جدیدترین تکنولوژی در ساخت پکیج برقی تک فاز هوشمند در ماشین سازی انعکاس

پکیج برقی هوشمند

شرکت انعکاس از اولین شرکت های تولیدکننده انواع پکیج برقی تک فاز با ظرفیت و ابعاد متفاوت می باشد. استفاده از این نوع پکیج ها به دلیل سازگاری با محیط زیست، در دهه های اخیر بسیار افزایش یافته است. با گذشت زمان طراحی پکیج های برقی نیز هوشمندتر شد و کارایی بالاتری یافت. در ادامه به معرفی جدیدترین تکنولوژی های استفاده شده در طراحی پکیج برقی تک فاز خواهیم پرداخت.

پکیج برقی تکفاز

قطعات هوشمند پکیج برقی تک فاز:

همانطور که اشاره شد، طراحی پکیج های برقی تغییرات مفیدی در جهت افزایش کارایی و بازدهی  این دستگاه داشته است. این قطعات هوشمند نه تنها کیفیت فعالیت دستگاه را بالا می برند بلکه استفاده از آن ها را ساده و ایمنی دستگاه را نیز افزایش می دهند. بهترین پکیج برقی دارای قطعات زیر می باشد:

دماسنج

جالب است بدانید که محیط های باز و نیمه باز می توانند تهدید بزرگی برای سلامت پکیج برقی تکفاز باشند. این پکیج های برقی در صورتی که زیاد خاموش باشند و در محیط سرد نیز قرار بگیرند، دچار یخ زدگی و استهلاک غیر عادی می شوند.

دماسنج هوشمندی که برای این دستگاه تعبیه شده، اطلاعات خود را از طریق نمایشگر ال سی دی پکیج، نمایش می دهد.  این ترمومتر هوشمند در صورتی که دمای محیط از حد مشخص شده سردتر شود،  المنت های پکیج برقی را اتوماتیک وار روشن کرده و مانع از یخ زدگی دستگاه خواهد شد.

سنسور ضد گیرپاژ پمپ

پمپ قطعه ای برای کمک به حرکت جریان آب در پکیج برقی تک فاز انعکاس می باشد. سر و کار داشتن این قطعه با آب آهکی و دیگر عوامل باعث ایجاد گرفتگی با رسوب شده و امکان گیرپاژ کردن را بالا می برد. برای حل این مشکل سنسوری جهت اخطار و اطلاع از وضعیت گرفتگی پمپ و قطع بودن آب در این پکیج تعبیه  شده تا زودتر مصرف کننده از وجود مشکل مطلع شود. در ادامه سنسور به صورت خودکار پمپ پکیج برقی تک فاز را خاموش کرده و مانع فعالیت آن می شود.

سنسور المنت

هواسوز شدن پکیج برقی تک فاز یکی از مشکلاتی است که در صورت کمبود فشار و سطح آب دستگاه پیش می آید. به طور معمول پکیج باید در دو فشار باری قرار بگیرد. در صورتی که فشار باری دستگاه کم شود و دیگر المنت های در آب نباشد، هوا سوزی پکیج برقی آغاز می شود.

برای حل این مشکل، شرکت انعکاس با قرار دادن دو سنسور هوشمند در ساختار انواع پکیج برقی، از خرابی دستگاه جلوگیری می کند. یکی از این سنسورها برای تشخص میزان فشار آب دستگاه و دیگری جهت تنظیم سطح آبی که در پکیج برقی جریان دارد استفاده  می شود.

فیلتر

سخت گیر شیمیایی یا فیلتر، قطعه ای است که جهت جلوگیری از رسوب گذاری پکیج برقی به خاطر وجود املاح آب، مورد استفاده قرار می گیرد. در پکیج برقی تکفاز هوشمند از دو نوع فیلتر استفاده شده است. یکی از این فیلترها برای جلوگیری از ورود شن، ماسه و ذرات درشت آب و دیگری مانعی برای رسوب گذاری املاح آب در داخل دستگاه و لوله های آن می باشد که به آن فیلتر پلی فسفات نیز می گویند.

فیوز محافظ

نشت برق و یا قطعی و اتصالی کردن آن یکی از دلایل رایج برای جرقه زدن و سوختن پکیج های برقی می باشد. فیوز محافظ با قطع برق ورودی تا زمانی که نوسانات برق پایان یابد، باعث حفظ سلامت دستگاه و جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی های احتمالی خواهد شد.

