نظر می رسد،کار در بدنه و کف استخر و جکوزی بوده ولی امروزه به توجه به متد روز در فضاهای مختلف مانند بدنه سرویس و… نیز کاربرد دارد.

ایجاد فضای بزرگ تر:

کاشی های استخری با توجه به لعاب بسیار براق،وقتی در کنار هم چیده میشوند باعث بزرگ تر دیده شدن محیط استخر شده و همچنین به خاطر اینکه نصب کاشی با چسب های مخصوص بوده و ضخامت چسب بسیار کم است فضای کمتری گرفته می شود.در صورتی که کار به صورت سنتی با اب بندی ایزوگام و کار با ملات یا دوغاب،به ضخامت 2 الی 3 سانت از کل فضا گرفته می شود.

کاشی استخری

قیمت مناسب:

به دلیل نصب آسان و سریع و کار با چسب استفاده از این کاشی بسیار به صرفه تر نسبت به کار با دوغاب و ملات می باشد.

چسب کاشی استخری و ویژگی ها:

یکس از مصالح ساختمانی که امروزه با پیشرفت صنعت کاشی و نصب در فضای های مرطوب استفاده می شود چسب استخری است.

چسب استخری در کاشی کاری استخر،سونا و جکوزی،حام و سرویس و آشپزخانه و… استفاه می شود.این چسب دارای جذب رطوبت بسیار پایین،چسبندگی بالا و مقاوم در برابر فشار می باشد.همچنین چسب کاشی استخری باید خاصیت ضد باکتری وقارچ،مقاوم در برابر کلر و سایر مواد شیمیایی داشته باشد.

در ترکیبات چسب کاشی استخری از موادی که بر پایه سیمان بوده به علاوه مواد معدنی،رزین و مواد پلیمری آب گریز استفاده می گردد.از چسب پودری هچنین می توان برای درز گیری و آب بندی نیز استفاده می شود.

یکی از مهمترین ویژگی های چسب استخری طول عمر بالا آن است.اگر چسب استخری طول عمر بالایی نداشته باشد ،هزینه های نکهداری و تعمیرات استخر را به شدت افزایش میدهد.

در گذشته برای نصب کاشی استخری ازملات استفاده می شد که به همین دلیل پس از گذشت یک یا دو سال احتیاج به تعمیرات پیدا می کرد.

از کاربرد چسب استخری میتوان موارد زیر را نام برد:

*استخر های خصوصی،تفریحی روباز و سربسته

*ساخت سونا و جکوزی

*بدنه و کف سرویس بهداشتی و حمام

*تراس و جوی های آب

*کارواش

*حوضچه هاب نگهداری و پرورش ماهی

*درز گیرزی و آب بندی

جهت استفاده از چسب کاشی استخری ونحوه نصب آن ابتدا باید سطج مورد نظر آب بندی شده که برای این کار میتوان از چسب های آب گریز موجود در بازار مثل چسب کاشی یا چسب بتن یا دیگر محصولات استفاده کرد.

چسب کاشی استخری

برای نصب کاشی استخری با چسب احتیاج به زیر سازی با رابیتس نبوده و فقط سطح زیرین کار باید صاف و تراز باشد.(البته برای استخر باید حتما کروم بندی انجام شده تا در زمان تخلیه آب،آب موجود در استخر راکد نشود.سپس در نهایت پس از نصب کاشی،درز های بین کاشی به وسیله درزگیر و یا گروت پر شده تا از نفوذ آب به زیر کاشی ها جلوگیری شود.

مراحل ساخت استخر:

*آرماتور بندی و بتن ریزی محل اختصاص یافته برای استخر

*جای گذاری سیستم لوله کشی و آب رسانی به قسمت های مختلف  استخر،جکوزی و سونا و …

*پوشاندن اتصالات و لوله کشی ها

*آب بندی بدنه و کف استخر و تست عدم آب رفت

*کاشی کاری بدنه و کف محیط به صورت منظم

*نهیه ملزومات استخر اعم از تجهیزات گرمایشی  و مونور خانه ای مانند پمپ،منبع تحت فشار و دیگ و مشعل و…

*نصب و فعال سازی ملزومات

*ودر آخر میتوانید از فواره ها و ایجاد فضای زیبا با متریال های مختلف مانند چمن مصنوعی و… محیط اطراف استخربرای زیبا سازی فضا استفاده نمایید.

اندازه گیری متراژ کاشی برای استخر:

برای به دست اوردن متراژکاشی مصرفی استخر خود میتوانید مساحت ان را به دست اورده به صورتی که ابتدا ابعاد طول و عرض سازه را به دست آورید و سپس به متراژ بدنه کار اضافه کنید.برای استخر هایی که عمق آن متغیر می باشد و از یک سمت به سمت دیگر بیشتر می شود،میتوان معیار ارتفاع را حد وسط مابه التفاوت دو ارتفاع در نظر گرفت.

به عنوان مثال استخری که دارای ابعاد طول 8 و عرض 4 می باشد و ارتفاع کار در یک سمت از طول 1متر و در سمت دیگر طول 3 متر باشد:

مساحت کف آن(متراژ کاشی مورد نیاز کف):32 متر مربع

مساحت بدنه استخر:45 متر مربع

در نتیجه متراژ کاشی مصرفی استخر 77 متر مربع می باشد.

برای محاسبه میزان چسب و مواد مصرفی دیگر از کارشناسان مربوط به ساخت استخر کمک بگیرید.

لبه استخر:

لبه های استخر به چند صورت کار شده و از این روش ها بنا به سلیقه متفاوت مشتری استفاده می گردد.

لبه گرد: در استخرهای لبه گرد کاشی استخریبدنه به صورت خم روی لبه را پوشانده و بنا به سلیقه مشتری میتواند در کف کناره استخر نیز ادامه یابد(در استخر های لبه گرد،کاشی های استخری مربع 2.5در2.5 حالت پذیری بهتری داشته و بیشتر پیشنهاد میشود)

لبه بسته:در استخر های لبه بسته روی انتهای آخرین کاشی بدنه را با متریال ها مختلفی مانند سنگ درپوش ویا چوب ترموود می پوشانند که حسن آن سر نبودن لبه استخر است.

شرکت کاویان سرام اندیشه پویا

شرکت کاویان سرام اندیشه پویا با چندین سال سابقه در تهیه و توزیع انواع کاشی و سرامیک کف ، دیوار ، استخری ، پارکینگ و فضای باز  ، باند و تک گل  ، قرنیز و… در سراسر ایران مفتخر است تا با عرضه مستقیم و مناسب محصولات مرتبط در زمینه کاشی و سرامیک نیاز مشتریان عزیز را برآورده نماید.

مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به دفتر مجموعه و یا سایت،از محصولات مختلف اعم از کاشی استخری،انواع کاشی و سرامیک در هر سایز و طرح و انواع محصولات جانبی نصب دیدن فرمایند.

آدرس مجموعه:شهریار،شهرک وایین،نرسیده به میلاد8،پلاک 182

شماره تماس مجموعه            02167348000

www.kavianceram.com

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.