پکیج برقی هوشمند

مصرف بهینه برق

یکی از کاربردی ترین تکنولوژی به کار رفته در پکیج برقی تکفاز، استفاده از فلومتر می باشد. کارکرد قطعه فلومتر به این صورت است که در ابتدا با تشخیص جریان آب در لوله ها و اطمینان از فشار آن باعث استارت زدن دستگاه می شود و هنگامی که استفاده از پکیج برقی قطع می شود، آن را خاموش کرده و از مصرف بیهوده دستگاه می کاهد. فلومتر با خاموش کردن المنت ها و خود دستگاه سالانه از مصرف و هزینه اضافی پکیج به مقدار زیادی کاسته و گزینه مناسبی برای دوستداران طبیعت محسوب می شود.

سیستم سخنگو

یکی از قطعاتی که در هنگام خرید پکیج برقی از وجود آن مطلع  می شوید، صفحه نمایشگر دیجیتال مطلع است. این صفحه نمایش با درج اطلاعات مورد نیاز و اخطارهای ضروری یکی از مهمترین قطعات پکیج محسوب می شود. این اطلاعات می تواند شامل تنظیمات حرارتی و میزان گرمایش و دیگر مواردی باشد که یادآوری و دسترسی به آن ها ضروری است.

جالب است بدانید که در مدل های جدید پکیج برقی تک فاز سیستم سخنگو جدیدی برای انتقال اطلاعات مورد نیاز به صورت صوتی تعبیه شده است. این سیستم با یادآوری موارد مورد نیاز کار را برای مصرف کنندگان آسان تر می کند ولی در صورتی که استفاده از نمایشگر دیجیتالی را ترجیح می دهید، می توانید سیستم سخنگو را خاموش کنید.

سنسور تراز

سنسوری تراز قطعه ای است که در هنگام نصب پکیج برقی بسیار کاربرد دارد. این سنسور از نصب نامتعادل و غیر تراز دستگاه جلوگیری می کند. ناتراز بودن دستگاه می تواند باعث وجود اختلالاتی از قبیل ترکیدن لوله ها در اثر فشار نامتعادل آب وارد شده و کاهش قدرت گرمایشی پکیج شود. خیلی از مصرف کنندگان ماهر و نصاب ها برای نصب راحت تر با استفاده از سنسور سخنگو و سنسور تراز مراحل نصب را در زمان کمتری طی می کنند.

حالت (mood) تابستانه و زمستانه

یکی از روش های کاهش مصرف انرژی تغییر حالت در استفاده از پکیج برقی می باشد. تغییر این حالت از طریق سنسور سخنگو و یا نمایشگر دیجیتالی به مصرف کننده اطلاع داده می شود. برای مثال در حالت تابستانه دستگاه، آب در حین استفاده گرم می شود و از مصرف بی رویه انرژی کاسته می شود. به طور کلی همیشه میزانی آب گرم برای دسترس افراد وجود دارد که با روشن شدن اتوماتیک دستگاه و فعالیت المنت ها صورت می گیرد.

دو عدد شیر برقی

در پکیج برقی تک فاز هوشمند، دو عدد شیر برقی تعبیه شده است که به مصرف بهینه انرژی کمک می کند. استفاده شیرهای برقی ای که در ساختار پکیج برقی انعکاس به کار رفته، در هر دو فصل تابستان و زمستان بسیار رایج است. در فصل تابستان  بدیهی است که رادیاتورهای منزل بسته باشد و از آب گرم تنها برای استحمام و شستشو استفاده شود، کنترل وضعیت این آب گرم بر عهده شیر برق می باشد.

مورد استفاده از دومین شیر برق، فعال کردن مدار آب گرم در هنگامی است که رادیاتورهای منزل روشن می باشد. این شیر برق با غیرفعال کردن آب گرم وارد شده به رادیاتورها امکان مصرف بهینه انرژی و تقسیم  آب گرم را به مصرف کننده  می دهد.

پکیج برقی کم مصرف

سخن آخر

برای افزایش کارایی پکیج برقی تک فاز انعکاس، قطعات جدیدی با تکنولوژی های کاربردی به کار رفته است. در این مقاله به معرفی جدیدترین تکنولوژی هایی که ایمنی دستگاه را بالا برده و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند، پرداختیم تا بتوانید بهترین پکیج برقی را متناسب با نیاز خود بیابید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.